GŁÓWNY
SPONSOR

POZOSTALI
SPONSORZY
 


 
 POLECAMY

 


 


 

 

 

 

   
 AKTUALNOŚCI
 

  TRENINGI odbywają się w dniach: juniorzy: poniedziałek, czwartek godz. 19.00 - 20.30 boisko w Jordanowie), seniorzy: wtorek, środa, piątek godz. 18.30 - 20.00 (boisko w Jordanowie), młodzicy, trampkarze: poniedziałek, czwartek godz. 17.00 – 18.30 (boisko w Jordanowie)

    

 


07 ZGŁOŚ SIĘ…, CZYLI PIŁKARSKI KATAKLIZM
08.05.2017 
Przed rywalizacją z przodującymi w tabeli radwaniczanami mieliśmy nadzieję na podjęcie walki. Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z siły rywala, co prawda martwił fakt nieobecności kilku kluczowych zawodników, niemniej jednak jeżeli nefrycianie chcą powalczyć o wysokie cele muszą dysponować szeroką kadrą i nominalni rezerwowi nie powinni odstawać umiejętnościami. Team spod Wrocławia z kolejki na kolejkę szybkim krokami przybliża się do bram okręgówki. Nie może to wcale dziwić, bo od kilku lat w Radwanicach jest progresja, co rzutuje na rozwój wielu sekcji, w tym nawet kobiecej.

| więcej ... |


ORZEŁ PIKUJĄCY W DÓŁ
24.04.2017 
Konfrontacja z Orłem Pustków Wilczkowski niejednokrotnie wśród kibiców obu ekip budziła duże emocje, gdyż co niektórzy traktowali takie potyczki jak quasi derby. W ostatnim czasie w strukturach organizacyjnych rywala doszło do sporych przetasowań, ponieważ dokonano mariażu między A-klasowym Orłem a B-klasowymi Błękitnymi, co w konsekwencji spowodowało wiele rotacji w ekipie Orła. Wydaje się, że wobec odejścia takich kluczowych zawodników, jak T. Legodziński, T. Budziewski, M. Osiecki, potencjał zespołu się zmniejszył. Lokalne zmagania kierują się wszakże swoimi prawami i pomimo tego, że w roli faworyta należało upatrywać okupujących trzecią lokatę nefrycian, to nie można było wykluczać niespodzianki, zwłaszcza po ubiegłotygodniowym remisie Orła z liderem z Radwanic. Z kolei jordanowianie doznali bolesnej porażki w Solnej i chcieli odkupić przegraną pewnym zwycięstwem z oponentem zza miedzy.

| więcej ... |


WSKRZESZENIE DZIAŁALNOŚCI WITRYNY KLUBOWEJ
24.04.2017 
Po okresowym zastoju w prowadzeniu stronki następuje jej reaktywacja. Administrujący nią (Grzegorz Gaweł) będzie starał się sukcesywnie zamieszczać artykuły z życia klubu. Portal w zeszłym roku obchodził 10-lecie istnienia i jest jednym z najwcześniej uruchomionych, zważywszy na inne serwisy klubowe na tym szczeblu rozgrywek. Prowadzący gorąco zachęca do wsparcia z relacji meczów któregoś z zawodników zespołu trampkarzy i juniorów starszych. Zainteresowanych proszę o kontakt na adres e-mailowy: gawelg@poczta.onet.pl

| więcej ... |


OBY KONIEC ZWIEŃCZYŁ DZIEŁO 
20.11.2015 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - OLIMPIA PODGAJ
Po spotkaniu w Pustkowie biało-zieloni zapewnili sobie tytuł mistrza jesieni, aczkolwiek być może mały niedosyt pozostał po tym, jak nefrycianie nie potrafili zgarnąć pełnej puli. Z drugiej wszakże strony wynik remisowy na terenie kapitalnie spisującego się beniaminka może cieszyć tym bardziej, że inny kandydat do walki o czołowe lokaty, Polonia Jaszowice, doznał porażki. Teraz na zakończenie niezwykle udanej kampanii na własnym boisku podejmujemy ekipę z nieodległego Podgaju. Zespół Olimpii obecnie plasuje się na dziesiątej pozycji w tabeli i zapewne z determinacją będzie walczył o oddalenie się od strefy spadkowej, nad którą ma przewagę pięciu oczek. Bezwzględnie należy być ostrożnym i nie lekceważyć gości, bo ostatnio wysoko pokonali oni Odrę Rzeplin. 

| więcej ... |


ORZEŁ NIE ROZPOSTARŁ SKRZYDEŁ 
16.11.2015 
Potyczka z beniaminkiem z Pustkowa, który nieoczekiwanie znakomicie spisuje się w rozgrywkach, zaliczał się do jednych z tych o wyższym stopniu trudności. Gdyby spotkanie odbywało się na naszej murawie bylibyśmy pewniejsi co do korzystnego rezultatu, lecz małe kameralne boisko bardziej odpowiadało miejscowym. Aura też nie dopisała, gdyż siąpił deszcz a do tego przenikliwy wiatr czasami potrafił spłatać figla.

| więcej ... |


ABY ORZEŁ TWARDO WYLĄDOWAŁ 
13.11.2015 
ORZEŁ PUSTKÓW WILCZKOWSKI - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Spotkanie na szczycie, ponieważ lider podejmowany jest przez fantastycznie spisującego się beniaminka z Pustkowa, który zajmuje bardzo wysoką trzecią pozycję w tabeli, ze stratą pięciu punktów do biało-zielonych. Dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że obie miejscowości dzieli odległość raptem sześciu kilometrów i starcie takie można określać małymi derbami. Jednocześnie w drużynie gospodarzy występuje kilku zawodników mających za sobą epizod w naszych barwach, tj. Daniel Furasiewicz, Grzesiek Botuszan i Tomek Legodziński. Ekipa Orła w ubiegłym tygodniu pokazała swoją wyższość nad Odrą Rzeplin, ale wcześniej niespodziewanie uległa na swoim terenie Olimpii Podgaj. Konstatacja jest więc taka, że zespół zza miedzy jest do pokonania, ale niezbędna jest przy tym pełna koncentracja oraz właściwa mobilizacja.

| więcej ... |


ZWYCIĘSTWO Z ŻÓRAWINĄ DOBRĄ NOWINĄ 
10.11.2015 
Potyczka z Żórawiną była niezwykle istotna z punktu widzenia tabeli. Prowadzący w tabeli jordanowianie chcieli uzmysłowić wszystkim niedowiarkom, że ich pozycja lidera nie jest przypadkowa i na nią zasługują. Starcie ze znakomicie ostatnio spisującą się ekipą trenera Jacka Imianowskiego miało być więc przeglądem prawdziwej siły nefrycian. Goście chcieli zwiększyć liczbę nieprzegranych spotkań do ośmiu i liczyli, że ich strata do biało-zielonych stopnieje do dwóch punktów. Nasi gracze nie zamierzali jednak zaglądać do statystyk i wielce zmotywowani podeszli do zawodów, stawiając się w komplecie.

| więcej ... |


WIERZYMY, ŻE PO ŁYKNIĘCIU ŻU(Ó)RAWINY NEFRYT NIE BĘDZIE MIAŁ KWAŚNEJ MINY…
06.11.2015 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - KS ŻÓRAWINA
Po świątecznej przerwie w rozgrywkach nefrycianie zaczynają ostatnią sekwencję meczy rundy jesiennej i od razy przychodzi im się zmierzyć w niezwykle istotnym pojedynku. Konfrontacja z rozpędzoną Żórawiną wydaje się jedną z kluczowych w przekroju chyba nawet całego sezonu. Żórawianie po porażkach w pierwszych trzech spotkaniach jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odmienili swoją grę, czego potwierdzeniem jest passa siedmiu nieprzegranych starć, w tym aż sześć zwycięstw, co wywindowało podopiecznych trenera Jacka Imianowskiego na czwartą lokatę w tabeli. Team spod autostrady A4 traci do jordanowian pięć punktów i chcąc myśleć o doszlusowaniu do czołówki zapewne będzie chciał się pokusić o pełną pulę.

| więcej ... |


Z RAPIDEM W DRUGIEJ POŁOWIE ZE SPEEDEM
30.10.2015 
Już przed spotkaniem z rywalem, z którym zawsze grało nam się trudno, doszło do nieporozumienia w kontekście miejsca zawodów. Okazało się, że mecz został przeniesiony do Oławy, szkopuł w tym, że nikt nas o tym nie raczył poinformować i w związku z tym zawitaliśmy do Domaniowa, gdzie uzyskaliśmy informację, iż musimy udać się w dalszą drogę. Na dowód tego zamieszania możemy przywołać chociażby stronę DolZPN czy też Łączynaspilka.pl, na których nigdzie nie wskazano zmiany lokalizacji starcia. Tak, czy inaczej nigdy nie jesteśmy skorzy do werdyktów przy zielonym stoliku, zatem pełni wiary w zwycięstwo należało wybiec na murawę. Cieszyło to, że za wyjątkiem kontuzjowanego Radka Gabrysia wszyscy biało-zieloni zgłaszali gotowość do gry. 

| więcej ... |


ZWYCIĘSTWO RODZIŁO SIĘ W BÓLACH
21.10.2015 
Pojedynek z beniaminkiem z Pęcza nakazywał ostrożność, gdyż każdy z tego rodzaju rywali podwójnie mobilizuje się przeciwko liderowi. Gościom brakuje regularności i ta właśnie nieprzewidywalność przeciwnika kazała w pełni skoncentrować się od początku spotkania. Ponadto do tej rywalizacji przystępowaliśmy mocno osłabieni. Nieobecny był nasz podstawowy bramkarz Irek Brzezicki i w rolę ostatniej instancji musiał wcielić się sprowadzony w trybie awaryjnym z oldbojów Piotrek Gaweł, który zresztą nawet tam jest golkiperem z przymusu. Ze względu na urazy pauzować musieli z kolei Albert Kaczor oraz Jacek Szczęśniak. Rolę prawego obrońcy trener powierzył Adrianowi Gierackiemu. W środku pomocy natomiast wystawiony został Michał Krawiec.

| więcej ... |


CZY EKIPA Z PĘCZA BĘDZIE TRUDNOŚCI NASTRĘCZAĆ…
16.10.2015 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – FC PĘCZ
Po wygranej w ostatniej kolejce w Jegłowej tym razem nefrycianie podejmą drugi zespół z miejscowości Pęcz, albowiem w konfrontacji pucharowej ograliśmy Koronę 2-1. Beniaminek jest nieobliczalny i po fatalnym starcie odzyskał na jakiś czas równowagę ale z kolei w ubiegłą niedzielę uległ u siebie przeciętnemu Rzeplinowi aż 4-7. Zważywszy na naszą dużą siłę ofensywną pozostaje przypuszczać, że nasze strzelby poprawią swój bilans bramkowy. Jesteśmy pewniakiem do zwycięstwa, ponieważ pozycja lidera i przewaga jedenastu punktów zobowiązuje. Wygląda na to, że wszyscy gracze będą pozostawać do dyspozycji trenera Kostka. Kontuzjowany przez dwa tygodnie kapitan Albert Kaczor może już w najbliższą niedzielę powrócić do gry. Do kadry powracają też Irek Brzezicki i Michał Krawiec. Tym samym coach powinien mieć kłopot bogactwa. W szeregach gości baczniejszą uwagę należy zwrócić na Burtana i Majewskiego.

| więcej ... |


MECZ W RAMACH VIII KOLEJKI GRUPY IV KLASY „A” SENIORÓW
14.10.2015 
KWARCYT JEGŁOWA - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI 0-4 (0-0)

BRAMKI (NEFRYT): P. Ziemba 2 - 58 i 87 min., D. Banaś - 49 min., D. Lech - 70 min.
SKŁAD (NEFRYT): P. Gaweł, S. Filas, B. Kuc, M. Czyż, A. Gieracki - D. Banaś (68 min. M. Antoń), A.Brzeźny (68 min. P. Zgrys), R. Gabryś (60 min. T. Mirowski), D. Lech, P. Ziemba - M. Lisowski (80 min. P. Turkiewicz)
ŻÓŁTE KARTKI (NEFRYT): M. Lisowski, R. Gabryś.


Z PĘCZA WRACAMY Z TARCZĄ
12.10.2015 
Po pokazaniu swojej wyższości w zmaganiach pucharowych przeciwko Kondratowicom i Kobierzycom, tym razem los skierował nas do Pęcza, miejscowości na rogatkach Strzelina. Jednak przyszło nam zmierzyć się nie z MPC, ale z niżej notowaną B-klasową Koroną. Przed spotkaniem być może konfrontacja z tym rywalem nie elektryzowała jak wcześniejsze w naszym wydaniu. Zważyć trzeba wszakże na to, że pucharowe starcia rządzą się swoimi prawami i nie mogliśmy lekceważyć przeciwnika.

| więcej ... |


OBY Z JEGŁOWEJ NIE PRZYWIEŹĆ WIEŚCI HIOBOWEJ
09.10.2015 
KWARCYT JEGŁOWA - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Z perspektywy tabeli faworyt do zwycięstwa wydaje się tylko jeden, są nimi biało-zieloni, bo zajmują oni trzecią pozycję a jegłowianie przedostatnią. Gospodarze po udanym starcie popadli w wielkie tarapaty, notując na swoim koncie pięć kolejnych porażek. Zwłaszcza ostatnia 4-8 z nieprzekonującym zespołem Odry Rzeplin nakazuje twierdzić, iż nefrycianie są pewniakami do zwycięstwa. Warunkowane to jednak musi być lepszą postawą niż w pojedynku przeciwko Jaszowicom. Jordanowianie podbudowani powinni też być awansem do 1/4 Pucharu Polski strefy wrocławskiej, po ograniu Korony Pęcz. Jeżeli chodzi o indywidualnie umiejętności poszczególnych zawodników, to zdecydowanie górujemy nad rywalem. 

| więcej ... |


PRZECIWKO POLONII ZGINĘLIŚMY OD WŁASNEJ BRONI
06.10.2015 
Starcie ze spadkowiczem, którego działacze nie maskują się i otwarcie zapowiadają walkę o powrót do okręgówki, rodziło wiele emocji. Naprzeciw siebie stawały ekipy z pierwszego i trzeciego miejsca w tabeli. Dodatkowego smaczku dodawał fakt niedalekiej odległości między obiema miejscowościami i postrzeganie tego spotkania przez co niektórych jako quasi-derby. Pozycja lidera zobowiązywała biało-zielonych, jednakże najwyraźniej nie wszyscy wzięli na poważnie jedną z najważniejszych potyczek jesieni. Mowa tu o Dawidzie Lechu, który we wcześniejszych meczach należał do wyróżniających się zawodników a teraz nie wiedzieć czemu w ogóle nie pojawił się na zawodach. 

| więcej ... |


POKAZAĆ, ŻE POZYCJA LIDERA NAS NIE UWIERA 
01.10.2015 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - POLONIA JASZOWICE
Hit kolejki. Szykuje się niezwykle interesująca rywalizacja, gdyż naprzeciw siebie staną spadkowicz, którego działacze postawili drużynie cel w postaci powrotu do okręgówki oraz przewodzący w tabeli nefrycianie. Jordanowianie udowodnili w Kuropatniku, iż zasłużenie są na prowadzeniu i wcale nie zamierzają nikomu go oddawać. Wysokie zwycięstwo pod Gromnikiem na pewno było zasłużone, troszeczkę zaciemniło obraz, gdyż w pewnym momencie gospodarze byli bliscy wyrównania a biało-zieloni dali sobie narzucić sobie styl rywala. Moc naszych chłopaków w ofensywie jest jednak olbrzymia, ponad cztery gole na mecz mówią wiele. 

| więcej ... |


TYM RAZEM W PUCHAROWEJ PRZYGODZIE BĘDZIEMY FAWORYTEM 
01.10.2015 
Rozlosowano pary 1/8 Pucharu Polski w strefie wrocławskiej. Po pokonaniu nominalnie silniejszych przeciwników, przedstawiciela klasy okręgowej Czarnych Kondratowice oraz reprezentanta IV ligi GKS Kobierzyce, kolejną przeszkodą na drodze nefrycian będzie zespół Korony Pęcz, występujący na co dzień w VI grupie „B” klasy. Aktualnie w rozgrywkach rywal plasuje się w środku stawki, legitymując się bilansem dwóch zwycięstw, dwóch remisów i dwóch porażek. Rozpędzeni jordanowianie na pewno są w tej konfrontacji faworytem i chyba tylko lekceważenie przeciwnika mogłoby nam odbić się czkawką. Z drugiej jednak strony puchary rządzą się swoim prawami i ten wyświechtany slogan sprawdził się chociażby na przykładzie Korony. We wcześniejszych rundach pokazała ona wyższość nad naszym grupowym oponentem z Żórawiny (0-0, karne 2-1) oraz nad Burzą Chwalibożyce (1-0).

| więcej ... |


NEFRYT JAK GROM Z JASNEGO NIEBA, CZYLI POGROM NIKCZEMNY LIDERA 
28.09.2015 
Starcie na szczycie naszej grupy „A” klasy miało udowodnić niedowiarkom, że ostatnie sukcesy nefrycian w rozgrywkach pucharowym nie są dziełem przypadku. Team spod Strzelina, wedle deklaracji sterników klubu, walczy o czołowe miejsca w tabeli i po pięciu kolejkach przewodził w lidze, wywożąc m. in. zwycięstwo i remis odpowiednio z trudnego terenu w Domaniowie i Pustkowie Wilczkowskim. Biało-zieloni wiedzieli, że przy właściwym podejściu są w stanie poradzić sobie z podopiecznymi trenera Krzysztofa Garczarka. Przywilej własnego boiska nie odgrywał tu jakiejś znaczącej roli, choć trzeba nadmienić, że jedynej jak dotąd porażki doznaliśmy w Osieku.

| więcej ... |


POSKROMIĆ GROMNIK 
25.09.2015 
GROMNIK KUROPATNIK - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Szlagier kolejki, w którym pojedynek pomiędzy sobą stoczą wicelider i trzecia drużyna w tabeli. Od kuropatniczan biało-zielonych dzieli zaledwie jeden punkt. Podbudowani ostatnim zwycięstwem w Pucharze Polski przeciwko GKS-owi Kobierzyce nefrycianie wyjeżdżają do ekipy spod Strzelina naładowani dobrą energią i z wielką wiarą w zwycięstwo. Morale jest na wysokim poziomie a do tego gra jordanowian może cieszyć oko i widać progresję w postawie zespołu. Utrzymując dyspozycję z ostatnich dni na pewno nasi gracze są w stanie powalczyć o komplet oczek. Poszczególne formacje wyglądają na zbilansowane, zwłaszcza w ofensywie prezentujemy się imponująco, gdzie prym wiodą Marcin Lisowski, Artur Brzeźny i Dawid Lech. 

| więcej ... |


PATENT NA KOBIERZYCE, CZYLI DO TRZECH RAZY SZTUKA PO 3-2… 
24.09.2015 
Przed pucharową rywalizacją z czwartoligowym sąsiadem zza miedzy, GKS-em Kobierzyce wiedzieliśmy, że akurat w tych rozgrywkach ten rywal nam leży. Bilans ostatnich potyczek z faworyzowanymi gośćmi to dwa zwycięstwa. Wcześniej, w 2005 r. ulegliśmy podopiecznym trenera Krzykowskiego 1-4. Teraz zmagania pucharowe są dla nas deserem względem ligi, gdzie walczymy o umocnienie swojej pozycji w górnej połowie tabeli. Priorytety są być może inne, natomiast potyczka z zespołem występującym dwie klasy wyżej i zajmującym trzecie miejsce wyzwalała dodatkowe emocje, tym większe, że dodatkowego smaczku dodawał fakt derbów sąsiadujących gmin. Ciekawostką jest też to, że w szeregach gości występuje Adrian Żak, który w swoim piłkarskim CV ma występy w barwach biało-zielonych. Zresztą Żaku we wczorajszym spotkaniu pełnił funkcję kapitana swojej drużyny. Po przeciwnej stronie z kolei o sile ofensywnej stanowi Marcin Lisowski, wychowanek kobierzyczan.

| więcej ... |


TRUDNA PRZEPRAWA 
17.09.2015 
W drugim pojedynku przed własną publicznością przyszło nam zmierzyć się z sympatyczną ekipą Kolektywu Radwanice. Ekipa spod Wrocławia w ostatnim okresie plasowała się najczęściej w górnej części tabeli. W tamtym sezonie u siebie doznaliśmy wysokiej przegranej z tą drużyną w stosunku 0-4, natomiast w meczu wyjazdowym pokazaliśmy swoją wyższość, zwyciężając 2-1. W szeregach przyjezdnych występowało kilku zawodników związanych z naszym klubem, jak choćby nasz golkiper Irek Brzezicki. Z kolei aktualnie w kadrze radwaniczan jest Mateusz Sionkowski, swego czasu stanowiący o sile naszej linii pomocy. Goście po czterech kolejkach posiadali na swoim koncie bilans dwóch wygranych i dwóch porażek. Faworytem tego spotkania byli więc nefrycianie, którzy legitymowali się dorobkiem dziewięciu punktów i chcieli na stałe zagościć w czubie tabeli. 

| więcej ... |


PRZECIWKO WIERZBICOM O MAŁO NIE SKOŃCZYŁO SIĘ NERWICĄ 
17.09.2015 
Po trzech kolejkach serie „A” wiedzieliśmy, że każdy wynik w rozgrywkach jest możliwy i ciężko wskazać drużynę, która przewyższałaby pozostałe. Potwierdzeniem tego jest chociażby wynik meczu w Jaszowicach, gdzie jeden z kandydatów do awansu Polonia niepodziewanie uległa zaskakującemu liderowi Orłowi Pustków Wilczkowski. Nasz niedzielny rywal jest typowo nieprzewidywalnym zespołem, który zawsze jest w stanie sprawić psikusa wyżej notowanemu przeciwnikowi. Ostatnio formacja z gminy Kobierzyce pokonała na wyjeździe Odrę Rzeplin, inkasując pierwszy raz w sezonie komplet punktów, dając dowód na to, że powoli zyskuje dobrą dyspozycję.

| więcej ... |


CZARNI NIEZDARNI… AWANS NEFRYTU 
15.09.2015 
W ubiegłą środę nasi gracze zainaugurowali rozgrywki w Pucharze Polski, a do naszej miejscowości przybył zespół dobrze nam znany Czarni Kondratowice, który obecnie występuje jedną klasę wyżej tj. lidze okręgowej. Historia pojedynków obu zespołów podpowiadała, że może to być bardzo ciekawy pojedynek i jednocześnie sprawdzian dla naszych zawodników przed ciężkimi spotkaniami w lidze. W kadrze meczowej pojawiła się po kilkutygodniowej nieobecności ikona Nefrytu – Michał Krawiec, poza tym trener miał do dyspozycji jeszcze 16 innych zawodników, którzy byli gotów podjąć rękawice z Czarnymi. Z powodu urazu mięśniowego na ławkę rezerwowych powędrował Marcin Lisowski.

| więcej ... |


CZAS PRZEŁAMAĆ ZŁĄ PASSĘ 
11.09.2015 
WKS Wierzbice - Nefryt Jordanów Śląski
Przychodzi pora na przerwanie passy porażek z wierzbiczanami. Wydaje się, że jest ku temu odpowiednia pora, ponieważ nefrycianie są na fali wznoszącej, zwłaszcza po przekonywującym zwycięstwie z Czarnymi Kondratowice w Pucharze Polski. Wysoka wygrana 5-1 z wyżej notowanym rywalem, aktualnie plasującym się na trzeciej pozycji w okręgówce, nastraja pozytywnie i podnosi morale przed kolejnym starciem ligowym. Team z gminy Kobierzyce na pewno łatwo się nie podda postawi trudne warunki biało-zielonym. Będzie też podbudowany ostatnim kompletem oczek, który wywalczył na boisku w Rzeplinie. Zdaje się jednak, że to my dysponujemy większym potencjałem i bardziej wyrównaną kadrą. Świadczy o tym m. in. to, że pomimo absencji Marcina Lisowskiego w minioną środę, potrafiliśmy wbić pięć goli kondratowiczanom. Rywalizacja o miejsce w składzie wymusza podniesienie poziomu, co miejmy nadzieję przekuje się na dobra postawę w najbliższą niedzielę.
TYP: 2.

| więcej ... |


CZAS NA PUCHARY 
10.09.2015 
6 Września 2015 roku nasi zawodnicy rozegrali kolejne spotkanie ligowe, a naszym rywalem był dobrze nam znany Galakticos Solna, z którym to mierzymy się w A klasie od kilku lat. Po niespodziewanej porażce w Osieku, biało zieloni chcieli szybko wrócić na właściwe tory w postaci kolejnej wygranej, jak również zależało nam na zaprezentowaniu dobrej gry dla kibiców, którzy pomimo deszczowej aury nie zawiedli i przybyli na obiekt w Jordanowie Śląskim.

| więcej ... |


CZAS NA PUCHARY 
09.09.2015 
Już w środę Nefryt rozpocznie walkę w Pucharze Polski na szczeblu okręgu wrocławskiego. W 1/32 finału naszym rywalem będzie znajomy zza miedzy GKS Czarni Kondratowice, który obecnie występuje we wrocławskiej lidze okręgowej. Spotkania pomiędzy obiema ekipami zawsze należały do zaciętych i pełnych emocji.
W roli faworyta do tego pojedynku przystąpią podopieczni trenera Wiesława Urycza, którzy dość dobrze wystartowali w lidze i obecnie po 4 kolejkach z 7 pkt zajmują wysoką 3 lokatę w tabeli. 

| więcej ... |


BYŁ SOBIE LIDER…  
03.09.2015 
Tydzień temu Nefryt, udał się do Osieku by zmierzyć się z tamtejszą Foto Higieną II, której I zespół występuje w rozgrywkach III ligi dolnośląsko-lubuskiej. My rozpromienieni zwycięstwem nad Odrą Rzeplin w I kolejce, jechaliśmy utrzymać pozycję lidera. Nastroje były bojowe, każdy wiedział, że o kolejne 3 pkt nie będzie łatwo, szczególnie, że gracze z Foto zostali wzmocnieni „spadami” z I zespołu, aż 5 zawodników będących w kadrze III ligowca rozpoczęło pojedynek z biało zielonymi. Mecz przyszło rozgrywać w morderczym upale, czego efektem były dwie dodatkowe przerwy na uzupełnienie płynów.

| więcej ... |


NEFRYT LIDEREM PO PIERWSZEJ KOLEJCE!  
25.08.2015 
W niedzielę 23.08.2015 roku nasz zespół rozpoczął zmagania w rozgrywkach A klasy w sezonie 2015/16. Na początek formę podopiecznych trenera Józefa Kostka, sprawdził spadkowicz z ligi okręgowej – Odra Rzeplin (w poprzednim sezonie Falko).
Przed spotkaniem nastroje w obozie biało zielonych były bardzo dobre, wszak wszyscy zawodnicy Nefrytu mocno wyczekiwali na inaugurację sezonu, powody do zadowolenia były też związane z dobrymi wynikami w meczach kontrolnych w których to Nefryt 4 razy zwyciężał i 1 odnotował remis. Jedyną obawą był całkowity brak znajomości przeciwnika, gdyż zespół Odry Rzeplin w przerwie letniej budował od podstaw swoją kadrę, opierając ją głównie na zawodnikach rozwiązanej kilka sezonów temu Odry Wrocław. Nasz trener miał do dyspozycji tego dnia 15 zawodników, a na plac boju po pierwsze 3 pkt posłał: Ireneusz Brzezicki – Marcin Czyż, Bartosz Kuc, Sylwester Filas, Tomasz Mirowski – Albert Kaczor (c), Dawid Lech, Dawid Banaś, Paweł Ziemba, Artur Brzeźny – Marcin Lisowski (ustawienie 1-4-5-1).

| więcej ... |


WITRYNA KLUBU W DRUGIEJ ODSŁONIE 
29.07.2015 

W związku z notorycznym brakiem czasu na systematyczne prowadzenie strony internetowej klubu przez piszącego te słowa, Marcin Lisowski podjął się redagowania drugiego portalu, na którym regularnie zostaną zamieszczane aktualne informacje dot. zespołu seniorów. Natomiast na niniejszej stronce będą również pojawiać się artykuły z opisami meczów, ale zapewne nie z taką częstotliwością, jak w przypadku ww. witryny.
Zatem zapraszamy do odwiedzenia portalu pod adresem http://nefrytjordanowsl.futbolowo.pl

ZWYCIĘSTWO Z PODGAJEM DOBRYM OBYCZAJEM 
12.06.2015 
OLIMPIA PODGAJ - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Obie ekipy grają już tylko o honor, bo ani spadek, ani tym bardziej awans im już nie grozi. Zapewne miejscowi będą chcieli zrewanżować się nefrycianom za porażkę z rundy jesiennej. Szansę na to rosną, gdyż w naszych szeregach zabraknie snajpera Marcina Lisowskiego oraz kontuzjowanego podstawowego stopera Sylwka Filasa. Pierwszy z wymienionych pauzuje za nadwyżkę żółtych kartek, drugi natomiast w meczu przeciwko Polonii doznał urazu pachwiny. Okazję zaprezentowania się będą mieć zastępcy i miejmy nadzieję, że pokażą się z jak najlepszej strony. Wydaje się, iż w ataku wystawiony zostanie Dawid Lech a na pozycję Susła trener desygnuje Alberta Kaczora. Kameralne boisko w Podgaju sprzyja technicznej grze i liczymy, że jordanowianie zaprezentują się od strony umiejętności piłkarskich korzystnie. Dobrze byłoby zwieńczyć wygraną bardzo udaną rundę wiosenną.
TYP: 1.

| więcej ... |


NEFRYT POLONII NIE DOGONI 
11.06.2015 
Po udanej potyczce w Domaniowie nefrycianie podejmowali na swoim terenie spadkowicza z okręgówki, Polonię Wrocław. Utrzymanie w serie A mieliśmy zapewnione a każde dodatkowe punkty to wartość dodana. Wiadomo było, że dla wrocławian pomimo tego, że tak jak i dla nas ten mecz był spotkaniem o pietruszkę, podopieczni trenera Szalińskiego podejdą do tych zawodów profesjonalnie. Godzina rozpoczęcia zawodów - 11.00 na pewno nie jest idealną porą na bieganie po boisku, ale w ostatnich dwóch kolejkach wszystkie mecze muszą być rozgrywane w tym samym czasie. Chcieliśmy odbić sobie porażkę z Polonią w rundzie jesiennej, kiedy to ulegliśmy jej na Niskich Łąkach 0-2. Wtedy jednak dysponowaliśmy zupełnie inną kadrą, zresztą też występowaliśmy pod wodzą innego trenera.

| więcej ... |


PRZECIWKO POLONII NIE MOŻEMY ZŁOŻYĆ BRONI 
05.06.2015 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – POLONIA WROCŁAW
Po ważnym zwycięstwie w Domaniowie nefrycianie w najbliższą niedzielę, w ostatnim pojedynku tego sezonu przed własną publicznością, podejmować będą spadkowicza z okręgówki.
Przypuszczamy, że okazje do gry dostaną nominalni zastępcy, ale nie zmienia to wcale faktu, iż powinniśmy się zrewanżować za porażkę w rundzie jesiennej. Wszyscy jordanowianie wykazują gotowość do gry i w dobrych nastrojach zamierzają pożegnać się ze swoimi prawdziwymi kibicami.
Rywal jest zdecydowanie w naszym zasięgu i sądzimy, że poradzimy sobie z nim.
TYP: 1.

| więcej ... |


PO RAPIDZIE NIE WRACAMY NA EGIDZIE 
05.06.2015 
Wybierając się na mecz do Domaniowa zdawaliśmy sobie doskonale sprawę z tego, że miejscowi będą naładowani dodatkową energią i zapewne podostrzą grę, z uwagi na to, iż zaciekle walczą o utrzymanie się w serie A. W ostatnich czterech konfrontacjach z tym rywalem trzykrotnie musieliśmy uznać jego wyższość. Zwłaszcza u siebie przy dopingu swoich sympatyków domaniowianie bywają bardzo groźni. W kadrze jordanowian brakowało Artura Brzeźnego, pukającego do pierwszego składu Kuby Markiewicza oraz szykującego się do wyjazdu na Zieloną Wyspę Staszka Ziemby. Pozostali zawodnicy pozostawali do dyspozycji trenera Józka Kostka. Tym razem coach zdecydował się postawić na powracającego do jedenastki Michała Krawca, który miał uporządkować grę w środku pola.

| więcej ... |


BEZ WYRAZU 
03.06.2015 
Do starcia z Solną podchodziliśmy z wiarą w zwycięstwo, co już definitywnie mogłoby nam pozwolić na zapewnienie ligowego bytu. Z drugiej strony przyjezdni znajdowali się w podobnym położeniu i także zależało im na wygranej. Obie ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli, plasując się w środkowej jej części. Po ostatnich dwóch meczach bez wygranej nefrycianie zamierzali w końcu wrócić na właściwe tory. Wiadomo też, że pomimo dysponowania optymalną kadrą wcale nie jesteśmy faworytem tej konfrontacji, gdyż Solna na wyjeździe potrafiła pokonać choćby Zachód Sobótkę. Trener dokonał kilku przetasowań w składzie, w miejsce Dawida Lecha, wprowadzając Marka Antonia oraz po karencji za nadwyżkę żółtych kartek do podstawowego zestawienia kosztem strzelca jedynego gola w Wierzbicach Jakuba Markiewicza, desygnował Artura Brzeźnego.

| więcej ... |


NEFRYT W SOBOTĘ ZAWALIŁ ROBOTĘ 
27.05.2015 
Drugi raz w tej rundzie jordanowianom przyszło rozegrać zwody w sobotnie popołudnie. Za pierwszym razem sobotni termin okazał się szczęśliwy, ponieważ nefrycianie uporali się w Radwanicach z Kolektywem. Pomni porażki z ubiegłego roku z wierzbiczanami 2-3 biało-zieloni zamierzali się zrewanżować najwyżej notowanemu z beniaminków. Szkoda, że niestety nasza drużyna była bardzo osłabiona personalnie. Za naddatek żółtych kartek odpoczywać musieli nasi podstawowi zawodnicy, Sylwek Filas i Artur Brzeźny. Do nieobecnych zaliczali się też Michał Krawiec, Radek Gabryś oraz Staszek Ziemba. Taka sytuacja mocno ograniczała trenerowi Kostkowi pole manewru. Wiadomo było, że po zaskakującej porażce w Przewornie miejscowi będą chcieli pokazać, że przegrana była dziełem przypadku. Z drugiej jednak strony nefrycianie też liczyli na odkucie się po 0-4 z Zachodem.

| więcej ... |


GŁOWY DO GÓRY 
22.05.2015 
WKS WIERZBICE - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Potyczka sąsiadów z tabeli, którzy legitymują się takim samym dorobkiem bramkowym. Po wpadce mentalnej z Zachodem teraz nefrycianie muszą jak najszybciej się odbudować i udowodnić, że wysoka przegrana z Sobótką była spowodowana przede wszystkim przesadną determinacją. Beniaminkowi brakuje stabilizacji i dobre mecze przeplata gorszymi, jak choćby w ubiegłą niedzielę, ulegając Ognisku, co na pewno stanowiło sporą niespodziankę. Biało-zieloni do tego pojedynku przystąpią osłabieni. Za nadmiar kartek nie mogą zagrać Sylwek Filas i Artur Brzeźny, natomiast Michał Krawiec zawodowo wyjechał za granicę. Absencja trzech podstawowych piłkarzy nie pozostaje bez znaczenia, ale należy mocno wierzyć, że dublerzy sobie poradzą i zaprezentują odpowiedni styl pozwalający stwierdzić, że kadra jordanowian jest wyrównana. Sądzimy, że podopiecznym trenera Kostka powiedzie się wypad do pobliskich Wierzbic i opuszczą je z tarczą.
TYP: 1.

| więcej ... |


ZDEMOTYWOWANI… 
20.05.2015 
Starcie z jednym z kandydatów do awansu było długo oczekiwane przez biało-zielonych. Wszyscy nefrycianie zdawali sobie z tego sprawę, że będzie to duże wyzwane i uprzedzając fakty, należy stwierdzić, że większość jordanowian nie uniosła ciężaru gatunkowego tego spotkania i nadmiernie się napompowała.

| więcej ... |


CZY NEFRYT LIDERA Z NADZIEI ODZIERA 
15.05.2015 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – ZACHÓD SOBÓTKA
Starcie to niewątpliwie potraktować należy jako szlagier kolejki. Nefrycianie w kampanii wiosennej nie doznali jeszcze porażki, natomiast ekipa spod Ślęży zaliczyła jedną wpadkę, ulegając u siebie Solnej. Goście wspólnie z Brożcem legitymują się identycznym dorobkiem punktowym i plasują się na pierwszej pozycji w tabeli. Nie ukrywają też swoich aspiracji co do awansu. Jordanowianie zamierzają jednak pokrzyżować plany silnemu rywalowi i w naszym odczuciu mają ku temu argumenty. Aby myśleć o stawieniu czoła Zachodowi należy zaprezentować się zdecydowanie lepiej niż w Sobocisku. 

| więcej ... |


CZARNI OFIARNI 
15.05.2015 
Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że takie spotkania z mającymi nóż na gardle drużynami bywają najtrudniejsze. Dlatego też do Sobociska desperacko walczącego wybieraliśmy się z szacunkiem dla rywala, jednocześnie mieliśmy przekonanie o swojej wyższości piłkarskiej. Przestrogą dla nefrycian powinna była być wygrana Czarnych w Przewornie 7-3, co na pewno podniosło ich morale. W kadrze meczowej nie znalazł się nasz kapitan Albert Kaczor, który musiał uczestniczyć w uroczystości rodzinnej. W jego miejsce do wyjściowej jedenastki trener Józek Kostek delegował Jakuba Markiewicza. Pozostali zawodnicy pozostawali do dyspozycji szkoleniowca.

| więcej ... |


POKONAĆ SOBOCISKO, CZOŁÓWKA TABELI BLISKO 
08.05.2015 
Tym razem nefrycianie, po przekonywującym zwycięstwie z Gromnikiem, wyjeżdżają do Sobocika, które rozpaczliwie walczy o utrzymanie. Determinacja miejscowych dała znać o sobie w minioną niedzielę, kiedy to Czarni na obcym terenie pokonali Ognisko aż 7-3. Ciekawi tylko to, czy Przeworno było takie słabe, czy też ekipa z Gminy Oława ma zwyżkę formy. Biało-zieloni windują swój bilans kolejnych nieprzegranych meczów i niełatwo byłoby przełknąć porażkę z przedostatnią drużyną w tabeli. Fantastyczna postawa jordanowian wielu kibiców pozytywnie zaskakuje i mocno wierzymy, że i teraz będą powody do radości. 

| więcej ... |


POGROM GROMNIKA 
07.05.2015 
Spotkanie z Gromnikiem Kuropatnik, który od czterech starć dzierżył miano drużyny niepokonanej, miało unaocznić niedowiarkom, że biało-zieloni rzeczywiście w tej rundzie są jedną z lepszych ekip serie A. Piąta pozycja zespołu spod stóp masywu Gromnika jeszcze bardziej motywowała nefrycian do udowodnienia, że zwycięstwa nie są dziełem przypadku. Wiedzieliśmy, że wszyscy podopieczni trenera Kostka będą do jego dyspozycji. Coach postanowił postąpić wg zasady „zwycięskiego składu się nie zmienia” i po poprawnym występie w Radwanicach Jacka Szczęśniaka postawił na niego, a Tomek Mirowski musiał pogodzić się z rolą rezerwowego.

| więcej ... |


PODTRZYMAĆ DOBRĄ PASSĘ
30.04.2015 

NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - GROMNIK KUROPATNIK
Po wywiezieniu kompletu punktów z Radwanic, biało-zieloni są zmobilizowani, aby pokazać, że weszli na odpowiedni poziom. Chcą także zrewanżować się rywalowi spod Strzelina za porażkę z rundy jesiennej 1-4. Wszystko wskazuje na to, że nefrycianie będą mogli przystąpić do zawodów w komplecie. Po tak udanym początku tegorocznej kampanii szkoda byłoby zmarnować szansę podreperowania sobie bilansu pojedynków bez porażki. Goście są już raczej pewni utrzymania i tylko cud mógłby spowodować ich degradację. My zmuszeni jesteśmy do zdobycia jeszcze jakichś oczek w celu ugruntowania swojej pozycji w tabeli. Poszczególne formacje jordanowian są już coraz bardziej zgrane, co widać zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Fajnie byłoby w długi majowy weekend sprawić satysfakcję swoim kibicom. Nie ma co się oszukiwać, jesteśmy faworytami tej konfrontacji i powinniśmy pokazać swoją wyższość. Nasi ofensywni gracze na pewno coś ustrzelą a widoki na to, że defensywa spisze się bez zarzutu też są dobre.
TYP: 1.

| więcej ... |


KOLEKTYWNIE I SOLIDNIE
30.04.2015 
Do sympatycznej ekipy z Radwanic udawaliśmy się pełni wiary w zwycięstwo, natchnieni ostatnimi wynikami. Mieliśmy postarać się o niespodziankę i kosztem czwartej drużyny w tabeli zdobyć komplet oczek. Pałaliśmy też chęcią rewanżu za blamaż na swoim terenie w rundzie jesiennej i porażkę z tym rywalem 0-4. Podopiecznie trenera Mirosława Solińskiego zawsze byli dal as niewygodnym przeciwnikiem i nie inaczej miało być tym razem,. Wartością dodaną dla gospodarzy był powrót w ich szeregi trzech podstawowych zawodników, co bezspornie wzmacniało ich potencjał. Mecz był tez okazją do wspomnień dla naszego golkipera Irka Brzezickiego, który jeszcze w poprzedniej rundzie stał między słupkami miejscowych. 

| więcej ... |


W SOBOTĘ WYKONAĆ PERFEKCYJNIE ROBOTĘ
24.04.2015 
KOLEKTYW RADWANICE - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Pierwszy raz od długiego czasu jordanowianom przyjdzie zagrać w nietypowym termin, gdyż w sobotę, początek meczu o godz. 17.00. Ekipa spod Wrocławia nie walczy już właściwie o nic, gdyż 32 pkt. dają im komfort spokojnego utrzymania a awans też im "nie grozi". Zespół trenera Solińskiego jest niezwykle niebezpieczny na swoim terenie, gdzie zwyciężył w ostatnich trzech spotkaniach. W ubiegłą niedzielę przydarzyła się radwaniczanom wpadka, bo za taką należy uznać stratę dwóch punktów z dysponującym dorobkiem zaledwie 9 pkt. Ogniskiem Przeworno. Nefrycianie na pewno są niezwykle uskrzydleni passą kolejnych pięciu starć bez porażki i w tym cennymi dwoma remisami z liderem i wiceliderem.

| więcej ... |


SŁODKO-GORZKI POSMAK ŻU(Ó)RAWINY
23.04.2015 
Starcie z Żórawiną postrzegane było jako mecz kolejki, jako że mierzyły się dwie ekipy, które w rundzie wiosennej nie doznały jeszcze porażki. Na wyobraźnię działała przede wszystkim dyspozycja atakującej pozycję lidera ekipy spod autostrady A4, która dotąd boleśnie rozprawiała się z kolejnymi rywalami, odprawiając ich ze sporym bagażem goli. Średnia celnych trafień na mecz w ilości ok. 7 nakazywała studzić rozpalone głowy co niektórych i twardo stąpać po ziemi. Z drugiej jednak strony pomimo tego, że za wiceliderem przemawiała statystyka, to ze spotkania na spotkanie nefrycianie pozostawiali coraz lepsze wrażenie. Wartością dodaną był też fakt gotowości do gry wszystkich zawodników.

| więcej ... |


ZJEŚĆ ZE SMAKIEM ŻU(Ó)RAWINĘ
17.04.2015 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - KS ŻÓRAWINA
Nefrycianie będą starali się zatrzymać rozpędzonego rywala, które na dobre włączył się do walki o awans do klasy okręgowej. Dotychczasowe wyniki podopiecznych trenera Perzyny w tym roku mogą budzić uznanie. W trzech meczach ekipa spod autostrady A4 zaaplikowała swoim przeciwnikom 20 goli, co jest sporym wyczynem. Jordanowianie z kolei z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w Brożcu, gdzie podjęli rękawicę z liderem i stoczyli wyrównany pojedynek. Zachowany też został balans między defensywą a ofensywą. 

| więcej ... |


PLAN NASZEGO TRENERA ZRANIŁ LIDERA
17.04.2015 
Przed potyczką z prowadzącym w tabeli Brożcem wiedzieliśmy, że co prawda w tabeli dzieli nas kilka pozycji, to jednak z mocniejszymi przeciwnikami jordanowianie radzą sobie lepiej. Ponadto biało-zieloni chcieli udowodnić, że minimalne wygrane w pierwszych dwóch spotkaniach rundy wiosennej i styl prezentowany przez naszych graczy to złe miłego początki. Do starcia z miejscowymi nefrycianie praktycznie przystąpili w optymalnym składzie, jedynie bez odpoczywającego za czerwoną kartkę Artura Brzeźnego.

| więcej ... |


TEST SPRAWDZAJĄCY
10.04.2015 
LKS BROŻEC - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Pojedynek z liderem rozgrywek, głównym kandydatem do awansu, zweryfikuje prawdziwe możliwości nefrycian. Ostatnio w spotkaniach z aktualnym liderem jordanowianom nie wiodło się najlepiej. W ostatnich ulegliśmy brożczanom i teraz przychodzi pora postawić się bardzie faworyzowanej ekipie spod Strzelina. Tak naprawdę trudno ocenić rzeczywistą dyspozycję biało-zielonych, gdyż starcia z Ogniskiem czy Borowem, mogły zamazać prawdziwą wartość zespołu. Wiadomym, że papierowym i murowany pewniakiem do wygranej jest drużyna gospodarzy. Szczególną uwagę nasi gracze będą musieli skupić zwłaszcza na osobach M. Tabora i T. Bartosza, którzy stanowią o sile miejscowych. Podopieczni Józefa Kostka są niezwykle zmotywowani i zapowiadają walkę o zwycięstwo. Jeżeli wykrzeszą z siebie całe pokłady ambicji i determinacji niespodzianka jest jak najbardziej możliwa.

| więcej ... |


PO BOROWIE MĘTLIK W GŁOWIE
07.04.2015 
Pomni porażki w rundzie jesiennej podopieczni Józefa Kostka zamierzali zrewanżować się beniaminkowi z Borowa. Co prawda goście ulegli Zachodowi 0-10, ale z tego spotkania nie należało wyciągać zbyt daleko idących wniosków, zwłaszcza z uwagi na to, że mecz meczowi nierówny. Jordanowianie też eufemistycznie mówiąc, nie zachwycili w konfrontacji przeciwko Ognisku i z trudem wywalczyli zwycięstwo. Z perspektywy układu tabeli rywalizacja z BKS-em zdawała się być niezwykle istotna, gdyż w przypadku zwycięstwa mogliśmy się zadomowić w środkowej strefie tabeli.

| więcej ... |


OGNISKO LEKKO PRZYTŁUMIONE
03.04.2015 
Otwarcie rundy wiosennej miało dać odpowiedź wszystkim dobrze życzącym nefrycianom, czy przeprowadzone przez działaczy transfery pozwolą spokojnie myśleć o oddaleniu się od strefy spadkowej. Na pierwszy ogień przyszło jordanowianom nomen omen z Ogniskiem Przeworno, które jest naszym bezpośrednim w walce o utrzymanie. Przyjezdni byli dla nas pod względem personalnym jedną wielką niewiadomą. Docierały sygnały, że w przerwie zimowej ich kadra się uszczupliła. Jak się okazało w porównaniu do pierwszej części sezonu ekipa gości raczej utrzymała skład osobowy.

| więcej ... |


NEFRYCIANIE ŻĄDNI REWANŻU
27.03.2015 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - BKS BORÓW
Zwycięstwo z Ogniskiem rodziło się w bólach. Jordanowianie nie potrafili dłużej utrzymywać się przy piłce, gra była rwana i szarpana. Jedyny co może cieszyć to wygrana, bo z pewnością naszych zawodników stać na zaprezentowanie wyższych umiejętności. Potyczka z beniaminkiem zza miedzy absolutnie musi potoczyć się po naszej myśli, zważywszy zwłaszcza na to, że goście ostatnio doznali istnego pogromu, ulegając 0-10 Zachodowi Sobótka.

| więcej ... |


PIERWSZE TCHNIENIA WIOSNY, WIĘC CZAS WRÓCIĆ NA ZIELONE MURAWY
20.03.2015 
W najbliższą niedzielę na A-klasowe boiska wracają drużyny rywalizujące w grupie IV. Na pewno szykuje się wiele interesujących i zaciętych spotkań. Nas najbardziej interesuje starcie nefrycian z Ogniskiem Przeworno. 

NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - OGNISKO PRZEWORNO
Po przerwie zimowej jordanowianie pomni ostatniej niezbyt udanej rundy wiosennej zamierzają się odkuć i już po pierwszych kolejkach oddalić się od strefy spadkowej. Przesłanki ku temu są duże, ponieważ drużyna została solidnie wzmocniona. 

| więcej ... |


DZIAŁACZE BARDZO AKTYWNI NA RYNKU TRANSFEROWYM
19.03.2015 
W trakcie przerwy pomiędzy rundami sternicy Nefrytu nie próżnowali i poczynili kilka naprawdę obiecujących i dużych wzmocnień. Pozyskani zawodnicy na pewno będą stanowić wartość dodaną i wydaje się, że utrzymanie się w „A” klasie nie powinno być dla nas problemem. Cieszy to, że wzrosła rywalizacja w drużynie i wymusi, choćby na młodych graczach, większe zaangażowanie i bardziej poważne traktowanie swoich obowiązków piłkarskich.

| więcej ... |


W TYM ROKU BĘDZIEMY MIELI JUŻ NA KONCIE TUZIN TURNIEJÓW 
10.02.2015 
Już w najbliższą niedzielę 15.02 br., zgodnie z kilkuletnią tradycją, rusza XII edycja rozgrywek halowych o Puchar "Nefrytu". Impreza ta na trwałe wpisała się kalendarz przedsięwzięć sportowych lokalnego środowiska piłkarskiego. Zmagania zawsze cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem, o czym świadczy liczba kibiców pojawiająca się na trybunach.

| więcej ... |


NEFRYT POD WODZĄ NOWEGO TRENERA 
02.02.2015 
Pod koniec stycznia br. działacze Nefrytu podjęli się współpracy z nowym trenerem. Po rozpatrzeniu kilku kandydatur zdecydowano się postawić na Józefa Kostka. Nowy coach urodził się 25.03.1966 r. i jest wychowankiem Lechii Dzierżoniów. W trakcie swojej kariery piłkarskiej występował na pozycji napastnika i pomocnika. Cztery sezony przywdziewał barwy Śląska Wrocław. Kostka do Śląska sprowadził Stanisław Świerk w sezonie 1994/1995 - ówczesny trener wrocławskiego zespołu. 

| więcej ... |


UPADKI I WZLOTY 
01.12.2014 
Wobec zaległości, z uwagi na intensyfikację obowiązków piszącego te słowa, w zrelacjonowaniu ostatnich czerech teraz przychodzi na ich resume. Po pogromie Czarnych Sobocisko jordanowianie z podniesionymi głowami udawali się do Sobótki, gdzie podejmował ich lider rozgrywek. Oczekiwania na korzystny rezultat tonowane były choćby pozycją w tabeli. Nefrycianie dzierżyli niechlubne miano czerwonej latarni i trudno było przypuszczać, że miejscowi nie staną na wysokości zadania, dopisując sobie kolejne trzy oczka.

| więcej ... |


CZŁONKOWIE BIAŁO-ZIELONEJ ARMADY DOKONALI KANONADY 
06.10.2014 
Spotkanie przeciwko Sobocisku miało być tym na przełamanie i pokazać, że Ci co spisali nefrycian na straty grubo się pomylili. Szansę na dobry wynik były dosyć spore, bo chyba po raz pierwszy w tym sezonie jordanowianie dysponowali optymalną kadrą. Po paśmie sześciu kolejnych porażek, to już ostateczny czas, kiedy należało się podnieść i powoli spróbować oddalać się od strefy spadkowej. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie Czarni będą jednym z zespołów, z którym rywalizować będziemy o utrzymanie. Wszyscy związani z klubem byli sfrustrowani zerowym dorobkiem punktowym naszej ekipy. Jak na A-klasowe realia, to tutejsi piłkarze posiadają bardzo dobre warunki do trenowania, co zresztą pokazuje zadowalająca frekwencja na zajęciach i winno było się to przełożyć na lepszą postawę, niż dotychczas.

| więcej ... |


NA GROMNIKA ZABRAKŁO SILNIKA 
01.10.2014 
Mecz zaczął się od kilku groźnych akcji podbramkowych ekipy Gromnika. Drużynie Nefrytu brakowało polotu i składnych akcji. W 30 min meczu sędzia spotkania podyktował dla miejscowych rzut wolny z około 35 metrów od bramki Kondzia. Zawodnik miejscowych popisał się atomowym uderzeniem pod poprzeczkę i po fatalnej obronie naszego bramkarza kula wpadła do siatki. Ledwo co otrząsnęliśmyy się po stracie gola to w min. 40 musieliśmy po błędach naszej obrony pogodzić się ze straty drugiej bramki. Do przerwy przegrywaliśmy 0-2. 

| więcej ... |


BEZ ŁADU I SKŁADU 
25.09.2014 
Po czterech kolejnych porażkach co spowodowało, iż nefrycianie zajęli niechlubną pozycję czerwonej latarni, tliła się w nas nadzieja na przynajmniej podjęcie walki z radwaniczanami. Kolektyw podbudowany rundą rewanżową poprzedniego sezonu upatrywany był przez wielu jako jeden z kandydatów do awansu. Podopieczni trenera Maćka Bielskiego mieli udowodnić, że dobra dyspozycja w drugiej połowie meczu w Żórawinie nie była dziełem przypadku. Trykoty podwrocławskiej ekipy przywdziewają m. in. Irek Brzezicki i Mateusz Sionkowski, do niedawna biegający w biało-zielonych strojach. Ten pierwszy aktualnie zajmuje się szkoleniem naszych bramkarzy i wierzymy, że niedługo powróci na stałe w „domowe piłkarskie pielesze”.

| więcej ... |


PIŁKARSKA FIESTA POD ZNAKIEM POŻEGNAŃ 
19.09.2014 
W niedzielę, 14 września, Zarząd Nefrytu zorganizował festyn piłkarski, który stał się także okazją do podziękowań na rzecz zasłużonych osób dla naszego klubu. W związku z tym preludium do imprezy było uhonorowanie Szczepana Horaka i Marka Mazura pamiątkowymi paterami. Nasz wieloletni prezes klub, który pełnił tę funkcję nieustannie przez 31 lat, wniósł mnóstwo serducha i zaangażowania w działalność biało-zielonych. Nie sposób wymieniać w tym miejscu wszystkie a dokonania Szczepana, ale nie można zapomnieć, że dzięki niemu drużyna powstała, kiedy to w 1983 r. po powrocie z wojska, podjął się trudu formowania jordanowskiej ekipy. W przeciągu tych kilkudziesięciu lat były wzloty i upadki, ale zdecydowanie więcej było tych pierwszych. Życzymy mu zdrówka i dobrego humoru oraz realizowania się w swojej pasji w roli kibica.

| więcej ... |


PO PORAŻCE Z ŻÓRAWINĄ NADRABIALIŚMY NIETĘGĄ MINĄ
18.09.2014 
Przed starciem z Żórawiną zdawaliśY sobie s
my sobie sprawę z tego, że faworytem są miejscowi. Nie traciliśmy jednak nadziei, chcąc się jednocześnie wykaraskać ze strefy spadkowej. Po raz kolejny nie mogliśmy wystąpić w optymalnym składzie, gdyż Dawid Lech wyjechał do Anglii i będzie go również brakowało w spotkaniu przeciwko Kolektywowi Radwanice. Przymusową karencję za czerwoną kartkę odbyć musiał nasz bramkarz Piotrek Gadomski a Patryk Tapka zmagał się z anginą. Do tego wszystkiego nieobecny był trener, który akurat w występował w barwach Orła Ząbkowice w rozgrywkach IV ligi. Pozytywem było to, że po kilkumiesięcznej absencji spowodowanej kontuzją do kadry włączony został Marcin Czyż.

| więcej ... |


NIE BYŁO NAJGORZEJ, WALKA "NA NOŻE" NIE WYSTARCZYŁA NA BROŻEC
09.09.2014 
Wiele niepokoju wzbudzał w nas pojedynek z Brożcem, gdyż goście po dwóch kolejkach legitymowali się dwoma zwycięstwami a zaciąg graczy ze Strzelina i okolic ma w końcu zagwarantować pobudliwemu prezesowi Głowackiemu awans do okręgówki. Jordanowianie zamierzali w końcu pokazać, że determinacja i ambicja są konieczne, aby postawić się silniejszemu rywalowi. Wiedzieliśmy również, że szczególną opieką otoczyć trzeba będzie największe indywidualności brożczan Tomasza Bartosza i Marka Tabora.

| więcej ... |


PO BLAMAŻU W BOROWIE, CZARNY MYŚLI W GŁOWIE…
02.09.2014 
Pojedynek z beniaminkiem z Borowa miał po części dać odpowiedź na co ewentualnie stać biało-zielonych, ponieważ spotkanie z Przewornem nie zweryfikowało prawdziwej wartości nefrycian. Młoda ekipa jest nieprzewidywalna i trudno wróżyć co rzeczywiście jest warta. Już na zbiórce przedmeczowej wyszło na jaw, że przy ustalaniu składu nie będzie mógł brany pod uwagę Michał Krawiec, który ponoć regenerował siły po weselu. Z kolei inne źródła wskazywały na to, że Misiek zmaga się z urazem mięśniowym. Absencja M. Antonia podyktowana była uczestnictwem w uroczystości ślubnej.

| więcej ... |


NEFRYCIANIE POPARZENI W OGNISKU
26.08.2014 
Przed ligową premierową wiadomo było, że nastroje w szeregach jordanowian są bojowe. Zwłaszcza motywująco na podopiecznych trenera Maćka Bielskiego podziałały zwycięskie mecze sparingowe. Z drugiej jednak strony optymizm należało ostudzić, bo rywalami w t6ych konfrontacjach były zespoły z niższych klas rozgrywkowych. Oparta na samych młodych graczach kadra to zapewne melodia przyszłości, a każdy kolejny pojedynek umożliwia nabranie doświadczenia i umiejętności. W porównaniu do poprzedniego sezonu doszło do zmiany pokoleń na wielu pozycjach i nikt aktualnie nie nakłada na zawodników presji osiągania sukcesów, bo to powinno przyjść z czasem.

| więcej ... |


AMBITNI BŁĘKITNI WYPUNKTOWANI
18.08.2014 
W czwartym pojedynku w serii sparingów podejmowaliśmy zespół Błękitnych Gniechowice, który na co dzień występuje na B-klasowym froncie. Przyjezdni, według posiadanych przez nas informacji, solidnie się wzmocnili i zamierzają włączyć się do walki o awans do serie A.
Nefrycianie natomiast po całkiem niezłej postawie w sparingach przystępowali do tego spotkania w roli faworyta. Ze względu na absencję nominalnie pierwszego bramkarza P. Gadomskiego między słupkami pojawił się K. Frankiewicz.

| więcej ... |


USTRZELONY ORZEŁ
14.08.2014 
Po dwóch zwycięskich meczach sparingowych w minioną środę przyszła pora na konfrontację z drużyną zza miedzy, Orłem Pustków Wilczkowski. Nasi koledzy w ostatnim czasie toczyli z nami zażarte boje, traktując je jako quasi-derby. Według sygnałów, które do nas docierały pustkowianie zamierzają włączyć się do rywalizacji o awans do klasy A i wydaje się, że maja ku temu podstawy, aby tak twierdzić. Łukasz Legodziński czy też Marcin Osiecki z niejednego piłkarskiego pieca jedli piec. Dodając kilku innych zawodników potencjał wychodzi naprawdę spory, co powinno dawać asumpt do tego, aby ekipę Orła postrzegać jako faworyta B-klasowych rozgrywek.

| więcej ... |


MECZ Z SIENIAWKĄ NIE BĘDZIE NAM SIĘ ODBIJAŁ CZKAWKĄ
06.08.2014 
Test-mecz z Czarnymi Sieniawka był pierwszą poważniejszą próbą zespołu pod wodzą nowego trenera Macieja Bielskiego. Wiadomo było, że coach jest na etapie poznawania swoich podopiecznych i potrzeba czasu zanim będzie on w stanie optymalnie zestawić jedenastkę. Mecze kontrolne mają posłużyć zasadniczo przeglądowi kadry, poprzez sprawdzenie potencjalnych kandydatów do gry w biało-zielonych barwach. Na razie wygląda to obiecująco, gdyż na treningach pojawia się regularnie ok. dwudziestu zawodników.

| więcej ... |


KAMPANIA LIGOWA RUSZA 23-24 SIERPNIA
28.07.2014 
Po ostatnich zmianach władz klubu kolejny sezon w A-klasie jak na razie jest dla nas nieodgadniony. Powodów do optymizmu pojawiło się sporo, gdyż na pierwszym treningu stawiło się ponad dwudziestu potencjalnych nefrycian. Z pobliskiej Iskry Janówek przybyli Krzysiek Droszczak i Marek Antoń. Po wypożyczeniu do Solnej powrócił Jarek Demski i podjął treningi z zespołem. Po zawieszeniu gry treningi podjął Michał Krawiec. Ponadto wobec prawdopodobnej rezygnacji z gry naszego dotychczasowego pierwszego bramkarza Tomka Pieciunia koniecznym było obsadzenie tej pozycji. Wobec tego w kręgu zainteresowań działaczy są Piotrek Gadomski (wychowanek Nefrytu ostatnio reprezentujący barwy B-klasowego Ludowa) i Patryk Chruściel (Płomień Sokolniki). 

| więcej ... |


NOWI STERNICY „NEFRYTU”
25.07.2014 
18 lipca doszło do historycznej chwili w dziejach naszego klubu. Po przeszło 30 latach „prezesowania” z kandydowania na kolejną kadencję zrezygnował założyciel i zarazem jedyny dotychczasowy prezes Szczepan Horak. Jednocześnie dymisję złożył trener Marek Mazur, która została przyjęta przez wybrany w powyższym terminie nowy zarząd.

| więcej ... |


 ARCHIWUM AKTUALNOŚCI