ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

  
SEZON 2010 / 2011

  

PIORUNUJĄCY FINISZ
24.06.2011 
Po efektownym zwycięstwie w Sobocisku rozbudzone apetyty nefrycian pozwalały sądzić, iż pokuszą się oni o korzystne rozstrzygnięcie starcia z mającym w przedsezonowych założeniach aspiracje awansu Falko Rzeplin. Nasi chłopcy planowali słodką zemstę za porażkę w rundzie jesiennej w stosunku 0-3. Jordanowianie dysponowali najsilniejszą kadrą, gdyż w odwodzie pozostawali wszyscy zawodnicy, za wyjątkiem kontuzjowanego Jarka Demskiego i Maćka Nowickiego, który nie pojawia się już na którymś meczu z kolei.

| więcej ... |


ZWIEŃCZENIE SEZONU
17.06.2011 
Nefryt Jordanów Śląski - Falko Rzeplin
Na zakończenie sezonu należałoby się udanie pożegnać z jordanowską publicznością poprzez zwycięstwo nad stawianymi w przedsezonowych spekulacjach w roli jednego z kandydatów do awansu rzeplinianami. Ponadto nefrycianie są żądni rewanżu za porażkę z minionej rundy 0-3.
Najprawdopodobniej od udziału w spotkaniu wyeliminowani są, poturbowany po upadku z wysokości Sylwek Filas oraz uskarżający się na uraz kostki Jarek Demski. Mimo tego, że rywal plasuje się wyżej w ligowej tabeli, to jednak nasi gracze noszą się z myślą zamknięcia rozgrywek w dobrych nastrojach i przyświeca im cel utrzymania szóstego miejsca. Wobec tego, że motywacji zapewne biało-zielonym nie zabraknie, ich uważamy za faworyta.
TYP: 1.

| więcej ... |


NA ZIELONEJ DARNI CZARNI MARNI… CZYLI DEKLASACJA
14.06.2011 
Przed spotkaniem przecz oczyma wielu jordanowian stawało spotkanie z sezonu 2008/2009, po którym to nefrycianie musieli pogodzić się z goryczą degradacji do klasy B. Niby czas goi rany, ale biało-zieloni mieli wymazać z pamięci tę chwilę poprzez zwycięstwo na boisku w Sobocisku. Miejscowi przed zawodami mieli już status spadkowicza i zarazem czerwonej latarni w tabeli. Nasi chłopcy obrali sobie za cel zajęcie na koniec rozgrywek szóstej pozycji. Aby taki warunek mógł być spełniony punkty musiały też stracić kondratowiczanie oraz brożczanie.

| więcej ... |


ZWYCIĘŻAJĄC SOBOCISKO, SZÓSTA LOKATA BLISKO
10.06.2011 
Czarni Sobocisko - Nefryt Jordanów Śląski
Jeżeli jordanowianie nie chcą być na rozkładzie ostatniej drużyny w tabeli, to powinni w pełni skoncentrowani podejść do pojedynku z Czarnymi. Absolutnie nie należy lekceważyć zespołu, który będzie musiał pożegnać się z A-klasą. Ekipa Sobociska potrafiła sprawić sporego psikusa Energetykowi, ostatecznie remisując 3-3. Nefrycianie walczą o jak najwyższą pozycję w tabeli i chyba im będzie bardziej zależeć na wygranej, chociaż na pewno gospodarzom nie schlebia rola czerwonej latarni i mogą ambicjonalnie potraktować starcie z biało-zielonymi. 

| więcej ... |


AURA ZMIENNA JAK GRA NEFRYCIAN…
07.06.2011 
W parne niedzielne popołudnie jordanowianie, z zamierzeniem zgarnięcia kompletu oczek, przystąpili do rywalizacji z Foto-Higieną II i mieli dać odpór tym, którzy nie wierzyli, że biało-zieloni prezentują diametralnie inne oblicze na swoim boisku w porównaniu do tego, jak radzą sobie na wyjazdach. Zwycięstwo przybliżało a w zasadzie już zapewniało naszym graczom jeden z celów, jakim było zagwarantowanie sobie utrzymania. Goście natomiast zacięcie walczą o odsunięcie od siebie wizji spadku, gdyż czwarta od końca lokata może spowodować degradację. Pierwsza ekipa gości już w sobotę celebrowała awans do IV ligi i przyjezdni szykowali się na sprawienie swoim kolegom prezentu w postaci wygranej nad nefrycianami.

| więcej ... |


NAKRYĆ OSIECZAN FOTOTAPETĄ
25.05.2011 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - FOTO HIGIENA II OSIEK
Co prawda obie ekipy dzieli jedna pozycja w tabeli, jednakże przewaga sześciu punktów naszych chłopców pozwala mieć nadzieję, iż nefrycianie postarają się o wygraną, która uniemożliwi graczom gości dopędzenie biało-zielonych. Kwestia związana z ilością drużyn, które opuszczą ligę nie jest jeszcze do końca ustalona. Regulaminowo z degradacją będą musiały pogodzić się trzy drużyny. Liczba kolejnych spadkowiczów wyłoniona będzie po rozstrzygnięciach w wyższych klasach rozgrywkowych. Tym samym jordanowianie, aby nie myśleć niepotrzebnie o dolnych obszarach tabeli, muszą postawić kropkę nad "i" i zwyciężyć ekipę Foto. Bezwzględnie podopieczni trenera Marka Mazura są w stanie zrealizować ten cel. Niezbędne jest jednak pełne zaangażowanie i większa koncentracja niż w starciu w Brożcu, gdzie pomyłki w obronie wykorzystali przeciwnicy. 

| więcej ... |


TOTALNA NIEMOC NA WYJAZDACH
03.06.2011 
Starcie w Brożcu miało pokazać, czy nefrycianie poprawią fatalny bilans w spotkaniach rozgrywanych na obcym terenie i zatrą nienajlepsze po sobie wrażenie w meczu z Karnkowem. Team z Brożca to nasz odwieczny rywal jeszcze z bojów C-klasowych, w których z reguły jordanowianie wychodzi z tarczą. Tym razem, mając jeszcze szanse na uplasowanie się na szóstej pozycji na finale rozgrywek biało-zieloni musieli pokusić się o wygraną. Gospodarze nie zamierzali składać broni i do spotkania podeszli bardzo poważnie, o czym świadczyła najliczniejsza kadra brożczan od dłuższego okresu, o czym wspominał prezes Głowacki. 

| więcej ... |


ROZBROIĆ BROŻEC…
27.05.2011 
LKS Brożec - Nefryt Jordanów Śląski
Mecz sąsiadów w tabeli (uwzględniając walkower dla Kondratowic w spotkaniu z Falko). Obie ekipy zapewniły sobie już praktycznie utrzymanie, a więc zawody nie mają raczej dużego ciężaru gatunkowego. Jednak jordanowianie zapewne nie odpuszczą, bo walka o szósta lokatę nie została jeszcze zakończona. Ściany powinny sprzyjać gospodarzom, ale jak pamiętamy ostatnią konfrontację wyjazdową z brożczanami, to dało się zauważyć, że równa jak stół płyta boiska preferuje biało-zielonych. W zwycięstwie przeszkodził tylko szafujący kartkami arbiter. Z kolei w rundzie jesiennej gospodarze musieli uznać wyższość naszych graczy, przegrywając 1-2.

| więcej ... |


MECHANICZNA POMARAŃCZA NIE ZATRYBIŁA DO KOŃCA
25.05.2011 
W niedzielne popołudnie nefrycianie podejmowali na swoim boisku zespół innego beniaminka. Tym razem na ich drodze stanął UKS Karnków. Gracze spod Przeworna zawzięcie walczą o zachowanie statusu A-klasowca. Z drużynami z górnej części tabeli prezentowali otwarty futbol i przegrywali w nieznacznych rozmiarach. Dawało do podstawy do postawienia tezy, że jordanowian też z całą pewnością się nie przestraszą.

| więcej ... |


ODKUĆ SIĘ ZA SADOWICE
20.05.2011 
Nefryt Jordanów - UKS Karnków
Wierzymy, że jordanowianie rozeźleni po porażce w Sadowicach pokażą pełnię swoich umiejętności i zmotywowani podejdą do starcia z kolejnym beniaminkiem. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, w końcowym rozliczeniu, A-klasę opuszczą na pewno trzy ostatnie zespoły. Może się jednak okazać, że spadek dotknie jeszcze inne ekipy, co uwarunkowane jest przebiegiem rywalizacji z udziałem dolnośląskich drużyn w wyższych klasach rozgrywkowych. 

| więcej ... |


NEFRYCIANIE WYSADZENI Z SIODŁA, SADOWICE LEPSZE W POJEDYNKU NA SZCZYCIE… BENIAMINKÓW
12.05.2011 
Przed starciem z Sadowicami byliśmy pełni obaw, co do postawy naszych chłopców. Wynikało to z absencji kilku graczy, co zwłaszcza w szeregach obronnych skomplikowało sytuację trenerowi. Z tej formacji niezdolni do występu byli Adrian Żak, Sylwek Filas, Tomek Mirowski i Kuba Markiewicz. Wobec takie stanu rzeczy zaistniała konieczność zmiana systemu gry w defensywie na czwórkę w linii. Z nominalnego pomocnika na obrońcę przekwalifikowany został Maciek Nowicki i uprzedzając fakty w roli tej nie za bardzo był w stanie się odnaleźć. Nieobecność Mateusza Sionkowskiego osłabiła z kolei skrzydło zarówno w ofensywie jak i defensywie.

| więcej ... |


SZANSA DLA DRUGIEGO GARNITURU
13.05.2011 
Ze względu na to, że nasz zespół jest „pokiereszowany”, bo połowa zawodników z podstawowego składu nie będzie mogła wystąpić w Sadowicach, nadszedł czas, aby zawodnicy nominalnie rezerwowi pokazali swoją wartość.

| więcej ... |


TYPOWY MECZ NA REMIS
12.05.2011 
Do spotkania z Żórawiną jordanowianie podchodzili ze spokojem, choć trzeba powiedzieć, że można było spodziewać się, iż miejscowi wykrzeszą z siebie sporo ambicji i zaangażowania, bo na dzień dzisiejszy nie są jeszcze pewnie utrzymania. Od strefy spadkowej przed konfrontacją z biało-zielonymi dzielił ich dystans pięciu punktów. W przypadku niekorzystnego układu tabeli w wyższych klasach rozgrywkowych, może zaistnieć ewentualność degradacji drużyny, która na koniec zmagań uplasuje się na jedenastej pozycji w tabeli. W swoim ostatnim starciu Żórawina nieznacznie uległa kroczącemu od zwycięstwa do zwycięstwa Falko, co dawało następny asumpt do tego, aby stwierdzić, że silna personalnie ekipa będzie wymagającym przeciwnikiem.

| więcej ... |


POŁKNĄĆ ŻÓ(U)RAWINĘ…
06.05.2011 
Po ubiegłotygodniowej przerwie w rozgrywkach, w związku ze Świętami Wielkanocnymi, drużyny przystępują do dalszej fazy sezonu. Sympatycy swoich drużyn liczą na duże emocje i widowiskowe spotkania.

| więcej ... |


ŚWITEŹ POSKROMIONA
04.05.2011 
W pierwszomajową niedzielę piłkarze nie zamierzali celebrować Święta Pracy i próżnować, gdyż rozegrali kolejną kolejkę A-klasowych zmagań. Nefrycianie przyjmowali na swoim terenie jedną z silniejszych ekip rozgrywek Świtezia Wiązów, który w ostatnich spotkaniach sprawiał dobre wrażenie. Trzech zawodników nie mogło być uwzględnionych w kadrze meczowej. Za nadwyżkę żółtych kartek pauzował Michał Krawiec, kłopoty zdrowotne nie pozwoliły na występ Kubie Markiewiczowi. Z kolei dobrze prezentujący się w tej rundzie Tomek Mirowski przegrał walkę z kontuzją kostki.

| więcej ... |


PIŁKARSKA MAJÓWKA
29.04.2011 
Po ubiegłotygodniowej przerwie w rozgrywkach, w związku ze Świętami Wielkanocnymi, drużyny przystępują do dalszej fazy sezonu. Sympatycy swoich drużyn liczą na duże emocje i widowiskowe spotkania.

| więcej ... |


PIŁKARSKA SINUSOIDA
18.04.2011 
W niedzielne popołudnie Nefrycianie wybrali się do Gaju Oławskiego, gdzie podejmowani byli przez Lotos, który jest beniaminkiem i teraz w A-klasowych realiach musi zawzięcie walczyć, aby wydostać się ze strefy spadkowej. Po siedemnastu kolejkach gospodarze okupowali przedostatnią pozycję w tabeli i odnosiło się wrażenie, iż przed spotkaniem więcej szans na zwycięstwo należy przyznać Jordanowianom. 

| więcej ... |


OBY W GAJU NIE BYŁO PONURO…
15.04.2011 
LOTOS GAJ OŁAWSKI - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Oby nie sprawdziły się słowa piosenki harcerskiej i wierzymy, że biało-zielono będą opuszczali Gaj Oławski usatysfakcjonowani i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, co niechybnie wiąże się z wygraniem pojedynku z gospodarzami. Po dwóch kolejnych porażkach Nefrycianie, aby niepotrzebnie nie komplikować sobie sytuacji w tabeli, powinni pokazać swoją wyższość nad miejscowymi. Liczymy, że Jordanowianie nie dadzą możliwości rozkwitnięcia Lotosowi i zaaplikują rywalowi kilka bramek i zapiszą na swoim trzy punkty. 

| więcej ... |


MECZ W RAMACH XI KOLEJKI O MISTRZOSTWO KLASY "A" JUNIORÓW
12.04.2011 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - ŚWITEŹ WIĄZÓW 2-1

Bramki (Nefryt):
J. Szczęśniak, G. Szwiec.

Bliższe informacje na stronie juniorów www.nefryt-jordanow-slaski.futbolowo.pl 

Pozostałe wyniki:
MKS Ślęża Sobótka - Ognisko Przeworno 2-2
KP Ludów Śląski - Sokół Marcinkowice 0-3 wo
Czarni Kondratowice - BKS Borów 1-4


PAN W LAZUROWYM WDZIANKU ZNIWECZYŁ TRUD BIAŁO-ZIELONYCH
12.04.2011 
Przed starciem z liderem ze Starego Śleszowa Nefrycian dosięgło sporo nieszczęść. Wiadomo było już tydzień temu, że z powodu czerwonej kartki za tzw. „akcję ratunkową” pauzować będzie musiał nasz podstawowy golkiper Irek Brzezicki. Na domiar złego, Albert Kaczor, który opuścił murawę w Siechnicach w 30 min., ze względu na uraz kolana nie zdołał się wykurować i nie mógł być brany pod uwagę przez trenera przy ustalaniu składu. Obowiązki uczelniane nie pozwoliły się też stawić na meczu kapitanowi zespołu, Michałowi Krawcowi. Dobrym prognostykiem tego, że można będzie powalczyć z przyjezdnymi była ich ostatnia niespodziewana porażka ze Świtezią.

| więcej ... |


CZY ZNAJDZIEMY INSTYNKT KILLERA, ABY POKONAĆ LIDERA…
08.04.2011 
NEFRYT JORDANÓW - LKS STARY ŚLESZÓW
Gdyby zapomnieć o postawie obu zespołów w ostatnią niedzielę, można było byłoby określić ten mecz mianem szlagieru tej kolejki. Śleszowanie o dziwo nie sprostali na swoim boisku Świtezi Wiązów, która do tego pojedynku prezentowała się przeciętnie, zaś Nefrycianie ulegli po bezbarwnej grze w Siechnicach miejscowemu Energetykowi 1-3. Zwłaszcza druga odsłona w wykonaniu biało-zielonych pozostawiała wiele do życzenia, a czarę goryczy przelała czerwona kartka dla naszego bramkarza Irka Brzezickiego. Bolączka jest tym większa, że niedawno opuścił nasze szeregi rezerwowy golkiper i powstał problem rezerwowego zawodnika na tej pozycji. 

| więcej ... |


ZWYCIĘSKIE ROZPOCZĘCIE RUNDY WIOSENNEJ PRZEZ JUNIORÓW
05.04.2011 
W sobotnie kwietniowe przedpołudnie młodzi Nefrycianie, potyczką ze Ślężą Sobótka zainaugurowali rundę rewanżową sezonu 2010/2011. Po pierwszej połowie sezonu nadzieje jordanowskiej piłki nożnej nie plasowali się zbyt wysoko w tabeli, bowiem zajmowali siódmą, trzecią od końca lokatę i legitymowali się taki samym dorobkiem punktowym co ich rywal spod góry Ślęży. Zawody z udziałem tych dwóch zespołów w zeszłym roku zakończyły się wynikiem nierozstrzygniętym 1-1, z czego bardziej zadowoleni byli bianco-verde, którzy kończyli mecz w ósemkę.

| więcej ... |


JAK PORAŻENI PRĄDEM 
05.04.2011 
Podbudowani dwoma kolejnymi zwycięstwami, biało-zieloni pełni nadziei wyjeżdżali na kolejny pojedynek ligowy. Tym razem na ich drodze stanął niezwykle niewygodny dla nas rywal, Energetyk Siechnice, z którym zazwyczaj przegrywaliśmy. Teraz miało być inaczej, gdyż trener miał spore pole manewru i mógł wystawić optymalną jedenastkę. W związku z tym, że na czas na zbiórkę przedmeczową nie dotarł Michał Krawiec w jego miejsce desygnowany został Artur Brzeźny. Z kolei opaskę kapitańską po Karino przejął Adrian Żak.

| więcej ... |


UJARZMIĆ ENERGETYKA 
01.04.2011 
ENERGETYK SIECHNICE – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Gospodarze po dwóch remisach, w tym jednym nieoczekiwanym z walczącym o utrzymanie Gajem, zapowiadają przełamanie i dążenie do zgarnięcia pełnej puli. Z kolei Nefrycianie na pewno nie zamierzają rywalowi tego ułatwiać. Po ograniu dwóch wyżej notowanych przeciwników teraz przychodzi pora na pokazanie swojej wyższości nad kolejnym. Żądza zwycięstwa jest tym większa, że w rundzie jesiennej po bezbarwnym spotkaniu ulegliśmy ekipie spod Wrocławia 0-1. Wiadomo, że dobre rezultaty budują i wprowadzają wyśmienitą atmosferę i tak to chyba wygląda w szeregach Jordanowian. Jeżeli biało-zieloni zagrają dwie wyrównane połówki, a nie tylko drugą na dobrym poziomie, to nic nie powinno im przeszkodzić w zwycięstwie, co może spowodować przesunięcie się w górę tabeli.

| więcej ... |


POWTÓRKA Z PRZEWORNA, NA PLUS Z KONDRATOWICAMI 
28.03.2011 
Po zwycięstwie w pojedynku otwierającym dla Nefrycian rundę wiosenną sezonu 2010/2011 przed spotkaniem z Czarnymi Kondratowice biało-zieloni byli zmotywowani i zapowiadali, że powalczą o pełną pulę i tym samym odbiją sobie fartowny dla rywala remis w poprzedniej potyczce w Kondratowicach. W meczu w Przewornie dało się zauważyć, że Jordanowianie są dobrze motorycznie i wytrzymałościowo usposobieni do gry.

| więcej ... |


KOLEJNA PIŁKARSKA NIEDZIELA - CZY NEFRYT ZNÓW SIĘ ROZSTRZELA…? 
25.03.2011 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - CZARNI KONDRATOWICE
Po zaskakującym zwycięstwie z wiceliderem w Przewornie Jordanowianie w najbliższą niedzielę podejmować będą rywala z sąsiedniej Gminy, Czarnych Kondratowice. Przeciwnik ten w premierowym spotkaniu rundy wiosennej sprawił małą niespodziankę, zdobywając komplet punktów kosztem Świtezia Wiązów, który rzekomo, pozyskując kilku graczy, miał włączyć się do walki o pierwszą trójkę w tabeli. 

| więcej ... |


W DRUGIEJ ODSŁONIE OGNISKO SIĘ TYLKO TLIŁO… 
21.03.2011 
W końcu, po długiej zimowej przerwie nastąpiła inauguracja rundy wiosennej, co kibicie małych lig wyczekiwali z wielką niecierpliwością. Po passie zwycięstw w spotkaniach sparingowych nefrycianie podbudowani wybrali się do Przeworna. Ich rywalem była drużyna Ogniska, która zajmowała drugą pozycję w rozgrywkach i dla większości znawców A-klasowych realiów była pewniakiem do wygranej. Biało-zieloni zapowiadali jednak, iż tanio skóry nie sprzedadzą i spróbują o pokuszenie się sprawienia niespodzianki.

| więcej ... |


LICZYMY, ŻE NA WIOSNĘ NASTROJE NEFRYCIAN BĘDĄ RADOSNE - CZYLI RUSZA LIGA… 
18.03.2011 
OGNISKO PRZEWORNO - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Faworytem tego spotkania jest zespół miejscowych, który zajmuje drugą lokatę w tabeli i na swojej stronie zapowiada, iż co prawda mecze z naszą ekipą sprawiają im trudność, ale skupiają się na tym, aby nie stracić niepotrzebnie punktów w konfrontacji z biało-zielonymi. W poprzedniej rundzie ulegliśmy temu rywalowi 2-3, mimo iż dwukrotnie prowadziliśmy. Jordanowianie niestety nie będą mogli wystąpić w optymalnym zestawieniu. Ze względu na kartki pauzować będą Artur Brzeźny i Kuba Markiewicz, których brak zapewne będzie odczuwalny. 

| więcej ... |


BIAŁO-ZIELONI LEPSI OD ZIELONO-BIAŁYCH 
14.03.2011 
W słoneczną sobotę, zwiastującą nadchodzącą szybkimi krokami wiosnę, nefrycianie wybrali się do Łagiewnik na kolejny mecz kontrolny, tym razem z tamtejszymi Zielonymi. W barwach obu ekip dominuje zieleń i biel, także na zielonej murawie ta tonacja kolorystyczna wiodła prym. Nasi sąsiedzi obecnie plasują w środku tabeli wałbrzyskiej A-klasy i w meczach sparingowych nie rozpieszczają swoich kibiców, doznając wielu porażek.

| więcej ... |


REWANŻ ZA LIGĘ 
08.03.2011 
5 marca w prawie już wiosenne popołudnie nasi gracze udali się do oddalonych o 30 kilometrów Siechnic, by tam rozegrać kolejny, przedostatni już sparing w tegorocznym okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Rywalem miał być dobrze nam znany z ligi zespół Falko Rzeplin prowadzony przez młodszego z braci Tęsiorowskich. W zespole tym występuje kilku zawodników ogranych w wyższych klasach rozgrywkowych (Kras, Szymański, Sikorski). 

| więcej ... |


DOBRA PASSA W SPARINGACH PODTRZYMANA 
26.02.2011 
Na trzecie spotkanie kontrolne tej zimy udaliśmy się do Świdnicy, by na tamtejszym obiekcie wyposażonym w boisko ze sztuczną trawą zmierzyć się z występującą w wałbrzyskiej A klasie, Deltą Słupice. Rywal ten jest nam dobrze znany, w każdym okresie przygotowawczym rozgrywamy z nim mecze sparingowe. Na przedmeczowej zbiórce okazało się że z drużyną na spotkanie nie uda się trener Marek Mazur, którego zmogła grypa. Zastąpić naszego coacha w roli trenera miał zastąpić duet Szczepan Horak & Stanisław Ziemba.

| więcej ... |


NADZIEJE JORDANOWSKIEGO FUTBOLU DOTRZYMAŁY KROKU SENIOROM 
28.02.2011 
19.02.2011 r. już po raz szósty działacze Nefrytu zorganizowali halowy turniej piłki nożnej. Tym razem do udziału w zmaganiach zaproszone zostały drużyny GKS-u Kobierzyce, Polonii Jaszowice, Ślęży Sobótka oraz Czarnych Kondratowice. Grono uczestników uzupełniał zespół Nefrytu, w barwach którego zaprezentowali się młodzi potencjalni sukcesorzy swoich starszych kolegów piłkarzy.

| więcej ... |


GALAKTICOS NA ROZKŁADZIE 
25.02.2011 
W mroźne sobotnie popołudnie gracze Nefrytu przygotowujący się do rundy rewanżowej zmierzyli się w Solnej, z miejscowym Galakticos, który przed wiosennymi zmaganiami znajduje się na czwartym miejscu w A-klasowej tabeli. Pierwotnie mecz miał się odbyć późnym wieczorem w Świdnicy, co z pewnością zwiększyłoby atrakcyjność spotkania, gdyż stan boiska w Solnej nie pozwalał zbytnio na dokładne, przemyślane rozgrywanie piłki, częściej grą rządził przypadek.

| więcej ... |


ZA NAMI PIERWSZA PRZEPRAWA, W POKONANYM POLU BIELAWA… 
18.02.2011 
W ubiegłą sobotę jordanowianie udali się do Bielawy na pierwszy z serii pojedynków sparingowych, gdzie zmierzyli się z Bielawianką II Bielawa. Po później niż zwykle rozpoczętym okresie przygotowawczym, wielką niewiadomą była postawa nefrycian w premierowym tegorocznym test-meczu. Ciężko było pokusić się o jaką prognozę co do wyniku, gdyż w zespole biało-zielonych brakowało wielu graczy, m. in. uskarżającego się na bóle kręgosłupa Marcina Czyża, przebywającego na wycieczce Alberta Kaczora czy też chorego Sylwka Filasa.

| więcej ... |


PIŁKARZE NEFRYTU PO RAZ DRUGI Z KOLEI U SZCZYTU 
31.01.2011 
W dniu 30 stycznia br. działacze klubu wsparci osobami sympatyzującymi z jordanowianami zorganizowali już VIII edycję Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Nefrytu. Impreza w lokalnym światku piłkarskim zyskała już na sporej popularności i zaproszone drużyny z reguły nigdy nie odmawiają w niej uczestnictwa. Tym razem swój akces zgłosiły ekipy GKS-u Kobierzyce, LKS-u Stary Śleszów, Energetyka Siechnice, Falko Rzeplin, Piławianki Piława Górna oraz Galakticos Solna. Gospodarze wystawili dwie drużyny i łącznie do zmagań mogło przystąpić osiem reprezentacji.

| więcej ... |


PIŁKARSKA UCZTA 
28.01.2011 
Już w przyszłą niedzielę 30 stycznia, zgodnie z kilkuletnią tradycją, odbędzie się VIII edycja rozgrywek halowych o Puchar "Nefrytu". Impreza ta na trwałe wpisała się krajobraz piłkarski naszej gminy. Zmagania piłkarskie zawsze cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem, o czym świadczy liczba kibiców pojawiająca się na trybunach.

| więcej ... |


NEFRYCIANIE WRÓCILI DO TRENINGÓW 
25.01.2011 
W poniedziałkowy wieczór, 24 stycznia, po prawie dwóch miesiącach odpoczynku na pierwszym treningu spotkali się nasi zawodnicy. Zajęcia rozpoczęły się o godz. 19.00 i stawiło się na nich 13 zawodników.

| więcej ... |


Z FALKO NIE WYGRYWA SIĘ SAMĄ WALKĄ 
15.10.2010 
Wyjeżdżając do Rzeplina zdawaliśmy sobie sprawę, że o zdobycie jakichkolwiek oczek będzie bardzo ciężko. Powodów do zmartwień dostarczała nam absencja trzech graczy. Ze względu na nadmiar żółtych kartek musiało pauzować "żądło" naszej ekipy Marcin Lisowski. Chociaż i tak nie wiadomo czy Marcin byłby zdolny do gry, bo w tygodniu poprzedzającym spotkanie uczestniczył w wypadku samochodowym i obecnie nosi kołnierz usztywniający kark. Karę tego samego rodzaju odcierpieć musiał środkowy pomocnik Adrian Żak a Staszek Ziemba wybrał się na wczasy z rodziną.

| więcej ... |


WALECZNOŚĆ NAGRODZONA
06.11.2010 
W słotną jesienną pogodę jordanowianie stanęli naprzeciw outsidera rozgrywek, zespołu Czarnych Sobocisko. Spotkanie to miało potwierdzić, że w ekipie gospodarzy jest pełna jedność i solidarność oraz to, że na boisku jeden walczy za drugiego. Kadra biało-zielonych doznała lekkiego spustoszenia, gdyż na meczu z powodu wyjazdu na uroczystości rodzinne nie mogli stawić się Staszek Ziemba oraz Radek Gabryś. Pod uwagę przez trenera nie mógł być również brany Sylwek Filas, który pauzował ze względu na nadmiar żółtych kartoników. Wygrana z graczami z gminy Oława miała podreperować konto punktowe nefrycian i pozwolić im na zbliżenie się do środkowej strefy tabeli.

| więcej ... |


POKAZAĆ SWOJĄ WARTOŚĆ
06.11.2010 
Nefryt Jordanów - Czarni Sobocisko
Po dwóch kolejnych remisach nefrycianie stają przed wielką okazją na zdobycie kompletu oczek, gdyż zmierzą się z okupującymi ostatnie miejsce w tabeli Czarnymi Sobocisko. Biało-zieloni tym samym przedłużą swoją szansę na pasmo sześciu kolejnych meczy bez porażki. Szkoda tylko, że cztery z nich zakończyły się rezultatem nierozstrzygniętym. 

| więcej ... |


DWIE ZGOŁA ODMIENNE ODSŁONY
03.11.2010 
Na wstępie, uprzedzając opis wydarzeń boiskowych, autor informuje, że przekaz z meczu jest oparty na subiektywnych spostrzeżeniach redagującego. Komu taka formuła, włączając w to co niektórych nefrycian, nie odpowiada, może darować sobie czytanie niniejszego tekstu, ewentualnie zdecydować się na założenie własnej witryny dot. klubu i jej prowadzenie…
W przeddzień Wszystkich Świętych biało-zieloni mieli przed sobą najdłuższy wyjazd tegorocznych rozgrywek.

| więcej ... |


DALEKI WYJAZD Z NADZIEJĄ NA TRZY PUNKTY
29.10.2010 
Przed starciem z żórawianami kibice jordanowian zadawali sobie pytanie, czy dobrze ostatnio prezentujący się nefrycianie w końcu wywalczą pełną zdobycz punktową. Goście po udanych spotkaniach mieli z kolei ochotę na wywiezienie z trudnego terenu jakichś oczek. Założenie to było o tyle możliwe, gdyż w poprzednich trzech meczach nie poznali oni smaku porażki, mimo tego, że potykali się z nominalnie mocniejszymi ekipami.

| więcej ... |


PEŁNA PULA 
27.10.2010 
Po dwóch kolejnych remisach jordanowianie mieli pokusić się o wygraną w pojedynku z LKS Brożec, który jak pokazały wcześniejsze mecze na pewno było drużyną do ogrania. Rywal przed rozgrywkami aspirował do włączenia się do rywalizacji o awans do okręgówki. Temu miały służyć przedsezonowe transfery, których dokonał prezes klubu Tomasz Głowacki. Jednym z asów w rękawie miał być pozyskany ze Strzelinianki Masłowski.

| więcej ... |


CZY NEFRYT ZAŁOŻY OBROŻĘ BROŻCOWI…? 
22.10.2010 
Nefryt Jordanów Śląski – LKS Brożec
Nefrycianie po spotkaniu z Karnkowem, w którym mieli strasznie rozregulowane celowniki tym razem spotykają na swojej drodze LKS Brożec. Drużyna spod Strzelina przed sezonem, w związku z poczynionymi przez włodarza klubu transferami, była jednym z pretendentów do awansu. Jednak okazało się, że w trakcie sezonu brożczanie nie są w stanie utrzymać stabilnej formy, co skutkuje szóstą pozycją w tabeli. Goście grają futbol ciężki do przewidzenia, ostatnio podzielili się punktami w konfrontacji z Wiązowem. W naszej ekipie po pojedynku w minioną niedzielę nastroje są raczej minorowe, dlatego aby podnieść swoje morale należy bezwzględnie pokonać najbliższego przeciwnika. 

| więcej ... |


STRZELECKA IMPOTENCJA 
18.10.2010 
Do konfrontacji z Karnkowem podchodziliśmy z lekkim dystansem, gdyż nie za bardzo można było ocenić możliwości naszego rywala, który po udanym początku rozgrywek ostatnio niczym specjalnym się nie wyróżniał. W kadrze nefrycian na mecz znaleźli się wszyscy zawodnicy, za wyjątkiem trenera Marka Mazura. W szeregach gospodarzy brakowało również ich grającego trenera, gdyż Jarosław Taranek pauzował po czerwonej kartce, którą otrzymał w pojedynku z Wiązowem. W podstawowym składzie szkoleniowiec jordanowian dokonał kilku roszad personalnych. Ze szpicy na prawą pomoc przesunięty został nominalny napastnik Marcin Lisowski, od pierwszej minuty zagrał Radek Gabryś, z kolei na ławkę rezerwowych powędrowali: wracający z zajęć na AWF-ie Michał Krawiec, świeżo upieczony małżonek Adrian Żak (po powrocie z podróży poślubnej z Afryki) oraz Tomek Mirowski. W odwodzie pozostawali jeszcze Wojtek Zborowski i Tomek Pieciuń.

| więcej ... |


Następna kolejka 
15.10.2010 
UKS Karnków - Nefryt Jordanów Śląski
Kolejne spotkanie beniaminków A-klasy. Naszych "kopaczy" czeka najdalszy wyjazd sezonu do odległego ok. 50 km od Jordanowa Karnkowa. Gospodarze przed sezonem znacznie się wzmocnili, pozyskując byłego gracza Lechii Dzierżoniów Alberta Połubińskiego. Grającym trenerem karnkowian jest Jarosław Taranek, który mimo upływu lat w dalszym ciągu imponuje skutecznością. Do naszego zespołu po podróży poślubnej wraca Adrian Żak i miejmy nadzieje ze powrót popularnego Adiego wniesie nową jakość w grze środkowej formacji naszego zespołu. Podsumowując czeka nas bardzo ciężki pojedynek w którym jednak trzeba gryźć trawę by wywalczyć kolejne 3 punkty i odskoczyć rywalom z dolnych rejonów tabeli. Wierzymy wszak, że po namiastce piłki nożnej jaką zaprezentowali nasi gracze w ostatnią niedzielę w pojedynku z Sadowicami, teraz mecz będzie wyglądał diametralnie inaczej. Należy tylko wykrzesać z siebie zdecydowanie więcej ambicji i piłkarskiej pasji, bo umiejętności jordanowianom na pewno nie brakuje. TYP: 2.

| więcej ... |


DRAMAT W DWÓCH AKTACH 
11.10.2010 
Starcie pod znakiem konfrontacji dwóch beniaminków miało w gruncie rzeczy jednego faworyta, ekipę nefrycian. Przeciwnik do potyczki z jordanowianami uciułał zaledwie jeden punkt i wydawało się, że będzie łatwym kąskiem dla biało-zielonych. Jednak nasza ekipa nie była wolna od zmartwień, gdyż jej dyspozycja w ostatnim spotkaniu z Żórawiną, najoględniej rzecz biorąc, pozostawiała wiele do życzenia.

| więcej ... |


USADOWIĆ SIĘ WYŻEJ W TABELI KOSZTEM SADOWIC 
08.10.2010 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – LKS SADOWICE
Starcie dwóch beniaminków, z których jeden – goście, zamyka tabelę. Nefrycianie w pojedynku z rywalem, który legitymuje się zaledwie jednopunktowym dorobkiem nie mogą sobie pozwolić na stratę jakichkolwiek oczek. Po ciężkiej, zakończonej happy endem, przeprawie z Zórawiną kibice jordanowian wierzą, że ich ulubieńcy nie będą doprowadzać swoich sympatyków do palpitacji serca. Sadowiczanie, patrząc na jakość gry, nie sprawiają wcale złego wrażenia, jednak wszystko zaciera fakt mizernego bilansu. Biało-zieloni na swoim terenie są groźni dla każdego, dlatego tym razem nie może być inaczej i powinni pokazać swoją wyższość nad rywalem. 

| więcej ... |


RETROSPEKCJA NIEDZIELNEJ KOLEJKI 
06.10.2010 
Nefryt Jordanów - KS Żórawina
Zgodnie z naszymi przewidywaniami, może trochę subiektywnymi, biało-zieloni pokazali wyższość nad zespołem z Żórawiny. Zwycięstwo nie było jednak w pełni przekonujące, gdyż nasi gracze nie ustrzegli się błędów w destrukcji. Liczy się jednak komplet punktów i mamy nadzieję, że pobudzi to biało-zielonych do gromadzenia kolejnych oczek. Przeciwnik z Żórawiny nie pokazał nic nadzwyczajnego. W defensywie nie spisywał się najlepiej. Szkoda tylko, że nefrycianie nie potrafili tego zdyskontować większą ilością bramek. Konkludując, my musimy martwić się o znalezienie jakiegoś złotego środka, który wpłynie na mniejszą liczbę traconych goli ze stałych fragmentów gry. Z kolei żórawianie pewnie szybko otrząsną się z tej porażki i będą wymagającym rywalem dla Ogniska Przeworno.

| więcej ... |


SPEKTAKL TO NA PEWNO NIE BYŁ, ALE LICZĄ SIĘ 3 PUNKTY 
05.10.2010 
Przed starciem z żórawianami kibice jordanowian zadawali sobie pytanie, czy dobrze ostatnio prezentujący się nefrycianie w końcu wywalczą pełną zdobycz punktową. Goście po udanych spotkaniach mieli z kolei ochotę na wywiezienie z trudnego terenu jakichś oczek. Założenie to było o tyle możliwe, gdyż w poprzednich trzech meczach nie poznali oni smaku porażki, mimo tego, że potykali się z nominalnie mocniejszymi ekipami.

| więcej ... |


CZY ŻÓ(U)RAWINA BĘDZIE LEKKOSTRAWNA… 
01.10.2010 
Nefryt Jordanów - KS Żórawina
Nefrycianie powinni zrobić wszystko, aby zgromadzić kolejne punkty na swoim koncie. Z najbliższym rywalem nie będzie to jednak łatwe, gdyż widać, że forma Żórawiny zwyżkuje, czego dowodem są trzy następujące po sobie nieprzegrane spotkania. Na uwagę zasługuje zwłaszcza fakt, iż goście zremisowali z wyżej notowanymi rywalami, ze Świteziem Wiązów oraz Falko Rzeplin. Biało-zieloni mimo tego, że byli w ostatnim pojedynku byli osłabieni zaprezentowali się ciekawie pod względem jakości gry, ale szwankowała niestety skuteczność.

| więcej ... |


NEFRYT PODTOPIONY W ŚWITEZI 
30.09.2010 
Po wysokiej wygranej w pojedynku dwóch beniaminków, z Gajem Oławskim, nefrycianie udali do Wiązowa skonfrontować swoje siły z tamtejszym Świteziem. Gospodarze to tegoroczny spadkowicz, który notabene udanie rozpoczął bieżące rozgrywki. Skład jordanowian został znacznie przetrzebiony. Nie mogli wystąpić: Adrian Żak, który wcielił się w rolę nowożeńca składając przysięgę małżeńską skierowaną do uroczej Agnieszki, Marcin Lisowski goszczący na tej uroczystości.

| więcej ... |


OBY NIE ZATONĄĆ W ŚWITEZI… 
24.09.2010 
ŚWITEŹ WIĄZÓW - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Pojedynek ze spadkowiczem będzie sporym wyzwaniem i sprawdzeniem siły naszego zespołu. Nie będzie to jednak chyba wymierne, gdyż w spotkaniu tym nie zagra Adrian Żak, który zmienia stan cywilny. Swoją absencję zapowiedział też Marcin Lisowski, który będzie uczestnikiem ślubnej uroczystości. W tym przypadku wierzymy jednak, że partnerka popularnego Lisa Ania wykaże się tolerancją oraz pobłażliwością i umożliwi naszemu snajperowi udział w tym ważnym dla biało-zielonych meczu.

| więcej ... |


LISU SHOW !!! 
20.09.2010 
To spotkanie miało dać tak naprawdę odpowiedź na pytanie, czy nefrycianie pozbierają się po kiepskiej postawie w Śleszowie i dadzą argumenty do postawienia tezy, że pierwsze trzy pojedynki przegrali właściwie na własne życzenie. Rywal z Gaju Oławskiego też ma status beniaminka i dotychczas w tabeli plasował się przed biało-zielonymi, mając na koncie 3 punkty, po wygranej z Żórawiną. Przyjezdni zapowiadali na swojej stronie internetowej, że przyjadą po trzy punkty.

| więcej ... |


TRZY PUNKTY TO KONIECZNOŚĆ 
17.09.2010 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – LOTOS GAJ OŁAWSKI
Wszyscy dobrze życzący nefrycianom nie widzą inne opcji w tym meczu, jak tylko ich zwycięstwo. W ostatniej konfrontacji ze Śleszowem nasi gracze nie mieli za wiele do powiedzenia i powrócili ze sporym bagażem goli. Teraz przychodzi czas na rehabilitację, poprawienie dorobku strzeleckiego i zgarnięcie pełnej puli. Będzie to pojedynek dwóch beniaminków, ale więcej szans przyznajemy naszych chłopcom. Niezbędna jest jednak pełna koncentracja i realizowanie założeń taktycznych. Goście co prawda zgromadzili trzy punkty, ale wygrana z pikującą w dół na początku rozgrywek Żórawiną wielkiego wrażenia na nikim nie zrobiła. 

| więcej ... |


JUNIORZY 
GRA LEPSZA NIŻ WYNIK 

16.09.2010 
Po niespodziewanym remisie w inauguracyjnym spotkaniu w Sobótce ze Ślęzą, gdzie nefrycianie przystąpili do gry w dziewięciu a w drugiej połowie zostali zdekompletowani jeszcze o jednego gracza, w ostatnią sobotę przyszło im się zmierzyć ze zdecydowanie mocniejszym rywalem, Świteziem Wiązów.

| więcej ... |


NIE TEN ROZMIAR KAPELUSZA… 
14.09.2010 
Byliśmy pełni obaw przed pojedynkiem z liderem rozgrywek ze Śleszowa, który w kolejnych spotkaniach pewnie zwyciężał kolejnych rywali i legitymował się kompletem punktów. Nasz niepokój był tym większy, że po raz kolejny formacja biało-zielonych musiała zagrać w eksperymentalnym zestawieniu. Z powodów dolegliwości kręgosłupa niezdolny do gry był Marcin Czyż, z kolei Jakub Markiewicz zmaga się z grypą jelitową. Tym samym w środku obrony trener Marek Mazur wystawił nominalnego pomocnika Adriana Żaka a jego partnerem był Albert Kaczor. Na lewym skrzydle defensywy zameldował się Michał Krawiec, dla którego zresztą ta pozycja to też swego rodzaju novum. Mecz rozegrano w Żórawinie, gdyż boisko śleszowian nie zostało dopuszczone do rozgrywek.

| więcej ... |


PORAŻENI BIAŁO-ZIELONI 
08.09.2010 
W III kolejce rozgrywek jordanowianie mieli powalczyć o pełną zdobycz punktową w meczu z Energetykiem Siechnice. Rywal wydawał się być w zasięgu nefrycian, gdyż nieoczekiwanie w ostatnim spotkaniu musiał uznać wyższość Świtezia Wiązów a wcześniej z trudem uporał się z Lotosem Gaj Oławski. Po pechowym remisie w Kondratowiczach wszyscy kibice miejscowych liczyli, że ich pupile będą gryźć trawę, aby zainkasować trzy punkty, tym bardziej, że wystąpili oni w nominalnie najsilniejszym składzie.

| więcej ... |


OBY NIE ZABRAKŁO ENERGII
03.09.2010 
Nefryt Jordanów Śląski - Energetyk Siechnice
Po nieszczęśliwym remisem przychodzi czas na skompletowanie trzech oczek, o co jednak będzie niezwykle trudno, gdyż będziemy potykać się z drużyną, która była postrzegana jako jeden z faworytów do awansu. Po wygranej w Gaju wszystko wskazywała na to, że siechniczanie uporają się ze Świteziem Wiązów. O dziwo ulegli spadkowiczowi 1-2. Wygląda więc na to, że gracze spod Wrocławia są w zasięgu nefrycian i liczymy, że tak tez się stanie.

| więcej ... |


PORAŻKA Z HONOREM
02.09.2010 
Nie udało się biało-zielonym przebrnąć rundy wstępnej Pucharu Polski na szczeblu wrocławskim, gdyż musieli uznać wyższość czwartoligowej Strzelinianki. Tym samym rywale zrewanżowali się nefrycianom za przegraną 1-2 w sezonie 2005/2006.
Jordanowianie przystąpili do spotkania w nieco przemeblowanym składzie. W linii napadu Staszka Ziembę zastąpił Jarek Demski, w miejsce Michała Balewicza pojawił się Radek Gabryś a między słupkami stanął Tomek Pieciuń. Niezdolny do gry natomiast był Michał Krawiec, który ma stłuczony mięsień uda.

| więcej ... |


NIEUZNANA BRAMKA, WYDUMANY KARNY, CZYLI DWUNASTY ZAWODNIK GOSPODARZY…
31.08.2010 
Przed tym spotkaniem były spore nadzieje na odniesienie pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach. Z kondratowiczanami ostatnio raczej wygrywaliśmy i zakładaliśmy, że w tym pojedynku będzie tak samo. Niestety przeszkodziła nam w tym trójka sędziowska, w której prym wiódł arbiter główny Kut, który nie potrafił zapanować nad sytuacją na boisku. Ale po kolei…

| więcej ... |


WALKA O PIERWSZĄ ZDOBYCZ PUNKTOWĄ
27.08.2010 
CZARNI KONDRATOWICE - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Obie ekipy w pierwszych swoich meczach doznały porażki. Nasi gracze po słabszej drugiej odsłonie ulegli 2-3 Ognisku Przeworno, natomiast kondratowiczanie po wyrównanej walce musieli uznać wyższość Świtezia Wiązów, przegrywając 1-2. Spotkania z przedstawicielem ościennej gminy zawsze dostarczały sporej dawki emocji i z reguły były wyrównane. Miejscowi w ostatnich dwóch sezonach do końca musieli walczyć o utrzymanie, w pierwszym przypadku odbyło się to kosztem nefrycian. Przed rozpoczęciem rozgrywek kondratowiczanie uzupełnili swój skład, pozyskując kilku graczy ze Strzelinianki.

| więcej ... |


OGNISKO NIE PRZYGASZONE
24.08.2010 
Przed inauguracyjnym pojedynkiem w A-klasie wiele sobie obiecywaliśmy, były także powody do niepokoju, ponieważ wykrystalizowana w B-klasie kadra musiała zostać przemodelowana. Spowodowane to było kontuzją Marka Mazura, który stanowił bardzo duży atut w linii defensywnej i rządził z perspektywy boiska poczynaniami drużyny. Kolejne osłabienie to absencja Lucka Czyża, który najprawdopodobniej zawiesił buty piłkarskie na kołku i tym samym stworzyła się luka na lewej strony obrony. Zabrakło też naszego skrzydłowego Michała Krawca.

| więcej ... |


INAUGURACJA ZA PASEM
20.08.2010 
Już w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 na boisku piłkarskim w Jordanowie Śląskim dojdzie do otwarcia sezonu A-klasy. Jordanowianie podejmować będą jednego z faworytów do awansu, drużynę Ogniska Przeworno. Po sekwencji zwycięstw w meczach sparingowych w miniony wtorek mało skoncentrowani nefrycianie zremisowali w test-meczu z Czarnymi Siedlakowice. Dziwi to o tyle, że w rywalizacji b-klasowej gromiliśmy tego rywala. Miejmy nadzieję, że to był tylko wypadek przy pracy, a małym usprawiedliwieniem jest nieobecność kilku zawodników. Liczymy też, że wszyscy biało-zieloni należycie podejdą do wykonywania swoich obowiązków na murawie, bo niektórzy z nich jeszcze chyba żyją wakacyjnymi wojażami.

| więcej ... |


PO RAZ KOLEJNY ZE STRZELINIANKĄ
13.08.2010 
Wydział Gier Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej rozlosował zestaw par drużyn, które zmierzą się w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski okręgu wrocławskiego. Wszystkie spotkania zaplanowano na środę 1 września na godzinę 17.00. Piłkarzom Nefrytu na tym etapie rozgrywek los przydzielił beniaminka IV ligi Strzeliniankę Strzelin. W sezonie 2005/2006 biało-zieloni potykali się już z ekipą ze Strzelina i pokusili się o niespodziankę, pokonując ówczesnego przedstawiciela okręgówki 2-1. Wierzymy, że i w tym roku uda się powtórzyć ten sukces.

| więcej ... |


PIKNIKOWA GRA
09.08.2010 
W pochmurną, pierwszą sobotę września nefrycianie zmierzyli się na swoim boisku ze spadkowiczem wałbrzyskiej okręgówki, Piławianką Piława. Po trzech kolejnych zwycięskich test-meczach teraz przyszła kolej na chyba najmocniejszego do tej pory rywala. Wielką niewiadomą też było to w jakim zestawieniu na murawę wybiegną biało-zieloni, gdyż na wczasach przebywają Artur Brzeźny, Kuba Markiewicz, Jarek Demski. Z kolei w orbicie zainteresowań trenera nie mogli też znaleźć się Albert Kaczor (kontuzja) i Lucek Czyż (zapowiada, że rozpocznie treningi od poniedziałku).

| więcej ... |


WIĘCEJ ZŁOŚLIWOŚCI NIŻ PRAWDZIWEJ GRY
05.08.2010 
W środę jordanowianie podejmowali na swoim boisku ekipę Galakticos Solna, która będzie występowała w grupie I A-klasy. Zespól ten ostatnio jest naszym stałym rywalem w meczach sparingowych. Już przed meczem okazało się, że goście mało profesjonalnie podchodzą do pojedynku, gdyż mimo, iż pora rozpoczęcia zawodów była wyznaczona na 18.00, to przyjezdni nawet do 18.30 nie skompletowali składu. Na murawę wyszło ich dziesięciu, po jakimś dołączył jedenasty gracz.

| więcej ... |


BIAŁO-ZIELONI LEPSI OD ZIELONO-BIAŁYCH
02.08.2010 
W ostatni dzień lipca nefrycianie wybrali się do Łagiewnik na spotkanie z tamtejszymi Zielonymi. W minionym sezonie gracze gospodarzy uplasowali się na czwartej pozycji w wałbrzyskiej A-klasie i na pewno byli bardzo wymagającym rywalem dla jordanowian. W meczu nie mogli wziąć udziału przebywający na wczasach Albert Kaczor, Adrian Żak, Lucek Czyż i Tomek Mirowski. Od pierwszej minuty na boisku zameldował się nowy bramkarz w naszych szeregach Tomek Pieciuń.

| więcej ... |


FORMALNOŚCI SPEŁNIONE
28.07.2010 
26 lipca na stronie internetowej DZPN zamieszczono wykaz klubów, które otrzymały licencję na dwa najbliższe sezony. W tym gronie znajduje się też nasz klub. Działacze jordanowian po zgromadzeniu dokumentacji, następnie poczynić musieli także działania zmierzające do poprawy infrastruktury na boisku piłkarskim. Zabiegi to okazały się skuteczne i obecnie montowane jest panelowe ogrodzenie placu gry, co jest niezbędnym wymogiem licencyjnym. Inwestycja finansowana jest z budżetu gminy Jordanów Śląski i jej koszt to ok. 20 tys. zł. 

| więcej ... |


PIERWSZY SPARING DOBRZE ROKUJE
27.07.2010 
W ubiegłą niedzielę biało-zieloni rozegrali pierwszy test-mecz rozpoczynający cykl spotkań kontrolnych przygotowujący nasz zespół do rozgrywek A-klasowych, których inauguracja nastąpi 22 sierpnia. Rywalem nefrycian był beniaminek wałbrzyskiej A-klasy Delta Słupice.

| więcej ... |


STARTUJEMY Z PRZYGOTOWANIAMI
19.07.2010 
19 lipca o godz. 19.00, po krótkim rozbracie z futbolem, na pierwszym treningu spotkają się nasi gracze. Zawodników czeka dość intensywny miesiąc, by dobrze przygotować się do nadchodzącego ciężkiego sezonu. IV grupa A-klasy, w której będziemy występować coraz częściej zwana jest "grupą śmierci". Jest to tym bardzie uzasadnione, że z czterech zdegradowanych z okręgówki drużyn, dwie najlepsze z nich Świteź Wiązów oraz LZS Stary Śleszów znalazły się w naszej grupie.
Oprócz spadkowiczów do grona zespołów aspirujących do awansu zaliczane są też Falko Rzeplin, które w poprzednim sezonie zajęło II miejsce w I grupie A-klasy a także Żórawina i Siechnice. Nie można też zapomnieć o nieobliczalnym Ognisku Przeworno. Mocarstwowe plany zapowiadają również działacze LKS-u Brożec.
Na pierwszej jednostce treningowej oczekiwanych jest kilku nowych zawodników, którzy mogą wzmocnić nasz zespół. Drużyna ma w planach rozegrać kilka spotkań kontrolnych. Najbliższe już w nadchodzący piątek z beniaminkiem wałbrzyskiej A-klasy, Deltą Słupice.

INAUGURACJA 22 SIERPNIA
19.07.2010 
Na stronie internetowej DZPN opublikowano terminarz rozgrywek o mistrzostwo klasy "A" seniorów. Nefrycianie trafili do grupy IV, gdzie w swoim premierowym pojedynku podejmować będą jedną z mocniejszych ekip rozgrywek Ognisko Przeworno.
Tydzień później jordanowianie udają się do Kondratowic na mecz z tamtejszymi Czarnymi. W najdłuższą podróż biało-zieloni wybiorą się do innego beniaminka z Karnkowa, gdzie będą musieli przemierzyć 47 km a najkrótszy dystans do pokonania, to wyjazd do Kondratowic.

| więcej ... |


POZNALIŚMY RYWALI W A-KLASOWEJ BATALII
16.07.2010 
Pocztą pantoflową dotarły do nas informacje o ustaleniu przez Wydział Gier DZPN składu poszczególnych grup A-klasy. Nefrycianie znaleźli się w silnej grupie, w gronie czterech beniaminków. Pierwotnie wróble ćwierkały, że przyjdzie nam rywalizować w bardzo mocnymi przeciwnikami. Okazało się jednak, że silne ekipy Kolektywu Radwanice, Sobótki-Zachód i Galakticos Solna zostały przydzielone do innych grup. Niemniej będziemy konfrontować siły z dwoma spadkowiczami: z Wiązowa i Starego Śleszowa. Wygląda więc na to, że rozgrywki zapowiadają się pasjonująco.

| więcej ... |