ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

  
Po sezonie 2008 / 2009

 

SAMI SOBIE ZGOTOWALIŚMY TAKI LOS
23.06.2009 
Nic nie zapowiadało takiego czarnego scenariusza a jednak stało się to, w co nie za bardzo mógł uwierzyć ktokolwiek związany z naszym klubem. Spadek do B-klasy okazał się faktem, choć kto by przypuszczał, że drużyna która po pierwszej rundzie zajmuje 4 miejsce zostanie zdegradowana. Nieszczęśliwy splot okoliczności doprowadził do tego, że po pięcioletniej rywalizacji w A-klasie nadeszła pora zrewidować pewne sprawy i zacząć ponownie walczyć o awans, jak to dawniej bywało.

| więcej ... |


DRESZCZOWIEC
10.06.2009 
Ta niedziela miała być sądnym dniem dla nas albo dla Rzemieślnika Oława, z którym graliśmy spotkanie praktycznie "o być albo nie być" w szeregach A-klasy. Wielu zawodników, kibiców i działaczy biło się z czarnymi wizjami, ale nikt nawet nie brał pod uwagę najgorszego z możliwych scenariusza, czyli degradacji. Biało-zieloni wiedzieli, że muszą włożyć mnóstwo wysiłku, aby uzyskać pełną zdobycz punktową. Rywal też był bardzo zmobilizowany, a ostatnie zwycięstwo z Żórawiną dodało im skrzydeł.

| więcej ... |


DRAPIEŻNY SOKÓŁ, MIZERNY NEFRYT
05.06.2009 
Udając się na mecz do Marcinkowic wszyscy związani z jordanowskim klubem byli pełni nadziei, że nefrycianie będą starali się urwać choćby punkt praktycznie nie walczącemu już o nic Sokołowi Marcinkowice. Rywal przed pojedynkiem z nami znał już rezultat z Sobociska, gdzie Stary Śleszów świętował awans do klasy okręgowej, więc marcinkowiczanie nie mieli już jakichkolwiek nadziei na promocję. To też powinno było uskrzydlić naszych chłopców, bo dla nich stawka była bardzo duża. Jakaś zdobycz punktowa oddaliłaby w dużym stopniu widmo spadku, które coraz bardziej zagląda w oczy jordanowian. Przed konfrontacją okazało się, że za wyjątkiem pauzującego za nadmiar żółtych kartek Pawła Małolepszego wszyscy byli w pełni gotowości.

| więcej ... |


WIELKI KLOPS…
26.05.2009 
24 maja, tydzień po zasłużonej przegranej w Radwanicach z tamtejszym Kolektywem, na drodze naszych piłkarzy stanął ich bezpośredni rywal w walce o ligowy byt LKS Brożec. 
Mając w pamięci wyjazd do Brożca i mecz który zakończył się w atmosferze skandalu nasi gracze zapowiadali ambitną walkę o 3 punkty. Piękny, słoneczny dzień przyciągnął na trybuny wielu jordanowskich sympatyków futbolu. Jednak od początku meczu musieli oni przecierać oczy ze zdumienia, bo podopieczni prezesa/kierownika Głowackiego ruszyli mocno do ataku na bramkę naszego zespołu. Statycznie usposobieni biało-zieloni zamiast gryźć trawę, aby wywalczyć trzy oczka, zachowywali się zupełnie odwrotnie, nie podejmując walki fizycznej. Ciężko cokolwiek napisać o grze nefrycian, bo tej gry praktycznie nie było.

| więcej ... |


ZA MAŁO CHARYZMY I ZASŁUŻONA PORAŻKA
20.05.2009 
W przepiękną, słoneczną pogodę na drodze nefrycian stanęła trudna przeszkoda w uosobieniu Kolektywu Radwanice. Zespół legitymujący się najlepszym bilansem wśród beniaminków przed konfrontacją z nami plasował się w czubie tabeli, zajmując czwartą lokatę, z przewagą trzech punktów nad jordanowianami. Zielono-biali zapowiadali walkę o każdy metr boiska, ale uprzedzając fakty, wiele w tej kwestii im zabrakło. W pojedynku przed własną publicznością z tym przeciwnikiem nefrycianie po dramatycznym spotkaniu ostatecznie ulegli 2-3, mimo tego, że prowadzili 2-0. Miejscowi mają ładną infrastrukturę sportową, gdzie w kompleksie boisk znajduje się płyta, na której rozegrano zawody miedzy sąsiadami z tabeli.

| więcej ... |


ZAISKRZYŁO…
14.05.2009 
Po pewnym i przekonywującym zwycięstwie z autsajderem rozgrywek, Olimpią Podgaj sympatycy jordanowian liczyli, że nasi gracze będą kontynuować passę wygranych. Tym razem na drodze nefrycian stanęła ekipa z Przeworna, która, co może budzić zdziwienie, walczy o zachowanie A-klasowego bytu. Zespół gości znany jest z tego, że jego grą kieruje doświadczony Marek Tabor a na szpicy występuje niezwykle niebezpieczny grający trener Jarosław Taranek. Zapowiadała się więc ciężka walka i można było przypuszczać, że zawody do końca będą trzymały w napięciu.

| więcej ... |


SIELSKO I ZWYCIĘSKO
04.05.2009 
W pierwszą niedzielę maja, przy wspaniałej wiosennej pogodzie jordanowianie wyjechali do Podgaju, gdzie wreszcie mieli zakończyć passę remisów i dopisać na swoje konto kolejne 3 punkty. Rywal jest autsajderem rozgrywek i nikt nie wyobrażał sobie innego rezultatu, jak tylko zwycięstwa naszych chłopców. Tegoroczny sezon tak się ułożył, że większość drużyn będzie do końca drżeć o utrzymanie w szeregach A-klasowców. Nefrycianie też zaliczają się do stawki ekip rywalizujących o pozostanie w tej klasie, dlatego mecz z Olimpią miał być jednym z takich, po którym nasza pozycja w tabeli ulegnie poprawie i powoli będziemy odsuwać w cień widmo spadku.

| więcej ... |


BRAMKI OZDOBĄ PRZECIĘTNEGO POJEDYNKU
27.04.2009 
W ostatnią niedzielę kwietnia nefrycianie podejmowali na swoim terenie sąsiada z tabeli, drużynę Foto-Higienę Osiek II, z którą w tamtej rundzie niespodziewanie zwyciężyliśmy 3-0. Potyczka z osieczanami miała w końcu zakończyć pasmo remisów 1-1 odnotowanych przez jordanowian w poprzednich czterech spotkaniach. Przed zawodami okazało się, że do meczu nasza ekipa przystąpi w mocno uszczuplonej kadrze. Najwidoczniej skutki sobotniej zabawy weselnej dosięgły Marcin i Lucka Czyżów, bo zasygnalizowali trenerowi, że nie będą mogli stawić się na zbiórce. Nieobecny był także Tomek Gadzicki, któremu z powodów zawodowych nie dane było pojawić się na spotkaniu. Z kolei Marcin Lisowski pauzował za kartki w trzecim kolejnym meczu i wystąpi już w najbliższej konfrontacji z czerwoną latarnią tabeli, Olimpią Podgaj.

| więcej ... |


MONOPOL NA REMISY
24.04.2009 
W słoneczne niedzielne popołudnie nefrycianie udali się na jeden z najdalszych wyjazdów w tej rundzie, gdyż trzeba było przemierzyć długą trasę do Siechnic. Spotkanie z Energetykiem pierwotnie miało się odbyć o godz. 11.00, jednak w ostatniej chwili, na prośbę działaczy gospodarzy zmieniono godzinę rozpoczęcia meczu na 14.00.

| więcej ... |


CZARNA ROZPACZ
15.04.2009 
W sobotę wielkanocną nefrycianom w ramach zaległej XIV kolejki rozgrywek przyszło zmierzyć się z rywalem z sąsiedniej gminy, Czarnymi Kondratowice. Spotkanie to było istotne z punktu widzenia tabeli, bowiem po ostatnich niezbyt udanych występach jordanowianie zbliżyli się niebezpiecznie do strefy spadkowej. W tym sezonie rywalizacja jest niesamowicie zażarta, gdyż drużyny z miejsc 3-13 dzieli niewielka różnica punktowa. Przed pojedynkiem z kondratowiczanami wyprzedzaliśmy ich raptem o 2 punkty.

| więcej ... |


NEFRYT BEZ SZLIFU, BURZA BEZ GRZMOTU
07.04.2009 
To spotkanie miało umożliwić nefrycianom oddalenie się od grona drużyn walczących o A-klasową egzystencję. Burza Bystrzyca Oławska przed pojedynkiem z nami dystansowała jordanowian tylko o jeden punkt, wyprzedzając ich o jedną pozycję w tabeli. Po ostatnim mizernym meczu w wykonaniu naszych graczy z Żórawiną, teraz nadszedł czas zrekompensowania sobie nieudanej postawy w tej rywalizacji.

| więcej ... |


REMIS ZE WSKAZANIEM NA GOŚCI
30.03.2009 
To spotkanie miało dać odpowiedź czy jordanowianie odskoczą od licznego grona zespołów, które zacięcie walczą o utrzymanie. Niestety zaciemniło tylko obraz i trudno o jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czy tylko naszym graczom trafił się taki słabszy dzień, czy gracze przyjezdnych są w dobrej dyspozycji a może pokazał po prostu naszej drużynie miejsce w szeregu. W każdym razie przebieg spotkania nie napawa optymizmem, ale po kolei.

| więcej ... |


NIEUDANA INAUGURACJA, 3 PUNKTY LIDERA
25.03.2009 
W niedzielne przedpołudnie nefrycianie udali się do Starego Śleszowa, by tam rozegrać spotkanie z miejscową drużyną, która wiedzie prymat w rozgrywkach. Co prawda w pierwszy meczu jordanowianie mieli zmierzyć się z Czarnymi Kondratowice, ale inauguracyjna wiosenna kolejka została przełożona na sobotę wielkanocną. Tym samym nasi gracze musieli rozpocząć od zmagania od konfrontacji z faworytem ligi. Przed zawodami okazało się, że do dyspozycji trenera są prawie wszyscy zawodnicy, za wyjątkiem pauzującego za nadmiar żółtych kartek Marcina Lisowskiego i Łukasza Holoty, który najwyraźniej już sam spisał się na straty...

| więcej ... |


KAPRYŚNA AURA I POWTÓRKA Z ROZRYWKI
19.03.2009 
Wobec niesprzyjających warunków atmosferycznych goszczący w ostatni piątek w celu odbioru faksów sponsorowanych BWZK działacze klubów A-klasowych gremialnie zdecydowali gremialnie na przesunięcie inauguracyjnej kolejki rundy wiosennej o tydzień. Spowodowane to było złą pogodą, przez co stan wielu boisk pozostawiał wiele do życzenia. Tym samym jordanowianie zamiast zmierzyć się z Czarnymi Kondratowice szybko znaleźli sparingpartnera i po raz drugi w test-meczu konfrontowali swoje siły z Sobótką-Zachód. W pierwszym spotkaniu nasi gracze uporali się z tym rywalem, ogrywając go na sztucznej nawierzchni w Dzierżoniowie 3-2. Teraz z kolei mecz rozgrywano na syntetycznej trawie w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

| więcej ... |


GALACTICOS NOKAUTOS NEFRITOS
11.03.2009 
W swoim ostatnim spotkaniu przed inauguracją rundy wiosennej nefrycianie konfrontowali swoje siły z liderem jednej z podwrocławskich grup "B" klas, zespołem Galacticos Solna. Wyjściowa jedenastka miała być przygotowywana pod katem pierwszego spotkania ligowego z Czarnymi Kondratowice. W związku z tym w na boisko nie wybiegł Marcin Lisowski, który w pierwszej kolejce będzie pauzował z uwagi na nadmiar żółtych kartoników. Brakowało też Łukasza Struczyńskiego, ale przybył on w trakcie trwania pierwszej odsłony spotkania.

| więcej ... |


FALKO.., CZYLI NIE WYGRYWA SIĘ SAMĄ WALKĄ…
02.03.2009 
W pierwszą niedzielę marca, przy dość ładnej pogodzie, nefrycianie wybrali się do Rzeplina, by tam stanąć w szranki z występującym w I grupie "A" klasy, Falko Rzepin. Rywal po rundzie jesiennej zajmuje ósmą lokatę w tabeli. To była druga potyczka z tym przeciwnikiem, bo w zeszłym roku w test-meczu zwyciężyliśmy w roli gości 4-0.

| więcej ... |


RYWAL ZZA MIEDZY ZWERYFIKOWAŁ NEFRYT
26.02.2009 
W środę seniorzy potykali się z sąsiadem z Gminy Kobierzyce, Polonią Jaszowice. Mecz rozegrano przy sztucznym oświetleniu na boisku dzierżoniowskiego OSIR-u. Przeciwnik obecnie występuje w klasie okręgowej, gdzie jako beniaminek będzie walczył o utrzymanie.

| więcej ... |


Z AURĄ KIEPSKO, ALE NEFRYT ZWYCIĘSKO
24.02.2009 
W zimne niedzielne popołudnie seniorzy udali się do Dzierżoniowa, aby zmierzyć się tam na sztucznej nawierzchni z jednym z czołowych zespołów wrocławskiej I grupy "A" klasy Zachodem Sobótka. Rywal po rundzie jesiennej plasuje się na pozycji wicelidera, tracąc zaledwie jedno oczko do Mochoboru Wrocław. Z tak mocnym zespołem można był sprawdzić stan wytrenowania na obecnym etapie przygotowań naszych graczy.

| więcej ... |


RADWANICE TRIUMFUJĄ
24.02.2009 
Już po raz czwarty Zarząd Klubu zorganizował turniej piłki nożnej halowej juniorów o puchar "Nefrytu". Impreza odbyła się 21 lutego i pojawiły się na niej zespoły Polonii Jaszowice, GKS-u Kobierzyce, Kolektywu Radwanice oraz BKS-u Brożec. Gospodarze skorzystali z przywileju i wystawili dwie ekipy. W przedmeczowych dyskusjach faworytem wydawała się być drużyna z Jaszowic, występująca na co dzień w okręgówce.

| więcej ... |


PIERWSZY SZLIF
16.02.2009 
W ubiegłą sobotę nefrycianie rozegrali pierwszy pojedynek sparingowy, podejmując rywala z wałbrzyskiej "A" klasy, Piast Jaźwina. Było to premierowe spotkanie w tym roku z serii test-meczów. Nasza drużyna znajduje się w fazie ciężkich przygotowań do sezonu. Trener Marek Mazur zaordynował swoim podopiecznym ciężkie jednostki treningowe, podczas których mają oni wypracować sobie odpowiednią siłę i wytrzymałość. Zajęcia uatrakcyjnione są też piłkarskimi przerywnikami w formie krótkich gierek na hali. Wobec tego nie można było spodziewać się jakiejś optymalnej formy jordanowian. Poza tym ten mecz służył przede wszystkim sprawdzeniu formy na obecnym etapie.

| więcej ... |


NOWA RUDA I NOKOMU SIĘ NIE UDA …
03.02.2009 
W ostatnią sobotę stycznia odbyła się już VI edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Nefrytu. Ta impreza zyskała już sporą popularność i nigdy nie mamy problemów ze skompletowaniem uczestników. W tym roku po raz pierwszy gościliśmy drużynę Kolektywa Radwanice. Na trybunach pojawiła się spora ilość piłkarskich fanów. Mecze grupowe rozgrywano 2 x 7 minut, natomiast w małym i dużym finale zespoły przebywały na parkiecie 2 x 10 minut. W szranki stanęło osiem, które rozlosowano do dwóch gdzie znajdowały się już zespołu Nefrytu I i II.

| więcej ... |


JUŻ NIEBAWEM VI EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR "NEFRYTU"
19.01.2009 
Już w najbliższą niedzielę dojdzie do kolejnych halowych zmagań piłkarskich o Puchar "Nefrytu". Impreza ta już na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych organizowanych na terenie naszej gminy. Zawsze rywalizacja cieszyła się sporym zainteresowaniem publiczności, o czym świadczyła liczba widzów na trybunach.

| więcej ... |


NOWY ROK PO PIŁKARSKU!
29.12.2008 
Kontynuując naszą lokalną tradycję, korzystając z dobrych krakowskich wzorców, 1 stycznia na boisku w Jordanowie odbędzie się pierwszy w 2009 r. trening zawodników "Nefrytu". Gierka pomiędzy dwiema drużynami składającymi się z naszych juniorów, seniorów, oldbojów i działaczy przewidywana jest na godz. 13.00. Wierzymy, że po szampańskiej sylwestrowej zabawie nefrycianie będą mieli na tyle sił…, aby stawić się w liczbie umożliwiającej uformowanie przynajmniej dwóch jedenastek.

| więcej ... |


ZACZYNAMY 15 MARCA
23.12.2008 
Dolnośląski Związek Piłki Nożnej zamieścił na swojej stronie internetowej terminarz rundy wiosennej obecnego sezonu. Seniorska drużyna zmagania rozpocznie 15 marca. W pojedynku przed własną publicznością Nefryt podejmował będzie Czarnych Kondratowice. Sporym zaskoczeniem jest pozycja naszego rywala, który okupuje 12 spadkową pozycję. W spotkaniu pierwszej części sezonu w Kondratowicach padł wynik nierozstrzygnięty 1-1. Bramkę dla nefrycian zdobył Rysiek Izydorczyk. Dawała ona nam zresztą prowadzenie. Niestety nie udało nam się utrzymać korzystnego rezultatu, mimo że z przebiegu gry byliś my lepsi. Podopieczni trenera Kostka z pewnością będą z determinacją walczyć o zachowanie A-klasowego bytu i przed jordanowianami trudna wiosenna inauguracja. Gwoli wyjaśnienia, w jednym z newsów podaliśmy, że Marcin Lisowski nie zagra w spotkaniu ze Śleszowem z powodu nadmiaru żółtych kartek. Prostujemy tę informację, bo absencja Lisa przypadnie właśnie na mecz z Czarnymi. Sezon zakończy się 14 czerwca. pojedynkiem z KP II Brzeg Dolny. Cały terminarz dostępny jest w naszym serwisie

Z PERSPEKTYWY TENDENCYJNEGO KIBICA… CZYLI RAPORT O RUNDZIE JESIENNEJ
22.12.2008 
Jakość rozgrywek:
Pozostawia ona wiele do życzenia. Nasza drużyna występuje już od kilku sezonów w tej klasie rozgrywkowej i widać, że nie następuje progresja. Wręcz przeciwnie. Oceniając poziom rozgrywek, można zaryzykować stwierdzenie, że z roku na rok obniża się on. Drużyny bazują z reguły na wyjątkowo atletycznej grze. Jak na lekarstwo jest widowiskowych spotkań. Umiejętnościom technicznym i taktycznym poszczególnych zawodników tez można wiele zarzucić. Wybredne kibicowskie oko na pewno nie mogło się zadowolić. Większość drużyn nie potrafiła przez dłuższy czas utrzymać się w posiadaniu piłki. W minionej rundzie liga była niesamowicie wyrównana. W środku tabeli panuje duży ścisk, żadna z ekip plasujących się na pozycjach 3-14 nie może być pewna utrzymania. 

| więcej ... |


PÓŁMETEK ROZGRYWEK ZA NAMI, CENZURKĘ CZAS WYSTAWIĆ…
22.12.2008 
Nefryt czwarty, to nie żarty…, choć zapowiedzi co niektórych nieprzychylnych nam osób skazywały nasz zespół na pożarcie, po licznych przetasowaniach w składzie. Przed sezonem doszło do metamorfozy w szeregach nefrycian, gdyż do beniaminka okręgówki odeszło czterech naszych graczy, stanowiących trzon ekipy, tj. Artur Brzeźny, Michał Krawiec, Jarek Demski i Irek Brzezicki. Natomiast treningów nie podjęli Łukasz Holota, Maciek Nowicki oraz Mateusz Litwicki, który obecnie wylądował na treningach w b-klasowym Orle Pustków. Działacze nie próżnowali i postawieni przed faktem dokonanym sięgnęli po kilku nowych graczy. Pozyskano Krzyśka Szachniewicza z Piasta Jaźwina, Michała Balewicza ze Strzelinianki, Tomka Gadzickiego z Ambrozji Bogdaszowice, Łukasza Struczyńskiego ze Ślęzy II Sobótka oraz Tomka Reszyca ze Ślęzy Tyniec. Z kolei po dłuższej rozłące z futbolem do naszych barw powrócił najskuteczniejszy strzelec w historii jordanowskiego klubu, Staszek Ziemba. Po nieco krótszym rozstaniu z Nefrytem pojawił się też "Lucio" Czyż.

| więcej ... |


POKONANE SOBOCISKO, CZOŁÓWKA TABELI BLISKO
19.11.2008 
W ostatniej konfrontacji nefrycianie podejmowali sąsiada z tabeli, drużynę Czarnych Sobocisko. W dotychczasowej krótkiej historii pojedynków z tym rywalem jordanowianie zawsze zgarniali komplet punktów. Teraz też sympatycy naszej drużyny liczyli na wygraną, co przy korzystnych dla nas wynikach innych spotkań mogłoby dać na czwarte miejsce w tabeli. Przeciwnik na pewno do wygodnych nie należy, opiera swoją grę przede wszystkim na zaangażowaniu i ambicji. W składzie miejscowych brakowało tylko pauzującego za czerwoną kartkę Łukasza Struczyńskiego. Deklarację zakończenia w barwach Nefrytu złożył też Paweł Filipczak, wieloletni zawodnik a także trener, który wprowadził naszą ekipę do "A" klasy. Popularnemu Filipowi dziękujemy i życzymy powodzenia na ławce trenerskiej w Kobierzycach, gdzie aktualnie prowadzi juniorów a także sukcesów na polu zarządu naszego klubu.

| więcej ... |


RZEMIEŚLNICZA PRACA DAŁA ZWYCIĘSTWO OŁAWIANOM
10.11.2008 
W przedostatnim pojedynku tej rundy nefrycianie zmierzyli się w Oławie z Rzemieślnikiem. W poprzednich kolejkach można było zauważyć, że forma Rzemieślnika wyraźnie zwyżkuje, co zwiastowało naszym graczom trudną przeprawę zwłaszcza, że niektórzy z nich byli ciężko poobijani po spotkaniu z Sokołem Marcinkowice a Krzysiek Szachniewicz przypłacił to kontuzją nie pozwalającą mu wystąpić przeciwko oławianom. Przed zawodami powstał kolejny problem, bo Michał Balewicz zapomniał badań lekarskich i nie mógł zameldować się na boisku od pierwszej minuty. 

| więcej ... |


USTRZELONY SOKÓŁ
12.11.2008 
Przy przeszywającym wietrze, w pierwszą listopadową niedzielę nefrycianie podejmowali na swoim boisku wicelidera, drużynę Sokoła Marcinkowice. Po ostatnim pełnym wrażeń pojedynku z Brożcem, gdzie główne role pełnili dwaj sędziowie tego spotkania, teraz liczyliśmy że, arbitrzy nie będą wiodącymi postaciami. Wcześniej jednak okazało się, że nasz "prześladowca" sędzia Świerszcz sędziował na linii w Starym Śleszowie, gdzie miejscowi potykali się z Czarnym Sobocisko. I znowu chciał stać się bohaterem, bo przed rozpoczęciem drugiej połowy postawił ultimatum. Stwierdził, że druga część gry odbędzie się jak kibice przemieszczą się jak najdalej niego… Boisku w Śleszowie wiele brakuje do standardów i ciężko uświadczyć tam miejsca przeznaczone dla gapiów.

| więcej ... |


MAŁY RETUSZ TABELI
03.11.2008 
Zapominalski działacz z Siechnic nie wychwycił odpowiedniej liczby żółtek kartek u jednego ze swoich zawodników i gracz ten zamiast pauzować za cztery żółte kartki wystąpił w spotkaniach z Ogniskiem Przeworno i Kolektywem Radwanice.

| więcej ... |


DWAJ SĘDZIOWIE ODKRYCIEM SEZONU…?
29.10.2008 
W słoneczne niedzielne przedpołudnie 26 października nefrycianie pojawili się na boisku beniaminka rozgrywek BKS-u Brożec. Rywale udanie rozpoczęli swoje występy w A-klasie, ale z każda następną kolejką osuwali się w dół tabeli. Natomiast nasi chłopcy są bardzo chimeryczni, przeplatają dobre spotkania z kiepskimi. Chociaż porażkę z Kolektywem Radwanice należy zaliczyć do tych nieszczęśliwych. Prężni działacze z Brożca namówili firmę Hedro-Farms do sponsoringu i dokonali renowacji murawy, która teraz stała się jedną z najatrakcyjniejszych na A-klasowym froncie. Bardzo wyrównana stawka zespołów od miejsc 3-13, gdzie różnica była zaledwie 3-punktowa bezwzględnie powinna była zadziałać na wyobraźnię naszej ekipy i zmotywować ich do sięgnięcia po 3 punkty.

| więcej ... |


POŁOWA POŁOWIE NIERÓWNA, CZYLI PORAŻKA NA WŁASNE ŻYCZENIE
13.10.2008 
W chłodne jesienne popołudnie nefrycianie potykali się na swoim stadionie "San Nefricio" z beniaminkiem rozgrywek Kolektywem Radwanice. Spotkanie miało spore znaczenie dla układu tabeli, bo przed tą konfrontacją oba zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli i dzieliła ich tylko różnica bramek. Wygrana spowodowałaby, że jordanowianie pewnie usadowiliby się na trzeciej pozycji. Goście natomiast podbudowani ostatnim zwycięstwem z KS Żórawina chcieli podtrzymać dobrą passę. Do zawodów gospodarze przystąpili w optymalnym składzie.

| więcej ... |


OGNISKO SIĘ TYLKO TLIŁO
13.10.2008 
Po dwóch kolejnych zwycięstwach nefrycianie udali się do Przeworna zmierzyć się z tamtejszym Ogniskiem. Na początku sezonu gospodarzom nie wiodło się najlepiej, ale w ostatnim spotkaniu nieoczekiwanie pokonali na wyjeździe Żórawinę 1-0. To pokazywało, że zawody nie będą najłatwiejsze i trzeba będzie włożyć dużo serca i ambicji, aby pokusić się o zdobycie punktów. Przed meczem na zbiórce meczowej nie pojawili się goszczący na poprawinach Marcin Czyż oraz przeziębiony Paweł Filipczak. Pozostali gracze pozostawali do dyspozycji trenera Marka Mazura.

| więcej ... |


RADOSNY FUTBOL
06.10.2008 
W pierwszą niedzielę października do Jordanowa zawitała drużyna (zlepek graczy…) Olimpii Podgaj, by stawić czoło jordanowianom. Autsajderzy ligowej tabeli skazywani byli przez wielu na pożarcie. W pojedynkach z udziałem podgajan w ostatnich meczach padał grad bramek, który prawie zupełnie był udziałem rywalem Olimpii. Podbudowani ostatnim wyjazdowym zwycięstwem w Osieku jordanowianie zamierzali podreperować swoje konto bramkowe, licząc na łatwe i przekonywujące zwycięstwo. Do spotkania nasi gracze mogli przystąpić praktycznie w optymalnym zestawieniu. Brakowało tylko cierpiącego na tajemniczego wirusa Tomka Sopatę oraz z niewiadomych przyczyn nie pojawił się Tomek Reszyc. Po wyleczeniu urazu do drużyny powrócił Paweł Filipczak.

| więcej ... |


NEFRYT" PRZERWAŁ DOBRĄ PASSĘ KORONY (FOTO II)
30.09.2008 
Na swój siódmy mecz w rundzie jesiennej nefrycianie wybrali się do nadzwyczaj dobrze spisującej się w tych rozgrywkach Foto-Higieny II Osiek. Gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, gdyż przed pojedynkiem z nefrycianami znajdowali się na trzeciej pozycji tabeli, nie doznając jeszcze goryczy porażki. Przyjezdni liczyli, że przerwą tę udaną passę meczów bez przegranej osieczan. Dobrym prognostykiem było to, że kiedy ostatnio zawodnicy musieli tak wcześnie wyjechać na zawody (9.00 rano), to sprawili niespodziankę, pokonując w Bystrzycy miejscową Burzę. Po poprzednich nieudanych konfrontacjach trener Marek Mazur postanowił dokonać zmiany ustawienia w poszczególnych formacjach. W bramce stanął Przemek Żmojdzian.

| więcej ... |


LAWA OBLAŁA "NEFRYT", CZYLI PO PUCHARZE
25.09.2008 
W meczu 1/16 Pucharu Polski na szczeblu wrocławskim jordanowianie nie mieli nic do powiedzenia w meczu z trzecioligowym Wulkanem Wrocław, doznając wysokiej porażki 2-7. Co prawda goście nie byli zdeterminowani, ale to wystarczyło na nefrycian, którzy oddali pole gry zupełnie bez walki. Także nie potrzebna była erupcja "Wulkanu" na słabo dysponowanych naszych graczy. Smuci fakt, że w szeregach gospodarzy zabrakło zaangażowania i ambicji, większość jordanowian miała spętane nogi i nie byli nawet w stanie skonstruować płynnej akcji. Przyjezdni już na początku spotkania zdobyli gola i w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

| więcej ... |


NEFRYT BEZ ENERGII
24.09.2008 
Z wielki nadziejami na zwycięstwo jordanowianie przystępowali do spotkania z Energetykiem Siechnice. Po udanym występie w Bystrzycy Oławskiej nefrycianie liczyli na komplet oczek ze spadkowiczem z klasy okręgowej, z którym zresztą mamy niekorzystny bilans meczy. Wiara w wygraną była tym większa, iż w ostatnich pojedynkach siechniczanie nie błyszczeli formą i znajdowali się na przedostatnim miejscu w tabeli. Większość graczy Energetyka to juniorzy, gdyż postanowiono przewietrzyć drużynę, pozbywając się starszych graczy i stawiając na młodzież. Z kolei trener Marek Mazur dysponował prawie optymalnym składem, za wyjątkiem chorego Tomka Sopaty i nieobecnego Pawła Filipczaka. Brakowało także Przemka Żmojdziana. Zawodników i kibiców aura nie rozpieszczała, bowiem było zimno i praktycznie przez cały mecz padała mżawka. W związku z tym zmagania nie spotkały się z nadzwyczajnym zainteresowaniem ze strony kibiców.

| więcej ... |


BURZA BEZ PIORUNÓW
15.09.2008 
W niedzielny zimny poranek Nefrycianie o godz. 9.00 wyruszyli do Bystrzycy Oławskiej, gdzie mieli rozegrać pojedynek na położonym w lesie boisku miejscowej Burzy. Ponoć całą infrastruktura wraz boiskiem była przygotowywana pod katem planowanych we Wrocławiu Igrzysk Olimpijskich. Z Igrzysk jednak nic nie wyszło, a zaplecze Bystrzyczan pozostawia wiele do życzenia, gdyż brakuje nawet bieżącej wody. Choć trzeba dodać, że gospodarze obiektu też nie pozostają bierni, bo zainstalowali wokół płyty nowe ogrodzenie.

| więcej ... |


OBY WULKAN NIE DOZNAŁ ERUPCJI …
15.09.2008 
Po raz kolejny w rozgrywkach Pucharu Polski Nefrycianom przyjdzie się zmierzyć z jednym z faworytów do zwycięstwa. Teraz w 1/16 w kolejce czeka zespół Wulkana Wrocław, który jest beniaminkiem III ligi i obecnie współllideruje rozgrywkom. Włodarze tego Klubu nie ukrywają dużych ambicji i już w tym roku chcą się włączyć do walki o awans. Pojedynek z takim wymagającym rywalem na pewno przyciągnie wielu sympatyków piłki nożnej. Tym bardziej, że Jordanowianie mają już na rozkładzie w poprzednich edycjach m. in. III-ligowy Gawina Królewska Wola i IV-ligowy GKS Kobierzyce.

| więcej ... |


BEZ ŁADU I SKŁADU, CZYLI MIZERIA W KONDRATOWICACH
11.09.2008 
Na zaległe spotkanie w ramach I kolejki rozgrywek Nefrycianie wyjechali do Kondratowic na zmagania z Czarnymi. Gospodarze po dwóch meczach mieli w swoim dorobku 0 punktów i liczyli na ich zdobycie w konfrontacji z Jordanowianami. Nasi gracze też chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie i miało się to stać kosztem naszego sąsiada. Przed zawodami okazało się, że do grona kontuzjowanych dołączył Kuba Markiewicz, który ma złamany palec u ręki. Z racji obowiązków służbowych nie przybył tez Rysiek Izydorczyk.

| więcej ... |


KANONADA W ŻÓRAWINIE
09.09.2008 
Na swoje drugie spotkanie w tej rundzie Jordanowianie wybrali się do Żórawiny, skonfrontować siły z miejscowym KS-em. Mecze na boisku w Żórawinie zawsze dostarczały sporą dawkę emocji i przyprawiały kibiców o prawdziwy ból głowy. Nierzadko nosiły też znamiona horroru. Ostatnio jednak częściej spotkania te kończyły się handicapem dla nefrycian. W pamięci wszystkich fanów na pewno zapadł mecz sprzed trzech lat, kiedy to nasi gracze zwyciężyli 6-5, po zawodach pełnych zwrotów akcji. Mimo, że gospodarze prowadzi już w tej rywalizacji 3-1 to Jordanowianie nie załamali się i potrafili odwrócić losy pojedynku. Z kolei w starciu z poprzedniej rundy Nefrycianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść dopiero w końcowych fragmentach, ostatecznie pokonując przeciwnika 3-2.

| więcej ... |


ZA MAŁA SIŁA RAŻENIA
02.09.2008 
Nazajutrz po dożynkach gminnych nefrycianie przystąpili do premierowego swojego spotkania w sezonie 2008/2009. Mecz z jednym z faworytów do awansu odbył się w ramach II kolejki rozgrywek. Mecz z Czarnymi Kondratowice, który miał się pierwotnie odbyć 24.08 r. został przełożony na 10.09. Przed konfrontacją ze Śleszowem wśród samych zawodników, jak i kibiców panowała duża niepewność. Ciężko było przewidzieć jak będzie spisywała się drużyna po dużych rotacjach w składzie. Z różnych powodów w kadrze meczowej nie mogli być też uwzględnieni Krzysiek Szachniewicz, Paweł Filipczak i Tomek Sopata. Jednocześnie można było się zastanawiać czy chłopcy podołają trudom zawodów po wyczerpującej zabawie dożynkowej…Bardziej zgrani i doświadczeni piłkarsko goście zrealizowali swój cel i sięgnęli po trzy punkty.

| więcej ... |


UNIA JAKSONÓW "BEZ SZTYCHA"
01.09.2008 
W minioną środę nefrycianie na swojej drodze w rundzie wstępnej Pucharu Polski spotkali się z B-klasową Unią Jaksonów. Przed meczem można było mieć trochę obaw co do składu jordanowian, bo z różnych powodów na zawodach nie mogli stawić się Tomek Sopata (choroba), Paweł Filipczak (uraz), Rysiek Izydorczyk oraz Krzysiek Szachniewicz. Rywalizacja z gospodarzami była tak naprawdę ostatnim akordem przed ligą i dlatego z dużymi nadziejami kibice oczekiwali na spotkanie.
Już 1 min. konfrontacji po nieporozumieniu w naszych szeregach obronnych naszej drużyny miejscowi stworzyli sobie okazję do objęcia prowadzenia. Jednak nie potrafili przeistoczyć jej na bramkę.

| więcej ... |


I PO INAUGURACJI, ALE NIE DLA WSZYSTKICH…
26.08.2008 
W minioną niedzielę po długich oczekiwaniach ruszyły wreszcie rozgrywki "A" klasy. Jordanowianie nie mieli jeszcze okazji zaprezentowania się, gdyż mecz z Czarnymi Kondratowice z uwagi na odbywające się 24.09 dożynki kondratowickie został przełożony na 10.09 br. o godz. 17.00. Kibice nefrycian z utęsknieniem czekają na pierwszy mecz, który pokaże jaki potencjał posiada nasza nowa i odmieniona drużyna. Po dużym przemeblowaniu składu po odejściu Michała Krawca, Artura Brzeźnego, Jarka Demskiego i Irka Brzezickiego działacze na to miejsce sprowadzili nowych zawodników. Na pozycję bramkarza ściągnięto Tomka Reszyca, z kolei wśród graczy z pola pojawili się Tomek Gadzicki, Łukasz Struczyński, Krzysiek Szachniewicz i Michał Balewicz.

| więcej ... |


ORZEŁ NIE ROZPOSTARŁ SKRZYDEŁ
26.08.2008 
W ostatnim pojedynku przed rozpoczęciem sezonu nefrycianie potykali się z sąsiadem z Pustkowa Wilczkowskiego. Dla rywala był to sprawdzian przed przystąpieniem do rozgrywek B-klasowych. W szeregach gości znalazło się kilku zawodników występujących w przeszłości w Jordanowie tj. Mariusz Lebida, Łukasz i Marek Antoniowie. Do tej potyczki jordanowianie planowali wyjść w optymalnym na chwilę obecną zestawieniu. Jednak na boisku nie mogli pojawić się nasz nowy nabytek Michał Balewicz oraz powracający z wypoczynku Kuba Markiewicz. Dlatego na placu gry od pierwszych minut zameldowali się "reaktywujący się" Staszek Ziemba i Paweł Filipczak. Ciekawostką był fakt, że przyjezdni przyjechali bez bramkarza i trzeba było wypożyczyć im nowo pozyskanego Tomka Reszyca.

| więcej ... |


PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W TEST-MECZU
20.08.2008 
W ubiegłą niedzielę (17 sierpnia) zawodnicy LKS Nefryt mieli okazję skonfrontować własne umiejętności piłkarskie w meczu wyjazdowym w Rzeplinie z drużyną o wdzięcznej nazwie FALKO. Gospodarze tego spotkania właśnie awansowali do wyższej klasy rozgrywkowej i w zbliżającym się sezonie rozgrywać będą mecze w klasie A, grupie 1. ich przeciwnikami będą min. oba zespoły z Sobótki.

| więcej ... |


"SREBRNE GODY" NEFRYTU
25.08.2008 
W niedzielę, 10 sierpnia 2008 roku odbył się festyn piłkarski połączony z galą z okazji 25-lecia klubu sportowego "Nefryt" Jordanów Śląski. Pierwszym punktem obchodów było uroczyste rozpoczęcie jubileuszu przez Prezesa Klubu Szczepana Horaka. Jako wielki miłośnik piłki nożnej i jedyny w dotychczasowych dziejach klubu Prezes powitał wszystkich zaproszonych gości, po czym minuta ciszy został uczczony hołd wszystkim osobom związanych z zespołem, którzy nie zdążyli doczekać tej uroczystości.

| więcej ... |


UNIA JAKSONÓW NA DRODZE NEFRYTU W PUCHARZE POLSKI
13.08.2008 
Wydział Gier Dolnośląskiego ZPN we Wrocławiu zawiadomił, że rozlosowano rundę wstępną Pucharu Polski okręgu wrocławskiego. Termin rozegrania spotkań został zaplanowany na środę 27.08.2008 o godzinie 17.00. Jordanowianie wyjeżdżają do Jaksonowa, na pojedynek z tamtejszą B-klasową Unią Jaksonów. Z tym przeciwnikiem nefrycianie swego czasu rywalizowali o awans do "A' klasy, tocząc zacięte boje. Po jednym z takich meczów w Jordanowie Śląskim nasi gracze już praktycznie mogli świętować awans do wyższej klasy rozgrywkowej, kiedy to pokonali bezpośredniego rywala 3-2.

| więcej ... |


JASZOWICZANIE LEPSI PIŁKARSKO
18.08.2008 
2 sierpnia w pogodne sobotnie późne popołudnie seniorski zespół Nefrytu podejmował beniaminka klasy okręgowej, sąsiada zza miedzy, drużynę Polonii Jaszowice. Goście rywalizowali z nami w poprzednim sezonie i pokazali swoją wyższość, dwukrotnie wygrywając. Przed zbliżającą się inauguracją rozgrywek przyjezdni wzmocnili się kilkoma zawodnikami. Teraz o ich sile stanowić będą nasi byli gracze Michał Krawiec, Artur Brzeźny, Irek Brzezicki i Jarek Demski, którym życzymy powodzenia w nowych barwach. Ich strata z pewnością wpłynie na grę jordanowian, do szeregów których wcielonych zostało paru zawodników. Potrzeba będzie jeszcze bardzo wiele czasu zanim jordanowianie zgrają się i będą stanowić monolit.

| więcej ... |


KOLEJNE PRZETARCIE PRZED SEZONEM
04.08.2008 
W sobotnie późne popołudnie nefrycianie rozegrali drugi sparingowy pojedynek. Po porażce w pierwszym teście z Piastem Nowa Ruda 1-3 tym razem jordanowianie podejmowani byli przez beniaminka "A" klasy, zespół Sobótki-Zachód. Rywal ten jest ostatnio naszym stałym przeciwnikiem w przedsezonowych meczach kontrolnych. Przed tą rundą w naszej drużynie nastąpiła spora rewolucja i skład został już na obecnym etapie przemeblowany. Chciałoby się rzec, że kapitan nie ucieka z tonącego okrętu, jednak Michał Krawiec postanowił spróbować swoich sił w Polonii Jaszowice, licząc na rozwój sportowy. Tym samym tropem poszli Artur Brzeźny i Irek Brzezicki.

| więcej ... |


ZNAMY JUŻ ROZKŁAD GIER
11.07.2008 
18 lipca (piątek) o godz. 18.00 seniorzy wznawiają treningi. Pierwsze zajęcia odbędą się na boisku piłkarskim. Dni kolejnych treningów zostaną ustalone i podane do wiadomości zawodników na pierwszym spotkaniu. Najprawdopodobniej będą to poniedziałek, środa i piątek. Mamy nadzieję, że piłkarze podejdą poważnie do swoich obowiązków i w komplecie pojawią się na treningu. 

| więcej ... |


ZNAMY JUŻ ROZKŁAD GIER
10.07.2008 
Dolnośląski Związek Piłki Nożnej ustalił terminarze na sezon 2008/2009. Nefrycianie występować będą tradycyjnie w IV grupie klasy „A”. Już w premierowym pojedynku 24 sierpnia czeka ich wymagający rywal, gdyż zostaną podjęci na boisku w Kondratowicach przez miejscowych „Czarnych”. Z tym przeciwnikiem nasi gracze zawsze toczyli zaciekłe boje, a sprawa wyniku ważyła się z reguły do ostatnich minut. Z kolei w pierwszym spotkaniu przed swoją publicznością skala trudności będzie jeszcze większa, bo jordanowianie zmierzą się z jednym z faworytów do awansu, zespołem LKS Stary Śleszów.

| więcej ... |