GŁÓWNY
SPONSOR

POZOSTALI
SPONSORZY
 


 
 POLECAMY

 


 


 

 

 

 

   
 AKTUALNOŚCI
 

  TRENINGI odbywają się w dniach: juniorzy: wtorek, czwartek godz. 18.30 - 20.00 (hala sportowa),  seniorzy: poniedziałek, piątek godz. 19.00 - 20.30 (hala sportowa), środa godz. 18.00 - 19.30 (Orlik w Łagiewnikach).

 

     


WITRYNA KLUBU W DRUGIEJ ODSŁONIE 
29.07.2015 

W związku z notorycznym brakiem czasu na systematyczne prowadzenie strony internetowej klubu przez piszącego te słowa, Marcin Lisowski podjął się redagowania drugiego portalu, na którym regularnie zostaną zamieszczane aktualne informacje dot. zespołu seniorów. Natomiast na niniejszej stronce będą również pojawiać się artykuły z opisami meczów, ale zapewne nie z taką częstotliwością, jak w przypadku ww. witryny.
Zatem zapraszamy do odwiedzenia portalu pod adresem http://nefrytjordanowsl.futbolowo.pl

ZWYCIĘSTWO Z PODGAJEM DOBRYM OBYCZAJEM 
12.06.2015 
OLIMPIA PODGAJ - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Obie ekipy grają już tylko o honor, bo ani spadek, ani tym bardziej awans im już nie grozi. Zapewne miejscowi będą chcieli zrewanżować się nefrycianom za porażkę z rundy jesiennej. Szansę na to rosną, gdyż w naszych szeregach zabraknie snajpera Marcina Lisowskiego oraz kontuzjowanego podstawowego stopera Sylwka Filasa. Pierwszy z wymienionych pauzuje za nadwyżkę żółtych kartek, drugi natomiast w meczu przeciwko Polonii doznał urazu pachwiny. Okazję zaprezentowania się będą mieć zastępcy i miejmy nadzieję, że pokażą się z jak najlepszej strony. Wydaje się, iż w ataku wystawiony zostanie Dawid Lech a na pozycję Susła trener desygnuje Alberta Kaczora. Kameralne boisko w Podgaju sprzyja technicznej grze i liczymy, że jordanowianie zaprezentują się od strony umiejętności piłkarskich korzystnie. Dobrze byłoby zwieńczyć wygraną bardzo udaną rundę wiosenną.
TYP: 1.

| więcej ... |


NEFRYT POLONII NIE DOGONI 
11.06.2015 
Po udanej potyczce w Domaniowie nefrycianie podejmowali na swoim terenie spadkowicza z okręgówki, Polonię Wrocław. Utrzymanie w serie A mieliśmy zapewnione a każde dodatkowe punkty to wartość dodana. Wiadomo było, że dla wrocławian pomimo tego, że tak jak i dla nas ten mecz był spotkaniem o pietruszkę, podopieczni trenera Szalińskiego podejdą do tych zawodów profesjonalnie. Godzina rozpoczęcia zawodów - 11.00 na pewno nie jest idealną porą na bieganie po boisku, ale w ostatnich dwóch kolejkach wszystkie mecze muszą być rozgrywane w tym samym czasie. Chcieliśmy odbić sobie porażkę z Polonią w rundzie jesiennej, kiedy to ulegliśmy jej na Niskich Łąkach 0-2. Wtedy jednak dysponowaliśmy zupełnie inną kadrą, zresztą też występowaliśmy pod wodzą innego trenera.

| więcej ... |


PRZECIWKO POLONII NIE MOŻEMY ZŁOŻYĆ BRONI 
05.06.2015 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – POLONIA WROCŁAW
Po ważnym zwycięstwie w Domaniowie nefrycianie w najbliższą niedzielę, w ostatnim pojedynku tego sezonu przed własną publicznością, podejmować będą spadkowicza z okręgówki.
Przypuszczamy, że okazje do gry dostaną nominalni zastępcy, ale nie zmienia to wcale faktu, iż powinniśmy się zrewanżować za porażkę w rundzie jesiennej. Wszyscy jordanowianie wykazują gotowość do gry i w dobrych nastrojach zamierzają pożegnać się ze swoimi prawdziwymi kibicami.
Rywal jest zdecydowanie w naszym zasięgu i sądzimy, że poradzimy sobie z nim.
TYP: 1.

| więcej ... |


PO RAPIDZIE NIE WRACAMY NA EGIDZIE 
05.06.2015 
Wybierając się na mecz do Domaniowa zdawaliśmy sobie doskonale sprawę z tego, że miejscowi będą naładowani dodatkową energią i zapewne podostrzą grę, z uwagi na to, iż zaciekle walczą o utrzymanie się w serie A. W ostatnich czterech konfrontacjach z tym rywalem trzykrotnie musieliśmy uznać jego wyższość. Zwłaszcza u siebie przy dopingu swoich sympatyków domaniowianie bywają bardzo groźni. W kadrze jordanowian brakowało Artura Brzeźnego, pukającego do pierwszego składu Kuby Markiewicza oraz szykującego się do wyjazdu na Zieloną Wyspę Staszka Ziemby. Pozostali zawodnicy pozostawali do dyspozycji trenera Józka Kostka. Tym razem coach zdecydował się postawić na powracającego do jedenastki Michała Krawca, który miał uporządkować grę w środku pola.

| więcej ... |


BEZ WYRAZU 
03.06.2015 
Do starcia z Solną podchodziliśmy z wiarą w zwycięstwo, co już definitywnie mogłoby nam pozwolić na zapewnienie ligowego bytu. Z drugiej strony przyjezdni znajdowali się w podobnym położeniu i także zależało im na wygranej. Obie ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli, plasując się w środkowej jej części. Po ostatnich dwóch meczach bez wygranej nefrycianie zamierzali w końcu wrócić na właściwe tory. Wiadomo też, że pomimo dysponowania optymalną kadrą wcale nie jesteśmy faworytem tej konfrontacji, gdyż Solna na wyjeździe potrafiła pokonać choćby Zachód Sobótkę. Trener dokonał kilku przetasowań w składzie, w miejsce Dawida Lecha, wprowadzając Marka Antonia oraz po karencji za nadwyżkę żółtych kartek do podstawowego zestawienia kosztem strzelca jedynego gola w Wierzbicach Jakuba Markiewicza, desygnował Artura Brzeźnego.

| więcej ... |


NEFRYT W SOBOTĘ ZAWALIŁ ROBOTĘ 
27.05.2015 
Drugi raz w tej rundzie jordanowianom przyszło rozegrać zwody w sobotnie popołudnie. Za pierwszym razem sobotni termin okazał się szczęśliwy, ponieważ nefrycianie uporali się w Radwanicach z Kolektywem. Pomni porażki z ubiegłego roku z wierzbiczanami 2-3 biało-zieloni zamierzali się zrewanżować najwyżej notowanemu z beniaminków. Szkoda, że niestety nasza drużyna była bardzo osłabiona personalnie. Za naddatek żółtych kartek odpoczywać musieli nasi podstawowi zawodnicy, Sylwek Filas i Artur Brzeźny. Do nieobecnych zaliczali się też Michał Krawiec, Radek Gabryś oraz Staszek Ziemba. Taka sytuacja mocno ograniczała trenerowi Kostkowi pole manewru. Wiadomo było, że po zaskakującej porażce w Przewornie miejscowi będą chcieli pokazać, że przegrana była dziełem przypadku. Z drugiej jednak strony nefrycianie też liczyli na odkucie się po 0-4 z Zachodem.

| więcej ... |


GŁOWY DO GÓRY 
22.05.2015 
WKS WIERZBICE - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Potyczka sąsiadów z tabeli, którzy legitymują się takim samym dorobkiem bramkowym. Po wpadce mentalnej z Zachodem teraz nefrycianie muszą jak najszybciej się odbudować i udowodnić, że wysoka przegrana z Sobótką była spowodowana przede wszystkim przesadną determinacją. Beniaminkowi brakuje stabilizacji i dobre mecze przeplata gorszymi, jak choćby w ubiegłą niedzielę, ulegając Ognisku, co na pewno stanowiło sporą niespodziankę. Biało-zieloni do tego pojedynku przystąpią osłabieni. Za nadmiar kartek nie mogą zagrać Sylwek Filas i Artur Brzeźny, natomiast Michał Krawiec zawodowo wyjechał za granicę. Absencja trzech podstawowych piłkarzy nie pozostaje bez znaczenia, ale należy mocno wierzyć, że dublerzy sobie poradzą i zaprezentują odpowiedni styl pozwalający stwierdzić, że kadra jordanowian jest wyrównana. Sądzimy, że podopiecznym trenera Kostka powiedzie się wypad do pobliskich Wierzbic i opuszczą je z tarczą.
TYP: 1.

| więcej ... |


ZDEMOTYWOWANI… 
20.05.2015 
Starcie z jednym z kandydatów do awansu było długo oczekiwane przez biało-zielonych. Wszyscy nefrycianie zdawali sobie z tego sprawę, że będzie to duże wyzwane i uprzedzając fakty, należy stwierdzić, że większość jordanowian nie uniosła ciężaru gatunkowego tego spotkania i nadmiernie się napompowała.

| więcej ... |


CZY NEFRYT LIDERA Z NADZIEI ODZIERA 
15.05.2015 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – ZACHÓD SOBÓTKA
Starcie to niewątpliwie potraktować należy jako szlagier kolejki. Nefrycianie w kampanii wiosennej nie doznali jeszcze porażki, natomiast ekipa spod Ślęży zaliczyła jedną wpadkę, ulegając u siebie Solnej. Goście wspólnie z Brożcem legitymują się identycznym dorobkiem punktowym i plasują się na pierwszej pozycji w tabeli. Nie ukrywają też swoich aspiracji co do awansu. Jordanowianie zamierzają jednak pokrzyżować plany silnemu rywalowi i w naszym odczuciu mają ku temu argumenty. Aby myśleć o stawieniu czoła Zachodowi należy zaprezentować się zdecydowanie lepiej niż w Sobocisku. 

| więcej ... |


CZARNI OFIARNI 
15.05.2015 
Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że takie spotkania z mającymi nóż na gardle drużynami bywają najtrudniejsze. Dlatego też do Sobociska desperacko walczącego wybieraliśmy się z szacunkiem dla rywala, jednocześnie mieliśmy przekonanie o swojej wyższości piłkarskiej. Przestrogą dla nefrycian powinna była być wygrana Czarnych w Przewornie 7-3, co na pewno podniosło ich morale. W kadrze meczowej nie znalazł się nasz kapitan Albert Kaczor, który musiał uczestniczyć w uroczystości rodzinnej. W jego miejsce do wyjściowej jedenastki trener Józek Kostek delegował Jakuba Markiewicza. Pozostali zawodnicy pozostawali do dyspozycji szkoleniowca.

| więcej ... |


POKONAĆ SOBOCISKO, CZOŁÓWKA TABELI BLISKO 
08.05.2015 
Tym razem nefrycianie, po przekonywującym zwycięstwie z Gromnikiem, wyjeżdżają do Sobocika, które rozpaczliwie walczy o utrzymanie. Determinacja miejscowych dała znać o sobie w minioną niedzielę, kiedy to Czarni na obcym terenie pokonali Ognisko aż 7-3. Ciekawi tylko to, czy Przeworno było takie słabe, czy też ekipa z Gminy Oława ma zwyżkę formy. Biało-zieloni windują swój bilans kolejnych nieprzegranych meczów i niełatwo byłoby przełknąć porażkę z przedostatnią drużyną w tabeli. Fantastyczna postawa jordanowian wielu kibiców pozytywnie zaskakuje i mocno wierzymy, że i teraz będą powody do radości. 

| więcej ... |


POGROM GROMNIKA 
07.05.2015 
Spotkanie z Gromnikiem Kuropatnik, który od czterech starć dzierżył miano drużyny niepokonanej, miało unaocznić niedowiarkom, że biało-zieloni rzeczywiście w tej rundzie są jedną z lepszych ekip serie A. Piąta pozycja zespołu spod stóp masywu Gromnika jeszcze bardziej motywowała nefrycian do udowodnienia, że zwycięstwa nie są dziełem przypadku. Wiedzieliśmy, że wszyscy podopieczni trenera Kostka będą do jego dyspozycji. Coach postanowił postąpić wg zasady „zwycięskiego składu się nie zmienia” i po poprawnym występie w Radwanicach Jacka Szczęśniaka postawił na niego, a Tomek Mirowski musiał pogodzić się z rolą rezerwowego.

| więcej ... |


PODTRZYMAĆ DOBRĄ PASSĘ
30.04.2015 

NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - GROMNIK KUROPATNIK
Po wywiezieniu kompletu punktów z Radwanic, biało-zieloni są zmobilizowani, aby pokazać, że weszli na odpowiedni poziom. Chcą także zrewanżować się rywalowi spod Strzelina za porażkę z rundy jesiennej 1-4. Wszystko wskazuje na to, że nefrycianie będą mogli przystąpić do zawodów w komplecie. Po tak udanym początku tegorocznej kampanii szkoda byłoby zmarnować szansę podreperowania sobie bilansu pojedynków bez porażki. Goście są już raczej pewni utrzymania i tylko cud mógłby spowodować ich degradację. My zmuszeni jesteśmy do zdobycia jeszcze jakichś oczek w celu ugruntowania swojej pozycji w tabeli. Poszczególne formacje jordanowian są już coraz bardziej zgrane, co widać zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Fajnie byłoby w długi majowy weekend sprawić satysfakcję swoim kibicom. Nie ma co się oszukiwać, jesteśmy faworytami tej konfrontacji i powinniśmy pokazać swoją wyższość. Nasi ofensywni gracze na pewno coś ustrzelą a widoki na to, że defensywa spisze się bez zarzutu też są dobre.
TYP: 1.

| więcej ... |


KOLEKTYWNIE I SOLIDNIE
30.04.2015 
Do sympatycznej ekipy z Radwanic udawaliśmy się pełni wiary w zwycięstwo, natchnieni ostatnimi wynikami. Mieliśmy postarać się o niespodziankę i kosztem czwartej drużyny w tabeli zdobyć komplet oczek. Pałaliśmy też chęcią rewanżu za blamaż na swoim terenie w rundzie jesiennej i porażkę z tym rywalem 0-4. Podopiecznie trenera Mirosława Solińskiego zawsze byli dal as niewygodnym przeciwnikiem i nie inaczej miało być tym razem,. Wartością dodaną dla gospodarzy był powrót w ich szeregi trzech podstawowych zawodników, co bezspornie wzmacniało ich potencjał. Mecz był tez okazją do wspomnień dla naszego golkipera Irka Brzezickiego, który jeszcze w poprzedniej rundzie stał między słupkami miejscowych. 

| więcej ... |


W SOBOTĘ WYKONAĆ PERFEKCYJNIE ROBOTĘ
24.04.2015 
KOLEKTYW RADWANICE - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Pierwszy raz od długiego czasu jordanowianom przyjdzie zagrać w nietypowym termin, gdyż w sobotę, początek meczu o godz. 17.00. Ekipa spod Wrocławia nie walczy już właściwie o nic, gdyż 32 pkt. dają im komfort spokojnego utrzymania a awans też im "nie grozi". Zespół trenera Solińskiego jest niezwykle niebezpieczny na swoim terenie, gdzie zwyciężył w ostatnich trzech spotkaniach. W ubiegłą niedzielę przydarzyła się radwaniczanom wpadka, bo za taką należy uznać stratę dwóch punktów z dysponującym dorobkiem zaledwie 9 pkt. Ogniskiem Przeworno. Nefrycianie na pewno są niezwykle uskrzydleni passą kolejnych pięciu starć bez porażki i w tym cennymi dwoma remisami z liderem i wiceliderem.

| więcej ... |


SŁODKO-GORZKI POSMAK ŻU(Ó)RAWINY
23.04.2015 
Starcie z Żórawiną postrzegane było jako mecz kolejki, jako że mierzyły się dwie ekipy, które w rundzie wiosennej nie doznały jeszcze porażki. Na wyobraźnię działała przede wszystkim dyspozycja atakującej pozycję lidera ekipy spod autostrady A4, która dotąd boleśnie rozprawiała się z kolejnymi rywalami, odprawiając ich ze sporym bagażem goli. Średnia celnych trafień na mecz w ilości ok. 7 nakazywała studzić rozpalone głowy co niektórych i twardo stąpać po ziemi. Z drugiej jednak strony pomimo tego, że za wiceliderem przemawiała statystyka, to ze spotkania na spotkanie nefrycianie pozostawiali coraz lepsze wrażenie. Wartością dodaną był też fakt gotowości do gry wszystkich zawodników.

| więcej ... |


ZJEŚĆ ZE SMAKIEM ŻU(Ó)RAWINĘ
17.04.2015 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - KS ŻÓRAWINA
Nefrycianie będą starali się zatrzymać rozpędzonego rywala, które na dobre włączył się do walki o awans do klasy okręgowej. Dotychczasowe wyniki podopiecznych trenera Perzyny w tym roku mogą budzić uznanie. W trzech meczach ekipa spod autostrady A4 zaaplikowała swoim przeciwnikom 20 goli, co jest sporym wyczynem. Jordanowianie z kolei z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w Brożcu, gdzie podjęli rękawicę z liderem i stoczyli wyrównany pojedynek. Zachowany też został balans między defensywą a ofensywą. 

| więcej ... |


PLAN NASZEGO TRENERA ZRANIŁ LIDERA
17.04.2015 
Przed potyczką z prowadzącym w tabeli Brożcem wiedzieliśmy, że co prawda w tabeli dzieli nas kilka pozycji, to jednak z mocniejszymi przeciwnikami jordanowianie radzą sobie lepiej. Ponadto biało-zieloni chcieli udowodnić, że minimalne wygrane w pierwszych dwóch spotkaniach rundy wiosennej i styl prezentowany przez naszych graczy to złe miłego początki. Do starcia z miejscowymi nefrycianie praktycznie przystąpili w optymalnym składzie, jedynie bez odpoczywającego za czerwoną kartkę Artura Brzeźnego.

| więcej ... |


TEST SPRAWDZAJĄCY
10.04.2015 
LKS BROŻEC - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Pojedynek z liderem rozgrywek, głównym kandydatem do awansu, zweryfikuje prawdziwe możliwości nefrycian. Ostatnio w spotkaniach z aktualnym liderem jordanowianom nie wiodło się najlepiej. W ostatnich ulegliśmy brożczanom i teraz przychodzi pora postawić się bardzie faworyzowanej ekipie spod Strzelina. Tak naprawdę trudno ocenić rzeczywistą dyspozycję biało-zielonych, gdyż starcia z Ogniskiem czy Borowem, mogły zamazać prawdziwą wartość zespołu. Wiadomym, że papierowym i murowany pewniakiem do wygranej jest drużyna gospodarzy. Szczególną uwagę nasi gracze będą musieli skupić zwłaszcza na osobach M. Tabora i T. Bartosza, którzy stanowią o sile miejscowych. Podopieczni Józefa Kostka są niezwykle zmotywowani i zapowiadają walkę o zwycięstwo. Jeżeli wykrzeszą z siebie całe pokłady ambicji i determinacji niespodzianka jest jak najbardziej możliwa.

| więcej ... |


PO BOROWIE MĘTLIK W GŁOWIE
07.04.2015 
Pomni porażki w rundzie jesiennej podopieczni Józefa Kostka zamierzali zrewanżować się beniaminkowi z Borowa. Co prawda goście ulegli Zachodowi 0-10, ale z tego spotkania nie należało wyciągać zbyt daleko idących wniosków, zwłaszcza z uwagi na to, że mecz meczowi nierówny. Jordanowianie też eufemistycznie mówiąc, nie zachwycili w konfrontacji przeciwko Ognisku i z trudem wywalczyli zwycięstwo. Z perspektywy układu tabeli rywalizacja z BKS-em zdawała się być niezwykle istotna, gdyż w przypadku zwycięstwa mogliśmy się zadomowić w środkowej strefie tabeli.

| więcej ... |


OGNISKO LEKKO PRZYTŁUMIONE
03.04.2015 
Otwarcie rundy wiosennej miało dać odpowiedź wszystkim dobrze życzącym nefrycianom, czy przeprowadzone przez działaczy transfery pozwolą spokojnie myśleć o oddaleniu się od strefy spadkowej. Na pierwszy ogień przyszło jordanowianom nomen omen z Ogniskiem Przeworno, które jest naszym bezpośrednim w walce o utrzymanie. Przyjezdni byli dla nas pod względem personalnym jedną wielką niewiadomą. Docierały sygnały, że w przerwie zimowej ich kadra się uszczupliła. Jak się okazało w porównaniu do pierwszej części sezonu ekipa gości raczej utrzymała skład osobowy.

| więcej ... |


NEFRYCIANIE ŻĄDNI REWANŻU
27.03.2015 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - BKS BORÓW
Zwycięstwo z Ogniskiem rodziło się w bólach. Jordanowianie nie potrafili dłużej utrzymywać się przy piłce, gra była rwana i szarpana. Jedyny co może cieszyć to wygrana, bo z pewnością naszych zawodników stać na zaprezentowanie wyższych umiejętności. Potyczka z beniaminkiem zza miedzy absolutnie musi potoczyć się po naszej myśli, zważywszy zwłaszcza na to, że goście ostatnio doznali istnego pogromu, ulegając 0-10 Zachodowi Sobótka.

| więcej ... |


PIERWSZE TCHNIENIA WIOSNY, WIĘC CZAS WRÓCIĆ NA ZIELONE MURAWY
20.03.2015 
W najbliższą niedzielę na A-klasowe boiska wracają drużyny rywalizujące w grupie IV. Na pewno szykuje się wiele interesujących i zaciętych spotkań. Nas najbardziej interesuje starcie nefrycian z Ogniskiem Przeworno. 

NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - OGNISKO PRZEWORNO
Po przerwie zimowej jordanowianie pomni ostatniej niezbyt udanej rundy wiosennej zamierzają się odkuć i już po pierwszych kolejkach oddalić się od strefy spadkowej. Przesłanki ku temu są duże, ponieważ drużyna została solidnie wzmocniona. 

| więcej ... |


DZIAŁACZE BARDZO AKTYWNI NA RYNKU TRANSFEROWYM
19.03.2015 
W trakcie przerwy pomiędzy rundami sternicy Nefrytu nie próżnowali i poczynili kilka naprawdę obiecujących i dużych wzmocnień. Pozyskani zawodnicy na pewno będą stanowić wartość dodaną i wydaje się, że utrzymanie się w „A” klasie nie powinno być dla nas problemem. Cieszy to, że wzrosła rywalizacja w drużynie i wymusi, choćby na młodych graczach, większe zaangażowanie i bardziej poważne traktowanie swoich obowiązków piłkarskich.

| więcej ... |


W TYM ROKU BĘDZIEMY MIELI JUŻ NA KONCIE TUZIN TURNIEJÓW 
10.02.2015 
Już w najbliższą niedzielę 15.02 br., zgodnie z kilkuletnią tradycją, rusza XII edycja rozgrywek halowych o Puchar "Nefrytu". Impreza ta na trwałe wpisała się kalendarz przedsięwzięć sportowych lokalnego środowiska piłkarskiego. Zmagania zawsze cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem, o czym świadczy liczba kibiców pojawiająca się na trybunach.

| więcej ... |


NEFRYT POD WODZĄ NOWEGO TRENERA 
02.02.2015 
Pod koniec stycznia br. działacze Nefrytu podjęli się współpracy z nowym trenerem. Po rozpatrzeniu kilku kandydatur zdecydowano się postawić na Józefa Kostka. Nowy coach urodził się 25.03.1966 r. i jest wychowankiem Lechii Dzierżoniów. W trakcie swojej kariery piłkarskiej występował na pozycji napastnika i pomocnika. Cztery sezony przywdziewał barwy Śląska Wrocław. Kostka do Śląska sprowadził Stanisław Świerk w sezonie 1994/1995 - ówczesny trener wrocławskiego zespołu. 

| więcej ... |


UPADKI I WZLOTY 
01.12.2014 
Wobec zaległości, z uwagi na intensyfikację obowiązków piszącego te słowa, w zrelacjonowaniu ostatnich czerech teraz przychodzi na ich resume. Po pogromie Czarnych Sobocisko jordanowianie z podniesionymi głowami udawali się do Sobótki, gdzie podejmował ich lider rozgrywek. Oczekiwania na korzystny rezultat tonowane były choćby pozycją w tabeli. Nefrycianie dzierżyli niechlubne miano czerwonej latarni i trudno było przypuszczać, że miejscowi nie staną na wysokości zadania, dopisując sobie kolejne trzy oczka.

| więcej ... |


CZŁONKOWIE BIAŁO-ZIELONEJ ARMADY DOKONALI KANONADY 
06.10.2014 
Spotkanie przeciwko Sobocisku miało być tym na przełamanie i pokazać, że Ci co spisali nefrycian na straty grubo się pomylili. Szansę na dobry wynik były dosyć spore, bo chyba po raz pierwszy w tym sezonie jordanowianie dysponowali optymalną kadrą. Po paśmie sześciu kolejnych porażek, to już ostateczny czas, kiedy należało się podnieść i powoli spróbować oddalać się od strefy spadkowej. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie Czarni będą jednym z zespołów, z którym rywalizować będziemy o utrzymanie. Wszyscy związani z klubem byli sfrustrowani zerowym dorobkiem punktowym naszej ekipy. Jak na A-klasowe realia, to tutejsi piłkarze posiadają bardzo dobre warunki do trenowania, co zresztą pokazuje zadowalająca frekwencja na zajęciach i winno było się to przełożyć na lepszą postawę, niż dotychczas.

| więcej ... |


NA GROMNIKA ZABRAKŁO SILNIKA 
01.10.2014 
Mecz zaczął się od kilku groźnych akcji podbramkowych ekipy Gromnika. Drużynie Nefrytu brakowało polotu i składnych akcji. W 30 min meczu sędzia spotkania podyktował dla miejscowych rzut wolny z około 35 metrów od bramki Kondzia. Zawodnik miejscowych popisał się atomowym uderzeniem pod poprzeczkę i po fatalnej obronie naszego bramkarza kula wpadła do siatki. Ledwo co otrząsnęliśmyy się po stracie gola to w min. 40 musieliśmy po błędach naszej obrony pogodzić się ze straty drugiej bramki. Do przerwy przegrywaliśmy 0-2. 

| więcej ... |


BEZ ŁADU I SKŁADU 
25.09.2014 
Po czterech kolejnych porażkach co spowodowało, iż nefrycianie zajęli niechlubną pozycję czerwonej latarni, tliła się w nas nadzieja na przynajmniej podjęcie walki z radwaniczanami. Kolektyw podbudowany rundą rewanżową poprzedniego sezonu upatrywany był przez wielu jako jeden z kandydatów do awansu. Podopieczni trenera Maćka Bielskiego mieli udowodnić, że dobra dyspozycja w drugiej połowie meczu w Żórawinie nie była dziełem przypadku. Trykoty podwrocławskiej ekipy przywdziewają m. in. Irek Brzezicki i Mateusz Sionkowski, do niedawna biegający w biało-zielonych strojach. Ten pierwszy aktualnie zajmuje się szkoleniem naszych bramkarzy i wierzymy, że niedługo powróci na stałe w „domowe piłkarskie pielesze”.

| więcej ... |


PIŁKARSKA FIESTA POD ZNAKIEM POŻEGNAŃ 
19.09.2014 
W niedzielę, 14 września, Zarząd Nefrytu zorganizował festyn piłkarski, który stał się także okazją do podziękowań na rzecz zasłużonych osób dla naszego klubu. W związku z tym preludium do imprezy było uhonorowanie Szczepana Horaka i Marka Mazura pamiątkowymi paterami. Nasz wieloletni prezes klub, który pełnił tę funkcję nieustannie przez 31 lat, wniósł mnóstwo serducha i zaangażowania w działalność biało-zielonych. Nie sposób wymieniać w tym miejscu wszystkie a dokonania Szczepana, ale nie można zapomnieć, że dzięki niemu drużyna powstała, kiedy to w 1983 r. po powrocie z wojska, podjął się trudu formowania jordanowskiej ekipy. W przeciągu tych kilkudziesięciu lat były wzloty i upadki, ale zdecydowanie więcej było tych pierwszych. Życzymy mu zdrówka i dobrego humoru oraz realizowania się w swojej pasji w roli kibica.

| więcej ... |


PO PORAŻCE Z ŻÓRAWINĄ NADRABIALIŚMY NIETĘGĄ MINĄ
18.09.2014 
Przed starciem z Żórawiną zdawaliśY sobie s
my sobie sprawę z tego, że faworytem są miejscowi. Nie traciliśmy jednak nadziei, chcąc się jednocześnie wykaraskać ze strefy spadkowej. Po raz kolejny nie mogliśmy wystąpić w optymalnym składzie, gdyż Dawid Lech wyjechał do Anglii i będzie go również brakowało w spotkaniu przeciwko Kolektywowi Radwanice. Przymusową karencję za czerwoną kartkę odbyć musiał nasz bramkarz Piotrek Gadomski a Patryk Tapka zmagał się z anginą. Do tego wszystkiego nieobecny był trener, który akurat w występował w barwach Orła Ząbkowice w rozgrywkach IV ligi. Pozytywem było to, że po kilkumiesięcznej absencji spowodowanej kontuzją do kadry włączony został Marcin Czyż.

| więcej ... |


NIE BYŁO NAJGORZEJ, WALKA "NA NOŻE" NIE WYSTARCZYŁA NA BROŻEC
09.09.2014 
Wiele niepokoju wzbudzał w nas pojedynek z Brożcem, gdyż goście po dwóch kolejkach legitymowali się dwoma zwycięstwami a zaciąg graczy ze Strzelina i okolic ma w końcu zagwarantować pobudliwemu prezesowi Głowackiemu awans do okręgówki. Jordanowianie zamierzali w końcu pokazać, że determinacja i ambicja są konieczne, aby postawić się silniejszemu rywalowi. Wiedzieliśmy również, że szczególną opieką otoczyć trzeba będzie największe indywidualności brożczan Tomasza Bartosza i Marka Tabora.

| więcej ... |


PO BLAMAŻU W BOROWIE, CZARNY MYŚLI W GŁOWIE…
02.09.2014 
Pojedynek z beniaminkiem z Borowa miał po części dać odpowiedź na co ewentualnie stać biało-zielonych, ponieważ spotkanie z Przewornem nie zweryfikowało prawdziwej wartości nefrycian. Młoda ekipa jest nieprzewidywalna i trudno wróżyć co rzeczywiście jest warta. Już na zbiórce przedmeczowej wyszło na jaw, że przy ustalaniu składu nie będzie mógł brany pod uwagę Michał Krawiec, który ponoć regenerował siły po weselu. Z kolei inne źródła wskazywały na to, że Misiek zmaga się z urazem mięśniowym. Absencja M. Antonia podyktowana była uczestnictwem w uroczystości ślubnej.

| więcej ... |


NEFRYCIANIE POPARZENI W OGNISKU
26.08.2014 
Przed ligową premierową wiadomo było, że nastroje w szeregach jordanowian są bojowe. Zwłaszcza motywująco na podopiecznych trenera Maćka Bielskiego podziałały zwycięskie mecze sparingowe. Z drugiej jednak strony optymizm należało ostudzić, bo rywalami w t6ych konfrontacjach były zespoły z niższych klas rozgrywkowych. Oparta na samych młodych graczach kadra to zapewne melodia przyszłości, a każdy kolejny pojedynek umożliwia nabranie doświadczenia i umiejętności. W porównaniu do poprzedniego sezonu doszło do zmiany pokoleń na wielu pozycjach i nikt aktualnie nie nakłada na zawodników presji osiągania sukcesów, bo to powinno przyjść z czasem.

| więcej ... |


AMBITNI BŁĘKITNI WYPUNKTOWANI
18.08.2014 
W czwartym pojedynku w serii sparingów podejmowaliśmy zespół Błękitnych Gniechowice, który na co dzień występuje na B-klasowym froncie. Przyjezdni, według posiadanych przez nas informacji, solidnie się wzmocnili i zamierzają włączyć się do walki o awans do serie A.
Nefrycianie natomiast po całkiem niezłej postawie w sparingach przystępowali do tego spotkania w roli faworyta. Ze względu na absencję nominalnie pierwszego bramkarza P. Gadomskiego między słupkami pojawił się K. Frankiewicz.

| więcej ... |


USTRZELONY ORZEŁ
14.08.2014 
Po dwóch zwycięskich meczach sparingowych w minioną środę przyszła pora na konfrontację z drużyną zza miedzy, Orłem Pustków Wilczkowski. Nasi koledzy w ostatnim czasie toczyli z nami zażarte boje, traktując je jako quasi-derby. Według sygnałów, które do nas docierały pustkowianie zamierzają włączyć się do rywalizacji o awans do klasy A i wydaje się, że maja ku temu podstawy, aby tak twierdzić. Łukasz Legodziński czy też Marcin Osiecki z niejednego piłkarskiego pieca jedli piec. Dodając kilku innych zawodników potencjał wychodzi naprawdę spory, co powinno dawać asumpt do tego, aby ekipę Orła postrzegać jako faworyta B-klasowych rozgrywek.

| więcej ... |


MECZ Z SIENIAWKĄ NIE BĘDZIE NAM SIĘ ODBIJAŁ CZKAWKĄ
06.08.2014 
Test-mecz z Czarnymi Sieniawka był pierwszą poważniejszą próbą zespołu pod wodzą nowego trenera Macieja Bielskiego. Wiadomo było, że coach jest na etapie poznawania swoich podopiecznych i potrzeba czasu zanim będzie on w stanie optymalnie zestawić jedenastkę. Mecze kontrolne mają posłużyć zasadniczo przeglądowi kadry, poprzez sprawdzenie potencjalnych kandydatów do gry w biało-zielonych barwach. Na razie wygląda to obiecująco, gdyż na treningach pojawia się regularnie ok. dwudziestu zawodników.

| więcej ... |


KAMPANIA LIGOWA RUSZA 23-24 SIERPNIA
28.07.2014 
Po ostatnich zmianach władz klubu kolejny sezon w A-klasie jak na razie jest dla nas nieodgadniony. Powodów do optymizmu pojawiło się sporo, gdyż na pierwszym treningu stawiło się ponad dwudziestu potencjalnych nefrycian. Z pobliskiej Iskry Janówek przybyli Krzysiek Droszczak i Marek Antoń. Po wypożyczeniu do Solnej powrócił Jarek Demski i podjął treningi z zespołem. Po zawieszeniu gry treningi podjął Michał Krawiec. Ponadto wobec prawdopodobnej rezygnacji z gry naszego dotychczasowego pierwszego bramkarza Tomka Pieciunia koniecznym było obsadzenie tej pozycji. Wobec tego w kręgu zainteresowań działaczy są Piotrek Gadomski (wychowanek Nefrytu ostatnio reprezentujący barwy B-klasowego Ludowa) i Patryk Chruściel (Płomień Sokolniki). 

| więcej ... |


NOWI STERNICY „NEFRYTU”
25.07.2014 
18 lipca doszło do historycznej chwili w dziejach naszego klubu. Po przeszło 30 latach „prezesowania” z kandydowania na kolejną kadencję zrezygnował założyciel i zarazem jedyny dotychczasowy prezes Szczepan Horak. Jednocześnie dymisję złożył trener Marek Mazur, która została przyjęta przez wybrany w powyższym terminie nowy zarząd.

| więcej ... |


CZAS W KOŃCU POKAZAĆ CHARAKTER!
PUMA PIETRZYKOWICE - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI

20.06.2014 
Biało-zielonym potrzeba minimum punktu, aby zapewnić sobie utrzymanie. Nie będzie to łatwe, gdyż patrząc na poprzednie mecze w wykonaniu nefrycian odnosi się nieoparte wrażenie, że co niektórzy odrabiają pańszczyznę i traktują grę w piłkę w kategoriach gorszego zła. Powinni oni głęboko się zastanowić nad tym, czy jest sens dalszego kontynuowania swojej przygody z futbolem. Dotyczy to zwłaszcza kilku najmłodszych zawodników, którzy po upojnych sobotnich nocach na boisku prezentują się dramatycznie, ale mają o sobie takie wyobrażenie, jakby osiągnęli już wielkie sukcesy. 

| więcej ... |


PO RÓWNI POCHYŁEJ…
17.06.2014 
Piszącemu te słowa trudno było zmobilizować się do zrelacjonowania dwóch ostatnich spotkań z udziałem nefrycian, ponieważ opisy musiałyby być zwięzłe i nie napawające optymizmem. Wobec tego przychodzi ogólnie podsumować występy przeciwko Gromnikowi Kuropatnik i Rapidowi Domaniów.

| więcej ... |


GRA NEFRYCIAN NIEUDOLNA, ROZJECHAŁA NAS SOLNA
POKONANIE PĘCZA MNIEJ PROBLEMÓW Z UTRZYMANIEM NASTRĘCZA

04.06.2014 
O meczu zaległym w ramach XXII kolejki trudno pokusić się o jakikolwiek komentarz, gdyż porażka ze zdekompletowaną Solną a właściwie blamaż 0-4 mówi sam za siebie. Można jedynie pogratulować Arturowi Sieradzkiemu, który ustrzelił hat-tricka i zagrał na nosie swojej byłej drużynie.
W związku z tym pojedynek z okupującą pozycję czerwonej latarni Koroną Pęcz był dla nefrycian starciem podwyższonego ryzyka, czyli batalią o „sześć punktów”. Wszyscy zawodnicy zdawali sobie sprawę z tego, że strata punktów może niezmiernie zagmatwać nam sytuację w tabeli i spowodować przybliżenie się do strefy spadkowej.

| więcej ... |


WIDMO SPADKU W PORAŻKI PRZYPADKU
26.05.2014 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - KORONA PĘCZ
Po ostatniej kompromitacji w zaległym spotkaniu z Solną, gdzie goście przejechali się po nefrycianach jak walec, nadchodzi czas weryfikacji prawdziwej wartości podopiecznych trenera Marka Mazura. 0-4 z walczącymi o utrzymanie solnianami nie wystawia dobrego świadectwa naszym piłkarzom a to, że rozstrzelał ich grający z kontuzją przywodziciela do niedawana zawodnik biało-zielonych, Artur Sieradzki, mówi wiele... Do tego kilku graczy Galakticos zagrało z przymusu, wobec ich wąskiej kadry.

| więcej ... |


SOKÓŁ NIE ROZWINĄŁ SKRZYDEŁ
26.05.2014 
Na początku można pokusić się o refleksję, co by się stało, gdyby jordanowianie zagrali w pełnym składzie…, bo uprzedzając fakty w tym meczu byliśmy lepszą drużyną.
Na odprawie przedmeczowej zabrakło kluczowych graczy naszej ekipy, zwłaszcza środek pola i obrony pozbawione zostały zawodników stanowiących o sile nefrycian. Uroczystości rodzinne nie pozwoliły pojawić się na spotkaniu Arturowi Brzeźnemu, Albertowi Kaczorowi i Marcinowi Czyżowi. Na tym jednak absencji nie koniec, bowiem złamany palec przeszkodził w występie podstawowemu bramkarzowi Tomkowi Pieciuniowi. Nie stawił się również Grzesiek Szwiec i wcześniej zapowiadający swoje stawiennictwo Jakub Markiewicz. Na ławce rezerwowych mieliśmy raptem dwóch graczy a na grę zdecydował się sam trener Marek Mazur, który zmaga się z przewlekłą kontuzją i nietrudno było zauważyć, że kuleje.

| więcej ... |


OBY NASI GRACZE MIELI SOKOLE OKO
23.05.2014 
SOKÓŁ SMOLEC - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Po ubiegłotygodniowej pauzie w związku z kapryśnymi warunkami atmosferycznymi i grymaszącymi graczami Solnej, którzy za żadne skarby nie chcieli dopuścić do rozegrania zawodów (tajemnicą poliszynela jest to, że powodem takiej ich postawy był zdekompletowany skład...), teraz przychodzi pora na konfrontację ze smolczanami. Niestety najprawdopodobniej do tego meczu jordanowianie przystąpią bez kilku kluczowych graczy, jak choćby Albert Kaczor, Artur Brzeźny czy Marcin Czyż, którzy znajdować się będą na uroczystościach Komunii Świętej. Zatem szansę dostaną dublerzy chyba, że ww. będą poczuwać się do wsparcia swoich kolegów w dalszej batalii o uniknięcie degradacji.

| więcej ... |


SOLNA DO GRY NIEZDOLNA…
21.05.2014 
Przed starciem z Solną wielu ostrzyło sobie zęby na starcie o sporym zabarwieniu emocjonalnym. W ekipie rywala przed rundą wiosenną funkcję trenera powierzono Arturowi Sieradzkiemu, który w niedalekiej przeszłości przywdziewał trykot w biało-zielonych barwach. Ponadto na wypożyczenie do beniaminka oddany został Jarek Demski. Dodatkowego smaczku dodawało to, że obie drużyny nie zapewniły sobie jeszcze utrzymania.

| więcej ... |


OBY SOLNA NIE BYŁA FRYWOLNA
16.05.2014 
Nefryt Jordanów Śląski - Galalkticos Solna
To spotkanie wywołuje wiele emocji w kontekście walki o opuszczenie dolnych rejonów tabeli, w której notabene obie ekipy ze sobą sąsiadują. Przyjezdni wyprzedzają nas trzema punktami i zwycięstwo z nimi pozwoli nam optymistyczniej patrzeć w przyszłość. Mecz rodzi też dodatkowe podteksty, gdyż w barwach rywala grają Artur Sieradzki, do niedawna gracze naszej ekipy oraz wypożyczony do końca sezonu Jarek Demski, którzy najczęściej stanowią o sile ofensywnej solnian. Tak, czy inaczej bardzie na wygranej zależeć powinno jordanowianom, którzy dzięki temu oddaliliby się na większy dystans od strefy spadkowej. Nie można sobie pozwolić na taką grę jak w Sobocisku, gdzie brakowało zaangażowania i ambicji, bo z Galakticos może to się skończyć koszmarnie. Wszystko skłania się ku temu, że zawody odbędą się na grząskim boisku, z uwagi na planowane opady deszczu, co nie pozwoli na jakąś finezyjną grę, ale liczyć się będzie przygotowanie kondycyjne i motoryczne.
TYP: 1.

| więcej ... |


LEPSZE SOBOCISKO, STREFA SPADKOWA BLISKO
15.05.2014 

Spotkanie z Sobociskiem, w przypadku wygranej miało pozwolić nefrycianiom oddalić się od grupy zespołów zagrożonych degradacją. Zatem samym zawodnikom jordanowian powinno było zależeć na tym, aby wyswobodzić się z tyłów tabeli. Wszystko skłaniało się ku temu, że biało-zieloni będą w stanie powalczyć o pełną pulę tym bardziej, że miejscowi zanotowali trzy kolejne porażki. Personalnie sytuacja wyglądała przyzwoicie, bo do dyspozycji trenera, za wyjątkiem Patryka Tapki i pauzującego za czerwoną kartkę Arka Barabacha, pozostawali wszyscy.
Czarni z reguły byli dla nas niewygodnym przeciwnikiem i ostatnie mecze były dość wyrównane. Ponadto gospodarze swego czasu, zwyciężając nefrycian, przesądzili ich spadek do B-klasy.

| więcej ... |


W SOBÓTCE ZACHODNIEJ ZAPREZENTOWALIŚMY SIĘ GODNIE
14.05.2014 
Po trzech wysokich porażkach przed konfrontacją z jednym z czołowych klubów serie A byliśmy pełni obaw co do wyniku, pamiętając blamaż 0-5 u siebie. Miejscowi w dalszym ciągu liczą się w walce o awans, choć trzeba przyznać ich szansę są iluzoryczne. Nefrycianie nie mieli nic do stracenia i powinni byli podejść do spotkania bez większej presji.
 

| więcej ... |


POKONANIE ŚLĘŻY NEFRYCIAN NA CZAS JAKIŚ ODPRĘŻY
07.05.2014 
Wiadomo było, że pojedynek ze Ślężą Sobótka będzie spotkaniem o dużym ciężarze gatunkowym, czyli innymi słowy potyczką o sześć punktów. Ekipa spod Masywu Ślęży towarzyszy nam w dolnych rejonach tabeli i jest naszym bezpośrednim konkurentem w walce o utrzymanie w serie A. Do starcia z nami przyjezdni legitymowali się dorobkiem raptem jednego punktu w tej rundzie. Z drugiej jednak strony biało-zieloni też nie mieli się czym pochwalić, ponieważ na swoim koncie zapisali w tym roku zaledwie trzy punkty. Przebłyski dobrej gry były zauważalne w Sobótce Zachodniej, gdzie do remisu zabrakło naprawdę niewiele, bo nawet w dziesięciu jordanowianie gnębilli wicelidera, dłużej utrzymując się przy futbolówce.

| więcej ... |


ZAWOJOWAĆ ZACHÓD
25.04.2014 
ZACHÓD SOBÓTKA - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Faworyt tego starcia jest tylko jeden, krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa w tej rundzie ekipa gospodarzy. Miejscowi, chcąc nadal liczyć się w walce o awans nie mogą sobie pozwolić na stratę jakichkolwiek punktów w tym spotkaniu. Biało-zieloni z kolei ostatnio są w dołku, 3 mecze zero punktów i 0-12 w bramkach nie najlepiej świadczy o obecnej formie jordanowian. Nie pozostaje nic innego jak najszybciej odwieść od siebie widmo utknięcia w dolnych rejonach tabeli. Nasi młodzi gracze są nieobliczalni i właśnie liczymy bardzo na tę nieprzewidywalność oraz ambicję i determinację, bo piłkarsko drużyna spod stóp Ślęży jest na pewno lepsza.
TYP: 1, X, 2.

| więcej ... |


CIĘŻKOSTRAWNA ŻU(Ó)RAWINA
16.04.2014 
Po dwóch kolejnych porażkach naszą młodą ekipę czekało starcie z Żórawiną, która po zimowych korektach w kadrze zamierzała włączyć się do rywalizacji o awans do klasy okręgowej. Pierwsze wiosenne spotkania uwidoczniły jednak to, że rzekoma siła żórawian nie przekłada się na rzeczywistość boiskową. Dwa remisy na swoim terenie nie mogły upatrywać zespołu podopiecznych trenera M. Perzyny w gronie kandydatów do promocji. Nefrycianie po dotkliwej demolce w Brożcu zamierzali powetować sobie ten pogrom i powalczyć o jakieś punkty w konfrontacji z rywalem.

| więcej ... |


WYDRYLOWAĆ ŻU(Ó)RAWNIĘ
11.04.2014 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - KS ŻÓRAWINA
Z sygnałów, które do nas docierały goście jeszcze przed inauguracją rundy wiosennej przebąkiwali o awansie. Realia okazały się bardziej brutalne, gdyż team spod Wrocławia już po trzech spotkaniach stracił jakiekolwiek szanse promocji. Dwa remisy na swoim terenie na pewno nie z potentatami ligi, jak Rapid Domaniów czy Ognisko Przeworno, świadczą o tym, że podopieczni trenera M. Perzyny nie wystrzelili z jakąś genialną formą . Tym samym upatrywać ich można jako zespół na środek tabeli. Wzmocnienia dokonane przed rozgrywkami na razie nie dają jakiegoś wymiernego efektu. Jordanowianie natomiast muszą jak najszybciej podnieść się z kolan po pogromie w Brożcu. Nadzieje są spore, bo do kadry wracają A. Brzeźny, T. Pieciuń, T. Mirowski. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ kontuzjowanego R. Gabrysia. Do kręgu kandydatów do gry można też zaliczyć, ostatnio nieobecnych A. Barabacha czy też J przedstawiciela grupy bankietowej K. Markiewicza.

| więcej ... |


07 ZGŁOŚ SIĘ!
09.04.2014 
Pojedynek z Brożcem zapowiadał się dla nefrycian jako niezwykle trudny, gdyż oprócz pauzujących za przekroczenie limitu żółtych kartek Artura Brzeźnego i Tomka Mirowskiego do grona nieobecnych dołączył nasz podstawowy bramkarz Tomek Pieciuń, który miał zajęcia na uczelni. Jednocześnie od dłuższego czasu niedysponowany zdrowotnie jest Sylwek Filas a na zbiórkę przedmeczową nie dotarli Kuba Markiewicz i Arek Barabach. Tym samym jordanowianie przystępowali to meczu w okrojonym, eksperymentalnym składzie z golkiperem Konradem Frankiewiczem, który ostatnio miał sporadyczny kontakt z murawą.

| więcej ... |


ZATRUĆ BROŻEC JAK TO POTRAFI ROŻEC
04.04.2014 
LKS BROŻEC - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Nefrycianie chyba będą musieli podtruć brożczan, aby mieć szanse na zwycięstwo. Być może skorzystają z tytułowej nazwy ryby, której mięso jest trujące i poczęstują ją zawodników gospodarzy J. Wracając jednak do rzeczywistości należy zdać sobie sprawę tego, że wywiezienie z ciężkiego tereny choćby jednego punktu będzie dla nefrycian sukcesem, zważywszy zwłaszcza na fakt, że do tego spotkania nasi gracze przystąpią osłabieni brakiem pauzujących za żółte kartki Artura Brzeźnego i Tomka Mirowskiego. Bardzo dobrze prezentujący się ostatnio na skrajnej obronie Tomo będzie sporą wyrwą w tej formacji, wziąwszy pod uwagę to, iż od dłuższego czasu z urazem kręgosłupa zmaga się Sylwek Filas i jego występy są na chwilę obecną wykluczone.

| więcej ... |


WYŁĄCZNOŚĆ NA SĘDZIEGO URYCZA… 
02.04.2014 
Tęgie umysły musiałyby się zastanowić jak to możliwe, że trzeci raz w krótkim odstępie czasu arbitrem spotkania (dwa razy głównym, raz asystentem) z Czarnymi Kondratowicami jest pan Piotr Urycz. Miejmy nadzieję, że to tylko taki splot okoliczności, chociaż może to rodzić uzasadnione podejrzenia tym bardziej, że rozjemca ten nigdy nie był w pełni obiektywny i swoimi werdyktami krzywdził biało-zielonych. Zatem znając obsadę sędziowską nagromadziło się szereg spekulacji w zakulisowych rozmowach, czy i tym razem osobnik w czerni nie będzie sprzyjał rywalowi, który puka do bram okręgówki. 

| więcej ... |


MOTYWACJA NA LIDERA, AŻ DECH ZAPIERA…
28.03.2014 
W II kolejce kampanii wiosennej na pewno nie zabraknie emocjonujących spotkań. Nas najbardziej interesuje oczywiście konfrontacja pomiędzy biało-zielonymi a liderem z Kondratowic. Ale po kolei…

NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - CZARNI KONDRATOWICE
Z zapowiedzi pojedynku na stronie gości wynika, iż przodujący w tabeli kondratowiczanie obawiają się rywalizacji z nami. Podstawy do takich twierdzeń rzeczywiście są, ale trzeba też dodać, że nasi chłopcy jednakowo motywują się na każde starcie. Nie ma znaczenia czy na ich drodze staje drużyna z czołówki tabeli czy też słabszy przeciwnik. Co prawda może i co niektórzy tę potyczkę traktują w kategoriach quasi derby, jednak to chyba zbyt daleko idące stwierdzenie. Nie podlega dyskusji, że nefrycianie na szalę rzucą wiele ambicji i zaangażowania. 

| więcej ... |


NEFRYCIANIE ZOGNISKOWANI NA OFENSYWIE
26.03.2014 
Przed inauguracją rundy wiosennej wielkim wyzwaniem było antycypowanie dyspozycji naszej młodej drużyny. Ostatnie mecze kontrolne jordanowian pokazały jednak, że z tej mąki będzie chleb, gdyż nasi gracze z dobrej strony zaprezentowali się przeciwko Polonii Jaszowice i Długołęce 2000. W trakcie przerwy w rozgrywkach w naszych szeregach doszło do kilku przetasowań. Mateusz Sionkowski już po zamknięciu zeszłorocznej kampanii zapowiedział koniec przygody z futbolem w naszym klubie i ze względu na obowiązki zawodowe podjął się gry bliżej Wrocławia, w Kolektywie Radwanice. 

| więcej ... |


POSKROMIONA PUMA
13.11.2013 
Ten pojedynek był niezwykle istotny, patrząc na dolne rejony tabeli. W przypadku porażki biało-zieloni musieliby się pogodzić z tym, że przez przerwę w rozgrywkach będą znajdować się w strefie drużyn zagrożonych spadkiem do "B" klasy. Dlatego, aby do takiego smutnego scenariusza nie doszło wszyscy nasi zawodnicy, przynajmniej Ci, którym zależy na grze w klubie, powinni byli włożyć mnóstwo serca i poświęcenia w celu osiągnięcia pomyślnego rezultatu z ekipą z gminy Kąty Wrocławskie.

| więcej ... |


PORAŻKA W DOMANIOWIE I NEFRYT BLISKO STREFY SPADKOWEJ
06.11.2013 
Wygrana z Rapidem miała być przepustką do przesunięcia się w stronę środkowej części tabeli. Wiadomo było, że w meczu nie będzie mógł wystąpić odbywający „kwarantannę” za czerwoną kartkę. Zabrakło też nominalnego drugiego bramkarza Konrada Frankiewicza. Tuż przed spotkaniem niedyspozycję zdrowotną zgłosił Staszek Ziemba.
Podopieczni trenera B. Mikody zadziwiali w poprzednim sezonie, ale bieżących rozgrywek najlepiej nie rozpoczęli. Z kolejki na kolejkę zaczęli się prezentować coraz lepiej i byliśmy przekonani, że pojedynek z tym rywalem będzie dla nefrycian niezwykle ciężki i tylko maksymalne zaangażowanie w grę dawało duże szanse na zwycięstwo.

| więcej ... |


CZAS NA REHABILITACJĘ
31.10.2013 
RAPID DOMANIÓW – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Jordanowianie mają dług do spłacenia w stosunku do swoich kibiców, którzy zawiedli się, obserwując niespodziewaną porażkę z Gromnikiem. Rehabilitacja w Domaniowie jest realna, ale niezbędne będzie podjęcie walki z nieprzewidywalnym rywalem, którego forma zwyżkuje. W naszych szeregach już do końca rundy zabraknie Alberta Kaczora i najprawdopodobniej Mateusza Sionkowskiego. Tego pierwszego postara zastąpić się Sylwek Filas, natomiast absencja Matiego będzie na pewno bardzo odczuwalna. W obozie rapidzian najgroźniejszy jest B. Mikoda i jego odcięcie od podań będzie kluczową kwestią.
TYP: 1.

| więcej ... |


MIZERIA W WYDANIU NEFRYCIAN
30.10.2013 
Przed starciem z beniaminkiem z Kuropatnika humory dopisywały naszym graczom, ale uprzedzając przebieg zawodów m in. brak koncentracji, buta i zbytnia pewność siebie co niektórych biało-zielonych doprowadziły do niespodziewanej porażki. Kolejnym istotnym elementem wpływającym na jakość gry jordanowian, jak się okazało, miała mieć absencja Mateusza Sionkowskiego, gdyż gra naszych skrzydłowych pozostawiała wiele do życzenia. Niepewność co do obsady pozycji bramkarza została rozwiana przed meczem, bo naszemu młodemu rezerwowemu golkiperowi Konradowi Frankiewiczowi udało się wziąć wolne w pracy i stawić się na zbiórce przedmeczowej.

| więcej ... |


ZDOBYĆ GROMNIK
25.10.2013 
NEFFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - GROMNIK KUROPATNIK
Po dwóch kolejnych wygranych jordanowianie w dobrych nastrojach przystąpią do pojedynku z beniaminkiem z Kuropatnika. Powody do optymizmu byłyby duże, gdyby wszyscy gracze byli do dyspozycji trenera Marka Mazura. Lepszy ból głowy z nadmiaru kandydatów do kadry meczowej, aniżeli z przeciwnego powodu. Jednak ta teoria może nie sprawdzić się w przypadku naszych bramkarzy. Nieobecność zapowiedział Tomek Pieciuń a Konrad Frankiewicz prawdopodobnie nie zdoła przesunąć sobie pracy z niedzieli na inny dzień. W związku z tym drugi raz w tym sezonie między słupkami pojawić się może nominalny napastnik Staszek Ziemba.

| więcej ... |


KORONA SKARCONA
23.10.2013 
Po zwycięstwie z Sokołem Smolec nefrycianie w dobrych nastrojach wyruszali do Pęcza na mecz z tamtejszą Koroną. Beniaminek przed spotkaniem z biało-zielonymi legitymował się dorobkiem raptem dwóch punktów i zamykał ligową tabelę. Patrząc na takie uwarunkowania jordanowianie byli faworytami tego starcia i każdy inny wynik niż ich wygrana traktowany byłby jako niespodzianka, przynajmniej przez znawców A-klasowych realiów.

| więcej ... |


POKONAĆ KORONĘ I ZMIERZAĆ W DOBRĄ STRONĘ
18.10.2013 
KORONA PĘCZ SZCZAWIN - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Po niewątpliwym sukcesie, czyli pokonaniu aspirującego do awansu Sokoła Smolec, tym razem nefrycianie wybierają się na boisko beniaminka z Pęcza. Miejscowi zamykają tabelę z dorobkiem zaledwie dwóch punktów. Patrząc na tak fatalny bilans ekipy spod Strzelina wydaje się, że jordanowianie są faworytem tego pojedynku. Szkoda tylko, że po raz drugi w spotkaniu nie będzie mógł uczestniczyć nasz podstawowy golkiper, Tomek Pieciuń. Nominalnie ma go zastąpić Konrad Frankiewicz i liczymy, że popularny Kondziu niezawodnie pojawi się na meczu. W przeciwnym razie znowu trener będzie zmuszony do obsadzenia pozycji ostatniej instancji którymś z zawodników z pola, a jedynym wyborem jest chyba Staszek Ziemba. Kolejnym osłabieniem będzie absencja odbywającego karencję za cztery żółte kartki Sylwka Filasa. Pozostali piłkarze zgłosili gotowość do gry.

| więcej ... |


SOKÓŁ NIE ROZWINĄŁ SKRZYDEŁ
16.10.2013 
Przed 9 kolejką zdobycz punktowa Nefrytu nie rzucała na kolana i wielu "ekspertów" nie zapowiadało, aby ta sytuacja miała się zmienić po niedzielnym spotkaniu, w którym to drużyna z Jordanowa Śląskiego gościła zespół ze Smolca - uważany za pretendenta do awansu. Chyba tylko niepoprawny optymista wierzył w zwycięstwo gospodarzy, tym bardziej, iż w meczu nie mógł wystąpić kapitan naszej drużyny Albert Kaczor. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna i to Nefryt po zaciekłej obronie Częstochowy zdołał wyszarpać wygraną i pozwolić sobie na, zapomniane już przez niektórych, okrzyki zwycięstwa.

| więcej ... |


USTRZELIĆ SOKOŁA
11.10.2013 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – SOKÓŁ SMOLEC
Po porażce w Solnej, nienajlepsze humory panują wśród jordanowskich graczy. Można gdybać, że w silniejszym składzie tej porażki można byłoby uniknąć, ale liczą się fakty a te dla nefrycian są fatalne. Biało-zieloni nieuchronnie zbliżają się do strefy spadkowej a najgorsze jest to, że chyba niektórym zawodnikom nie zależy na występach w naszych barwach. Rezygnacja z gry Michała Krawca świadczy o tym, że gdzieś istnieje problem. Teraz wielka szansa pojawia się przed juniorami. Wydaje się też, że należałoby poważnie zastanowić się czy nie skorzystać w najbliższym meczu z Patryka Tapki i Piotrka Rudzińskiego, nawet mimo ich osobistego oporu. Niewątpliwym osłabieniem będzie absencja kluczowego gracza Alberta Kaczora, który musi odpoczywać za czerwoną kartkę otrzymaną w pojedynku z Galakticos. Duży ból głowy czeka teraz trenera, aby zestawić tyły i zabezpieczyć się przed bardzo groźnym napastnikiem T. Rudolfem. Przez wielu jesteśmy skazywani na pożarcie, ale goście ostatnio nie olśniewają formą i w tym można doszukiwać się nadziei na podjęcie walki. Rozum podpowiada, że to przyjezdni są faworytem, ale będziemy kierować się sercem i postawimy na niespodziankę i zwycięstwo bianco-verde.
TYP: 1.

| więcej ... |


ZDZIESIĄTKOWANI NEFRYCIANIE PODJĘLI WYZWANIE
10.10.2013 
Im bliżej pojedynku z Galakiticos Solna, tym więcej niepokojących informacji, co do personaliów, docierało w szeregi jordanowian. Wiedzieliśmy, że tym razem zabraknie naszego podstawowego golkipera Tomka Pieciunia, który podjął się prowadzenia wykładów na uczelni i co dwa tygodnie nie będzie mógł przywdziewać bramkarskiego trykotu. To czego dowiedzieliśmy się później wprawiło nas w osłupienie, bo jego nominalny zastępca Konrad Frankiewicz rozpoczął nową pracę i niestety kolidowała ona z terminem niedzielnych zmagań. Wobec takiej sytuacji trener zdecydował się na wystawienie między słupkami napastnika Staszka Ziemby. Na domiar złego na tym nie koniec dramatu, ponieważ w środku pomocy nie ujrzeliśmy Radka Gabrysia i Artura Brzeźnego. Ten pierwszy rozchorował się, a Artur przeciągnął celebrowanie swoich urodzin. Przyzwyczaić się chyba też musimy do absencji do końca rundy Mateusza Sionkowskiego, borykającego się z kontuzją kolana. Niespodziewanie też buty na kołku zawiesić postanowił Michał Krawiec.

| więcej ... |


SPROWADZIĆ GALAKTYCZNYCH NA ZIEMIĘ
04.10.2013 
GALAKTICOS SOLNA - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Po remisie z Sobociskiem nefrycianie nie mają powodów do satysfakcji, gdyż ich gra pozostawiała wiele do życzenia. W Solnej koniecznie trzeba wyeksponować zaangażowanie oraz cechy wolicjonalne, bo na stojąco na pewno tego pojedynku się nie wygra. Cieszy, że powolutku formę odnajduje napastnik bianco-verde Jarek Demski. O ból głowy przyprawia jednak coś innego, mianowicie brak podstawowego bramkarza Tomka Pieciunia, który akurat co dwa tygodnie w niedzielę będzie prowadził zajęcia na uczelni. Tym samym wielka szansa otwiera się przed Konradem Frankiewiczem i liczymy, że popularny Kondziu spełni oczekiwania. Usprawnić należy również grę w defensywie, bo widoczne są zwłaszcza wahania formy naszych bocznych obrońców. Do grona nieobecnych zaliczyć musimy również Mateusza Sionkowskiego. Taka strata jest odczuwalna a na domiar złego nasz skrzydłowy nie będzie mógł prawdopodobnie wystąpić do końca rundy, ponieważ zmaga się z przeciążeniowym urazem kolana.

| więcej ... |


PRZECIWKO SOBOCISKU ZABRAKŁO DŁUŻSZEGO BŁYSKU
30.09.2013 
29 września w słoneczne niedzielne popołudnie na boisku w Jordanowie Śląskim zmierzyły się dwa zespoły, które nie brały pod uwagę innej opcji niż trzy punkty i umocnienie się górnej połówce tabeli. Sobociszczanie po udanym początku chcieli przedłużyć punktową passę, natomiast gospodarze zamierzali w końcu zapisać na swoje konto pierwsze zwycięstwo na własnym boisku. Do gry powrócili nieobecni w poprzednich kolejkach, czyli Artur Brzeźny, Sylwek Filas czy Jarek Demski i wreszcie trener Marek Mazur miał niemały problem z wystawieniem optymalnej jedenastki na spotkanie.

| więcej ... |


POKONAĆ SOBOCISKO I NIE BYĆ W TABELI NISKO!
27.09.2013 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – CZARNI SOBOCISKO
Beniaminek nadspodziewanie dobrze spisuje się w A-klasowych zmaganiach, gromadząc dotychczas na swoim koncie jedenaście punktów. Co prawda ekipa z gminy Oława nie mierzyła się jeszcze z „potentatami”, ale wyniki osiągane do tej pory na pewno są dla nich obiecujące. Ostatnia wygrana z Ogniskiem też potwierdza fakt, że Czarni nie będą raczej znajdować się w ogonie tabeli. Trzeba jednak przyznać, że mankamentem sobociszczan jest defensywa, gdyż stracili oni najwięcej goli z wszystkich zespołów występujących w rozgrywkach (analogicznie Puma Pietrzykowice). W tym też należy upatrywać szansę i od początku postawić na frontalny atak. Nefrycianie ponieśli dwie kolejne sromotne porażki i czas w końcu wejść na właściwe tory. Przegrana ze Ślężą 1-3 dowiodła niestety faktu braku właściwego zaplecza, bo luka po Mateuszu Sionkowskim, Sylwku Filasie, Arturze Brzeźnym czy chociażby Jarku Demskim, Grześku Szwiecu i Adrianie Gierackim nie została właściwie wypełniona. Widocznie dla naszych młodych graczy walka w serie A to za wysokie progi.

| więcej ... |


U PODNÓŻA ŚLĘŻY NEFRYT ŚLĘŻY NEFRYT NIE ZWYCIĘŻYŁ 
25.09.2013 
Z obiegowych informacji , które posiadaliśmy wynikało, że sobótczanie pomimo wysokiej lokaty w tabeli nie olśniewają swoją grą. Zasadniczo swoje zwycięstwa zawdzięczają przede wszystkim dobrej skuteczności a nie jakimś porywającym występom. Zatem zdawaliśmy sprawę, że będziemy w stanie przeciwstawić się faworyzowanej ekipie spod masywu "Śląskiego Olimpu". Szkoda, że do zawodów przystępowaliśmy w mocno okrojonym zestawieniu. Z podstawowego składu zabrakło Sylwka Filasa, Mateusza Sionkowskiego, Artura Brzeźnego. Z różnych przyczyn nie pojawili się też Jarek Demski, Grzesiek Szwiec czy Adrian Gieracki. Takie ubytki nie mogły pozostać bez znaczenia dla przebiegu spotkania. Szansę debiutu od pierwszej minuty dostał Arek Barabach, który ustawiony został na prawym skrzydle pomocy.

| więcej ... |


CZY U STÓP ŚLĘŻY NEFRYT OSTATNIĄ NIEMOC PRZEZWYCIĘŻY…?
20.09.2013 
ŚLĘŻA SOBÓTKA - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Zadziwiająco dobrze radzą sobie w rozgrywkach ligowych podopieczni Roberta Pierzgi. Skazywani przez wielu na walkę o utrzymanie pokazują, że Ci prorocy raczej racji mieć nie będą. Pięć meczy i cztery wygrane to znakomity dorobek, co pozwala naszemu najbliższemu przeciwnikowi zajmować trzecią pozycję w tabeli. Ostatnio sobótczanie potwierdzili, że należy się z nimi liczyć, ogrywając na wyjeździe Ognisko Przeworno. Wydawało się, że odejście do lokalnego rywala Kamila Lupy osłabi ślężan, ale stało się zgoła odmiennie i bez tego środkowego pomocnika ich gra wygląda korzystniej. Biało-zieloni natomiast z Zachodem dali popis nieporadności i trzeba wierzyć, że taki mecz w tym sezonie w ich wykonaniu już się nie przydarzy. Jordanowianom nie wychodziło praktycznie nic a postawa w destrukcji to już prawdziwy "kryminał". Dobrze, że do składu powraca Tomek Mirowski, który na skrzydle obrony zapewnia stabilność i solidność. Mamy nadzieję, że wykuruje się też Mateusz Sionkowski, bo bez niego nasza pomoc kuleje. 

| więcej ... |


ROZSTRZELANI JAK NA DZIKIM ZACHODZIE…
16.09.2013 
Spotkanie z Zachodem Sobótka miało uzmysłowić nam na jakim etapie budowania drużyny się znajdujemy. Wyprzedzając fakty należy stwierdzić, że test ten wypadł dla biało-zielonych bardzo niepomyślnie. 
Przed zawodami było wiadomo, że przystąpimy do nich w mocno uszczuplonym składzie. Ze względu na wesele naszego byłego snajpera Marcina Lisowskiego w kadrze nie mogli znaleźć uczestniczący w uroczystości Artur Brzeźny i Tomek Mirowski. Ponadto zabrakło jednego z naszych filarów, Mateusza Sionkowskiego, któremu na występ nie pozwolił uraz mięśniowy. Do dyspozycji trenera nie pozostawał też Staszek Ziemba, który miał pojawić się dopiero przed drugą połową. Na tym nie koniec absencji, gdyż po raz kolejny w niedzielę do pracy wyjechać musiał Jarek Demski. Takie ubytki są dotkliwe, więc konfrontacji z sobótczanami bradzo się obawialiśmy, ale "co nas nie zabije, to nas wzmocni", jak mawiał Nietzsche.

| więcej ... |


NA ZACHÓD…
13.09.2013 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - ZACHÓD SOBÓTKA
Po, zdaniem quasi ekspertów, niespodziewanej wygranej w Żórawinie nefrycianom nie przystaje spuścić z tonu. Pomimo, że sobótczanie nie ukrywają swoich aspiracji co do awansu, to biało-zieloni są przeciwstawić się każdemu. Morale jordanowian wzrosło i teraz bezwzględnie czas podtrzymać dobrą dyspozycję. Trzeba też liczyć się z tym, że znajdujący się w wybornej formie Dawid Lech może, ze względu na swój młody wiek, mieć problemy ze stabilnością. Tym samym wydaje się, że szansę obok Siwego w linii napadu powinien otrzymać Jarek Demski. Ponadto w pojedynku przed tygodniem słabiej funkcjonowała jedna strona pomocy, dlatego być może od pierwszego gwizdka sędziego wystąpi Michał Krawiec. Na pewno zabraknie Tomka Mirowskiego, a zastąpi go prawdopodobnie Marcin Czyż. Nie wiadomo też, czy do pełni sprawności po kontuzji odniesionej w Żórawinie wróci Mateusz Sionkowski. 

| więcej ... |


WYCIŚNIĘTY SOK Z ŻU(Ó)RAWINY
09.09.2013 
Do rywala z Żórawiny podchodziliśmy z pełnym respektem. Już w końcówce poprzedniego sezonu mogliśmy zaobserwować, że gra młodej ekipy podopiecznych trenera Perzyny nabiera odpowiedniego rytmu. Wiadomo, że w przypadku juniorów trzeba też liczyć się z wahaniami formy, czego dowodem było to, że żórawianie np. ulegają Pumie Pietrzykowice a z kwitkiem odprawiają na wyjeździe zawsze silne na własnym terenie Ognisko Przeworno. My raczej mamy kłopot bogactwa, gdyż postawienie na świeżą krew spowodowało zwiększenie liczebności kadry meczowej. Tym razem do dyspozycji coacha byli wszyscy zawodnicy, nawet borykający się z urazem mięśniowym Sylwek Filas zgłosił akces gry. 

| więcej ... |


NEFRYT ŁYKNIE ŻURAWINĘ…?
06.09.2013 
KS ŻÓRAWINA – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Gospodarze, po nabraniu doświadczenia przez ich młodych graczy, potrafią wygrać z mocnymi drużynami, natomiast przytrafia im się np. porażka u siebie z przeciętną Pumą Pietrzykowice. Dlatego też wygląda na to, że brakuje im stabilności i w tym należy upatrywać naszych szans. Po zadowalającej postawie w pojedynku z potencjalnie silniejszym Brożcem i inicjatywie prawie przez całe spotkanie, biało-zielonym przychodzi udowodnić zwyżkę dyspozycji w konfrontacji z najbliższym przeciwnikiem. W Przewornie Zórawina zaprezentowała się bardzo korzystnie, aplikując zawsze groźnemu Ognisku cztery gole. My na „gorącym” terenie też potrafiliśmy zwyciężyć. W naszych szeregach pełna mobilizacja i chęć powalczenia o pełną pulę. Do kadry meczowej włączony będzie obecny dotychczas tylko w Kondratowicach Michał Krawiec oraz wracający po absencji spowodowanej chorobą Marcin Czyż.

| więcej ... |


POZOSTAŁ MAŁY NIEDOSYT
02.09.2013 
Przed starciem z LKS Brożec przez większość piłkarskich ekspertów upatrywani byliśmy jako słabsza ekipa. Podparte to było twierdzeniem działaczy zespołu rywala o aspiracjach awansu do klasy okręgowej. Po pierwszej kolejce projekt o promocji do wyższej klasy rozgrywkowej potwierdził swoją tezę, ale druga kolejka pokazała, że jeszcze sporo pracy czeka trenera Tomasza Masłowskiego, aby brożczanie wskoczyli na odpowiednie tory. Osłabione przed tym sezonem Ognisko Przeworno potrafiło przeciwstawić się Brożcowi i wyjechało z trudnego terenu z jednym punktem.

| więcej ... |


NEFRYT JAK NOSOROŻEC, MUSI ZAATAKOWAĆ BROŻEC!
30.08.2013 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – LKS BROŻEC
Zespół, który dysponuje jedną z najlepszych infrastruktur w naszej grupie A-klasy po raz wtóry stawia sobie za cel awans do okręgówki. Temu miały służyć wzmocnienia dokonane przed jesienną kampanią ligową. W pierwszej kolejce brożczanie spokojnie poradzili sobie w Pietrzykowicach ze spadkowiczem. Wszystko wskazywało na to, że w następnej kolejności „połkną” u siebie Ognisko. O dziwo spotkanie zakończyło się remisem 2-2, co było na pewno niespodzianką, po niewyraźnej grze przewornian przeciwko biało-zielonym. Po raz enty potwierdziła się prawidłowość o nieprzewidywalności rozgrywek. Nefrycianie noszą się z myślą odkupienia win za porażkę w Kondratowicach, gdzie miejscowi obnażyli ich braki w destrukcji. Należy chyba teraz zastanowić się o wzmocnieniu defensywy, ale występ Sylwka Filasa, poturbowanego w ostatnim pojedynku, jest niepewny a o nim właśnie można byłoby pomyśleć w kontekście obsadzenia pozycji jednego ze stoperów. Nie ma podstaw, aby obawiać się przeciwnika, skoro my pokazaliśmy swoją wyższość w Przewornie a Brożec nie potrafił na własnej murawie zgromadzić kompletu punktów przeciwko Ognisku. Przywilej swojego boiska też nie pozostaje bez znaczenia, lecz najważniejsze jest wyzwolenie z siebie ambicji i determinacji. Przy odpowiednim zaangażowaniu na pewno jesteśmy sobie w stanie poradzić z mocnym rywalem. Liczyć musimy również na naszych nominalnych napastników, którzy jak dotychczas w tej rundzie nie zapisali na swoje konto żadnego gola. Mieszanka jordanowskiej rutyny z młodością powinna dać efekt w postaci wygranej.
TYP: 1.

| więcej ... |


TEATR JEDNEGO AKTORA
27.08.2013 
Przed wyprawą do Kondratowic w szeregach nefrycian panowały dobre nastroje tym bardziej, że kadra tym razem nie była okrojona. Wszyscy nieobecni w starciu z Przewornem stawili się na odprawę przedmeczową. Wcześniej co prawda sygnalizowaliśmy, że przypuszczalnie uprawianie sportu będzie musiał zaprzestać borykający się z chorobą Marcin Czyż, ale jak się okazało popularny T1000 już w kolejnym pojedynku z Brożcem zapowiada swój udział. Wiadomo było, że miejscowi są jednym z kandydatów do awansu a o ich sile stanowi Marcin Lisowski, który prawie pięć lat reprezentował nasze barwy. Ostatnio Lisu jest w wyśmienitej i w każdym meczu ligowym zdobywa gole. Dlatego trener Marek Mazur powinien był uczulić swoich podopiecznych, aby zacieśnili szyki defensywne a nawet trzeba było zastanowić się nad „plastrem” dla naszego ekstrzelca. Można było w takiej roli obsadzić np. Sylwka Filasa, który dysponuje dużą szybkością i nigdy nie odpuszcza. Stało się inaczej i teraz post factum wygląda, że desygnowane ustawienie jordanowian nie do końca się sprawdziło.

| więcej ... |


WYJAZD DO SĄSIADA ZZA MIEDZY
23.08.2013 
CZARNI KONDRATOWICE – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Konfrontacja przez co niektórych traktowana w kategoriach derby, wobec bezpośredniego sąsiedztwa gminy Kondratowice i Jordanów Śląski. Jednego możemy być pewni, że pomimo tego, że nominalnie jesteśmy uważani za słabszych personalnie, to na pewno nikt z nefrycian nie odstawi nogi w tym spotkaniu. Szykuje się zażarta batalia i nasi młodzi gracze wspomagani przez kilku bardziej doświadczonych partnerów bezwzględnie będą „gryźć trawę”. Po kuble zimnej wody i porażce 1-9 w Pucharze Polski z trzecioligowcem z Osieka teraz trzeba pokazać charakter. Wysoka porażka powinna ochłodzić rozgrzane głowy po zwycięstwie na inaugurację w Przewornie. Cieszy, że faworytem są gospodarze, gdyż w tej sytuacji biało-zieloni nie będą mieli nic do stracenia.

| więcej ... |


TEGO CHYBA SIĘ NIKT NIE SPODZIEWAŁ… 
19.08.2013 
Zdecydowana większość osób znających się na futbolu była utwierdzona w przekonaniu, że do Przeworna nasi gracze udają się na „ścięcie głów”. Nie dość, że rywal nigdy nam „nie leżał”, to jeszcze musieliśmy przystąpić do zawodów w składzie, który wymusił splot okoliczności. Oprócz Artura Brzeźnego, który akurat w tym okresie zdecydował się na prywatny wyjazd, nieobecni byli, Marcin Czyż (ze względu na kłopoty zdrowotne prawdopodobnie już definitywnie będzie musiał wziąć rozbrat z piłką nożną), Michał Krawiec (wstępnie deklarował udział w meczu, ale ostatecznie nie pojawił się na zbiórce), Jarek Demski (w dniu spotkania oznajmił, że wzywają go obowiązki zawodowe), Mateusza Sionkowskiego (wcześniej zakomunikował, że się nie stawi). Ponadto Staszek Ziemba pauzował za nadmiar żółtych kartoników z poprzedniego sezonu. Te poważne braki trzeba było wypełnić juniorami.

| więcej ... |


„PRZETRĄCONY” NEFRYT
16.08.2013 
Przed inauguracją rozgrywek nasz zespół został dotknięty pasmem nieszczęść, co powoduje, że w premierowym pojedynku w Przewornie z Ogniskiem nefrycianie wystąpią w mocno eksperymentalny składzie. Jak już wcześniej informowaliśmy między słupkami pojawi się Tomek Pieciuń, który zastąpi Irka Brzezickiego (przeszedł do Kolektywu Radwanice). Ponadto z dużymi kłopotami zdrowotnymi boryka się Marcin Czyż i jego udział w tym meczu jest wykluczony. Nasz niezawodny defensor może nawet zakończyć przygodę z piłką nożną. Sympatycznemu T1000 życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Następną bolączką jest absencja Artura Brzeźnego, który wyjechał do stolicy (szkoda, że akurat w tym terminie?). Liczymy, że Michał Krawiec i Jarek Demski będą w stanie wesprzeć swoich partnerów z ekipy, gdyż ich nieobecność już całkiem pokrzyżowałaby plany trenera.

| więcej ... |


„TRANSFORMACJA” NEFRYTU
06.08.2013 
W pierwszej kolejce rozgrywek, której inauguracja nastąpi 18 sierpnia biało-zieloni wyruszają do Przeworna (początek meczu o godz. 11.00), aby zmierzyć się z wymagającym rywalem, tamtejszym Ogniskiem. W trakcie przerwy rozgrywek doszło do dużych przetasowań w szeregach nefrycian. Z gry w zespole zrezygnował dotychczasowy pierwszy bramkarz Irek Brzezicki, który odchodzi do Kolektywu Radwanice.

| więcej ... |


CZAS ZAMKNĄĆ PEWIEN ROZDZIAŁ…
05.08.2013 
Z uwagi na sprawy natury prywatnej obowiązki reporterskie zostały zaniedbane przez piszącego te słowa i w związku z tym ostatnie dwie kolejki sezonu nie zostały zrelacjonowane. Z drugiej jednak strony nie za bardzo było się czym emocjonować, ponieważ po czterech z rzędu porażkach dopisaliśmy do swojego bilansu następne dwie i zakończyliśmy sezon w minorowych nastrojach. W pojedynku z Burzą podjęliśmy wyzwanie, aczkolwiek sytuacja już na początku przybrała dla nas niekorzystny obrót kiedy to Irek Brzezicki dziwnie zareagował przed szesnastką, odbijając piłkę ręką. Sędzia na początku się zawahał i dopiero po protestach Piotra Słoniny oraz sygnalizacji arbitra bocznego wskazał na wapno. Staszek Ziemba, który przywdział strój bramkarza nie uchronił swojego zespołu od utraty gola. Mimo wielkiej ambicji i determinacji w dziesiątkę nefrycianie nie zdołali doprowadzić do remisu a po jednej z kontr gości ukłuli po raz drugi.

| więcej ... |


 ARCHIWUM AKTUALNOŚCI