GŁÓWNY
SPONSOR

POZOSTALI
SPONSORZY
 


 
 POLECAMY

 


 


 

 

 

 

   
 AKTUALNOŚCI
 

  TRENINGI odbywają się w dniach: juniorzy - wtorek, czwartek godz. 17.30, seniorzy - poniedziałek, środa, piątek godz. 19.00 (boisko piłkarskie w Jordanowie)

 

W górnym rzędzie od lewej: Jakub Markiewicz, Mateusz Sionkowski, Radosław Gabryś, Dawid Lech, Paweł Ziemba, Arkadiusz Barabach, Adrian Gieracki, Jacek Szczęśniak, Artur Brzeźny, Jarosław Demski.
W dolnym rzędzie od lewej: Grzegorz Szwiec, Tomasz Mirowski, Tomasz Pieciuń, Patryk Turkiewicz, Stanisław Ziemba, Marcin Czyż, Sylwester Filas.
Na zdjęciu brak: Alberta Kaczora.

 


NOWI STERNICY „NEFRYTU”
25.07.2014 
18 lipca doszło do historycznej chwili w dziejach naszego klubu. Po przeszło 30 latach „prezesowania” z kandydowania na kolejną kadencję zrezygnował założyciel i zarazem jedyny dotychczasowy prezes Szczepan Horak. Jednocześnie dymisję złożył trener Marek Mazur, która została przyjęta przez wybrany w powyższym terminie nowy zarząd.

| więcej ... |


CZAS W KOŃCU POKAZAĆ CHARAKTER!
PUMA PIETRZYKOWICE - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI

20.06.2014 
Biało-zielonym potrzeba minimum punktu, aby zapewnić sobie utrzymanie. Nie będzie to łatwe, gdyż patrząc na poprzednie mecze w wykonaniu nefrycian odnosi się nieoparte wrażenie, że co niektórzy odrabiają pańszczyznę i traktują grę w piłkę w kategoriach gorszego zła. Powinni oni głęboko się zastanowić nad tym, czy jest sens dalszego kontynuowania swojej przygody z futbolem. Dotyczy to zwłaszcza kilku najmłodszych zawodników, którzy po upojnych sobotnich nocach na boisku prezentują się dramatycznie, ale mają o sobie takie wyobrażenie, jakby osiągnęli już wielkie sukcesy. 

| więcej ... |


PO RÓWNI POCHYŁEJ…
17.06.2014 
Piszącemu te słowa trudno było zmobilizować się do zrelacjonowania dwóch ostatnich spotkań z udziałem nefrycian, ponieważ opisy musiałyby być zwięzłe i nie napawające optymizmem. Wobec tego przychodzi ogólnie podsumować występy przeciwko Gromnikowi Kuropatnik i Rapidowi Domaniów.

| więcej ... |


GRA NEFRYCIAN NIEUDOLNA, ROZJECHAŁA NAS SOLNA
POKONANIE PĘCZA MNIEJ PROBLEMÓW Z UTRZYMANIEM NASTRĘCZA

04.06.2014 
O meczu zaległym w ramach XXII kolejki trudno pokusić się o jakikolwiek komentarz, gdyż porażka ze zdekompletowaną Solną a właściwie blamaż 0-4 mówi sam za siebie. Można jedynie pogratulować Arturowi Sieradzkiemu, który ustrzelił hat-tricka i zagrał na nosie swojej byłej drużynie.
W związku z tym pojedynek z okupującą pozycję czerwonej latarni Koroną Pęcz był dla nefrycian starciem podwyższonego ryzyka, czyli batalią o „sześć punktów”. Wszyscy zawodnicy zdawali sobie sprawę z tego, że strata punktów może niezmiernie zagmatwać nam sytuację w tabeli i spowodować przybliżenie się do strefy spadkowej.

| więcej ... |


WIDMO SPADKU W PORAŻKI PRZYPADKU
26.05.2014 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - KORONA PĘCZ
Po ostatniej kompromitacji w zaległym spotkaniu z Solną, gdzie goście przejechali się po nefrycianach jak walec, nadchodzi czas weryfikacji prawdziwej wartości podopiecznych trenera Marka Mazura. 0-4 z walczącymi o utrzymanie solnianami nie wystawia dobrego świadectwa naszym piłkarzom a to, że rozstrzelał ich grający z kontuzją przywodziciela do niedawana zawodnik biało-zielonych, Artur Sieradzki, mówi wiele... Do tego kilku graczy Galakticos zagrało z przymusu, wobec ich wąskiej kadry.

| więcej ... |


SOKÓŁ NIE ROZWINĄŁ SKRZYDEŁ
26.05.2014 
Na początku można pokusić się o refleksję, co by się stało, gdyby jordanowianie zagrali w pełnym składzie…, bo uprzedzając fakty w tym meczu byliśmy lepszą drużyną.
Na odprawie przedmeczowej zabrakło kluczowych graczy naszej ekipy, zwłaszcza środek pola i obrony pozbawione zostały zawodników stanowiących o sile nefrycian. Uroczystości rodzinne nie pozwoliły pojawić się na spotkaniu Arturowi Brzeźnemu, Albertowi Kaczorowi i Marcinowi Czyżowi. Na tym jednak absencji nie koniec, bowiem złamany palec przeszkodził w występie podstawowemu bramkarzowi Tomkowi Pieciuniowi. Nie stawił się również Grzesiek Szwiec i wcześniej zapowiadający swoje stawiennictwo Jakub Markiewicz. Na ławce rezerwowych mieliśmy raptem dwóch graczy a na grę zdecydował się sam trener Marek Mazur, który zmaga się z przewlekłą kontuzją i nietrudno było zauważyć, że kuleje.

| więcej ... |


OBY NASI GRACZE MIELI SOKOLE OKO
23.05.2014 
SOKÓŁ SMOLEC - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Po ubiegłotygodniowej pauzie w związku z kapryśnymi warunkami atmosferycznymi i grymaszącymi graczami Solnej, którzy za żadne skarby nie chcieli dopuścić do rozegrania zawodów (tajemnicą poliszynela jest to, że powodem takiej ich postawy był zdekompletowany skład...), teraz przychodzi pora na konfrontację ze smolczanami. Niestety najprawdopodobniej do tego meczu jordanowianie przystąpią bez kilku kluczowych graczy, jak choćby Albert Kaczor, Artur Brzeźny czy Marcin Czyż, którzy znajdować się będą na uroczystościach Komunii Świętej. Zatem szansę dostaną dublerzy chyba, że ww. będą poczuwać się do wsparcia swoich kolegów w dalszej batalii o uniknięcie degradacji.

| więcej ... |


SOLNA DO GRY NIEZDOLNA…
21.05.2014 
Przed starciem z Solną wielu ostrzyło sobie zęby na starcie o sporym zabarwieniu emocjonalnym. W ekipie rywala przed rundą wiosenną funkcję trenera powierzono Arturowi Sieradzkiemu, który w niedalekiej przeszłości przywdziewał trykot w biało-zielonych barwach. Ponadto na wypożyczenie do beniaminka oddany został Jarek Demski. Dodatkowego smaczku dodawało to, że obie drużyny nie zapewniły sobie jeszcze utrzymania.

| więcej ... |


OBY SOLNA NIE BYŁA FRYWOLNA
16.05.2014 
Nefryt Jordanów Śląski - Galalkticos Solna
To spotkanie wywołuje wiele emocji w kontekście walki o opuszczenie dolnych rejonów tabeli, w której notabene obie ekipy ze sobą sąsiadują. Przyjezdni wyprzedzają nas trzema punktami i zwycięstwo z nimi pozwoli nam optymistyczniej patrzeć w przyszłość. Mecz rodzi też dodatkowe podteksty, gdyż w barwach rywala grają Artur Sieradzki, do niedawna gracze naszej ekipy oraz wypożyczony do końca sezonu Jarek Demski, którzy najczęściej stanowią o sile ofensywnej solnian. Tak, czy inaczej bardzie na wygranej zależeć powinno jordanowianom, którzy dzięki temu oddaliliby się na większy dystans od strefy spadkowej. Nie można sobie pozwolić na taką grę jak w Sobocisku, gdzie brakowało zaangażowania i ambicji, bo z Galakticos może to się skończyć koszmarnie. Wszystko skłania się ku temu, że zawody odbędą się na grząskim boisku, z uwagi na planowane opady deszczu, co nie pozwoli na jakąś finezyjną grę, ale liczyć się będzie przygotowanie kondycyjne i motoryczne.
TYP: 1.

| więcej ... |


LEPSZE SOBOCISKO, STREFA SPADKOWA BLISKO
15.05.2014 

Spotkanie z Sobociskiem, w przypadku wygranej miało pozwolić nefrycianiom oddalić się od grupy zespołów zagrożonych degradacją. Zatem samym zawodnikom jordanowian powinno było zależeć na tym, aby wyswobodzić się z tyłów tabeli. Wszystko skłaniało się ku temu, że biało-zieloni będą w stanie powalczyć o pełną pulę tym bardziej, że miejscowi zanotowali trzy kolejne porażki. Personalnie sytuacja wyglądała przyzwoicie, bo do dyspozycji trenera, za wyjątkiem Patryka Tapki i pauzującego za czerwoną kartkę Arka Barabacha, pozostawali wszyscy.
Czarni z reguły byli dla nas niewygodnym przeciwnikiem i ostatnie mecze były dość wyrównane. Ponadto gospodarze swego czasu, zwyciężając nefrycian, przesądzili ich spadek do B-klasy.

| więcej ... |


W SOBÓTCE ZACHODNIEJ ZAPREZENTOWALIŚMY SIĘ GODNIE
14.05.2014 
Po trzech wysokich porażkach przed konfrontacją z jednym z czołowych klubów serie A byliśmy pełni obaw co do wyniku, pamiętając blamaż 0-5 u siebie. Miejscowi w dalszym ciągu liczą się w walce o awans, choć trzeba przyznać ich szansę są iluzoryczne. Nefrycianie nie mieli nic do stracenia i powinni byli podejść do spotkania bez większej presji.
 

| więcej ... |


POKONANIE ŚLĘŻY NEFRYCIAN NA CZAS JAKIŚ ODPRĘŻY
07.05.2014 
Wiadomo było, że pojedynek ze Ślężą Sobótka będzie spotkaniem o dużym ciężarze gatunkowym, czyli innymi słowy potyczką o sześć punktów. Ekipa spod Masywu Ślęży towarzyszy nam w dolnych rejonach tabeli i jest naszym bezpośrednim konkurentem w walce o utrzymanie w serie A. Do starcia z nami przyjezdni legitymowali się dorobkiem raptem jednego punktu w tej rundzie. Z drugiej jednak strony biało-zieloni też nie mieli się czym pochwalić, ponieważ na swoim koncie zapisali w tym roku zaledwie trzy punkty. Przebłyski dobrej gry były zauważalne w Sobótce Zachodniej, gdzie do remisu zabrakło naprawdę niewiele, bo nawet w dziesięciu jordanowianie gnębilli wicelidera, dłużej utrzymując się przy futbolówce.

| więcej ... |


ZAWOJOWAĆ ZACHÓD
25.04.2014 
ZACHÓD SOBÓTKA - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Faworyt tego starcia jest tylko jeden, krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa w tej rundzie ekipa gospodarzy. Miejscowi, chcąc nadal liczyć się w walce o awans nie mogą sobie pozwolić na stratę jakichkolwiek punktów w tym spotkaniu. Biało-zieloni z kolei ostatnio są w dołku, 3 mecze zero punktów i 0-12 w bramkach nie najlepiej świadczy o obecnej formie jordanowian. Nie pozostaje nic innego jak najszybciej odwieść od siebie widmo utknięcia w dolnych rejonach tabeli. Nasi młodzi gracze są nieobliczalni i właśnie liczymy bardzo na tę nieprzewidywalność oraz ambicję i determinację, bo piłkarsko drużyna spod stóp Ślęży jest na pewno lepsza.
TYP: 1, X, 2.

| więcej ... |


CIĘŻKOSTRAWNA ŻU(Ó)RAWINA
16.04.2014 
Po dwóch kolejnych porażkach naszą młodą ekipę czekało starcie z Żórawiną, która po zimowych korektach w kadrze zamierzała włączyć się do rywalizacji o awans do klasy okręgowej. Pierwsze wiosenne spotkania uwidoczniły jednak to, że rzekoma siła żórawian nie przekłada się na rzeczywistość boiskową. Dwa remisy na swoim terenie nie mogły upatrywać zespołu podopiecznych trenera M. Perzyny w gronie kandydatów do promocji. Nefrycianie po dotkliwej demolce w Brożcu zamierzali powetować sobie ten pogrom i powalczyć o jakieś punkty w konfrontacji z rywalem.

| więcej ... |


WYDRYLOWAĆ ŻU(Ó)RAWNIĘ
11.04.2014 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - KS ŻÓRAWINA
Z sygnałów, które do nas docierały goście jeszcze przed inauguracją rundy wiosennej przebąkiwali o awansie. Realia okazały się bardziej brutalne, gdyż team spod Wrocławia już po trzech spotkaniach stracił jakiekolwiek szanse promocji. Dwa remisy na swoim terenie na pewno nie z potentatami ligi, jak Rapid Domaniów czy Ognisko Przeworno, świadczą o tym, że podopieczni trenera M. Perzyny nie wystrzelili z jakąś genialną formą . Tym samym upatrywać ich można jako zespół na środek tabeli. Wzmocnienia dokonane przed rozgrywkami na razie nie dają jakiegoś wymiernego efektu. Jordanowianie natomiast muszą jak najszybciej podnieść się z kolan po pogromie w Brożcu. Nadzieje są spore, bo do kadry wracają A. Brzeźny, T. Pieciuń, T. Mirowski. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ kontuzjowanego R. Gabrysia. Do kręgu kandydatów do gry można też zaliczyć, ostatnio nieobecnych A. Barabacha czy też J przedstawiciela grupy bankietowej K. Markiewicza.

| więcej ... |


07 ZGŁOŚ SIĘ!
09.04.2014 
Pojedynek z Brożcem zapowiadał się dla nefrycian jako niezwykle trudny, gdyż oprócz pauzujących za przekroczenie limitu żółtych kartek Artura Brzeźnego i Tomka Mirowskiego do grona nieobecnych dołączył nasz podstawowy bramkarz Tomek Pieciuń, który miał zajęcia na uczelni. Jednocześnie od dłuższego czasu niedysponowany zdrowotnie jest Sylwek Filas a na zbiórkę przedmeczową nie dotarli Kuba Markiewicz i Arek Barabach. Tym samym jordanowianie przystępowali to meczu w okrojonym, eksperymentalnym składzie z golkiperem Konradem Frankiewiczem, który ostatnio miał sporadyczny kontakt z murawą.

| więcej ... |


ZATRUĆ BROŻEC JAK TO POTRAFI ROŻEC
04.04.2014 
LKS BROŻEC - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Nefrycianie chyba będą musieli podtruć brożczan, aby mieć szanse na zwycięstwo. Być może skorzystają z tytułowej nazwy ryby, której mięso jest trujące i poczęstują ją zawodników gospodarzy J. Wracając jednak do rzeczywistości należy zdać sobie sprawę tego, że wywiezienie z ciężkiego tereny choćby jednego punktu będzie dla nefrycian sukcesem, zważywszy zwłaszcza na fakt, że do tego spotkania nasi gracze przystąpią osłabieni brakiem pauzujących za żółte kartki Artura Brzeźnego i Tomka Mirowskiego. Bardzo dobrze prezentujący się ostatnio na skrajnej obronie Tomo będzie sporą wyrwą w tej formacji, wziąwszy pod uwagę to, iż od dłuższego czasu z urazem kręgosłupa zmaga się Sylwek Filas i jego występy są na chwilę obecną wykluczone.

| więcej ... |


WYŁĄCZNOŚĆ NA SĘDZIEGO URYCZA… 
02.04.2014 
Tęgie umysły musiałyby się zastanowić jak to możliwe, że trzeci raz w krótkim odstępie czasu arbitrem spotkania (dwa razy głównym, raz asystentem) z Czarnymi Kondratowicami jest pan Piotr Urycz. Miejmy nadzieję, że to tylko taki splot okoliczności, chociaż może to rodzić uzasadnione podejrzenia tym bardziej, że rozjemca ten nigdy nie był w pełni obiektywny i swoimi werdyktami krzywdził biało-zielonych. Zatem znając obsadę sędziowską nagromadziło się szereg spekulacji w zakulisowych rozmowach, czy i tym razem osobnik w czerni nie będzie sprzyjał rywalowi, który puka do bram okręgówki. 

| więcej ... |


MOTYWACJA NA LIDERA, AŻ DECH ZAPIERA…
28.03.2014 
W II kolejce kampanii wiosennej na pewno nie zabraknie emocjonujących spotkań. Nas najbardziej interesuje oczywiście konfrontacja pomiędzy biało-zielonymi a liderem z Kondratowic. Ale po kolei…

NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - CZARNI KONDRATOWICE
Z zapowiedzi pojedynku na stronie gości wynika, iż przodujący w tabeli kondratowiczanie obawiają się rywalizacji z nami. Podstawy do takich twierdzeń rzeczywiście są, ale trzeba też dodać, że nasi chłopcy jednakowo motywują się na każde starcie. Nie ma znaczenia czy na ich drodze staje drużyna z czołówki tabeli czy też słabszy przeciwnik. Co prawda może i co niektórzy tę potyczkę traktują w kategoriach quasi derby, jednak to chyba zbyt daleko idące stwierdzenie. Nie podlega dyskusji, że nefrycianie na szalę rzucą wiele ambicji i zaangażowania. 

| więcej ... |


NEFRYCIANIE ZOGNISKOWANI NA OFENSYWIE
26.03.2014 
Przed inauguracją rundy wiosennej wielkim wyzwaniem było antycypowanie dyspozycji naszej młodej drużyny. Ostatnie mecze kontrolne jordanowian pokazały jednak, że z tej mąki będzie chleb, gdyż nasi gracze z dobrej strony zaprezentowali się przeciwko Polonii Jaszowice i Długołęce 2000. W trakcie przerwy w rozgrywkach w naszych szeregach doszło do kilku przetasowań. Mateusz Sionkowski już po zamknięciu zeszłorocznej kampanii zapowiedział koniec przygody z futbolem w naszym klubie i ze względu na obowiązki zawodowe podjął się gry bliżej Wrocławia, w Kolektywie Radwanice. 

| więcej ... |


POSKROMIONA PUMA
13.11.2013 
Ten pojedynek był niezwykle istotny, patrząc na dolne rejony tabeli. W przypadku porażki biało-zieloni musieliby się pogodzić z tym, że przez przerwę w rozgrywkach będą znajdować się w strefie drużyn zagrożonych spadkiem do "B" klasy. Dlatego, aby do takiego smutnego scenariusza nie doszło wszyscy nasi zawodnicy, przynajmniej Ci, którym zależy na grze w klubie, powinni byli włożyć mnóstwo serca i poświęcenia w celu osiągnięcia pomyślnego rezultatu z ekipą z gminy Kąty Wrocławskie.

| więcej ... |


PORAŻKA W DOMANIOWIE I NEFRYT BLISKO STREFY SPADKOWEJ
06.11.2013 
Wygrana z Rapidem miała być przepustką do przesunięcia się w stronę środkowej części tabeli. Wiadomo było, że w meczu nie będzie mógł wystąpić odbywający „kwarantannę” za czerwoną kartkę. Zabrakło też nominalnego drugiego bramkarza Konrada Frankiewicza. Tuż przed spotkaniem niedyspozycję zdrowotną zgłosił Staszek Ziemba.
Podopieczni trenera B. Mikody zadziwiali w poprzednim sezonie, ale bieżących rozgrywek najlepiej nie rozpoczęli. Z kolejki na kolejkę zaczęli się prezentować coraz lepiej i byliśmy przekonani, że pojedynek z tym rywalem będzie dla nefrycian niezwykle ciężki i tylko maksymalne zaangażowanie w grę dawało duże szanse na zwycięstwo.

| więcej ... |


CZAS NA REHABILITACJĘ
31.10.2013 
RAPID DOMANIÓW – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Jordanowianie mają dług do spłacenia w stosunku do swoich kibiców, którzy zawiedli się, obserwując niespodziewaną porażkę z Gromnikiem. Rehabilitacja w Domaniowie jest realna, ale niezbędne będzie podjęcie walki z nieprzewidywalnym rywalem, którego forma zwyżkuje. W naszych szeregach już do końca rundy zabraknie Alberta Kaczora i najprawdopodobniej Mateusza Sionkowskiego. Tego pierwszego postara zastąpić się Sylwek Filas, natomiast absencja Matiego będzie na pewno bardzo odczuwalna. W obozie rapidzian najgroźniejszy jest B. Mikoda i jego odcięcie od podań będzie kluczową kwestią.
TYP: 1.

| więcej ... |


MIZERIA W WYDANIU NEFRYCIAN
30.10.2013 
Przed starciem z beniaminkiem z Kuropatnika humory dopisywały naszym graczom, ale uprzedzając przebieg zawodów m in. brak koncentracji, buta i zbytnia pewność siebie co niektórych biało-zielonych doprowadziły do niespodziewanej porażki. Kolejnym istotnym elementem wpływającym na jakość gry jordanowian, jak się okazało, miała mieć absencja Mateusza Sionkowskiego, gdyż gra naszych skrzydłowych pozostawiała wiele do życzenia. Niepewność co do obsady pozycji bramkarza została rozwiana przed meczem, bo naszemu młodemu rezerwowemu golkiperowi Konradowi Frankiewiczowi udało się wziąć wolne w pracy i stawić się na zbiórce przedmeczowej.

| więcej ... |


ZDOBYĆ GROMNIK
25.10.2013 
NEFFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - GROMNIK KUROPATNIK
Po dwóch kolejnych wygranych jordanowianie w dobrych nastrojach przystąpią do pojedynku z beniaminkiem z Kuropatnika. Powody do optymizmu byłyby duże, gdyby wszyscy gracze byli do dyspozycji trenera Marka Mazura. Lepszy ból głowy z nadmiaru kandydatów do kadry meczowej, aniżeli z przeciwnego powodu. Jednak ta teoria może nie sprawdzić się w przypadku naszych bramkarzy. Nieobecność zapowiedział Tomek Pieciuń a Konrad Frankiewicz prawdopodobnie nie zdoła przesunąć sobie pracy z niedzieli na inny dzień. W związku z tym drugi raz w tym sezonie między słupkami pojawić się może nominalny napastnik Staszek Ziemba.

| więcej ... |


KORONA SKARCONA
23.10.2013 
Po zwycięstwie z Sokołem Smolec nefrycianie w dobrych nastrojach wyruszali do Pęcza na mecz z tamtejszą Koroną. Beniaminek przed spotkaniem z biało-zielonymi legitymował się dorobkiem raptem dwóch punktów i zamykał ligową tabelę. Patrząc na takie uwarunkowania jordanowianie byli faworytami tego starcia i każdy inny wynik niż ich wygrana traktowany byłby jako niespodzianka, przynajmniej przez znawców A-klasowych realiów.

| więcej ... |


POKONAĆ KORONĘ I ZMIERZAĆ W DOBRĄ STRONĘ
18.10.2013 
KORONA PĘCZ SZCZAWIN - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Po niewątpliwym sukcesie, czyli pokonaniu aspirującego do awansu Sokoła Smolec, tym razem nefrycianie wybierają się na boisko beniaminka z Pęcza. Miejscowi zamykają tabelę z dorobkiem zaledwie dwóch punktów. Patrząc na tak fatalny bilans ekipy spod Strzelina wydaje się, że jordanowianie są faworytem tego pojedynku. Szkoda tylko, że po raz drugi w spotkaniu nie będzie mógł uczestniczyć nasz podstawowy golkiper, Tomek Pieciuń. Nominalnie ma go zastąpić Konrad Frankiewicz i liczymy, że popularny Kondziu niezawodnie pojawi się na meczu. W przeciwnym razie znowu trener będzie zmuszony do obsadzenia pozycji ostatniej instancji którymś z zawodników z pola, a jedynym wyborem jest chyba Staszek Ziemba. Kolejnym osłabieniem będzie absencja odbywającego karencję za cztery żółte kartki Sylwka Filasa. Pozostali piłkarze zgłosili gotowość do gry.

| więcej ... |


SOKÓŁ NIE ROZWINĄŁ SKRZYDEŁ
16.10.2013 
Przed 9 kolejką zdobycz punktowa Nefrytu nie rzucała na kolana i wielu "ekspertów" nie zapowiadało, aby ta sytuacja miała się zmienić po niedzielnym spotkaniu, w którym to drużyna z Jordanowa Śląskiego gościła zespół ze Smolca - uważany za pretendenta do awansu. Chyba tylko niepoprawny optymista wierzył w zwycięstwo gospodarzy, tym bardziej, iż w meczu nie mógł wystąpić kapitan naszej drużyny Albert Kaczor. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna i to Nefryt po zaciekłej obronie Częstochowy zdołał wyszarpać wygraną i pozwolić sobie na, zapomniane już przez niektórych, okrzyki zwycięstwa.

| więcej ... |


USTRZELIĆ SOKOŁA
11.10.2013 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – SOKÓŁ SMOLEC
Po porażce w Solnej, nienajlepsze humory panują wśród jordanowskich graczy. Można gdybać, że w silniejszym składzie tej porażki można byłoby uniknąć, ale liczą się fakty a te dla nefrycian są fatalne. Biało-zieloni nieuchronnie zbliżają się do strefy spadkowej a najgorsze jest to, że chyba niektórym zawodnikom nie zależy na występach w naszych barwach. Rezygnacja z gry Michała Krawca świadczy o tym, że gdzieś istnieje problem. Teraz wielka szansa pojawia się przed juniorami. Wydaje się też, że należałoby poważnie zastanowić się czy nie skorzystać w najbliższym meczu z Patryka Tapki i Piotrka Rudzińskiego, nawet mimo ich osobistego oporu. Niewątpliwym osłabieniem będzie absencja kluczowego gracza Alberta Kaczora, który musi odpoczywać za czerwoną kartkę otrzymaną w pojedynku z Galakticos. Duży ból głowy czeka teraz trenera, aby zestawić tyły i zabezpieczyć się przed bardzo groźnym napastnikiem T. Rudolfem. Przez wielu jesteśmy skazywani na pożarcie, ale goście ostatnio nie olśniewają formą i w tym można doszukiwać się nadziei na podjęcie walki. Rozum podpowiada, że to przyjezdni są faworytem, ale będziemy kierować się sercem i postawimy na niespodziankę i zwycięstwo bianco-verde.
TYP: 1.

| więcej ... |


ZDZIESIĄTKOWANI NEFRYCIANIE PODJĘLI WYZWANIE
10.10.2013 
Im bliżej pojedynku z Galakiticos Solna, tym więcej niepokojących informacji, co do personaliów, docierało w szeregi jordanowian. Wiedzieliśmy, że tym razem zabraknie naszego podstawowego golkipera Tomka Pieciunia, który podjął się prowadzenia wykładów na uczelni i co dwa tygodnie nie będzie mógł przywdziewać bramkarskiego trykotu. To czego dowiedzieliśmy się później wprawiło nas w osłupienie, bo jego nominalny zastępca Konrad Frankiewicz rozpoczął nową pracę i niestety kolidowała ona z terminem niedzielnych zmagań. Wobec takiej sytuacji trener zdecydował się na wystawienie między słupkami napastnika Staszka Ziemby. Na domiar złego na tym nie koniec dramatu, ponieważ w środku pomocy nie ujrzeliśmy Radka Gabrysia i Artura Brzeźnego. Ten pierwszy rozchorował się, a Artur przeciągnął celebrowanie swoich urodzin. Przyzwyczaić się chyba też musimy do absencji do końca rundy Mateusza Sionkowskiego, borykającego się z kontuzją kolana. Niespodziewanie też buty na kołku zawiesić postanowił Michał Krawiec.

| więcej ... |


SPROWADZIĆ GALAKTYCZNYCH NA ZIEMIĘ
04.10.2013 
GALAKTICOS SOLNA - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Po remisie z Sobociskiem nefrycianie nie mają powodów do satysfakcji, gdyż ich gra pozostawiała wiele do życzenia. W Solnej koniecznie trzeba wyeksponować zaangażowanie oraz cechy wolicjonalne, bo na stojąco na pewno tego pojedynku się nie wygra. Cieszy, że powolutku formę odnajduje napastnik bianco-verde Jarek Demski. O ból głowy przyprawia jednak coś innego, mianowicie brak podstawowego bramkarza Tomka Pieciunia, który akurat co dwa tygodnie w niedzielę będzie prowadził zajęcia na uczelni. Tym samym wielka szansa otwiera się przed Konradem Frankiewiczem i liczymy, że popularny Kondziu spełni oczekiwania. Usprawnić należy również grę w defensywie, bo widoczne są zwłaszcza wahania formy naszych bocznych obrońców. Do grona nieobecnych zaliczyć musimy również Mateusza Sionkowskiego. Taka strata jest odczuwalna a na domiar złego nasz skrzydłowy nie będzie mógł prawdopodobnie wystąpić do końca rundy, ponieważ zmaga się z przeciążeniowym urazem kolana.

| więcej ... |


PRZECIWKO SOBOCISKU ZABRAKŁO DŁUŻSZEGO BŁYSKU
30.09.2013 
29 września w słoneczne niedzielne popołudnie na boisku w Jordanowie Śląskim zmierzyły się dwa zespoły, które nie brały pod uwagę innej opcji niż trzy punkty i umocnienie się górnej połówce tabeli. Sobociszczanie po udanym początku chcieli przedłużyć punktową passę, natomiast gospodarze zamierzali w końcu zapisać na swoje konto pierwsze zwycięstwo na własnym boisku. Do gry powrócili nieobecni w poprzednich kolejkach, czyli Artur Brzeźny, Sylwek Filas czy Jarek Demski i wreszcie trener Marek Mazur miał niemały problem z wystawieniem optymalnej jedenastki na spotkanie.

| więcej ... |


POKONAĆ SOBOCISKO I NIE BYĆ W TABELI NISKO!
27.09.2013 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – CZARNI SOBOCISKO
Beniaminek nadspodziewanie dobrze spisuje się w A-klasowych zmaganiach, gromadząc dotychczas na swoim koncie jedenaście punktów. Co prawda ekipa z gminy Oława nie mierzyła się jeszcze z „potentatami”, ale wyniki osiągane do tej pory na pewno są dla nich obiecujące. Ostatnia wygrana z Ogniskiem też potwierdza fakt, że Czarni nie będą raczej znajdować się w ogonie tabeli. Trzeba jednak przyznać, że mankamentem sobociszczan jest defensywa, gdyż stracili oni najwięcej goli z wszystkich zespołów występujących w rozgrywkach (analogicznie Puma Pietrzykowice). W tym też należy upatrywać szansę i od początku postawić na frontalny atak. Nefrycianie ponieśli dwie kolejne sromotne porażki i czas w końcu wejść na właściwe tory. Przegrana ze Ślężą 1-3 dowiodła niestety faktu braku właściwego zaplecza, bo luka po Mateuszu Sionkowskim, Sylwku Filasie, Arturze Brzeźnym czy chociażby Jarku Demskim, Grześku Szwiecu i Adrianie Gierackim nie została właściwie wypełniona. Widocznie dla naszych młodych graczy walka w serie A to za wysokie progi.

| więcej ... |


U PODNÓŻA ŚLĘŻY NEFRYT ŚLĘŻY NEFRYT NIE ZWYCIĘŻYŁ 
25.09.2013 
Z obiegowych informacji , które posiadaliśmy wynikało, że sobótczanie pomimo wysokiej lokaty w tabeli nie olśniewają swoją grą. Zasadniczo swoje zwycięstwa zawdzięczają przede wszystkim dobrej skuteczności a nie jakimś porywającym występom. Zatem zdawaliśmy sprawę, że będziemy w stanie przeciwstawić się faworyzowanej ekipie spod masywu "Śląskiego Olimpu". Szkoda, że do zawodów przystępowaliśmy w mocno okrojonym zestawieniu. Z podstawowego składu zabrakło Sylwka Filasa, Mateusza Sionkowskiego, Artura Brzeźnego. Z różnych przyczyn nie pojawili się też Jarek Demski, Grzesiek Szwiec czy Adrian Gieracki. Takie ubytki nie mogły pozostać bez znaczenia dla przebiegu spotkania. Szansę debiutu od pierwszej minuty dostał Arek Barabach, który ustawiony został na prawym skrzydle pomocy.

| więcej ... |


CZY U STÓP ŚLĘŻY NEFRYT OSTATNIĄ NIEMOC PRZEZWYCIĘŻY…?
20.09.2013 
ŚLĘŻA SOBÓTKA - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Zadziwiająco dobrze radzą sobie w rozgrywkach ligowych podopieczni Roberta Pierzgi. Skazywani przez wielu na walkę o utrzymanie pokazują, że Ci prorocy raczej racji mieć nie będą. Pięć meczy i cztery wygrane to znakomity dorobek, co pozwala naszemu najbliższemu przeciwnikowi zajmować trzecią pozycję w tabeli. Ostatnio sobótczanie potwierdzili, że należy się z nimi liczyć, ogrywając na wyjeździe Ognisko Przeworno. Wydawało się, że odejście do lokalnego rywala Kamila Lupy osłabi ślężan, ale stało się zgoła odmiennie i bez tego środkowego pomocnika ich gra wygląda korzystniej. Biało-zieloni natomiast z Zachodem dali popis nieporadności i trzeba wierzyć, że taki mecz w tym sezonie w ich wykonaniu już się nie przydarzy. Jordanowianom nie wychodziło praktycznie nic a postawa w destrukcji to już prawdziwy "kryminał". Dobrze, że do składu powraca Tomek Mirowski, który na skrzydle obrony zapewnia stabilność i solidność. Mamy nadzieję, że wykuruje się też Mateusz Sionkowski, bo bez niego nasza pomoc kuleje. 

| więcej ... |


ROZSTRZELANI JAK NA DZIKIM ZACHODZIE…
16.09.2013 
Spotkanie z Zachodem Sobótka miało uzmysłowić nam na jakim etapie budowania drużyny się znajdujemy. Wyprzedzając fakty należy stwierdzić, że test ten wypadł dla biało-zielonych bardzo niepomyślnie. 
Przed zawodami było wiadomo, że przystąpimy do nich w mocno uszczuplonym składzie. Ze względu na wesele naszego byłego snajpera Marcina Lisowskiego w kadrze nie mogli znaleźć uczestniczący w uroczystości Artur Brzeźny i Tomek Mirowski. Ponadto zabrakło jednego z naszych filarów, Mateusza Sionkowskiego, któremu na występ nie pozwolił uraz mięśniowy. Do dyspozycji trenera nie pozostawał też Staszek Ziemba, który miał pojawić się dopiero przed drugą połową. Na tym nie koniec absencji, gdyż po raz kolejny w niedzielę do pracy wyjechać musiał Jarek Demski. Takie ubytki są dotkliwe, więc konfrontacji z sobótczanami bradzo się obawialiśmy, ale "co nas nie zabije, to nas wzmocni", jak mawiał Nietzsche.

| więcej ... |


NA ZACHÓD…
13.09.2013 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - ZACHÓD SOBÓTKA
Po, zdaniem quasi ekspertów, niespodziewanej wygranej w Żórawinie nefrycianom nie przystaje spuścić z tonu. Pomimo, że sobótczanie nie ukrywają swoich aspiracji co do awansu, to biało-zieloni są przeciwstawić się każdemu. Morale jordanowian wzrosło i teraz bezwzględnie czas podtrzymać dobrą dyspozycję. Trzeba też liczyć się z tym, że znajdujący się w wybornej formie Dawid Lech może, ze względu na swój młody wiek, mieć problemy ze stabilnością. Tym samym wydaje się, że szansę obok Siwego w linii napadu powinien otrzymać Jarek Demski. Ponadto w pojedynku przed tygodniem słabiej funkcjonowała jedna strona pomocy, dlatego być może od pierwszego gwizdka sędziego wystąpi Michał Krawiec. Na pewno zabraknie Tomka Mirowskiego, a zastąpi go prawdopodobnie Marcin Czyż. Nie wiadomo też, czy do pełni sprawności po kontuzji odniesionej w Żórawinie wróci Mateusz Sionkowski. 

| więcej ... |


WYCIŚNIĘTY SOK Z ŻU(Ó)RAWINY
09.09.2013 
Do rywala z Żórawiny podchodziliśmy z pełnym respektem. Już w końcówce poprzedniego sezonu mogliśmy zaobserwować, że gra młodej ekipy podopiecznych trenera Perzyny nabiera odpowiedniego rytmu. Wiadomo, że w przypadku juniorów trzeba też liczyć się z wahaniami formy, czego dowodem było to, że żórawianie np. ulegają Pumie Pietrzykowice a z kwitkiem odprawiają na wyjeździe zawsze silne na własnym terenie Ognisko Przeworno. My raczej mamy kłopot bogactwa, gdyż postawienie na świeżą krew spowodowało zwiększenie liczebności kadry meczowej. Tym razem do dyspozycji coacha byli wszyscy zawodnicy, nawet borykający się z urazem mięśniowym Sylwek Filas zgłosił akces gry. 

| więcej ... |


NEFRYT ŁYKNIE ŻURAWINĘ…?
06.09.2013 
KS ŻÓRAWINA – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Gospodarze, po nabraniu doświadczenia przez ich młodych graczy, potrafią wygrać z mocnymi drużynami, natomiast przytrafia im się np. porażka u siebie z przeciętną Pumą Pietrzykowice. Dlatego też wygląda na to, że brakuje im stabilności i w tym należy upatrywać naszych szans. Po zadowalającej postawie w pojedynku z potencjalnie silniejszym Brożcem i inicjatywie prawie przez całe spotkanie, biało-zielonym przychodzi udowodnić zwyżkę dyspozycji w konfrontacji z najbliższym przeciwnikiem. W Przewornie Zórawina zaprezentowała się bardzo korzystnie, aplikując zawsze groźnemu Ognisku cztery gole. My na „gorącym” terenie też potrafiliśmy zwyciężyć. W naszych szeregach pełna mobilizacja i chęć powalczenia o pełną pulę. Do kadry meczowej włączony będzie obecny dotychczas tylko w Kondratowicach Michał Krawiec oraz wracający po absencji spowodowanej chorobą Marcin Czyż.

| więcej ... |


POZOSTAŁ MAŁY NIEDOSYT
02.09.2013 
Przed starciem z LKS Brożec przez większość piłkarskich ekspertów upatrywani byliśmy jako słabsza ekipa. Podparte to było twierdzeniem działaczy zespołu rywala o aspiracjach awansu do klasy okręgowej. Po pierwszej kolejce projekt o promocji do wyższej klasy rozgrywkowej potwierdził swoją tezę, ale druga kolejka pokazała, że jeszcze sporo pracy czeka trenera Tomasza Masłowskiego, aby brożczanie wskoczyli na odpowiednie tory. Osłabione przed tym sezonem Ognisko Przeworno potrafiło przeciwstawić się Brożcowi i wyjechało z trudnego terenu z jednym punktem.

| więcej ... |


NEFRYT JAK NOSOROŻEC, MUSI ZAATAKOWAĆ BROŻEC!
30.08.2013 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – LKS BROŻEC
Zespół, który dysponuje jedną z najlepszych infrastruktur w naszej grupie A-klasy po raz wtóry stawia sobie za cel awans do okręgówki. Temu miały służyć wzmocnienia dokonane przed jesienną kampanią ligową. W pierwszej kolejce brożczanie spokojnie poradzili sobie w Pietrzykowicach ze spadkowiczem. Wszystko wskazywało na to, że w następnej kolejności „połkną” u siebie Ognisko. O dziwo spotkanie zakończyło się remisem 2-2, co było na pewno niespodzianką, po niewyraźnej grze przewornian przeciwko biało-zielonym. Po raz enty potwierdziła się prawidłowość o nieprzewidywalności rozgrywek. Nefrycianie noszą się z myślą odkupienia win za porażkę w Kondratowicach, gdzie miejscowi obnażyli ich braki w destrukcji. Należy chyba teraz zastanowić się o wzmocnieniu defensywy, ale występ Sylwka Filasa, poturbowanego w ostatnim pojedynku, jest niepewny a o nim właśnie można byłoby pomyśleć w kontekście obsadzenia pozycji jednego ze stoperów. Nie ma podstaw, aby obawiać się przeciwnika, skoro my pokazaliśmy swoją wyższość w Przewornie a Brożec nie potrafił na własnej murawie zgromadzić kompletu punktów przeciwko Ognisku. Przywilej swojego boiska też nie pozostaje bez znaczenia, lecz najważniejsze jest wyzwolenie z siebie ambicji i determinacji. Przy odpowiednim zaangażowaniu na pewno jesteśmy sobie w stanie poradzić z mocnym rywalem. Liczyć musimy również na naszych nominalnych napastników, którzy jak dotychczas w tej rundzie nie zapisali na swoje konto żadnego gola. Mieszanka jordanowskiej rutyny z młodością powinna dać efekt w postaci wygranej.
TYP: 1.

| więcej ... |


TEATR JEDNEGO AKTORA
27.08.2013 
Przed wyprawą do Kondratowic w szeregach nefrycian panowały dobre nastroje tym bardziej, że kadra tym razem nie była okrojona. Wszyscy nieobecni w starciu z Przewornem stawili się na odprawę przedmeczową. Wcześniej co prawda sygnalizowaliśmy, że przypuszczalnie uprawianie sportu będzie musiał zaprzestać borykający się z chorobą Marcin Czyż, ale jak się okazało popularny T1000 już w kolejnym pojedynku z Brożcem zapowiada swój udział. Wiadomo było, że miejscowi są jednym z kandydatów do awansu a o ich sile stanowi Marcin Lisowski, który prawie pięć lat reprezentował nasze barwy. Ostatnio Lisu jest w wyśmienitej i w każdym meczu ligowym zdobywa gole. Dlatego trener Marek Mazur powinien był uczulić swoich podopiecznych, aby zacieśnili szyki defensywne a nawet trzeba było zastanowić się nad „plastrem” dla naszego ekstrzelca. Można było w takiej roli obsadzić np. Sylwka Filasa, który dysponuje dużą szybkością i nigdy nie odpuszcza. Stało się inaczej i teraz post factum wygląda, że desygnowane ustawienie jordanowian nie do końca się sprawdziło.

| więcej ... |


WYJAZD DO SĄSIADA ZZA MIEDZY
23.08.2013 
CZARNI KONDRATOWICE – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Konfrontacja przez co niektórych traktowana w kategoriach derby, wobec bezpośredniego sąsiedztwa gminy Kondratowice i Jordanów Śląski. Jednego możemy być pewni, że pomimo tego, że nominalnie jesteśmy uważani za słabszych personalnie, to na pewno nikt z nefrycian nie odstawi nogi w tym spotkaniu. Szykuje się zażarta batalia i nasi młodzi gracze wspomagani przez kilku bardziej doświadczonych partnerów bezwzględnie będą „gryźć trawę”. Po kuble zimnej wody i porażce 1-9 w Pucharze Polski z trzecioligowcem z Osieka teraz trzeba pokazać charakter. Wysoka porażka powinna ochłodzić rozgrzane głowy po zwycięstwie na inaugurację w Przewornie. Cieszy, że faworytem są gospodarze, gdyż w tej sytuacji biało-zieloni nie będą mieli nic do stracenia.

| więcej ... |


TEGO CHYBA SIĘ NIKT NIE SPODZIEWAŁ… 
19.08.2013 
Zdecydowana większość osób znających się na futbolu była utwierdzona w przekonaniu, że do Przeworna nasi gracze udają się na „ścięcie głów”. Nie dość, że rywal nigdy nam „nie leżał”, to jeszcze musieliśmy przystąpić do zawodów w składzie, który wymusił splot okoliczności. Oprócz Artura Brzeźnego, który akurat w tym okresie zdecydował się na prywatny wyjazd, nieobecni byli, Marcin Czyż (ze względu na kłopoty zdrowotne prawdopodobnie już definitywnie będzie musiał wziąć rozbrat z piłką nożną), Michał Krawiec (wstępnie deklarował udział w meczu, ale ostatecznie nie pojawił się na zbiórce), Jarek Demski (w dniu spotkania oznajmił, że wzywają go obowiązki zawodowe), Mateusza Sionkowskiego (wcześniej zakomunikował, że się nie stawi). Ponadto Staszek Ziemba pauzował za nadmiar żółtych kartoników z poprzedniego sezonu. Te poważne braki trzeba było wypełnić juniorami.

| więcej ... |


„PRZETRĄCONY” NEFRYT
16.08.2013 
Przed inauguracją rozgrywek nasz zespół został dotknięty pasmem nieszczęść, co powoduje, że w premierowym pojedynku w Przewornie z Ogniskiem nefrycianie wystąpią w mocno eksperymentalny składzie. Jak już wcześniej informowaliśmy między słupkami pojawi się Tomek Pieciuń, który zastąpi Irka Brzezickiego (przeszedł do Kolektywu Radwanice). Ponadto z dużymi kłopotami zdrowotnymi boryka się Marcin Czyż i jego udział w tym meczu jest wykluczony. Nasz niezawodny defensor może nawet zakończyć przygodę z piłką nożną. Sympatycznemu T1000 życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Następną bolączką jest absencja Artura Brzeźnego, który wyjechał do stolicy (szkoda, że akurat w tym terminie?). Liczymy, że Michał Krawiec i Jarek Demski będą w stanie wesprzeć swoich partnerów z ekipy, gdyż ich nieobecność już całkiem pokrzyżowałaby plany trenera.

| więcej ... |


„TRANSFORMACJA” NEFRYTU
06.08.2013 
W pierwszej kolejce rozgrywek, której inauguracja nastąpi 18 sierpnia biało-zieloni wyruszają do Przeworna (początek meczu o godz. 11.00), aby zmierzyć się z wymagającym rywalem, tamtejszym Ogniskiem. W trakcie przerwy rozgrywek doszło do dużych przetasowań w szeregach nefrycian. Z gry w zespole zrezygnował dotychczasowy pierwszy bramkarz Irek Brzezicki, który odchodzi do Kolektywu Radwanice.

| więcej ... |


CZAS ZAMKNĄĆ PEWIEN ROZDZIAŁ…
05.08.2013 
Z uwagi na sprawy natury prywatnej obowiązki reporterskie zostały zaniedbane przez piszącego te słowa i w związku z tym ostatnie dwie kolejki sezonu nie zostały zrelacjonowane. Z drugiej jednak strony nie za bardzo było się czym emocjonować, ponieważ po czterech z rzędu porażkach dopisaliśmy do swojego bilansu następne dwie i zakończyliśmy sezon w minorowych nastrojach. W pojedynku z Burzą podjęliśmy wyzwanie, aczkolwiek sytuacja już na początku przybrała dla nas niekorzystny obrót kiedy to Irek Brzezicki dziwnie zareagował przed szesnastką, odbijając piłkę ręką. Sędzia na początku się zawahał i dopiero po protestach Piotra Słoniny oraz sygnalizacji arbitra bocznego wskazał na wapno. Staszek Ziemba, który przywdział strój bramkarza nie uchronił swojego zespołu od utraty gola. Mimo wielkiej ambicji i determinacji w dziesiątkę nefrycianie nie zdołali doprowadzić do remisu a po jednej z kontr gości ukłuli po raz drugi.

| więcej ... |


PODSTAWA, TO KRYĆ PODSTAWKA…
12.06.2013 
W trzecim od końca spotkaniu rozgrywek nefrycianie stanęli przed nie lada wyzwaniem, gdyż musieli zmierzyć się z liderem, Falko Rzeplin. Po trzech porażkach z rzędu należało pokazać niedowiarkom, że porażki z drużynami walczącymi o utrzymanie spowodowane były przejściowym okresem niedyspozycji. Zadanie było jednak niezwykle wymagające, ponieważ rzeplinianie dysponujący, jak na realia A-klasy, zasobnym budżetem, w przypadku braku awansu musieliby potraktować bieżący sezon jako stracony. Tydzień wcześniej udało im się wyjść z wielkich opresji, kiedy to, przegrywając z Burzą Chwalibożyce 0-2, zdołali doprowadzić do remisu, co przy równej ilości punktów daje im bonus w postaci lepszego bilansu meczów bezpośrednich.

| więcej ... |


BLAMAŻ (0-4 w Osieku) i to by było na tyle...
05.06.2013 

CZAS W KOŃCU SIĘ PODNIEŚĆ!
31.05.2013 
FOTO-HIGIENA II OSIEK – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Ostatnie rezultaty jordanowian dostarczają argumentów, że mecze są przez nich odpuszczane. Trzeba jednak spojrzeć na to z innej strony, po prostu gra w wykonaniu biało-zielonych jest mizerna i porażki z drużynami z tyłu tabeli znamionują, że po raz kolejny runda wiosenna w wydaniu naszych graczy jest beznadziejna. Najwyraźniej aktualny potencjał nefrycian jest taki, a nie inny. Spekulanci mogą sobie myśleć co chcą, ale z całą pewnością nie oddajemy punktów, tylko taka jest siła drużyny Marka Mazura.

| więcej ... |


U STÓP ŚLĘŻY NEFRYT NIE ZWYCIĘŻYŁ
31.05.2013 
Na wyjazd do nieodległej Sobótki trener dysponował najsilniejszą natenczas kadrą. Jordanowianie mieli zrehabilitować się za dwie ostatnie porażki, jednakże należało liczyć się z dużym oporem miejscowych, którzy bronią się przed spadkiem. Że w tej lidze wszystko jest możliwe pokazał mecz Ślęży z praktycznie już spadkowiczem z Księginic, gdzie goście sensacyjnie ograli sobótczan.

| więcej ... |


NEFRYCIAN DOSIĘGNĄŁ PARALIŻ PIŁKARSKI
28.05.2013 
Pojedynek z walczącą o utrzymanie ekipą z Żórawiny miał pokazać, że biało-zieloni nie okażą się dobrym wujkiem i nie oddadzą punktów kolejnej, po Orle Pustków drużynie, która ich potrzebuje. Niepokój i obawy mógł wzbudzić wynik gości w potyczce derbowej z Falko, gdzie podopieczni trenera Perzyny nieznacznie ulegli faworyzowanemu rywalowi. Jordanowianie po raz wtóry nie mogli wystąpić w optymalnym składzie. Sprawy prywatne od udziału w spotkaniu wyeliminowały Marcina Czyża, za czerwoną kartkę pauzował Mateusz Sionkowski a Jarek Demski jest kontuzjowany i najprawdopodobniej do końca rundy nie pojawi się już na boisku. W kadrze uwzględniany mógł być natomiast powracający po urazie Artur Sieradzki. Na zbiórkę nie stawił się również Krystian Rubajczyk.

| więcej ... |


ZDZIESIĄTKOWANY NEFRYT POLEGŁ
23.05.2013 
Przed wyprawą do Brożca wiadomo było, że biało-zieloni przystąpią do meczu w mocno okrojonym zestawieniu. W linii obronnej zabrakło odpoczywającego za nadwyżkę żółtych kartek Sylwka Filasa. Z tego samego powodu pauzował nasz środkowy pomocnik Artur Brzeźny. Z kolei do gry ze względu na kontuzje niezdolni byli nasi napastnicy Jarek Demski i Artur Sieradzki. Z uwagi na sprawy rodzinne nie stawił się również Paweł Bzdzian. Pozbawiony zębów trzonowych trener musiał uzupełnić skład, dokooptowując go zawodnikami z zespołu juniorów, tj. Dawidem Lechem i Patrykiem Turkiewiczem. Szansę występu od pierwszych minut dostał również Maciek Rogal.

| więcej ... |


NEFRYT JAK CHCE, TO POTRAFI
17.05.2013 
Mecze z pobliskimi Kondratowicami zawsze elektryzowały wielu okolicznych sympatyków piłki nożnej, gdyż potyczki z tym rywalem zawsze dostarczały wiele emocji, niekoniecznie piłkarskich. W ostatnich zmaganiach to my legitymowaliśmy się lepszym bilansem. Teraz jednak Czarni solidnie się wzmocnili i od początku tej rundy spisują się bardzo dobrze. Zwycięstwo nad liderem z Rzeplina pokazało, że drużynę, która przez wielu była skazywana już na degradację, stać na wiele. 

| więcej ... |


OBY NIE ZIŚCIŁ SIĘ CZARNY SCENARIUSZ
10.05.2013 
NEFRYT JORDANÓW – CZARNI KONDRATOWICE
Będący na fali kondratowiczanie są stawiani w roli faworytów tego pojedynku, gdyż wyniki przez nich osiągane w rundzie wiosennej są rzeczywiście imponujące. Ostatnia wygrana z liderem z Rzeplina i bilans czterech zwycięstw i jednego remisu działają na wyobraźnię. Efekty dają solidne transfery, których Czarni dokonali przed tą kampanią. Tacy gracze jak Radosław Grzywniak czy Marcin Lisowski mogą sami zdecydować o losach spotkania. 

| więcej ... |


PIŁKARSKI PIKNIK
06.05.2013 
Wyjeżdżając do Księginic na spotkanie z tamtejszą Ślęzą wszyscy sprzyjający nefrycianom nie zakładali nic innego jak tylko zdobycie pierwszego w tej rundzie kompletu punktów. Kiepskie nastroje po porażce z beniaminkiem z Pustkowa miała poprawić wyprawa do kolejnego z debiutantów A-klasowych zmagań. Gospodarze na wiosnę tracą średnio siedem goli, ale nasza gra w ofensywie też pozostawia wiele do życzenia. Wiadomym było, że jak odskoczy się na przewagę dwóch, trzech bramek, to ambitni księginiczanie raczej oddadzą pole.

| więcej ... |


ROZDZIOBANI PRZEZ ORŁA
06.05.2013 
Pojedynek z Orłem Pustków Wilczkowski przez co niektórych określany jest mianem derby, gdyż obie miejscowości położone są od siebie w odległości 6 km. Beniaminek w rundzie jesiennej uległ nefrycianom 0-5 i teraz wybierał się do nas niezwykle zmotywowany i pewny wiary w zwycięstwo. Oczekiwania pustkowian na korzystny wynik były tym większe, że ostatnio pokonali Ognisko Przeworno, z którym jordanowianie straszne się męczyli, ostatecznie remisując 2-2. Porażka w Sobótce Zachodniej też nie nastawiała jakoś optymistycznie. Na domiar złego w spotkaniu wystąpić nie mogli Jarek Demski, Michał Krawiec i Sylwek Filas. Takie okoliczności zmusiły trenera do posłania od pierwszych minut meczu na murawę Radka Gabrysia. W linii ataku pojawił się też Staszek Ziemba.

| więcej ... |


PORAŻKA NA WŁASNE ŻYCZENIE…
30.04.2013 
Po niezbyt udanym otwarciu rundy wiosennej nefrycianie wybrali się na mecz do nieodległej Sobótki Zachodniej, by zmierzyć się z drużyną, która została wcześniej odprawiona z bagażem pięciu bramek z Rzeplina. Wiadomo było, że w spotkaniu udziału nie weźmie Tomek Mirowski i w związku z tym trener musiał jakoś uzupełnić tę lukę innym młodzieżowcem. Postawił na Pawła Ziembę, który desygnowany został do gry w pomocy. Od początku zawodów na pozycji prawego obrońcy wystąpił Krystian Rubajczyk.

| więcej ... |


POJEDYNEK NA ZACHODZIE, PRAWIE W SAMO POŁUDNIE…
19.04.2013 
Przed nami kolejna kolejka w ramach wiosennej kampanii piłkarskiej w A-klasie. Szykuje się wiele interesujących spotkań, jak konfrontacja Brożca z Burzą Chwalibożyzce. Zapraszamy wszystkich stęsknionych kibiców do dopingowania swoich pupili.

ZACHÓD SOBÓTKA - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Zachodzianie nie mieli nic do powiedzenia w Rzeplinie z tamtejszym Falko już do przerwy, tracąc pięć bramek. Nefrycianie z kolei nie błysnęli formą w meczu z Ogniskiem. Wygląda więc na to, że potyczka ta pokaże, która z ekip nie trafiła w odpowiednim momencie z formą. Sobótczanie mają nad strefą spadkową zaledwie sześć punktów przewagi i nie mogą sobie pozwolić na porażki. Jordanowianie będą zapewne chcieli odbudować się po starciu z Przewornem i pokazać, że są czołową drużyną naszej ligi. Szkoda tylko, że Jarek Demski, który w ostatnim spotkaniu pokazał się z dobrej strony z powodu kontuzji nie wybiegnie na płytę boiska w Zachodzie. Jeżeli biało-zieloni pokażą uporządkowaną grę, stać ich na wygraną.

| więcej ... |


OGNISKO ROZBŁYSŁO, NEFRYT PRZYGASŁ
18.04.2013 
Przed wiosenną premierą piłkarską wśród nefrycian apetyty były rozbudzony, ale też panował umiarkowany optymizm. Z obozu gości dochodziły sygnały, że w przerwie zimowej doszło do sporych zmian w ich zestawieniu. Jak się później okazało przecieki były nie końca wiarygodne, gdyż w barwach przewornian brakowało w zasadzie jedynie środkowego pomocnika Marka Tabora. Najbardziej obawialiśmy się mającego w swoim piłkarskim CV występy w Kluczborku Arkadiusza Półchłopka. Wśród jordanowian brakowało wyłącznie pauzującego za przekroczony limit żółtych kartek Mateusza Sionkowskiego. Choć, tak prawdę powiedziawszy, jeżeli istnieje sposobność zawieszenia dyskwalifikacji za czerwoną kartkę (casus Radosława Grzywniaka z Czarnych Kondratowice), to dlaczego analogicznie DZPN nie może postąpić w przypadku nadmiaru żółtek…

| więcej ... |


GŁÓD PIŁKI ZOSTANIE ZASPOKOJONY… 
12.04.2013 
Długo oczekiwana runda wiosenna rozpoczyna się w najbliższą niedzielę i miejmy nadzieję, że planów nie pokrzyżuje już kapryśna aura. Poniżej prezentujemy swoje typy.

NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - OGNISKO PRZEWORNO
Tak naprawdę nie wiemy, na co stać gości. Nie zmienia to jednak faktu, że z tym rywalem toczyliśmy zawsze zacięte boje, choć w roli gospodarza z reguły wygrywaliśmy. W rundzie jesiennej, po niezwykle zaciętej batalii nefrycianie wywieźli z trudnego terenu jeden punkt. Przewornianie posiadają identyczny dorobek punktowy i wskazanym byłoby zwyciężyć i uciec im na dystans trzech punktów.

| więcej ... |


WIELKA PIŁKA PO WIELKIEJ NOCY
06.02.2013 
Runda wiosenna miała rozpocząć w ubiegłą niedzielę, jednak z powodu złych warunków atmosferycznych Wydział Gier DZPN zdecydował o przesunięciu kolejki na 1 maja o godz. 11.00. Tym samym zamiast zmierzyć się z ekipą Orła Pustków nefrycianie w sobotę, na sztucznej płycie stadionu dzierżoniowskiego OSIR-u, rozegrali ostatni sparing. Rywalem jordanowian był zespół Delty Słupice, który na co dzień występuje w rozgrywkach świdnickiej A klasy. Biało-zieloni zademonstrowali dobrą dyspozycję, bezwzględnie punktując rywala.

| więcej ... |


BURZA SIĘ ROZSZALAŁA…
06.02.2013 
W minioną niedzielę Zarząd Klubu wspomagany osobami sympatyzującymi z nefrycianiami przygotował prawdziwą piłkarską ucztę, przeprowadzając jubileuszową, X edycję, Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Nefrytu. Impreza w lokalnym światku piłkarskim zyskała już niemałą popularność i zaproszone drużyny zawsze chętnie zgłaszają swój akces. 

| więcej ... |


JUBIELUSZOWA, X EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR "NEFRYTU"
25.01.2013 
Już w najbliższą niedzielę, zgodnie z kilkuletnią tradycją, uż X odsłona rozgrywek halowych o Puchar "Nefrytu". Impreza ta na trwałe wpisała się krajobraz piłkarski naszej gminy. Zmagania piłkarskie zawsze cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem, o czym świadczy liczba kibiców pojawiająca się na trybunach.

| więcej ... |


DOMANIOWIANIE ODARCI ZE ZŁUDZEŃ
30.11.2012 
Spotkanie wieńczące rundę jesienną z Rapidem Domaniów miało dać świadectwo, że nefrycianie zasługują na trzecie miejsce w tabeli. Przyjezdni jeszcze niedawno niespodziewanie zajmowali pierwszą lokatę, choć trzeba przyznać, że stało się to głównie dzięki temu, iż otrzymali trzy punkty przy "zielonym stoliku" za mecz z Burzą Chwalibożyce, której na boisku ulegli 0-3. Porażka z Falko 0-3 dała sygnał, iż rapidzianie są na pewno w naszym zasięgu i przy odpowiedniej motywacji oraz poważnym potraktowaniu przeciwnika jordanowianie powinni sobie poradzić. W szeregach gości jedynie Mikoda i Strzemedłowski to zawodnicy, którzy są kojarzeni przez kibica A-klasy.

| więcej ... |


OSTATNI AKORD RUNDY DLA NEFRYCIAN
09.11.2012 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – RAPID DOMANIÓW
Po dwóch dotkliwych porażkach nadchodzi pora na zdobycie trzech punktów, wieńczących w sumie udaną rundę jesienną. W starciach z dwiema ekipami dysponującymi największą siłą w lidze nie mieliśmy za wiele do powiedzenia. Falko i Burza, posiadające możnych sponsorów i tym samym zawodników ściągniętych z wyższych lig nie pozostawiają złudzeń, kto jest faworytem do awansu. O dziwo nasz najbliższy rywal przed poprzednią kolejką znalazł się na szczycie tabeli, wobec przyznanego na jego korzyść walkowera za grę nieuprawnionego gracza w szeregach Burzy, Waldemara Żelaski. Rzeplinianie pokazali jednak w Domaniowie, że dysponują wielką siłą, zwyciężając 3-0 i spychając najlepszego z beniaminków na drugą pozycję. Podopieczni trenera Mikody to bardzo niewygodny przeciwnik i ciężko przewidzieć jego atuty.

| więcej ... |


SPARALIŻOWAŁA STAWKA I KLASA PODSTAWKA …
31.10.2012 
W ostatni weekend wiele z planowanych spotkań nie mogło dojść do skutku, gdyż intensywne opady śniegu uniemożliwiły odpowiednie przygotowanie boisk. W naszej grupie jedynie rzeplinianie byli w stanie doprowadzić murawę do stanu używalności. Tym samym mieliśmy sposobność sprawdzenia swoich umiejętności przez faworyta do awansu. W szeregach gospodarzy występuje plejada zawodników, którzy doświadczyli gry w wyższych klasach rozgrywkowych. Na uwagę zasługuje zwłaszcza Grzegorz Podstawek, który w barwach Polonii Bytom strzelał gole na pierwszoligowym froncie. Barw jednego z dwóch kandydatów do awansu bronią również Marcin Lisowski i Adrian Żak, którzy jeszcze w poprzednim sezonie występowali w naszej ekipie. Z całą pewnością więcej jakości do gry drużyny spod Żórawiny wnosi ten pierwszy.

| więcej ... |


ODSIECZ Z III LIGI NIE PRZYBYŁA
22.10.2012 
Przed potyczką najczęstszym pytaniem, które padało, była wątpliwość czy w sukurs osieczanom przyjdą zawodnicy niewystępujący w ostatnim meczu trzecioligowym w barwach Foto-Higieny Gać. Jak się okazało, okoliczności przybrały diametralnie odmienny obraz. Goście mieli wielki problem z e skompletowaniem jedenastki. Jordanowianie wręcz odwrotnie, bo trener mógł wybierać ze wszystkich graczy (może za wyjątkiem Robert Bińczyka pojawiającego się na meczach w kratkę).

| więcej ... |


ZBLIŻA SIĘ CZAS WERYFIKACJI
17.10.2012 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – FOTO HIGIENA II OSIEK
Jeżeli goście podejdą do spotkania z nami, jak z Burzą czy Falko, to czeka niezwykle trudne zadanie. Właśnie w tych meczach ich skład bazował w dużej mierze na zawodnikach, którzy nie znaleźli uznania w oczach trenera ich pierwszej drużyny występującej w trzecioligowych rozgrywkach. Efektem tego była wielka niespodzianka, czyli wygrana z Falko. Jordanowianie z dobrej strony pokazali się w pojedynku w Żórawinie i udowodnili, że przy odpowiedniej motywacji mogą sporo osiągnąć. Przypadek sprawił, że na stronce pojawił się typ na wygraną żórawian. Być może teraz należałoby podtrzymać takie prognozy i przewrotnie stawiać na porażki?. Po zaaplikowaniu ostatniemu rywalowi nasi gracze zapewne nie zamierzają się oszczędzać i stanąć na wysokości zadania, co przełoży się na zdobycie pełnej puli. Jest to tym bardziej prawdopodobne, bo żaden z graczy nie zgłosił swojej absencji.
TYP: 1.

| więcej ... |


WYCIŚNIĘCIE SOKU Z ŻU(Ó)RAWINY
17.10.2012 
Wyprawa do Żórawiny miała nam udowodnić, że porażki z Polonią Wrocław w Pucharze Polski oraz z Brożcem, to wypadek przy pracy. Starcia z podopiecznymi trenera Perzyny zawsze dostarczały mnóstwo wrażeń i emocji i z reguły padało w nich dużo bramek. Teraz zespół w przeszłości występujący nawet w IV lidze jest w fazie przemeblowania składu i stawiania na młodość. Z uwagi na to żorawianie są nieprzewidywalni, ulegając np. beniaminkowi z Księginic, jak i też stawiając twardy opór liderowi z Chwalibożyc.

| więcej ... |


CZY NEFRYT ŁYKNIE "ŻU(Ó)RAWINĘ…?
12.10.2012 
KS ŻÓRAWINA - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Ekipa trenera Perzyny w tym sezonie została całkowicie odmłodzona i w związku z tym, jest też nieobliczalna. W ostatniej kolejce gospodarze pauzowali, za to wcześniej podjęli walkę z niepokonaną dotychczas Burzą i ciężko przewidywać w jakiej dyspozycji nasi najbliżsi rywale będą znajdować się w niedzielę. Aktualnie KS legitymuje się trzema wygranymi i trzema porażkami, okupując miejsce w środkowej części tabeli. Biało-zieloni, po imponującym początku, dostali zadyszki. Przegraną z Brożcem można było wkalkulować. Martwi jednak styl zaprezentowany przez nefrycian, gdyż żadna z formacji nie zagrała na miarę swoich możliwości. 

| więcej ... |


BEZ ŁADU I SKŁADU
10.10.2012 
Po słabych meczach w wykonaniu naszych chłopców przeciwko Księginicom i kondratowiczanom symptomy lepszej gry pojawiły się w spotkaniu pucharowym z Polonią Wrocław. W związku z tym, przed meczem z Brożcem byliśmy pełni nadziei, że biało-zieloni wrócili do odpowiedniego rytmu i przy wykrzesaniu z siebie ambicji i zaangażowania pokażą swoją wyższość w rywalizacji z zespołem, który walczy o awans (przynajmniej takie sygnały docierały przed sezonem).

| więcej ... |


WRÓCIĆ NA WŁAŚCIWE TORY
05.10.2012 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – LKS BROŻEC
Po niemrawych ostatnich ligowych spotkaniach w wykonaniu biało-zielonych i trochę lepszym w Pucharze przeciwko Polonii Wrocław, teraz prawdziwą wartość nefrycian zweryfikuje drużyna spod Strzelina, której prezes nie ukrywa, że łożąc pieniądze na utrzymanie kilku graczy, postawił sobie za punkt honoru awans do okręgówki. W poprzedniej kolejce brożczanie nieoczekiwanie urwali punkty faworytowi z Rzeplina i na pewno postawią wysoko poprzeczkę w rywalizacji z nami. Jordanowianie po ostatnich niepowodzeniach są żądni zwycięstwa i jeżeli podejdą do starcia z należytą koncentracją i determinacją, to wygrana jest jak najbardziej w ich zasięgu. Po dwóch żółtych kartkach a w konsekwencji czerwonej, pauzował będzie Marcin Jurasik. Nieznana jest natomiast dyspozycja zdrowotna Robert Bińczyka, który uskarżał się na ból stopy. Jeżeli podopieczni trenera Marka Mazura zamierzają utrzymać się w czubie tabeli nie mogą pozwolić sobie na przegraną.
TYP: 1.

| więcej ... |


POŻEGNANIE Z PUCHAREM POLSKI
04.10.2012 
Po przebrnięciu dwóch rund Pucharu Polski na szczeblu wrocławskim przed nefrycianami stało duże wyzwanie, gdyż przyjmowali na swoim terenie jedną z mocniejszych ekip klasy okręgowej, Polonię Wrocław. Drużyna ta wyśmienicie radzi sobie w pucharach, gromiąc kolejne drużyny. Nefrycianie też pokazali się z dobrej strony i po odprawieniu z kwitkiem Sobótki Zachodniej oraz GKS-u Kobierzyce wietrzyli szansę na pokonanie polonistów.

| więcej ... |


NIE TAK MIAŁO BYĆ… 
03.10.2012 
Do Kondratowic udaliśmy się z nadzieją na zwycięstwo, co umocniłoby nas w pierwszej trójce tabeli. Perspektywa wygranej była bardzo możliwa, gdyż w naszym zespole (z niewiadomych przyczyn) brakowało jedynie Roberta Bińczyka a gospodarze jak dotychczas w tym sezonie za każdym razem musieli przełknąć gorycz porażki. Z drugiej jednak strony Czarni nigdy nam nie odpowiadali swoim stylem gry, który bazował przede wszystkim na sile fizycznej.

| więcej ... |


WYJAZD DO SĄSIADA ZZA MIEDZY 
28.09.2012 
CZARNI KONDRATOWICE – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Kondratowiczanie nigdy nam „nie leżeli”. Teraz tez na pewno wytoczą armaty i nie uklękną przed nami, prosząc o jak najniższy wymiar kary. Na pewno jesteśmy faworytem tej konfrontacji, pod warunkiem,, że nie zagramy tak mizernie jak z drugim przedstawicielem Gminy Kondratowice z Księginic. Miejscowi jeszcze nie zapunktowali i wierzymy, że po najbliższej kolejce nie dopiszą żadnego oczka do swojego dorobku. Prawdopodobnie wszyscy nasi gracze będą do dyspozycji trenera. W masce ochronnej powinien na murawie pojawić się także nasze snajper Artur Sieradzki, który z uwagi na złamany nos pauzował w ubiegłą niedzielę.
TYP: 2.

| więcej ... |


WYMĘCZONE TRZY PUNKTY 
27.09.2012 
Wielu z nas przed konfrontacją z beniaminkiem uważało, że wygrana ze Ślęzą Księginice Wielkie to czysta formalność. Ostatnia porażka księginiczan 0-8 z Falko dawała powody do wyciągania wniosków, iż nefrycianie poprawią sobie bilans strzelecki i spokojnie rozprawią się z tym przeciwnikiem. Wybiegając w przyszłość, okazało się, że mecz ten był prawdziwą drogą przez mękę i najsłabszym w wykonaniu jordanowian od początku sezonu.

| więcej ... |


PRZEPŁYNĄĆ SIĘ PO ŚLĘZY 
21.09.2012 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – ŚLĘZA KSIĘGNICE
Jest taka kwestia, która nas łączy, mianowicie Ślęza, która figuruje w nazwie rywala oraz przepływa przez Jordanów Śląski. Nefrycianie po triumfie w Wiązowie nad zawsze dla nas niewygodnym przeciwnikiem są w gazie i żaden oponent nie jest im straszny. Goście otrzymali ostatnio sroga nauczkę od Falko, ulegając pretendentowi do awansu aż 0-8. Biało-zieloni na pewno są faworytem tej konfrontacji i każdy inny wynik, jak ich zwycięstwo, będzie niespodzianką. Szkoda tylko, że nasz najlepszy strzelec Artur Sieradzki ma złamany nos i jego występ jest wykluczony chyba, że uda mu się zdobyć ochraniacz na twarz. Powolutku do treningów wracają Michał Krawiec i Paweł Bździan i występ tego pierwszego jest realny.
TYP: 1

| więcej ... |


TRZY MINUTY, KTÓRE WSTRZĄSNĘŁY WIĄZOWEM
17.09.2012 
Do Wiązowa wyjeżdżaliśmy z wiarą, że uda nam się w końcu utrzeć nosa Świtezi na ich terenie. Trudno sobie przypomnieć, kiedy pokonaliśmy tego rywala na wyjeździe, a bardzo prawdopodobne jest, że nigdy nam się to nie udało. Teraz miejscowi zostali zdziesiątkowani przed sezonem i na ostatnią chwilę sklecili skład. Wiązowianie zawsze bazowali na przygotowaniu atletycznym i fizycznym, nie prezentując jakiegoś efektownego stylu.

| więcej ... |


NIEWYGODNY RYWAL
14.09.2012 
ŚWITEŹ WIĄZÓW – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Losy przystąpienia do rozgrywek wiązowian wahały się do samego końca. Ostatecznie ekipa, która jeszcze w zeszłym sezonie walczyła o awans, teraz z trudem skompletowała skład. Początkowo odbijało się to na wynikach, ale po wygranej z Foto II 4-1 wszystko powoli chyba wróciło u miejscowych na właściwe tory. Porażka w Rzeplinie 3-6 z najmocniejszym personalnie zespołem w naszej grupie wielkiej ujmy nie przynosi. Świtezianie nigdy nam w zasadzie „nie leżeli” i pojedynki z nimi często kończyły się przegranymi jordanowian. Teraz jednak podbudowani ostatnimi wynikami biało-zieloni raczej są faworytami tego spotkania. 

| więcej ... |


CZWARTOLIGOWIEC POKONANY
13.09.2012 
W środowe późne dżdżyste popołudnie nefrycianie podejmowali w rozgrywkach 1/32 Pucharu Polski GKS Kobierzyce. Tegoroczna pucharowa przygoda rozpoczęła się od wygranej z Zachodem Sobótka. Ekipa z sąsiedniej gminy na co dzień walcząca w IV lidze na pewno była faworytem tej konfrontacji, aczkolwiek Puchar rządzi się swoimi prawami, czego dowodem jest postawa w ubiegłorocznej edycji Starego Śleszowa. Biało-zieloni potykali się w Pucharze z tym rywalem w poprzednich latach dwa razy, bilans jak na razie wychodzi na zero. Dla jordanowian ważniejsza jest liga, a zmagania pucharowe dostarczają dodatkowego smaczku.

| więcej ... |


POWTÓRKA Z ROZRYWKI
12.09.2012 
Po wygranej z Zachodem w kolejnej fazie Pucharu Polski spotykamy się z naszym dobrym znajomym z tych rozgrywek, GKS-em Kobierzyce. W sezonie 2007/2008 sprawiliśmy dużą sensację, eliminując tę drużynę z rozgrywek pucharowych w 1/16. Wówczas zwyciężyliśmy w stosunku 3-2 a bramki dla naszych barw zdobyli Łukasz Holota, Marcin Lisowski i Jarek Demski.

| więcej ... |


DOBRA PASSA PODTRZYMANA
12.09.2012 
Po pojedynku w Przewornie, gdzie zdobyliśmy punkt, nefrycianie w rywalizacji z Zachodem Sobótka mieli ochotę na odrobienie strat punktowych z nawiązką. Było to tym bardziej prawdopodobne, że w starciu pucharowym z tym przeciwnikiem pokazaliśmy swoją wyższość, aplikując ekipie z ościennej gminy cztery gole, tracąc jednego. Wiedzieliśmy również o nieprzewidywalności rywala, który potrafi postawić trudne warunki gry. Kadra biało-zielonych jest szeroka i powoli też krystalizuje się odpowiedni styl. Z meczu na meczu powinno być coraz lepiej. Do gry powrócił kontuzjowany dotychczas Michał Krawiec, który jest na pewno wzmocnieniem biało-zielonych i daje większe pole manewru trenerowi. Jedynym nieobecnym, jest jak na razie, kurujący się Paweł Bździan.

| więcej ... |


NEFRYT JAK GROM Z JASNEGO NIEBA…
08.09.2012 
W środę 5 września młodzi nefrycanie wybrali się w podróż do Strzelina, by na bocznym boisku rozegrać spotkanie z korzystającym z gościnności gospodarzy, Gromnikiem Kuropatnik. Po efektownej wygranej z Żórawiną jordanowianie liczyli na zgarnięcie pełnej puli i ugruntowanie pozycji lidera rozgrywek. Szkoda tylko, że przygotowanie płyty pozostawiało wiele do życzenia, ponieważ trawa nie była przystrzyżona i piłka mogła czasami zatrzymywać się na tej tępej murawie.

| więcej ... |


LICZYMY NA DEJA VU Z PUCHARU
06.09.2012 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – ZACHÓD SOBÓTKA
Po zażartej batalii w pojedynku w Przewornie z Ogniskiem nefrycianie spróbują pokusić się o powtórzenie zwycięstwa z pucharu Polski z sobótczanami. Wszelkie przesłanki na to wskazują, gdyż do zespołu wrócą już Albert Kaczor i Marcin Czyż, zapewniający stabilność defensywy. Znamy już styl gry preferowany przez zachodzian, czyli żadnych niespodzianek nie możemy się spodziewać. Na pewno bardzo groźny jest ich wysunięty napastnik Marcin Makowski, którego szybkość może przysporzyć naszej defensywie trochę problemów. Przyjezdni w niedzielnej kolejce ulegli pretendentowi do awansu, Falko Rzeplin, 1-5, choć do przerwy dotrzymywali kroku, chyba najbogatszemu klubowi z naszej ligi, remisując 1-1. Bezwzględnie goście są w naszym zasięgu i jeżeli biało-zieloni zagrają na swoim normalnym poziomie, nie powinni mieć problemów z osiągnięciem wygranej.
TYP: 1.

| więcej ... |


BEZPROBLEMOWE ZWYCIĘSTWO JUNIORÓW NEFRYTU NA STARCIE SEZONU
06.09.2012 
W zeszłą sobotę młodzi zawodnicy "Nefryt" na własnym boisku zainaugurowali nowy sezon spotkaniem z Żurawiną, niedawnym reprezentantem klasy okręgowej odnosząc przy tym pewne zwycięstwo i sytuując się na samym czubu tabeli. Sam początek spotkania nie zapowiadał jednak takiego pogromu. Obie drużyny ostrożnie wchodziły w mecz, badając się nawzajem, czekając na okazje do skontrowania rywala.

| więcej ... |


NA MURAWIE ISKRZYŁO, SPRAWIEDLIWIE SIĘ SKOŃCZYŁO 
05.09.2012 
Spotkania z Ogniskiem zawsze należały do wyrównanych i ten przeciwnik nie za bardzo nam leżał. Teraz też jechaliśmy z lekkimi obawami, ale na pewno z apetytem na zwycięstwo. Przewornianie podrażnieni wysoką porażką w Rzeplinie zamierzali zrehabilitować się przed własną publicznością. Już przed meczem okazało się, że nieobecny jest mianowany nowym kapitanem Albert Kaczor, który znajdował się na uroczystościach weselnych. Szczerze powiedziawszy, to liczyliśmy, że popularny Alban pojawi się na meczu wiedząc, że kolejny z obrońców, Marcin Czyż zgłosił wcześniej swoja absencję. 

| więcej ... |


NIE POZWOLIĆ ROZŻARZYĆ SIĘ OGNISKU 
31.08.2012 
Przed nami III kolejka zmagań, podczas której dojdzie do wielu interesujących pojedynków. Na czoło na pewno wysuwa się spotkanie pomiędzy Ogniskiem Przeworno a nefrycianami. Po zwycięstwie w inauguracyjnym starciu przewornianie uporali się z Foto II, jednak w Rzeplinie nie potrafili przeciwstawić się naszpikowanym graczami z doświadczeniem wyniesionym z wyższych klas rozgrywkowych, Falko. Wspomniane Falko wyjeżdża na trudny teren do Zachodu i wcale faworytowi nie musi być łatwo. Inne mecze zapowiadają się równie ciekawie.

| więcej ... |


NEFRYT NA SZCZYCIE
29.08.2012 
Po dwóch kolejnych zwycięstwach, po jednym w lidze i w pucharze, tym razem nefrycianie gościli u siebie zespół Ślęży Sobótka. Sąsiedzi zza miedzy, skazywani na pożarcie w pierwszym pojedynku z faworytem rozgrywek, Falko Rzeplin, utarli nosa przyjezdnym, remisując 3-3. Przed zawodami wiele osób twierdziło, że starcie z sobótczanami pokaże realną wartość biało-zielonych. W porównaniu do spotkania z Zachodem, w wyjściowym składzie zabrakło nieobecnego z powodu wyjazdu Jarka Demskiego oraz kontuzjowanego Pawła Bździana.

| więcej ... |


UTRZYMAĆ SIĘ NA SZCZYCIE (ŚLĘŻY)…
24.08.2012 
Otwarcie sezonu 2012/2013 pokazało, że w naszej grupie spodziewać się można wielu emocjonujących starć, obfitujących niejednokrotnie w grad bramek. Przed inauguracją w kręgu pretendentów do awansu najczęściej wymieniano Falko Rzeplin. Zespól wspierany solidnie przez prezesa Falkowskiego dokonał szeregu rotacji w kadrze i sprowadził piłkarzy mających za sobą grę na wyższym poziomie, jak Grzegorz Podstawek (Polonia Bytom, KS Polkowice) czy Tomasz Kosztowniak (m. in. Śląsk Wrocław). Niespodziewanie rzeplinianie nie zdołali pokonać w I kolejce naszego najbliższego rywala, remisując 3-3. Jedną z bramek dla gości zdobył Marcin Lisowski, który do niedawana kolekcjonował gole w naszych barwach.

| więcej ... |


OBY TAK W LIDZE
23.08.2012 
Pierwszą przeszkodą w rywalizacji pucharowej w ramach 1/32 strefy wrocławskiej, która stanęła na drodze biało-zielonych, była ekipa Sobótki-Zachód. Z rywalem tym przyjdzie nam się zmierzyć w tym sezonie jeszcze dwa razy, gdyż sobótczanie zostali przeniesieni przez Wydział Gier DZPN do IV grupy „A” klasy.

| więcej ... |


ORŁA CIEŃ …
21.08.2012 
Przed inauguracyjną konfrontacją w Pustkowie tak naprawdę nie wiedzieliśmy na co stać naszą drużynę. Wyniki sparingów nie były w stanie zobrazować możliwości nefrycian. Beniaminek z Pustkowa w pierwszym spotkaniu rozgrywek na pewno chciał się pokazać z jak najlepszej strony i udowodnić, że awans nie był dziełem przypadku. Poza tym w pamięci pustkowian pozostają starcia z b-klasowych boisk, kiedy to pokazaliśmy swoją wyższość.

| więcej ... |


WIELKA NIEWIADOMA
17.08.2012 
Już w najbliższą niedzielę nefrycianie zainaugurują rozgrywki o mistrzostwo IV grupy „A” klasy. Rywalem jordanowian będzie pustkowski Orzeł, który jest beniaminkiem i na pewno w pełni zmotywowany przystąpi do potyczki z biało-zielonymi.

| więcej ... |


MAŁE PRZETASOWANIA W NASZEJ GRUPIE
17.07.2012 
Wydział Gier DZPN dokonał podziału na grupy zespoły zgłoszone do rozgrywek. Naszej ekipie przyjdzie zmierzyć się z większością dobrze znanych sobie drużyn. Wyjątkiem są ekipy rodem z Sobótki: Ślęża i Zachód, które przyporządkowane zostały do IV grupy A-klasy. Beniaminkami są Orzeł Pustków Wilczkowski i Iskra Księginice Wielkie. Z tymi pierwszymi dwa sezony temu rywalizowaliśmy o awans do Serie "A" i po remisie i wygranej okazaliśmy się lepsi. Rywale zza miedzy nie zapomnieli zapewne tego faktu i będą próbowali się odegrać.

| więcej ... |


 ARCHIWUM AKTUALNOŚCI