STRONA GŁÓWNA  > WIADOMOŚCI > Wybrany artykuł

 
Świetlice środowiskowe na wakacyjnych wyprawach

02.08.2017  

 

W pierwszym tygodniu wakacji odbyły się dwie bezpłatne wycieczki dla 45 dzieci uczęszczających na cotygodniowe zajęcia świetlic środowiskowych w Jordanowie Śląskim, Jezierzycach Wielkich i Glinicy. Z uwagi na wolne miejsca w wycieczce udział wzięły również inne dzieci z terenu Gminy Jordanów Śląski.

Wycieczki zorganizowane i sfinansowane zostały ze środków budżetu gminy przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2017 rok. Sprawą realizacji zadania zajęła się Pełnomocnik Wójta ds. Profilaktyki Uzależnień - Pani Wiesława Król.
Pierwsza wycieczka - "Szlakiem wrocławskich krasnali", odbyła się 29 czerwca br. Podczas trzygodzinnego spaceru Pani przewodnik oprowadziła uczestników szlakami krasnala przez zabytkowe ulice Wrocławia. W czasie wspólnej zabawy uczestnicy poznawali miasto, jego zabytki oraz sympatyczne skrzaty. Wycieczkę zakończono wspólnym degustowaniem lodów oraz rejsem statkiem po Odrze.

Drugi wyjazd - 31 czerwca br. - to przyjemna wycieczka do Sanktuarium Maria Śnieżna na górze Igliczna. Po przyjeździe do Międzygórza uczestnicy wyruszyli do Ogrodu Bajek. W tym niezwykłym miejscu spędzili miło czas, oglądając postaci ze znanych baśni
i legend. Wszyscy byli bardzo wytrwali, nawet deszcz w niczym nie przeszkodził. Z ogrodu powędrowali na "Marię Śnieżną", tam czekał zasłużony odpoczynek i posiłek. Wszyscy uczestnicy wycieczek, co było najważniejsze dla organizatorów, wrócili do domów cali, zdrowi i bardzo zadowoleni.

Organizatorzy wyjazdów składają gorące podziękowania osobom, które wzięły na siebie trud sprawowania opieki nad dziećmi w czasie wyjazdów w ramach wolontariatu,
tj.: nauczycielom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jordanowie Śląskim: Katarzynie Kozłowskiej, Lubie Kozłowskiej, Marii Moszonce, Joannie Partyce oraz rodzicom: Katarzynie Król i Katarzynie Sopacie.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
 

 


 

 

strona główna  | do góry  |