ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

  
SEZON 2009 / 2010

  

NONSZALANCJA ORAZ REZON UKARANE
23.06.2010 
Co prawda starcie z Unią Jaksonów nie miało już większego znaczenia dla układu tabeli, ale wszyscy dobrze życzący Nefrytowi liczyli na to, że biało-zieloni zakończą swój udział w rozgrywkach zwycięstwem na trudnym terenie w Jaksonowie, tym samym podkreślając, że nie mają sobie równych w B-klasie. Przed spotkaniem jednak te przewidywania można było poddać w wątpliwość, bo co niektórzy gracze mało poważnie podchodzili do tej konfrontacji twierdząc, że nie za bardzo chce im się mobilizować w spotkaniu o pietruszkę. Dodatkowo jordanowianie do meczu przystąpić musieli w mocno okrojonym składzie. W linii obrony brakowało Marcina Czyża (wyjazd), Alberta Kaczora (pauza za kartki) oraz Marka Mazura (kontuzja). 

| więcej ... |


CZY NASTĄPI "HAPPY END"
18.06.2010 
UNIA JAKSONÓW - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Po hucznym świętowaniu awansu do A-klasy w swoim ostatnim występie w tym sezonie (w zaległej kolejce z dnia 18.04, która zostanie rozegrana 27.06 nasz zespól pauzuje) jordanowianie stają w szranki z jednym z lepszych zespołów, Unią Jaksonów. Jedenastka z gminy Żórawina w tej rundzie nie przegrała jeszcze meczu i pewnie będzie chciała podtrzymać dobrą passę. Z kolei nefrycianie grają już tylko o podreperowanie dorobku punktowego i bramkowego (który notabene jest chyba najlepszy z wszystkich grup B-klasy).

| więcej ... |


SPORTOWO, LIGHTOWO I ROZRYWKOWO
14.06.2010 
Tydzień temu nefrycianie dopełnili formalności i otworzyli sobie drzwi do A-klasy. Spotkanie z Wierzbicami zatem nie miało już większego znaczenia, jeżeli chodzi układ tabeli. Jedynym o co mogliśmy walczyć to zachowanie znakomitego bilansu samych zwycięstw i zero strat po stronie bramek na własnym boisku.

| więcej ... |


CZY NEFRYT NADAL ZACHOWA CZYSTE KONTO NA SWOIM TERENIE?
11.06.2010 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - WKS WIERZBICE
Nasi chłopcy, którzy w ubiegłą niedzielę zapewnili sobie awans nie zamierzają nikomu odpuszczać. Tym razem naprzeciw rozpędzonego jordanowskiego walca stanie zespół WKS Wierzbice. Goście są typowym b-klasowym średniakiem, plasującym się obecnie na piątym miejsce w tabeli. Bliżej im jednak do czołówki, aniżeli do autsajderów rozgrywek. Przed sezonem Wierzbice obok Orła i Nefrytu były postrzegane w roli jednego z kandydatów do awansu. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Zapowiada się piękna pogoda i mecz gwarantujący emocje na wysokim poziomie. Biało-zieloni na pewno będą chcieli podtrzymać passę niestraconej bramki na swoim terenie i pewnie odprawią z kwitkiem rywala, by później uczestniczyć w pomeczowym poczęstunku związanym z promocją do wyższej klasy rozgrywkowej. Zapraszamy wszystkich wiernych kibiców nefrycian do licznego stawienia się na meczu przyszłego przedstawiciela "Serie A".

| więcej ... |


PO ROKU BANICJI WRACAMY NA SWOJE MIEJSCE
09.06.2010 
W pierwszą czerwcową niedzielę nefrycianie wyjechali do Siedlakowic, aby w meczu z tamtejszymi Czarnymi przypieczętować swój awans do A-klasy. W spotkaniu tym jordanowianom wystarczał tylko jeden punkt, aby zapewnić sobie promocję. Jednak wszyscy gracze zapowiadali walkę o pełną pulę. Mimo tego, że biało-zieloni byli faworyzowani, to jednak każdego przeciwnika trzeba szanować. W drużynie było kilka ubytków personalnych. Z powodu kontuzji nie mogli zagrać Marek Mazur, Sylwek Filas i Jarek Demski. Funkcję stopera w miejsce trenera pełnił Kuba Markiewicz, natomiast w związku z tym, że Staszek Ziemba został przesunięty do linii napadu, w środku pola wystąpił Radek Gabryś. W szeregach gospodarzy nie mógł wystąpić jeden z ich lepszych piłkarzy, Tomasz Czerwiec. 

| więcej ... |


POSTAWIĆ KROPKĘ "NAD i"
04.06.2010 
Czarni Siedlakowice - Nefryt Jordanów Śląski
Nie mają zbyt wiele czasu na regenerację sił nasi gracze po efektownym zwycięstwie ze Ślęzą Tyniec, bo już w najbliższą niedzielę o godzinie 14.00 czeka ich wyjazd do kolejnego z ligowych słabeuszy. Wszyscy już dobrze wiemy, że w przypadku wygranej naszego zespołu awans mamy zapewniony na 3 kolejki przed końcem rozgrywek. Wiadomo też, iż w tym spotkaniu nie wystąpi kilku naszych podstawowych zawodników. Jest to szansa dla tych, którzy ostatnio grają mniej by się pokazać i udowodnić, że zasługują na miejsce w podstawowej 11 naszego zespołu. 
Serdecznie zapraszamy na ten pojedynek, gdzyż nasi chłopcy będą chcieli zapewne w efektownym stylu postawić kropkę "nad i" i przypieczętować promocję do A-klasy. Co niektórzy już mrożą szampany…

| więcej ... |


ŚLĘZA - "BIDA I NĘDZA"
04.06.2010 
W słotny czwartek Bożego Ciała nefrycianom przyszło się zmierzyć z rywalem z niedalekiego Tyńca. Ostatni tydzień obfitował w intensywne opady deszczu i płyta jordanowskiego boiska przypominała bardziej murawę z pamiętnego meczu z Niemcami z 1974 r. niż miejsce, w którym mógłby być rozegrany mecz piłkarski. W wielu obszarach na placu gry znajdowały się spore rozlewiska wody, co zwiastowało, iż zawody nie będą atrakcyjnym spektaklem, gdyż można było przypuszczać, że futbolówka często będzie gościła w kałużach, co zaszkodzi płynności akcji.

| więcej ... |


SHOW MUST GO ON !
02.06.2010 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - ŚLĘŻA TYNIEC NAD ŚLĘŻĄ
Już w czwartek w święto Bożego Ciała nasi piłkarze podejmą u siebie w ramach zaległej kolejki z 11 kwietnia rywala zza miedzy. Obie miejscowości łączy przepływająca przez nie rzeka Ślęza, a także to, że na ich terenie znajdowały się kiedyś posiadłości zakonu Joannitów. W zespole Ślęży występuje kilku naszych byłych zawodników. Tyńczanie w tym sezonie prezentują się niewyraźnie i zmuszeni są do walki o utrzymanie. Nasz zespół znajduje się na przeciwnym biegunie i pewnie zmierza po awans do klasy A. Nie wyobrażamy sobie w czwartek innego wyniku niż wysokie zwycięstwo naszego zespołu. Po zainkasowaniu w tym spotkaniu kompletu punktów będziemy już jedną nogą w wyższej klasie rozgrywkowej.

| więcej ... |


BOREK..., TRZY RAZY ROZWIĄZAŁ SIĘ Z GOLAMI WOREK…
31.05.2010 
W ostatnią niedzielę maja na drodze nefrycian stanęli gracze KP 86 Borek Strzeliński, którzy nosili się z zamiarem pokrzyżowania szyków jordanowianom w ich marszu do "Serie A". Z rywalem tym zawsze toczyliśmy zażarte boje i właśnie jedyny raz w tym sezonie goryczy porażki nasi chłopcy zaznali z drużyną z gminy Borów, ulegając na wyjeździe 1-2. Teraz nadarzyła się okazja do wzięcia rewanżu, co zapowiadali zresztą biało-zieloni.

| więcej ... |


NADSZEDŁ CZAS REWANŻU
28.05.2010 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - KP 86 BOREK STRZELIŃSKI
Spotkanie to ma wiele podtekstów. Jordanowianie jedyny raz stracili w tym sezonie trzy punkty i stało się to właśnie w starciu z KP 86. Relacje między oboma klubami też nie są najprzyjemniejsze a początki tego wynikają z sezonu, w którym borczanie walczyli o zachowanie statusu B-klasowca. Porażka nefrycian w rundzie jesiennej była zasłużona i wówczas wszyscy gracz biało-zielonych zagrali poniżej swoich możliwości. Goście grają w kratkę i w zasadzie nie mają szans na awans i na pewno też unikną degradacji. Gospodarze pewnie podejdą do zawodów niezwykle zmotywowani i będą chcieli pokazać, że przegrana 1-2 była tylko wypadkiem przy pracy. Sami zawodnicy zapowiadają, że zaaplikują rywalowi sporą ilość bramek. Po ostatnim dobrym występie w Magnicach można przewidywać, że mecz zakończy się wysokim zwycięstwem miejscowych.

| więcej ... |


MAGNICE…?, DO SIEDMIU DOLICZĘ…
25.05.2010 
W słoneczną zielonoświątkową niedzielę nefrycianie wybrali się do Magnic, gdzie stanęli w szranki z miejscowym MKS-em. Jordanowianie jeszcze nigdy dotąd nie mieli możliwości rozegrania spotkania w tej miejscowości. Trzeba przyznać, że murawa w Magnicach zalicza się do jednych z najlepszych w B-klasie. Boisko jest równe i dosyć obszerne, dlatego też można było przypuszczać, że nasza ekipa, które preferuje techniczny futbol, tym razem nie będzie miała prawa narzekać. Niestety na płynność gry musiała wpłynąć woda, której spore kałuże stały pod jedną z bramek, co utrudniało prowadzenie akcji, bo piłka często zatrzymywała się w tych rozlewiskach i wtedy obserwowaliśmy taplanie się w błocie.

| więcej ... |


WYJAZD NA MAGNICE, CZYLI POD PRZYSZŁĄ OBWODNICĘ…
21.05.2010 
MKS MAGNICE - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Stuprocentowym pewniakiem do zwycięstwa wydają się być nefrycianie, którzy jako liderzy rozgrywek nie powinni sobie pozwalać na stratę punktów w spotkaniu z drużyną ze środkowych rejonów tabeli. Miejscowi w ostatnim meczu, w którym zmierzyli się ze Ślężą Tyniec mieli problem z dyscypliną, gdyż dwóch ich graczy otrzymało czerwone kartki. Na domiar złego ukarany takim upomnieniem Paweł Kulikowski, nie zgadzając się z decyzją sędziowską nie wiedzieć czemu, zaatakował arbitra.

| więcej ... |


GŁADKIE ZWYCIĘSTWO
17.05.2010 
Przed dzisiejszą konfrontacją z drużyną z Borowa nasuwało się pytanie, czy borowianie spróbują powalczyć a całą pulę, czy też już podjęli się rezygnacji i nie będą rywalizować o awans. Przed spotkaniem okazało się, iż goście chyba mało poważnie potraktowali pojedynek z nefrycianami. Jeszcze w godzinie meczu nie stawili się w obiekcie jordanowskiej hali sportowej i co niektórzy z sympatyków biało-zielonych sądzili, że być może uda się zgromadzić trzy oczka bez jakiegokolwiek wysiłku, nie wybiegając nawet na płytę. 

| więcej ... |


KOLEJNY HIT ROZGRYWEK..., czyli czy po Borowie będzie lepiej niż po Pustkowie…?
14.05.2010 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - BKS BORÓW
Biało-zieloni po niewyraźnej postawie w konfrontacji z wiceliderem z Pustkowa i małym rozczarowaniu, przystąpią w najbliższą niedzielę do kolejnego ważnego spotkania. Tym razem rywalem będzie nieobliczalna drużyna z Borowa, która z dorobkiem 39 pkt. plasuje się na wysokiej trzeciej pozycji w rozgrywkach i w przypadku zwycięstwa z nefrycianami może jeszcze myśleć o walce a awans. Można więc się spodziewać, iż goście postawią wszystko na jedną kartę i będą chcieli dać z siebie wszystko, aby zapisać na swoim koncie jakieś punkty. 

| więcej ... |


ORZEŁ POKAZAŁ PAZUR, SPRAWIEDLIWY REMIS…
10.05.2010 
W Dniu Zwycięstwa nefrycianie udali się do pobliskiego Pustkowa Wilczkowskiego na spotkanie zapowiadające się jako hit tej rundy rozgrywek. Przed zawodami zarówno nasi gracze jak i pustkowianie lekko podsycali atmosferę, nadając w ten sposób dużą rangę tej konfrontacji. Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy, takie mecze to nefrycianie powinni rozgrywać w A-klasie a nie tułać się w szarości "serie B".

| więcej ... |


POD ZNAKIEM MECZU NA SZCZYCIE
07.05.2010 
ORZEŁ PUSTKÓW WILCZKOWSKI - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Bezdyskusyjnie szlagier tej kolejki a i może najważniejszy mecz rozgrywek. W pojedynku lidera z wiceliderem więcej szans daje się ekipie nefrycian, którzy po ostatnim festiwalu strzeleckim będą chcieli odskoczyć od sąsiada w tabeli na bezpieczny dystans punktowy. Zwycięstwo jordanowian już właściwie na 90% zapewni im promocję do A-klasy. Piłkarze Orła na pewno nie oddadzą łatwo tego meczu i z tego co wiemy, to nastąpi u nich podwójna mobilizacja.

| więcej ... |


KANONADA I SETKA PĘKŁA!
04.05.2010 
W pierwszą majową niedzielę nefrycianie potykali się z zamykającym tabelę naszych rozgrywek, Wichrem Domasław. W poprzedniej rundzie zdemolowaliśmy tego rywala, aplikując mu aż dziesięć bramek. Teraz też można był spodziewać się gradu bramek, choć po ostatnim remisie domasławian z Tyńcem co niektórzy przypuszczali, że gracze z gminy Kobierzyce przynajmniej podejmą walkę, ale już przed zawodami okazało się, że to mrzonki, gdyż goście stawili się w zdekompletowanym składzie w liczbie ośmiu osób.

| więcej ... |


CZY WICHER POWIEJE…?
30.04.2010 
Nefryt Jordanów Śląski - Wicher Domasław
Nasz zespół podejmuje zdecydowanie najsłabszy zespół naszej ligi. Pamiętając wynik z pierwszego spotkania nie trudno jest przewidzieć zwycięstwo naszego zespołu w okazałych rozmiarach. Wysoka wygrana biało-zielonych pozwoliłaby im uwierzyć w swoją skuteczność, gdyż od początku rundy mają oni rozregulowane celowniki. W barwach Nefrytu w tym spotkaniu nie wystąpią: Albert Kaczor, Marcin Lisowski, Tomek Sopata i Marek Mazur. Początek spotkania w niedziele o godz. 14.

| więcej ... |


WIOSENNE ROZPRĘŻENIE
29.04.2010 
Po blisko miesięcznej przerwie w rozgrywkach biało-zieloni wybrali się do Karwian, by zmierzyć się z tamtejszym Magnatem. Tak długi rozbrat z ligą mógł różnie wpłynąć na naszych chłopców, dlatego ciężko było przewidywać jak potoczą się losy pojedynku, choć trzeba przyznać, że jordanowianie byli stawiani w roli bezdyskusyjnego faworyta. Przed meczem swoją nieobecność zgłosił Marcin Czyż, natomiast z powodu urazów wystąpić nie mogli Marek Mazur i Tomek Sopata. 
Z niewiadomych przyczyn na treningach przestał pojawiać się Piotrek Witkowski. Wskazanym byłoby przynajmniej, aby nasz rezerwowy bramkarz poinformował trenera o powodach swojej absencji…

| więcej ... |


FUTBOL POWRACA NA BOISKA
23.04.2010 
Magnat Karwiany - Nefryt Jordanów Śl.
Po żałobie spowodowanej katastrofą samolotu pod Smoleńskiem i związanej z tym przerwie w rozgrywkach nefrycianie wyjeżdżają na konfrontację z Karwianami. Zespół Magnata prezentuje zmienną formę i jest nieprzewidywalnym rywalem. Mimo osłabienia w formacji defensywnej jordanowianie są zdecydowanym faworytem zawodów, choć nie wiadomo czy pauza nie rozkojarzyła trochę naszych graczy. Chcąc jednak utrzymać dystans nad najgroźniejszymi przeciwnikami nie można sobie pozwolić na stratę jakichkolwiek punktów.

| więcej ... |


SOBOTNIA I NIEDZIELNA KOLEJKA ODWOŁANE
14.04.2010
W związku z żałobą narodową z powodu tragedii lotniczej pod Smoleńskiem z udziałem najważniejszych osób w Państwie, Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o odwołaniu wszystkich meczy, które mają się odbyć się w dniach od 10 do 19 kwietnia 2010.
W związku z powyższym spotkania, które miały odbyć się w terminie 17 i 18 kwietnia rozegrane zostaną w innym terminie.
Wydział Gier Dolnośląskiego ZPN na najbliższym posiedzeniu podejmie decyzję o terminie rozegrania odwołanych meczy

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH …
08.04.2010 
Nefryt Jordanów Śląski - Ślęza Tyniec n/ Ślężą
Można by określić to spotkanie mianem derbowego ze względu na niewielką odległość obu miejscowości. W zespole z Tyńca występuje kilku znanych nam twarzy, w przeszłości grających w naszym zespole. My jednak konsekwentnie musimy gromadzić zwycięstwa i w tym meczu nie powinno być inaczej. W barwach naszego zespołu przez najbliższy czas nie zobaczymy Tomka Sopaty który podczas świąt złamał palec u nogi. Kilku naszych zawodników narzeka na drobne dolegliwości, jednak kadra jest szeroka i każdy może zagrać. Jeśli tylko pogoda dopisze zapowiada się ciekawe sportowe widowisko z wieloma bramkami.

| więcej ... |


PORAŻKA W STRUGACH DESZCZU
02.04.2010 
W dżdżyste środowe późne popołudnie nefrycianie podejmowali na własnym boisku jeszcze do niedawna rywala z A-klasowych rozgrywek LKS Stary Śleszów. Obecnie śleszowianie walczą o utrzymanie się w klasie okręgowej. Ten klub chyba jako jedyny w tej klasie rozgrywek dysponuje płytą, która nie powinna przejść kiedykolwiek pozytywnej weryfikacji, bowiem boisko przypomina raczej klepisko niż murawę. Zaplecze to już prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy, bo na szatnie zaadoptowano jakieś prowizoryczne baraki a imitacją piłkochwytów są dziurawe splatane worki.

| więcej ... |


BRATERSKI POJEDYNEK
30.03.2010 
W niedzielę palmową nefrycianie udali się do Małuszowa na mecz z tamtejszym MKS-em. W zespole gospodarzy występuje brat Marcina Lisowskiego i rywalizacja między nimi miała mieć dodatkowy smaczek tego starcia. Uprzedzając jednak fakty młodszy brat w trakcie całego spotkania podążał jak cień za naszym snajperem. Miejscowi niezbyt dobrze radzą sobie w rozgrywkach, gdyż przed konfrontacją z jordanowianami zajmowali przedostatnią lokatę w tabeli i nie uchodzili za drużynę, która może pokrzyżować marsz biało-zielonych do A-klasy.

| więcej ... |


MAŁUSZÓW NA TAPECIE
24.03.2010 
MKS MAŁUSZÓW - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Po zwiększeniu dystansu nad innym pretendentem do awansu, Orłem Pustków Wilczkowski, teraz przychodzi pora na zgarnięcie kompletu oczek w konfrontacji z Małuszowem. W rundzie jesiennej biało-zieloni nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem zespołu z sąsiedniej gminy, bo zaaplikowali przeciwnikowi osiem bramek, nie tracąc żadnej. Po pierwszej rewanżowej kolejce oba zespoły są jakby na dwóch biegunach, gdyż nasz najbliższy rywal uległ aż 1-4 Ślęzy Tyniec i osunął się na przedostatnie miejsce w tabeli. Z kolei nefrycianie niezmiennie wiodą prym w rozgrywkach, mając zaliczkę pięciu punktów nad pustkowianami. Pod uwagę przy ustalaniu składu może być już brany pod uwagę Artur Brzeźny, który pauzował w ubiegłą niedzielę. Jordanowianie nie mogą sobie już pozwolić na potknięcie i na pewno są zdecydowanym faworytem tego meczu. Pytaniem jedynie pozostają rozmiary zwycięstwa.

| więcej ... |


INAUGURACJA PEŁNA NIESPODZIANEK, NEFRYT ODSKAKUJE
22.03.2010 
Po długim zimowym oczekiwaniu wreszcie futbol ponownie zawitał na jordanowskie boisko. Tak się złożyło, że premiera rundy przypadła prawie równocześnie z nadejściem wiosny. Kilkanaście stopni na plusie, taka temperatura na pewno zachęcała, aby pojawić się na trybunach, co zresztą potwierdza spora liczba widzów na trybunach.

| więcej ... |


DEMONSTRACJA SIŁY
19.03.2010 
W ostatnią niedzielę nefrycianie w swoim grafiku mieli zaplanowane spotkanie z liderem wrocławskiej grupy "B" klasy, Wratislavią Wrocław. Aura na pewno nie była sprzymierzeńcem obu drużyn, gdyż kilka godzin przez meczem rozpętała się zadymka śnieżna, jednak te niekorzystne warunki atmosferyczne nie przeraziły żadnej z ekip. Pora konfrontacji też była specyficzna, gdyż pierwszy gwizdek sędziego Grondowego zabrzmiał dopiero o 20.30. Miejscem zmagań natomiast było boisko przy ul. Sztabowej we Wrocławiu.

| więcej ... |


FUTBOL POD GWIAZDAMI
11.03.2010 
Piątego marca drużyna Nefrytu ponownie zawitała do Świdnicy na tamtejszy kompleks sportowy. Przy mocno zimowej scenerii oraz sztucznych światłach przyszło nam się mierzyć z drużyną, która występuje w wałbrzyskiej klasie B i lideruje tabeli - Deltą Słupice.

| więcej ... |


PRZEDSMAK LIGI
28.02.2010 
W ostatni dzień lutego na sztucznej murawie dzierżoniowskiego OSIR-u doszło do preludium rywalizacji o mistrzostwo klasy "B", gdyż jordanowianie zmierzyli się z drużyną Orła Pustków Wilczkowski. Pierwotnie nefrycianie mieli rozegrać spotkanie z Piastem Jaźwina, jednak zespół ten odmówił konfrontacji z naszymi graczami. Pustkowianie z całą pewnością będą najgroźniejszym przeciwnikiem w zmaganiach o promocję do klasy "A", dlatego starcie to u co niektórych wywoływało trochę pikanterii.

| więcej ... |


PIŁKA ŚNIEŻNA
22.02.2010 
W ostatnią sobotę nefrycianie wybrali się na pojedynek do Nowej Rudy, aby skonfrontować się z grającą w klasie okręgowej miejscową drużyna Piasta Nowa Ruda. Mimo wcześniejszych planów rozegrania sparingu w piątek z Sobótką-Zachód trener postanowił jednak na podjęcie rękawicy z noworudzianami. Trener gospodarzy zapowiadał, że płyta boiska będzie odpowiednio przygotowana i gra nie sprawi kłopotów obu zespołom. Jak się okazało były to "pobożne życzenia", gdyż plac gry nadawał się, ale raczej jazdy po muldach.

| więcej ... |


JASZOWICE GÓRĄ
22.02.2010 
13 lutego już po raz piąty na hali w Jordanowie w ramach V edycji turnieju juniorów o Puchar "Nefrytu" rywalizowało sześć zespołów. Zmagania dostarczyły sporo emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Po losowaniu rozkład grup przedstawiał się następująco:
Grupa "A" - Polonia Jaszowice, Kolektyw Radwanice, Nefryt I Jordanów. Grupa "B" - LKS Brożec, Ślęża Sobótka, Nefryt II Jordanów. Wydawało się więc, że nominalnie silniejszą będzie grupa "A". W inauguracyjnym meczu naprzeciw siebie stanęły ekipy na co dzień występujące w rozgrywkach klasy okręgowej juniorów. Jaszowiczanie nie pozostawili złudzeń radwaniczanom, aplikując im cztery gole, nie tracąc żadnego. Na listę strzelców wpisał się też Piotrek Sopata, do niedawna jeszcze gracz Nefrytu, który w tej rundzie postanowił przejść do Polonii.

| więcej ... |


DEKLASACJA
15.02.2010 
Nie próżnują zawodnicy Nefrytu, którzy w piątkowy wieczór na obiektach świdnickiego kompleksu sportowego podejmowali kolejny zespół z A klasy. Tym razem rywalem naszych chłopców był, dobrze spisujący się w rozgrywkach, beniaminek z pobliskiej Solnej, którego grającym trenerem jest Wojtek Kukuś, znany z występów w Sobótce i Jaszowicach.

| więcej ... |


DZIAŁACZE NIE PRÓŻNUJĄ
12.02.2010 
Kontynuując coroczną lokalną tradycję piłkarską sternicy klubu przeprowadzą w najbliższą sobotę o godz. 10.00 już V edycję Halowego Turnieju Piłki Nożnej Juniorów o Puchar "Nefrytu". Zawody zawsze są dobrze odbierane przez uczestników, którzy chwalą na każdym kroku profesjonalizm organizatorów. Obiekt hali sportowej w Jordanowie Śląskim, dzięki zaangażowaniu co niektórych osób wspierających Klub regularnie tętni życiem a upowszechnianie kultury fizycznej i sportu to nie tylko slogan.

| więcej ... |


KANONADA
09.02.2010 
W pierwszym spotkaniu w ramach serii spotkań sparingowych nefrycianie na boisku świdnickiego OSIR-u ze sztuczną murawą konfrontowali się z A-klasowym Gromnikiem Kuropatnik, który zamienił się z nami klasami w poprzednim sezonie. Po kilkunastu jednostkach treningowych pewnie większość z naszych graczy ma "ciężkie" nogi, ale test-mecze mają służyć przede wszystkim zgraniu zespołu i wypracowaniu schematów taktycznych.

| więcej ... |


NIEGOŚCINNY NEFRYT
28.01.2010 
W minioną niedzielę działacze Nefrytu zorganizowali już siódmą edycję halowego turniej piłkarskiego, który już na stałe wpisał się w annały jordanowskiego życia piłkarskiego. Impreza ta zdobywa coraz szerszą rzeszę sympatyków a świadczy o tym frekwencja na trybunach. Zmagania cieszą się dużym znaniem, patrząc z punktu widzenia poziomu piłkarskiego, w związku z tym zaproszone do udziału drużyny rzadko odmawiają uczestnictwa.

| więcej ... |


VII EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR "NEFRYTU" PRZED NAMI
18.01.2010 
Już w przyszłą niedzielę 24 stycznia, zgodnie z kilkuletnią tradycją, odbędzie się VII edycja rozgrywek halowych o Puchar "Nefrytu". Impreza ta na trwałe wpisała się krajobraz piłkarski naszej gminy. Zmagania piłkarskie zawsze cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem, o czym świadczy liczba kibiców pojawiająca się na trybunach.

| więcej ... |


PIERWSZE JEDNOSTKI TRENINGOWE W 2010 ROKU
14.01.2010 
Szybciej, niż inne zespoły z naszej ligi, przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli Nefrycianie. W poniedziałkowy wieczór odbył się pierwszy trening naszego zespołu a zarazem rozpoczęliśmy okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Na zajęciach stawiło się 15 zawodników, w tym awizowany wcześniej Michał Krawiec, który po półtorarocznej grze w Polonii Jaszowice zdecydował się wrócić na stare śmieci. Pojawił się także powracający z wypożyczenia do Solnej Łukasz Struczyński, natomiast na zajęciach nie stawił się zapowiadający wcześniej swoją obecność Jarek Demski. Wiemy już jednak, że popularny "Murzyn" również zapowiedział swój powrót w szeregi biało-zielonych.
Inauguracyjny trening nie był intensywny i piłkarze po krótkim "dziadku" rozegrali kilka gierek. Nasz zespół będzie trenował 4 razy w tygodniu. Planowane jest rozegranie ok. 6 spotkań kontrolnych m.in. z Piastem Nowa Ruda, Polonią Jaszowice, Sobótką Zachodnia, Deltą Słupice, Galakticos Solna i Zielonymi Łagiewniki.

MINĄŁ ROK
04.01.2010 
Styczeń - Jak co rok nefrycianie wznawiają treningi w połowie stycznia. Do zespołu dołączają Piotr Witkowski i Paweł Małolepszy. Pod koniec miesiąca zgodnie z tradycją odbył się halowy turniej o puchar naszego klubu, który wygrywa Piast Nowa Ruda.

| więcej ... |


PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ…, CZYLI SKRÓT RUNDY JESIENNEJ W WYKONANIU NEFRYTU JORDANÓW ŚLĄSKI
16.12.2009 
OLIMPIA ŻERNIKI - NEFRYT JORDANÓW 3-5 (1-1) -Mecz inaugurujący rozgrywki B klasy rozpoczął się dla nas dobrze, bo od początku prowadziliśmy, ale miejscowi w późniejszej fazie spotkania postawili twarde warunki i napędzili nam strachu. Ostatecznie jednak zwyciężyliśmy w premierowym spotkaniu.

| więcej ... |


JESIEŃ NASZA, WIOSNA …?
02.12.2009 
Przed pojedynkiem zamykającym rundę jesienną w szeregach nefrycian panowały dobre nastroje. Nasz rywal, Unia Jaksonów, co prawda plasował się w górnej połówce tabeli, jednak zmierzając do A-klasy nie mogliśmy sobie pozwolić na stratę jakichkolwiek punktów. Przed spotkaniem znaliśmy już rozstrzygnięcia spotkań, które nas najbardziej interesowały. Pustków bez najmniejszych problemów zwyciężył KP 86 Borek, choć przed tą konfrontacją można było przypuszczać, że goście przynajmniej podejmą walkę z Orłem. Okazało się jednak, że porażka jordanowian z KP była chyba splotem wielu okoliczności, gdyż gracze Borka w kolejnych potyczkach nie pokazali się z dobrej strony i nie zaprezentowali dobrego futbolu. W innej rywalizacji BKS Borów niespodziewanie uległ Magnicom, co należy traktować w kategoriach sensacji.

| więcej ... |


FINISZ RUNDY JESIENNEJ
20.11.2009 
Nefryt Jordanów Śl. - Unia Jaksonów
Według większości pewniakiem do zwycięstwa w tej konfrontacji jest zespół gospodarzy, który zapewne będzie dążył do tego, aby zachować prowadzenie w tabeli i w fotelu lidera przygotować się solidnie do rundy wiosennej. Niewątpliwie jednak grający w kratkę zespół z Jaksonowa przyjedzie do Jordanowa powalczyć o ligowe punkty, gdyż wiadomo, że na mecze z jordanowianiami rywale mobilizują się podwójnie. Miejscowi przystąpią do meczu osłabieni brakiem pauzującego za czerwoną kartkę Artura Brzeźnego. Z anginą zmaga się z kolei Adrian Żak i raczej nie będzie zdolny do gry.

| więcej ... |


PRYMAT W TABELI UTRZYMANY
17.11.2009 
Konfrontacja z WKS-em Wierzbice miała dać odpowiedź na pytanie czy nefrycianie zasługują na miano faworyta rozgrywek. Przed meczem dochodziły do nas informacje, że miejscowi szykują się i mobilizują podwójnie oraz że mieli przystąpić do zawodów w optymalnym zestawieniu. Ostatnio ich dyspozycja zwyżkowała i usadowili się oni na czwartym miejscu w tabeli. Z kolei jordanowanie po deklasacji siedlakowiczan mieli zachować fotel lidera rozgrywek.

| więcej ... |


DEMOLKA
12.11.2009 
Po nieoczekiwanej porażce w Borku Strzelińskim i dwutygodniowym rozbracie z rozgrywkami nefrycianie mieli udowodnić, iż ostatni mecz w ich wykonaniu to tylko splot niedyspozycji większości zawodników i powetować sobie straty punktów z jedną ze słabszych ekip naszej A-klasy, Czarnymi Siedlakowice. Goście po zwycięstwie w poprzedniej kolejce stracili miano "czerwonej latarni" i można było przypuszczać, że przynajmniej przeciwstawią się determinacją biało-zielonym, bo umiejętnościami nasi gracze na pewno przewyższają siedlakowiczan.

| więcej ... |


WZNAWIAMY ROZGRYWKI
11.11.2009 
Po niespełna 2 tygodniach przerwy liga gra :

MKS Małuszów - Unia Jaksonów
Faworytem tego spotkania jest zespół Unii, który wydaje się dysponować lepszą kadrą od zespołu z Małuszowa, który sprawia wrażenie nieobliczalnej drużyny.

| więcej ... |


WYPUNKTOWANI JAK GOŁOTA
26.10.2009 
Mogliśmy się spodziewać słabszego dnia w wykonaniu co niektórych zawodników, którzy biesiadowali pół nocy z soboty na niedzielę, ale że praktycznie cała jedenastka będzie w nędznej dyspozycji, na to akurat się nie nastawialiśmy.
Pojedynki z Borkiem zawsze z reguły należały do zaciętych i przypuszczaliśmy, że tak będzie i tym razem. Chociaż w kontekście prymatu w tabeli i passy kilku kolejnych zwycięstw wszyscy sympatycy nefrycian liczyli na wygraną swoich pupili.

| więcej ... |


BUKMACHERZY TYPUJĄ…
23.10.2009 
KP 86 Borek Strzeliński - Nefryt Jordanów Śl.
Historia pojedynków z Borkiem wskazuje na to, że rywal ten nie za bardzo nam "leży". Spotykaliśmy się już wiele razy i można wysnuć konkluzję, iż nasz niedzielny przeciwnik na mecz z biało-zielonymi mobilizował się podwójnie, aczkolwiek od zespołu który ma na celu awans należy wymagać walki i koncentracji od pierwszej do ostatniej minuty w każdym meczu. Zespół KP w trzech ostatnich spotkaniach nie doznał porażki, jednak wydaje się, że faworytem jest lider tabeli. W ostatniej konfrontacji ulegliśmy temu rywalowi 0-3, lecz to zwycięstwo nie pozwoliło na utrzymanie się Borkowi w serie A. Naprędce konstruowana drużyna dysponowała wtedy sporym potencjałem, ale w ostatnich meczach uległa lekkiej rozsypce i nie zdołała zachować statusu A-klasowca.

| więcej ... |


BRAMKI SYPAŁY SIĘ JAK Z ROGU OBFITOŚCI
19.10.2009 
W deszczowe, niedzielne popołudnie nefrycianom przyszło się zmierzyć z nieobliczalną drużyną z Magnic, która znajduje się w środkowej strefie tabeli. Nasi gracze po zwycięstwie w meczu przed tygodniem z ówczesnym liderem z Borowa mieli chrapkę na podreperowanie i tak znakomitego dorobku bramkowego. Wszyscy byli przekonani byli co do tego, że biało-zieloni będą schodzić z płyty boiska jako zwycięzcy, zastanawiać się tylko można było nad rozmiarem wygranej.

| więcej ... |


KOLEJNA PIŁKARSKA NIEDZIELA
16.10.2009 
Nefryt Jordanów Śl. - MKS Magnice
Nefryt po pokonaniu dwóch bezpośrednich rywali w walce o promocję do A-klasy tym razem stanie naprzeciw chimerycznemu zespołowi z Magnic. Każdy inny wynik niż zwycięstwo będącego w wybornej formie naszego zespołu będzie upatrywane jako sensacja. Magniczanie z bilansem 3 wygranych i porażek oraz jednym remisem plasują się na szóstym miejscu w tabeli a ostatnio pewnie pokonali Ślęzę Tyniec. Biało-zieloni nie zwykli jednak przegrywać a nawet remisować w tym sezonie, dlatego ich sympatycy są przekonani o zdobyciu przez swoich pupili kompletu punktów.

| więcej ... |


MAMY LIDERA !!!
12.10.2009 
Przed ciekawie zapowiadającym się meczem na szczycie w Borowie z miejscowym BKS-em wśród jordanowian panowały bojowe nastroje. Zwycięstwo zapewniałoby biało-zielonym usadowienie się na fotelu lidera rozgrywek. Zdawało się, że nefrycianie nie zaprzepaszczą takiej szansy, tym bardziej, że w tym sezonie prezentują się bardzo dobrze, odprawiając z kwitkiem kolejnych rywali, czy to w rozgrywkach ligowych czy też pucharowych. Konfrontacja z Borowem, który na swoim koncie miał siedem zwycięstw miała dać odpowiedź na pytanie czy marsz do A-klasy będzie trwał nadal bezkolizyjnie. Po ostatnich niesnaskach spowodowanych kulisami rywalizacji z Pustkowem nasi chłopcy chcieli pokazać, że wygrane nie są dziełem przypadku.

| więcej ... |


MECZ NA SZCZYCIE W BOROWIE
09.10.2009 
BKS Borów - Nefryt Jordanów Śl.
Bezsprzecznie mecz kolejki a może i rundy jesiennej rozgrywek. Rozpędzony lider z Borowa jak dotychczas zgromadził komplet punktów. Nefrycianie co prawda mają trzy punkty mniej, ale bierze się to stąd, że w jednej z kolejek pauzowali. Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. Zwycięzca będzie miał dużą szanse na zdobycie tytułu mistrza jesieni. Kibice jordanowian z całą pewnością liczą na to, że biało-zieloni dalej będą podążać od wygranej do wygranej. Wszyscy zdają sobie sprawę z wagi tego pojedynku, ale nasi gracze nieraz potrafili poradzić sobie z presją. Liczymy, że nie inaczej będzie też tym razem i po upływie dziewięćdziesięciu minut nefrycianie powrócą z tarczą.

| więcej ... |


ZADZIORNY ORZEŁ
05.10.2009 
Już otoczka przedmeczowa wskazywała, że pojedynek z pustkowianami urasta do jednego z najważniejszych w tym sezonie. Wiele było spekulacji i podtekstów, których im bliżej spotkania, tym pojawiało się więcej. W składzie Orła znajduje się kilku byłych zawodników Nefrytu i pewnie oni też nadawali dodatkowy smaczek potyczce. Jeden z nich w sposób szczególny celował w dorabianiu ideologii do rywalizacji.

| więcej ... |


TYPY NA VII KOLEJKĘ
02.10.2009 
Nefryt Jordanów Śl. - Orzeł Pustków Wilczkowski
Szlagier kolejki, małe derby. Faworytem są mimo wszystko jordanowianie. W drużynie Orła występuje wielu byłych zawodników Nefrytu (Litwicki, Bartłomiej Brzezicki, Grabiec, Antoń, Łopczowski, Furasiewicz, Żukowski). Trenerem zespołu jest dobrze znany Łukasz Legodziński, były strzelec wyborowy GKS-u Kobierzyce. Nefrycianie, mając aspiracje awansu, powinni włożyć wiele zaangażowania w grę i udowodnić swoją wyższość.

| więcej ... |


FESTIWAL BRAMKOWY
28.09.2009 
W pięknie jesienne przedpołudnie nefrycianie wybrali się do Domasławia skonfrontować się z miejscową drużyna Wichra. Biało-zieloni byli zdecydowanym faworytem tej rywalizacji i nikt z ich sympatyków nie wątpił, iż po zakończeniu spotkania nadal na koncie jordanowian widnieć będą same zwycięstwa. Gospodarze po ostatniej przegranej walkowerem w Tyńcu, z powodu braku aktualnych badań lekarskich, na pewno chcieli się pokazać z jak najlepszej strony.

| więcej ... |


Wicher Domasław - Nefryt Jordanów Śl.
25.09.2009 
Każdy inny wynik niż zwycięstwo naszej drużyny będzie postrzegany jako ogromna sensacja. Nefrycianie raczej nie powinni mieć problemów z pokonaniem graczy z Domasławia, tym bardziej, że do meczu przystąpią w optymalnym zestawieniu. Mając aspiracje awansu nie można sobie pozwolić na stratę punktów w takim spotkaniu. Bezsprzecznym jest, że na konfrontacje z jordanowianami wszyscy rywale mobilizują się podwójnie. Ostatnio domasławianie nie posiadali ważnych bada lekarskich i sędzia nie dopuścił do rozegrania meczu w Tyńcu. Miejmy nadzieję, że teraz już będą dysponować pełną dokumentacją medyczną.

| więcej ... |


NA SZÓSTKĘ
22.09.2009 
W niedzielne przedpołudnie nefrycianie podejmowali w kolejnym swoim pojedynku zespół Magnata Karwiany. Taka pora rozgrywania spotkań na własnym boisku to rzadkość, gdyż większość meczów przenieśliśmy na późniejsze godziny. Wczesna godzina meczu (11.00) spowodowana była uczestnictwem dużej części zawodników w uroczystościach weselnych córki prezesa, Magdaleny a przede wszystkim poprawinami, które miały rozpocząć się o godz. 13.00 w niedzielę. Z tego miejsca składamy Magdzie i jej świeżo poślubionemu małżonkowi Sebastianowi wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

| więcej ... |


ŚWITEŹ "POPŁYNĄŁ"
17.09.2009 
W 1/16 Pucharu Polski biało-zieloni natrafili na trudną przeszkodę, w postaci Świtezia Wiązów, występującego w klasie okręgowej. W potyczkach pucharowych nefrycianie w ostatnim czasie radzili sobie bardzo dobrze, odprawiając z kwitkiem trudnych rywali. Zasada, ze puchar rządzi się swoimi prawami, na pewno też powodowała większą mobilizację u drużyn rzekomo skazanych na pożarcie. Wiązowianie w minionej kolejce ligowej stoczyli zażarty pojedynek z faworytem rozgrywek, Strzelinianką Strzelin, ulegając nieznacznie na wyjeździe 0-1. Wszystko wskazywało, że jordanowianie będą musieli odpowiednio się skoncentrować do walki ze Świtezią.

| więcej ... |


ESTADIO DA LUZ…IK
15.09.2009 
W poprzednim tygodniu na bocznym boisku w Jordanowie Śląski dokonano próby oświetlenia, które zainstalowano z myślą o treningach zawodników "Nefrytu" w godzinach wieczornych. Wcześniej było wiele sygnałów od graczy, iż nie mogą stawiać się na zajęciach późnopopołudniowych. W związku z tym Zarząd Klubu podjął działania zmierzające do przekonania Wójta i Rady naszej Gminy do niezbędności tego przedsięwzięcia.

| więcej ... |


LOS WSKAZAŁ NA ŚWITEŹ 
09.09.2009 
Na swojej stronie internetowej Dolnośląski Związek Piłki Nożnej podał zestaw 16 par drużyn, które zmierzą się w ramach 1/16 Pucharu Polski okręgu wrocławskiego. Wszystkie spotkania zaplanowano na środę 16 września na godzinę 16.30. Biało-zielonym na tym etapie rozgrywek los przydzielił reprezentanta klasy okręgowej drużynę Świtezia Wiązów, która obecnie plasuje się na 10 miejscu w tabeli.

| więcej ... |


MAŁO EFEKTOWNIE, ALE EFEKTYWNIE 
07.09.2009 
Na III pojedynek w sezonie biało-zieloni udali się do niedalekiego Tyńca s/Ślęzą skonfrontować się w starciu z tamtejszą Ślęzą. W szeregach rywala występują jeszcze do niedawna gracze naszego juniorskiego zespołu Bartek Filas i Szymek Fryga oraz Grzesiek Ciróg, który odszedł po poprzednich rozgrywkach. Świadomi tego, że wszyscy przeciwnicy specjalnie mobilizują się na potyczki z nefrycianami nie lekceważyliśmy gospodarzy i od początku należało być w pełni skoncentrowanym.

| więcej ... |


RZEŹ NIEWINIĄTEK… 
31.08.2009 
Po deklasacji w Pucharze Polski Czarnych Kondratowice i zwycięstwie w rozmiarach aż 10-1 wszyscy dobrze życzący naszemu klubowi z wielką nadzieją oczekiwali na pierwsze spotkanie przed swoją publicznością w B-klasie. Mecz z Żernikami pokazał, że piłkarsko jesteśmy dobrze dysponowani, na bakier jednak nefrycianom ze skutecznością co rzutowało na rezultat meczu z tym rywalem. A skuteczność została odzyskana bardzo szybko, bo w meczu pucharowym z A-klasowiczem z Kondratowic bramki sypały się jak z rogu obfitości a licznik zatrzymał się na dziesiątce.

| więcej ... |


CZARNA ROZPACZ (w wykonaniu kondratowiczan)… 
27.08.2009 
Po raz kolejny zawodnicy Nefrytu biorą udział w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgu Dolnośląskiego. Tym razem w pierwszej rundzie biało-zieloni trafili na zespół Czarnych Kondratowice. Jeszcze rok temu zacięcie rywalizowaliśmy z Czarnymi w A klasie, lecz nam dane było opuścić tę klasę rozgrywkową, jednak okoliczności utrzymania Kondratowic w A klasie cały czas wzbudzają w światku piłkarskim wiele kontrowersji….

| więcej ... |


CIĘŻKO, ALE ZWYCIĘSKO 
24.08.2009 
Gdy zaledwie rok temu rozpoczynaliśmy rozgrywki ligowe o mistrzostwo klasy "A" nikt w najczarniejszych snach nie dopuszczał do siebie myśli o spadku. Stało się jednak inaczej, Nefryt po 5 latach gry w a klasie powrócił do niższej klasy rozgrywkowej. Działacze klubu oraz trener Marek Mazur szybko otrząsnęli się po spadku i rozpoczęli kompletowanie składu na nadchodzący sezon. Cel który został postawiony naszym piłkarzom to awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

| więcej ... |


GALAKTYCZNI SPROWADZENI NA ZIEMIĘ 
17.08.2009 
W jednych z ostatnich spotkań kontrolnych przed inauguracją w dniu 23 sierpnia rozgrywek, jordanowianie na swoim boisku podejmowali beniaminka A-klasy Galakticos Solna. Goście w poprzednim sparingowym z naszym zespołem zwyciężyli i liczyliśmy na udany rewanż. W szeregach gości występował w tej rundzie będzie występujący ostatnio w szeregach biało-zielonych Łukasz Struczyński. Bułgar jednak nie pojawił się na starych śmieciach i nie dane było nefrycianom skonfrontować się z nim.

| więcej ... |


ISKRA NIE ROZBŁYSŁA, NEFRYT TRENINGOWO 
14.08.2009 
W ramach środowej jednostki treningowej nefrycianie umówili się z reaktywowaną drużyną Iskry Janówek, która po kilku latach niebytu zgłosiła się do c-klasowych rozgrywek. Wracaj pamięcią wstecz biało-zieloni w ówczesnej B-klasie toczyli zażarte boje derbowe z tym rywalem i jak dotąd jeszcze nigdy w historii nie doznali porażki. Wypada naszym sąsiadom z gminy życzyć udanych występów i przede wszystkim utrzymania stabilnego składu przez cały sezon.

| więcej ... |


RADOSNY FUTBOL 
11.08.2009 
W drugą niedzielę sierpnia biało-zieloni podejmowali w spotkaniu kontrolnym rywala z Sobótki Zachodniej. Pojedynki z tym rywalem na stałe wpisały się w przedsezonowe potyczki obu ekip. Przeciwnik w minionym sezonie prawie do końca rywalizował o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej , zaliczając się od początku rozgrywek do czołówki A-klasowej.

| więcej ... |


RYWALE ZZA MIEDZY PIERWSZYM WYZWANIEM W PUCHARZE POLSKI 
06.08.2009 
Dolnośląski Związek Piłki Nożnej dokonał losowania rundy wstępnej Pucharu Polski na szczeblu wrocławskim. Jordanowianie będą potykać się z Czarnymi Kondratowie, z którymi jeszcze w poprzednim sezonie potykali się w sezonie A-klasowym. Nefrycianie wystąpią w roli gospodarza a do konfrontacji dojdzie w dniu 26.08.2009 r. (środa) o godz. 17.00 na boisku piłkarskim w Jordanowie Śląskim.

| więcej ... |


PO DWÓCH TEST-MECZACH BILANS NA ZERO 
03.08.2009 
W minioną środę nefrycianie rozegrali pierwszy przedsezonowy pojedynek w seriii meczów kontrolnych przed własnymi kibicami. Tym razem jordanowianie podejmowali występującą w Wałbyrzkiej B-klasie Deltę Słupice. Po zasłużonej, choć nie w takich rozmiarach porażce z Polonią Jaszowice, przyszedł czas na powetowanie sobie strat. Z słupiczanami potykaliśmy się już kilka razy i zawsze były to zwycięskie konfrontacje.

| więcej ... |


GRA LEPSZA NIŻ WYNIK 
27.07.2009 
24 lipca w piątkowy wieczór gracze Nefrytu udali się do Jaszowic na pierwszy sparing przed rozpoczynającym się 23 sierpnia sezonem w klasie B. Na przedmeczowej zbiórce z niewyjaśnionych przyczyn zabrakło Łukasza Struczyńskiego (prawdopodobnie znajduje się na szkoleniu przyuczającym do zawodu policjanta) oraz Sylwka Filasa, który wyjechał do Anglii. Kontuzji nabawił się Tomek Sopata i zza linii bocznej przypatrywał się poczynaniom swoich kolegów z zespołu. Natomiast Lucek Czyż przebywa na wczasach.

| więcej ... |


23 SIERPNIA RUSZAMY PO AWANS
23.07.2009 
23 sierpnia naszej drużynie przyjdzie zainaugurować rozgrywki o mistrzostwo V grupy klasy "B". DZPN opublikował rozkład gier na swojej stronie internetowej. Pierwsze spotkanie rozegramy w Żernikach, gdzie zmierzymy się z miejscową Olimpią. Z tym rywalem już nieraz potykaliśmy się, kiedy występowaliśmy w tej klasie rozgrywkowej.

| więcej ... |