Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jordanowie Śląskim zwycięzcami konkursu wiedzy o powiecie!
23.09.2022

22 września w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu przeprowadzony został III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powiecie Wrocławskim”. Uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali ogromną wiedzę i odwagę. Przekazujemy serdeczne gratulacje Wiktorii Chrapowickiej, Adrianowi Gołdynowi i Mai Michalkiewicz z klasy 8a. Dziękujemy również p. Agnieszce Capai- Smolis, za organizację i przygotowanie uczniów. 

Nasza Szkoła po raz pierwszy, ale za to z wielkim sukcesem, przystąpiła do wymaganych zadań, a było ich sporo.

Pierwszym krokiem były czerwcowe eliminacje szkolne dla ówczesnych klas 7. Wiktoria, Adrian i Maja uzyskali najwyższe wyniki. Kolejnym etapem był konkurs w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu. Pierwsza część polegała na rozwiązaniu testu, za który uczniowie otrzymali najwyższą liczbę punktów (24 na 27).

W drugiej części, która odbywała się przy udziale publiczności, pewnie poszli po zwycięstwo. Wynik 48 punktów zapewnił im 1. miejsce. Nagrodą w konkursie jest wycieczka po powiecie wrocławskim, spływ pontonowy oraz lot w tunelu aerodynamicznym, a także spędzenie jednego dnia i obserwacja pracy w Starostwie. Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy naszym zwycięzcom oraz wszystkim szkołom, które konkurowały za wysoki poziom wiedzy i przyjazną, serdeczną atmosferę.

powrót