Mini Euro 2021 rozegrane 27 czerwca 2021 roku w Jordanowie Śląskim jest już historią - ale jaką!
05.07.2021

Ogrom pozytywnych emocji, wylanego potu, nadziei na wygraną. Chyba tak można krótko opisać tegoroczny turniej „Mini Euro 2021” w Jordanowie Śląskim. Corocznym organizatorem imprezy od 1998 roku jest Pan Rafał Zarzycki - lokalny przedsiębiorca, który lubi angażować się w życie publiczne mieszkańców Gminy Jordanów Śląski.

Dzięki licznym sponsorom i dobroczyńcom udało się zebrać sumę pieniędzy pozwalającą na zakup sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia zawodów oraz co NAJWAŻNIEJSZE – nagród dla wszystkich uczestników i uczestniczek zabawy.

Jak od lat o godzinie 13:45 rozpoczęła się inauguracja i pierwsze mecze. Ku zaskoczeniu i ogromnej radości zebranych zawodników, kibiców i osób wspierających zabawę - pogoda była kapitalna. Ciepłe promienie słoneczne z lekkim powiewem chłodniejszego wiatru dodawały otuchy zawodnikom i zawodniczkom, którzy dzielnie walczyli o kolejne zwycięstwa.

Łącznie do zabawy zgłosiły się 24 drużyny i rozegrano 51 meczów. Nie obyło się bez drobnych otarć i skaleczeń, które w ferworze walki wystąpiły, na szczęście na pomoc przyszła Pani Magdalena Zarzycka - pełniąca rolę pielęgniarki. Dzięki delikatnemu podejściu do każdego poszkodowanego sytuacje kryzysowe szybko zostały opanowane.

Warto zaznaczyć, że ogromną rolę spełnili kibice, którzy licznie przybyli na mecze aby dopingować wybranym drużynom i zawodnikom! Chcąc nabrać siły i motywacji do dalszego kibicowania była możliwość posilenia się u Pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Jordanki”, które przygotowały liczne pyszności. Dochód ze sprzedaży ciast i potraw z grilla Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Jordanki” przeznaczyły na leczenie dwójki chorych dzieci z Jordanowa Śląskiego. Brawo za wielkie serca!

Dzięki życzliwości Wójta Gminy Jordanów Śląski – Pana Pawła Filipczaka na najmłodszych czekały liczne dmuchańce, na których dzieci mogły pozjeżdżać i poskakać.

Wspólnymi siłami i dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zorganizować kolejne 23-cie Mini Euro 2021 w Jordanowie Śląskim! Zabawy, śmiechu i radości było bez liku.

Kilkugodzinny, pełen emocji turniej wyłonił zwycięzcę - mistrzów Mini Euro 2021, drużynę „Holandia” (Paweł Ziemba, Tomasz Mirowski, Tomasz Lisowski). Serdecznie gratulujemy triumfatorom! Piękne puchary, statuetki, medale i piłki oraz inne wspaniałe nagrody wręczali: Elżbieta Mazurek – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jordanów Śląski, Paweł Filipczak – Wójt Gminy Jordanów Śląski, Grzegorz Gaweł – Sekretarz Gminy Jordanów Śląski. Wicemistrzami turnieju został rodzinny zespół „Szwajcaria” pod kierownictwem Karola Wrony, z udziałem: Mateusza, Wiktora i Karola oraz Maciej Ziemba . To był niesamowity finał wygrany 2:1 po wspaniałej akcji i bramce Tomasza Mirowskiego - najlepszego piłkarza turnieju.

Brązowe medale zdobyly 2 drużyny: Anglia (Grzegorz, Anna, Jakub Gawłowie i Krzysztof Filas) i Polska (Artur, Krzysztof i Emilia Brzeźni). Te zespoły po zaciętych meczach przegrały swoje mecze półfinałowe (wyniki wszystkich meczów w załączniku do relacji).

Najlepszym strzelcem turnieju został Paweł Ziemba - 10 goli (Holandia), najlepszym zawodnikiem zdaniem organizatorów został wybrany wielokrotny uczestnik turnieju – Tomek Mirowski, natomiast najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Emilia Brzeźna („Polska”). Najstarszym uczestnikiem imprezy i wyróżnionym „Seniorem Mini Euro 2021” został Marian Rodak (62l.). Najmłodszym piłkarzem turnieju był Mateusz Wrona, który w dniu meczu miał ukończone 6 lat.

Najmłodszych indywidualnie wyróżniono pięknymi koszulkami Chelsea Londyn i piłkami podarowanymi z Londynu od Mariusza Sopaty – Mateusz Wrona (6l.) , Mateusz Zarzycki (6l.) Kornel Orzechowski (6l.), Martyna Szczęśniak (6l.), Emilia Kwiatkowska (7l.) Filip Trzeciak (7l.) Jeremiasz Brzeźny (7l.).

Wyróżnione zostały drużyny rodzinne, które w liczbie 13 wystąpiły w turnieju (Brzeźni dwie drużyny, Wrona, Gawłowie, Słupscy, Pacułtowie, Zarzyccy, Rodakowie, Orzechowscy, Staruchowie, Trzeciakowie, Kwiatkowscy i Szczęśniakowie).

Życzę Państwu oraz sobie takiej radości, pozytywnych emocji i cieszenia się chwilami każdego dnia jak podczas tegorocznego mini Euro.

 

Mini Euro 2021 - dziękujemy za wpływy pieniężne od sponsorów :

1 Waldemar i Elżbieta Mazurek - Gospodarstwo Rolne z Glinicy

2 Wojciech Czyż - firma budowlana "CZYŻBUD"

3 Piotr Ligas - usługi ubezpieczeniowe oraz projektowe i nadzór budowlany

4 Albert Kaczor - Sklep spożywczy "Irena" w Jordanowie Śląskim

5 Rafał Zarzycki - Biuro projektów i nadzory w budownictwie – Zarzycki Konstrukcje Budowlane

6 Krzysztof Filas

7 Andrzej Urbanowicz - FIRMA "Ferrodach"

8 Krzysztof Lewicki - firma L-BIT

9 Marcin Zygadło - firma budowlana "Zygbud"

10 Piotr Mastalerz - firma budowlana Technika - Wink

11 Ewa Malinowska i Robert Łągiewka - firma INTERPOOL

12 Adrian Ciejak

13 Tomasz Mikulski

14 Magdalena i Michał Żuradzcy - Firma "PUCUŚ"

15 Grzegorz Gaweł - Sekretarz Gminy Jordanów Śląski

16 Tomasz i Adriana Słupska - firma budowlana "Słupski Tomasz"

17 Stanisław Tomaszewski

18 Marcin Kluczycki - firma INWRO

19 Wiesława Grzelka - Zimmerman

20 Anna i Piotr Szmer

21 Anna Kupczyk

22 Szymon Makowiecki - firma Sawa Konstrukcje

23 Paweł Bartoszewicz

24 Bernadetta i Piotr Parysek - firma A2 Okna

25 Robert Ciróg - firma budowlana "Ciróg"

26 Maria Gawron-Fuławka - usługi ubezpieczeniowe

27 Helena Gaweł - Radna Rady Gminy Jordanów Śląski

28 Artur Brzeźny - firma elektryczna "ELEKTRO-OM"

29 Ryszard Rotter

30 Aleksandra Tankiewicz

31 Łukasz Witkowski

32 Paweł Pacułt - Sołtys Jordanowa Śląskiego

33 Zbigniew Stępniewski

34 Ewa i Maciej Węgrzyńscy

35 Paweł Bartoszewicz

36 Agnieszka Pisarek

37 Magdalena Będkowska

38 Robert Rybka

39 Ewa Korbas - biuro projektowe "EK-PROJEKT"

40 Ryszard Wolak

41 Tomasz Kościelski

DZIĘKUJEMY!!!! Wszystkim sponsorom i osobom wspierającym turniej Mini Euro 2021:

Firma Benefix - Zbigniew Bielawski - Przygotowanie nagród, grawerowanie, puchary, medale, statuetki i inne gadżety

Firma Gladiator - Marzena Zarzycka - Przygotowanie koszulek i ufundowanie koszulek dla piłkarek i piłkarzy

Kamil Kwiędacz, Karolina Kwiędacz i firma Amatec -  Przygotowanie nagród : Grawerowanie i puchary w tym główny oraz dla najlepszego zawodnika i Króla strzelców

Mariusz Sopata - Przygotowanie nagród : Zakup i przesłanie 6 oryginalnych koszulek Chelsea Londyn dla najmłodszych uczestników turnieju

Wojciech Czyż - przekazał 2 oryginalne koszulki z autografami piłkarzy Śląsk Wrocław oraz Lechia Gdańsk dla najmłodszych uczestników imprezy

Wójt Gminy Jordanów Śląski - Paweł Filipczak - organizacja atrakcji dla dzieci m.in. "Dmuchany Zamek"

Krzysztof Staruch - zakup konfetti do ceremonii wręczania nagród

Adrian Miedziński – dostarczył i ufundował piłki dla zawodników

Arkadiusz Obudziński – dostarczył i ufundował piłkę dla zawodników

Waldemar Żygadło - ufundował wodę dla piłkarek i piłkarzy

 

Dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji imprezy Mini Euro 2021:

KGW z Jordanowa Śląskiego pomoc przy pracach porządkowych przed i po imprezie, organizacja i przygotowanie pyszności, bezcenna pomoc w organizacji imprezy;

Paweł Filipczak, Grzegorz Gaweł, Dariusz Nowaczek, Renata Chmielarczyk - Urząd Gminy - udostępnienie i przygotowanie Sali GOK na losowanie - użyczenie sprzętu nagłaśniającego, stołów, drukowanie plakatów, użyczenie namiotu i energii elektrycznej, udostępnienie sali GOK na losowanie i na czas imprezy przygotowania atrakcji dla dzieci, promocja na stronie internetowej gminy;

LKS Nefryt Jordanów Śląski - Albert Kaczor, Grzegorz Gaweł i Marcin Lisowski - Użyczenie na czas turnieju 4 profesjonalnych bramek do gry w mini piłkę nożną oraz sprzętu do malowania linii;

Szkoła Podstawowa w Jordanowie Śląskim - Użyczenie ławek dla widowni;

Drużyna harcerska 109 Szczep "Wataha" - pomoc w organizacji imprezy;

Wojciech Staruch - pomoc przy wykonaniu rozpiski całego turnieju;

Rafał Zarzycki, Michał Zarzycki, Angela Parysek, Ola Parysek, Wojciech Staruch, Tomasz Zarzycki, Piotr Wełna, Grzegorz Staruch - oprawa muzyczna, obsługa tablic z wynikami, wypisywanie dyplomów, przygotowanie losowania, kompletowanie kart zgłoszeń, prowadzenie i pomysł imprezy, przeprowadzenie losowania, pilnowanie kart uczestnictwa, dekoracja, przygotowanie rozpiski z nagrodami. Udzielili również nieocenionej pomocy w trakcie trwania imprezy m.in. koordynacja boisk, wypisywanie wyników, spisywanie strzelców bramek.

Julia Kamińska - Architekt, Grafik - przygotowanie projektu plakatu i dyplomów oraz logo Imprezy

Zbigniew Zagórski - Radny Rady Gminy Jordanów Śląski, Albert Kaczor - Prezes Klubu Nefryt Jordanów Śląski, Marek Mazur - trener klubu Nefryt Jordanów Śląski - przygotowanie boisk i pomoc w organizacji imprezy.

Magdalena Zarzycka - pielęgniarka i fotograf podczas zawodów;

Maja Kwiędacz - przygotowanie dyplomów i wydruków na imprezę;

Marcin Hryc i Damian Dumycz – sędziowie;

Paweł Pacułt - Sołtys Jordanowa Śląskiego - sponsoring imprezy;

Konrad Łągiewczyk dyrektor Akademii Olympic Wrocław - przekazał plakaty Śląsk Wrocław jako nagrody dla uczestników;

Rafał Zarzycki - Spiker i konferansjer zawodów Mini Liga Mistrzów, Mini Euro, Mini Mundial. Organizator i pomysłodawca całego przedsięwzięcia.

 


PLIKI DO POBRANIA:


 

powrót