STRONA GŁÓWNA  > WIADOMOŚCI > Wybrany artykuł

 
„POLSKA NA SZÓSTKĘ”- Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

20.06.2018  

 
Grażyna Bąkiewicz to autorka książek dla dzieci i młodzieży, z wykształcenia historyk. Jest autorką takich książek jak: Korniszonek, Mówcie mi Bezprym, Bursztynowy szlak, O melba! oraz serii „Ale historia…”, w skład której wchodzą między innymi książki Zygmuncie, i kto tu rządzi oraz Kazimierzu, skąd ta forsa?.

Na spotkaniu z udziałem autorki, które zostało zorganizowane 07.06.2018r. przez Bibliotekę w Jordanowie Śląskim w ramach akcji „Z Książką na walizkach „ pisarka z humorem opowiadała zgromadzonym uczniom klas 5 i 6 Szkoły Podstawowej o swoich początkach z bajką. Autorka skupiła uwagę słuchaczy na książkach z serii „Zdarzyło się w Polsce” oraz „Ale historia…”.

Wyjaśniła, że książki z tej serii są dla tych, którzy lubią historię, oraz dla tych, którzy… za nią nie przepadają! Dzięki nim czytelnik przekonuje się, że historia Polski jest barwna i ciekawa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymających w napięciu dramatycznych wydarzeń. Grażyna Bąkiewicz z chęcią odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci, a po spotkaniu podpisała wszystkie książki zakupione przez uczestników. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze.

 

   

   

   

   

 

 


 

 

strona główna  | do góry  |