ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

  
SEZON 2011 / 2012

  

TARYFA ULGOWA W DRUGIEJ POŁOWIE
08.06.2012 
Przed wieńczącym sezon meczem z Żórawiną właściwie dla nas nie było jakiejkolwiek stawki. Z kalkulacji małej tabelki wynikało także, że goście mieli zapewnione utrzymanie, gdyż legitymowali się najkorzystniejszym bilansem w stosunku do Czarnych Kondratowice i Galakticos Solna. Przyjezdni jednak założyli sobie, że dla zagwarantowania uniknięcia spadku potrzebny jest im minimum punkt, o czym głośno deliberowali przed zawodami.

| więcej ... |


FINISZ SEZONU
31.05.2012 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - KS ŻÓRAWINA
Stawka tego meczu jest duża, ale wyłącznie dla gości, którzy nad strefą spadkową mają dwa punkty przewagi. Nefrycianie walczą właściwie już tylko o utrzymanie czwartej pozycji w tabeli. Przyjezdni będą zapewne bardzo zdeterminowani i postawią na szalę wszystkie siły. Szansę będą mieli tym większe, że prawi zespołu będzie gościła na uroczystości ślubnej naszego zawodnika Sylwka Filasa, który wiadomo też nie będzie miał możliwości udziału w meczu. Wyłączony z gry jest również kontuzjowany Marcin Czyż. Drugi ze skrajnych obrońców ze względu na nadmiar żółtych kartek tez nie będzie mógł zagrać. Duży ból głowy czeka trenera, aby zestawić linię defensywną jordanowian. Istnieje prawdopodobieństwo, że z uwagi na egzamin trenerski do kadry nie będzie mógł być włączony nasz jedyny golkiper Irek Brzezicki. Nie z takimi przeciwnościami losu nasza ekipa potrafiła sobie już poradzić i tym razem też liczymy, że nominalni rezerwowi pokażą się z dobrej strony i zwieńczenie sezonu będzie dla biało-zielonych udane.
TYP: 1.

| więcej ... |


ZREHABILITOWAĆ SIĘ ZA WIERZBICE
25.05.2012 
LKS BROŻEC - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Nieplanowana porażka w ubiegłą z niedzielę z beniaminkiem z Wierzbic, który z dużą ofiarnością walczy o utrzymanie się w gronie A-klasowiczów na pewno dała pole do wielu spekulacji, co do czystej postawy nefrycian. Z tego miejsca trzeba jednak zdementować te podejrzenia, gdyż polegliśmy w uczciwej walce, wykazując się przede wszystkim mniejszą koncentracją. Teraz przychodzi pora na starcie z brożczanami, którzy mieli chyba przed rozgrywkami większy apetyt, niż szóste miejsce. W poprzedniej kolejce miejscowi urwali punkt w Przewornie tamtejszemu Ognisku, co prowadzi do wniosku, że potencjał mają spory.

| więcej ... |


PRZEGRANA NA WŁASNE ŻYCZENIE
22.05.2012 
Przed pojedynkiem z Wierzbicami nasi gracze doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że gospodarze postawią wszystko na jedną kartę, gdyż cały czas walczą o uniknięcie degradacji. Wydawało się, że po zwycięstwie z Ogniskiem jordanowianie powinni poradzić sobie z teoretycznie słabszym rywalem. Oczywiście to założenie musiałoby mieć swoje oparcie w odpowiednim nastawieniu do gry i szacunku do przeciwnika.

| więcej ... |


NEFRYCIAN ŚWIERZBI, ABY WYJECHAĆ Z PEŁNĄ PULĄ Z WIERZBIC…
18.05.2012 
WKS WIERZBICE - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Dla kolegów z sąsiedniej gminy to właściwie jedna z ostatnich szans, aby wykaraskać się ze strefy spadkowej. Do pierwszego bezpiecznego miejsca w tabeli tracą oni trzy punkty a do końca rozgrywek pozostały raptem cztery kolejki. Na początku sezonu wierzbiczanie byli prawdziwą rewelacją, urywając nawet punkty pewnie zmierzającym do okręgówki jaszowiczanom. Z upływem czasu było już o wiele gorzej a teraz sytuacja jest już bardzo trudna. W ostatnim pojedynku o dużym znaczeniu dla układu dolnej części tabeli ekipa WKS-u uległa w Siechnicach Energetykowi. Spodziewamy się pełnej pasji gry ze strony miejscowych, ale jordanowianie nie zamierzają odpuszczać mimo tego, że jedynym celem w ich zasięgu jest utrzymanie czwartej lokaty. 

| więcej ... |


ZGASZONE OGNISKO
17.05.2012 
Po pechowej porażce w Wiązowie nefrycianie przystępowali do starcia z przewornianami z dużymi nadziejami na zwycięstwo. Poparte to było dobrą postawą jordanowian w ostatnich meczach, kiedy to toczyli wyrównane potyczki z drużynami z czołówki. Podopieczni Marcina Czerwińskiego z impetem rozpoczęli bieżącą rundę, zapewniając sobie już właściwie utrzymanie. W latach swojej "świetności" w okręgówce, gdzie pierwsze skrzypce grali Jarosław Taranek i Marek Tabor. Teraz tylko ten drugi reprezentuje barwy Ogniska, a pierwszy jest grającym trenerem b-klasowego UKS Karnków. W ubiegłym roku w spotkaniu wyjazdowym po golu Marcina Lisowskiego wyjechaliśmy z tarczą z trudnego terenu. Sympatyczna ekipa gości z całą pewnością zamierzała się zrewanżować.

| więcej ... |


NIE DAĆ ROZNIECIĆ SIĘ OGNISKU
11.05.2012 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – OGNISKO PRZEWORNO
Po wyrównanym starciu z wiceliderem z Wiązowa nefrycanie tym razem podejmować będą ekipę Ogniska. Goście znajdują się obecnie w środku tabeli, ale aby być pewnym utrzymania muszą zdobyć jeszcze jakieś punkty. Miejmy nadzieję, że nie odbędzie się to kosztem jordanowian. W tej rundzie przyjezdni spisują się bardzo dobrze, dotychczas tylko raz schodzili z boiska pokonani. Ostatnio okazali się lepsi od walczących o uniknięcie degradacji Wierzbiczan, zwyciężając na wyjeździe 2-1. W składzie rywala najważniejszymi ogniwami są Marek Tabor i Łukasz Kunderman, dlatego trzeba będzie odciąć tych zawodników od piłek w środku pola. Biało-zieloni ostatnio prezentują się nieźle i wygrana na pewno jest w ich zasięgu. 

| więcej ... |


NEFRYT OSIADŁ NA MIELIŹNIE
10.05.2012 
Po dwóch kolejnych zwycięstwach z drużynami z czołówki tabeli na drodze nefrycian tym razem stanęła drużyna Świtezi Wiązów, która do niedawna jeszcze miała szanse na zajęcie pierwszej lokaty w tabeli. Podopieczni trenera Konona w meczu na szczycie nie sprostali jednak Polonii Jaszowice i teraz walczą o drugą lokatę z Falko Rzeplin.

| więcej ... |


BURZA BEZ GRZMOTÓW
04.05.2012 
Po zwycięskiej batalii z wiodącymi prym w rozgrywkach jaszowiczanami nefrycianie podbudowani przystępowali do starcia z najlepiej prezentującym się beniaminkiem, Burzą Chwalibożyce. W tamtej rundzie stoczyli się z tym rywalem ciężki bój, po którym dzięki akcji Adriana Żaka i Marcina Lisowskiego, wszystko zakończyło się happy endem. Goście zapewne również liczyli na trzy punkty, bo w poprzedniej kolejce przejechali się jak czołg po Ognisku, aplikując mu sześć bramek, a niemałym wyczynem popisał się ich najlepszy zawodnik Piotr Słonina.

| więcej ... |


OBY BURZA SIĘ NIE ROZPĘTAŁA
02.05.2012 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - BURZA CHWALIBOŻYCE
Po sensacyjnym zwycięstwie z liderem rozgrywek i trzeba dodać, że jak najbardziej zasłużonym, bo na pewno nie byliśmy gorszym zespołem, przychodzi pora na konfrontację z najlepszym z beniaminków. Burza Chwalibożyce w ostatniej kolejce zdeklasowała bardzo dobrze radzące sobie w tej rundzie Ognisko Przeworno. Rozmiary zwycięstwa trochę szokują, bowiem wynik 6-1 świadczy, że ekipa spod Oławy znalazła odpowiednią formę a skutecznością błysnął Piotr Słonina, zdobywając cztery gole. Ten gracz, który do niedawna występował jeszcze na pierwszoligowych parkietach w rozgrywkach piłki nożnej halowej teraz stanowi o sile najbliższego przeciwnika. 

| więcej ... |


USTRZELIĆ STRZELINIANKĘ
20.04.2012 
NEFRYT JORDANÓW – STRZELINIANKA II STRZELIN
Znajdujący się ostatnio w dołku nefrycianie teraz nie mogą pozwolić sobie na porażkę z outsiderem tabeli. Ta runda nie układa się pomyślnie dla jordanowian, gdyż doznali ono już czterech przegranych przy zaledwie jednym zwycięstwie. Widać też, że w drużynie nie dzieje się chyba najlepiej, bacząc na atmosferę. 

| więcej ... |


CZARNA NIEDZIELA
18.04.2012 
O poprzednich słabych spotkaniach w wykonaniu nefrycian mieliśmy szybko zapomnieć, po konfrontacji z Czarnymi Kodratowice. Liczyliśmy, że zawodnicy wyzwolą z siebie maksymalny poziom zaangażowania, gdyż mecze z tym rywalem co po niektórych traktowane są w kategoriach derby. Przegrana z Siechnicami w katastrofalnym stylu mogła w małym stopniu być usprawiedliwiona brakiem trzech odbywających karencję za kartki zawodników. Teraz Michał Krawiec, Artur Brzeźny i Robert Bińczyk byli już do dyspozycji trenera. Brakowało jedynie najbardziej doświadczonego Staszka Ziemby, który wyjechał za granicę. Starcia z sąsiadami zza gminnej miedzy ostatnio z reguły rozstrzygane były na korzyść biało-zielonych. W minionej rundzie jednak zremisowaliśmy z tym przeciwnikiem na własnym boisku 1-1. Można było przypuszczać, że walczący o uniknięcie degradacji kondratowiczanie rzucą na szalę przede wszystkim ambicje.

| więcej ... |


GRALI JAKBY MIELI PRĄDY W NOGACH
05.04.2012 
Pojedynek z Siechnicami miał dać odpowiedź na pytanie, na co stać jordanowian w tej rundzie. Do spotkania z biało-zielonymi Energetyk doznał trzech kolejnych porażek i nic nie zwiastowało, aby na swoim boisku nefrycianie mogliby mieć kłopoty z tym przeciwnikiem. Z drugiej jednak strony, do meczu podopieczni Marka Mazura nie mogli przystąpić w najsilniejszym składzie. Karencja z powodu przekroczenia limitu żółtych kartek nie pozwoliła na udział w spotkaniu Michałowi Krawcowi i Arturowi Brzeźnemu. Z uwagi na czerwoną kartkę pauzował także Robert Bińczyk. Goście byli jeszcze w gorszej sytuacji personalnej. Przed rundą wiosenną ubyło im połowę zawodników z podstawowego zestawienia. Na domiar złego do dnia dzisiejszego Miasto nie zasiliło klubu dotacją i gros kosztów bieżących opłacanych jest z kieszeni działaczy.

| więcej ... |


NIE DAĆ SIĘ PORAZIĆ
30.03.2012 
Primaaprilisowa kolejka zapowiada się bardzo ciekawie. Nefrycianie zmierzą się z niespecjalnie poczynającymi sobie w tej rundzie siechniczanami. Na czoło wysuwa się jednak rywalizacja lidera Jaszowic, który wyjeżdża na "gorący" teren do Chwalibożyc.

| więcej ... |


NIESZCZĘŚLIWA PORAŻKA
29.03.2012 
Po wymęczonym zwycięstwie w pojedynku z osieczanami nefrycianie przystępowali do starcia z silnym Falko Rzeplin z dużymi nadziejami na wywalczenie jakichś punktów. Co prawda w spotkaniu wystąpić nie mógł odbywający karencję za czerwoną kartkę Robert Bińczyk. Za to do gry gotowy był już zmagający się wcześniej z kontuzją stopy Artur Brzeźny. Nieznany jest status zawodniczy Adriana Żaka, który mimo tego, że jak tłumaczył musi odpocząć od piłki, wykazał wolę gry w barwach B-klasowego BKS-u Borów. Sam trener, który zapowiadał, iż w tej rundzie powróci do gry, też nie zdecydował się na występ. Najwidoczniej nie czuje się jeszcze na siłach, aby wspomóc swoich podopiecznych.

| więcej ... |


TRUDNY EGZAMIN PRZED BIAŁO-ZIELONYMI
16.03.2012 
FALKO RZEPLIN – NEFRYT JORDANÓW
Mecz kolejki, w którym skonfrontują swoje siły ekipy z trzeciej i czwartej lokaty w tabeli. Gdyby nefrycianie mogli wystąpić w optymalnym zestawieniu byłyby podstawy do większego optymizmu, a tak wyeliminowani z powodu kontuzji są Adrian Żak oraz Artur Brzeźny. Podobno Adi zrezygnował z udziału w treningach i próbował zakotwiczyć w b-klasowym BKS-ie Borów. Konkluzja w tej sytuacji nasuwa się jedna, że nie każdy kto umiejętności piłkarskie posiada na dobrym poziomie może charakterologicznie pasować do zespołu. Nawiązując do absencji, to wykluczony z udziału w meczu jest też Robert Bińczyk, który będzie pauzował za czerwoną kartkę otrzymaną w ostatnim ostrym starciu z Foto II. Prawdopodobnie nie dojdzie do skutku planowany przez Staszka Ziembę wyjazd za granicę i Wujek będzie do dyspozycji trenera.

| więcej ... |


SIECZKA, W DALEKIM PLANIE FUTBOL
23.03.2012 
Po porażce w Solnej nefrycianie zamierzali zrehabilitować się przed własną publicznością, a okazja ku temu była przednia, bo rywalem była drużyna która walczy o utrzymanie się w A-klasie. Można było nastawić się na twardą walkę, ale to się działo na murawie przeszło najśmielsze oczekiwania, w sensie negatywnym.

| więcej ... |


DRUGA KOLEJKA W WIOSENNEJ SCENERII
16.03.2012 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - FOTO HIGIENA II OSIEK
Po meczu z Solną w szeregach jordanowian panowały minorowe nastroje. Porażka na inaugurację doprowadziła do spadku w tabeli o jedną pozycję, z trzeciej na czwartą. Co prawda wiadomo było, że pojedynek z Galaktcicos będzie trudną przeprawą, z uwagi na brak pięciu zawodników, którzy w ostatnim meczu rundy jesiennej wyszli na boisko w podstawowym składzie, ale wierzyliśmy, że zespół przywiezie jakieś punkty do Jordanowa. Tak niestety się nie stało i biało-zieloni w nienajlepszych nastrojach przystępować będą do rywalizacji z walczącą o utrzymanie drużyną spod Oławy. 

| więcej ... |


MIŁE ZŁEGO POCZĄTKI
12.03.2012 
Przed spotkaniem z Galakticos wiele było niewiadomych. Dyspozycja jordanowian ze sparingów dawała nadzieję, że biało-zieloni mimo wielkiego spustoszenia w swoich szeregach mają duże szanse powalczyć o jakieś punkty. Brak pięciu zawodników z podstawowego składu w porównaniu do rundy jesiennej nakazywał jednak studzić głowy tych, którzy liczyli, że takie dziury w drużynie będzie można szybko uzupełnić. Spotkanie z silną ekipą trenera Kukusia miało dać wstępną odpowiedź na pytanie, w którym miejscu jest nasz zespół.

| więcej ... |


ZDZIESIĄTKOWANY NEFRYT INAUGURUJE RUNDĘ WIOSENNĄ
09.03.2012 
GALAKTICOS SOLNA – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Nefrycianie personalnie wyglądają jakby dosięgła ich dżuma, bo kontuzje, kartki i sprawy prywatne spowodowały, że nasi gracze przystąpią do konfrontacji z Galaktycznymi bardzo osłabieni. Po odejściu na wypożyczenie do Starego Śleszowa naszego najlepszego strzelca Marcina Lisowskiego, lukę po nim wypełnić będzie próbował Robert Bińczyk, były zawodnik m. in. Piasta Dziwiszów czy Woskaru Szklarska Poręba. Trochę czasu jednak upłynie, aby doszedł on do pełnej dyspozycji. 

| więcej ... |


PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W SPARINGACH
22.02.2012 
Mecz agresywniej rozpoczęła Sobótka, stwarzając sobie kilka sytuacji do objęcia prowadzenia Rywale gubili się jednak przed polem karnym, często nie oddając nawet strzału. Dobrze grali obrońcy i Iro na przedpolu. Z biegiem czasu Zachód tracił coraz więcej sił i mniej biegał. Nefryt zarysowywał swoją przewagę, mądrze rozgrywając piłkę na całej długości i szerokości boiska. Po upływie około pół godziny Wujek, dobijając strzał Roberta Bińczyka zmieścił piłkę pod poprzeczką i było 1-0. Na 2-0 z rzutu karnego 5 minut przed przerwą podwyższył Jarek Demski.

| więcej ... |


REMIS NA POCZĄTEK MECZÓW SPARINGOWYCH
13.02.2012 
W swoim pierwszym meczu po okresie przygotowawczym nefrycianie wyjechali do Siechnic, aby tam zmierzyć się z liderem jednej z wrocławskich B-klas, Rapidem Domaniów. Trenerem rywala jest znany z występów w LKS Stary Śleszów, Bartłomiej Mikoda, który miał także epizod w MKS Oława. Rapidzianie mają aspiracje awansu i sprowadzili kilku ogranych w wyższych ligach zawodników.

| więcej ... |


ORZEŁ (HEDRO-FARMS) WYLĄDOWAŁ NA SZCZYCIE
06.02.2012 
29 stycznia br. Zarząd Klubu wspomagany osobami sympatyzującymi z jordanowianami zgotował kibicom prawdziwą ucztę piłkarską, organizując już po raz dziewiąty Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Nefrytu. To wydarzenie futbolowe w miejscowym światku piłkarskim zyskało duży rozgłos i zaproszone zespoły z zadowoleniem zgłaszają akces udziału w niej. W tegorocznym rozdaniu do zmagań przystąpiły: GKS Kobierzyce, debiutant w zawodach Orzeł Sadków, Polonia Jaszowice, Zachód – Sobótka a także Galakticos Solna. Miejscowi  desygnowali do gry dwie drużyny i w sumie do rywalizacji stanęło osiem ekip.

| więcej ... |


IX ODSŁONA TURNIEJU O PUCHAR "NEFRYTU"
25.01.2012 
Już w najbliższą niedzielę 29 stycznia o godz. 13.00 w obiekcie hali sportowej Jordanowie Śl., zgodnie z kilkuletnią tradycją, odbędzie się IX edycja halowych rozgrywek piłki nożnej o Puchar "Nefrytu". Impreza ta na trwałe wpisała się krajobraz piłkarski lokalnego środowiska piłkarskiego. Futbolowe zmagania zawsze cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem, o czym świadczy spora liczba kibiców pojawiająca się na trybunach.

| więcej ... |


WYRWA W LINII OFENSYWNEJ
25.01.2012 
Stało się to, czego od dłuższego czasu można było się spodziewać. Propozycję zmiany barw klubowych przyjął Marcin Lisowski, który zasili drużynę Starego Śleszowa, występującą aktualnie we wrocławskiej klasie okręgowej i plasującą się w środkowej strefie tabeli. Nasz napastnik, jeden z najskuteczniejszych graczy w A-klasie, wielokrotnie obserwowany był przez trenera Krzykowskiego. Jednocześnie przyglądali mu się też działacze GKS-u Kobierzyce. Marcin został przez nasz klub pozyskany właśnie z Kobierzyc via Ślęża Tyniec. W drużynie kobierzyckich juniorów ustawiany był najczęściej w roli ostatniego stopera. Trener Marek Mazur znalazł mu jednak inną pozycję na boisku, wysuniętego napastnika, co jak pokazał czas, było trafnym wyborem. Niewątpliwie jest to osłabienie naszej ekipy. Od niedawna młody żonkoś, zdobył wiele bramek dla biało-zielonych, ale nie ma ludzi niezastąpionych. Ponadto Lisu na razie został wypożyczony na rundę wiosenną i teraz tylko od niego będzie zależało, czy zdoła się wkomponować w nowy zespół i czy będzie chciał przejść do teamu z Gminy Żórawina na zasadzie transferu definitywnego. Wiadomo, że Śleszów dysponuje sporym budżetem na stypendia dla zawodników i oferta finansowa dla Marcina była zapewne na tyle kusząca, że przekonała go do podjęcia decyzji o zmianie przynależności klubowej. Życzymy mu powodzenia.

TRZYNASTA KOLEJKA, TRZYNASTEGO, PECHOWA DLA NEFRYCIAN
09.12.2011 
Zaczęło się od dziwnej sytuacji, ponieważ pojawiając się na stadionie w Żórawinie ok. godz. 9.00 nie zastaliśmy żywej duszy. Było to co najmniej dziwne, gdyż zgodnie z terminarzem rozgrywek oraz obsadą podaną na stronie internetowej DZPN mecz miał rozpocząć się o godzinie 10.00. Po jakimś czasie pojawili się sędziowie a po godz. 10.00 działacz gospodarzy oznajmiając, że godz. rozpoczęcia zawodów została przesunięta na godz. 11.00, jednocześnie komunikując, iż takie zawiadomienie przesłano nam faksem. Sęk w tym, że nikt nigdy takiego pisma z nas nie widział. Arbitrzy też byli zdziwieni rzekomą zmianą godziny spotkania. W związku z tym rozjemca Andrzej Pawlak skontaktował się z prezesem DZPN a ten zasugerował rozegranie pojedynku.

| więcej ... |


OSTATNI AKORD RUNDY JESIENNEJ
12.11.2011 
KS ŻÓRAWINA - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Patrząc przez pryzmat tabeli wydaje się, że zdecydowanym faworytem tej konfrontacji są nefrycianie. Z drugiej jednak strony żórawianie są nieobliczalni, potrafią pokonać w Chwalibożycach Burzę a wcześniej przegrać aż 2-6 z Jaszowicami. Przed rozgrywkami wydawało się, że miejscowi będą spokojnie znajdować się na czołowych lokatach, gdyż mają w swoich szeregach kilku doświadczonych graczy, ale liga zweryfikowała wszystko na niekorzyść ekipy spod Wrocławia. Perzyna, Jankowski czy Rękar to piłkarze o sporych walorach, lecz najwidoczniej nie przekłada się to na mecze.

| więcej ... |


ZIEMBA STACHU… I PO STRACHU…
08.11.2011 
Pojedynek z Brożcem zapowiadał się interesująco, gdyż goście od początku rozgrywek trzymają się górnej części tabeli i przed zawodami dzieliły ich od naszej ekipy cztery punkty. Podopieczni grającego trenera Tomasza Masłowskiego zapewne myśleli o wywiezieniu z Jordanowa przynajmniej oczka, co mogłoby ich przybliżyć do trzeciej pozycji w tabeli. Ich morale wzrosło też po starciu z Ogniskiem Przeworno, w którym zwyciężyli aż 5-1. Nefrycianie natomiast po dwóch kolejnych wygranych mieli ochotę udanie zakończyć występy w tej rundzie przed własną publicznością. Szanse na komplet punktów były spore, bo praktycznie biało-zieloni mieli w końcu w miarę szeroką kadrę. Brakowało tym razem kontuzjowanego Michała Krawca. Michał Balewicz wyjechał do Holandii a Robert Bińczyk nie stawił się z niewiadomych przyczyn.

| więcej ... |


SZYKUJĄ SIĘ CIEKAWE SPOTKANIA
04.11.2011 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - LKS BROŻEC
Goście ostatnio pokazali na tle przewornian, że są mocną ekipą, wygrywając 5-1. Biało-zieloni po męczarniach z Ogniskiem wygryźli z murawy trzy punkty. Postawili się teź liderowi, mimo porażki, będąc zespołem lepszym. Teraz jednak jordanowianie mogą w końcu zagrać w pełnym składzie, gdyż karę za kartki odcierpiało już czterech podstawowych zawodników. Jedynym ubytkiem będzie z pewnością absencja Michała Krawca, który uskarża się na ból kolana. Chcąc utrzymać się w pierwszej trójce tego meczu nie powinno się przegrać, choć rywal do najłatwiejszych nie należy.
TYP: 1.

| więcej ... |


POCZĄTEK NIEUDANY, ALE NA KONIEC EGZAMIN ZDANY…
03.11.2011 
Wiadomym było, że do rywalizacji z nami beniaminek z Wierzbic przystąpi niezwykle zmobilizowany tak, jak większość drużyn potykających się z jordanowianami. Wierzbiczanie nadspodziewanie dobrze wystartowali w rozgrywkach, wywożąc m. in. cenny punkt z Jaszowic. Z kolejki na kolejkę drużyna z pobliskiej gminy nie prezentowała się już tak okazale, pikując aż do strefy spadkowej.

| więcej ... |


OGNISKO NIE ROZBŁYSŁO PEŁNYM BLASKIEM
31.10.2011 
W słoneczne niedzielne popołudnie, 23 października, biało-zielono musieli pofatygować się o jeden z najdalszych wyjazdów w rozgrywkach. Na ich drodze tym razem miało stanąć nieprzewidywalne Ognisko Przeworno, które w rozgrywkach raczej nie spisuje się na miarę swoich oczekiwań. Gospodarze potrafili odebrać na wyjeździe liderowi z Wiązowa, nie byli jednak w stanie pokazać swojej wyższości w pojedynku z okupującym strefę spadkową beniaminkiem z Wierzbic.

| więcej ... |


"OGRABIONY" PERSONALNIE NEFRYT STAJE NAPRZECIW BENIAMINKA
28.10.2011 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - WKS WIERZBICE
Po ostatniej niezwykle trudnej batalii przeciwko Ognisku, gdzie wystąpiliśmy bez kilku kluczowych graczy a nefrycianie pokazali duży charakter, wyjeżdżając z Przeworna z pełną zdobyczą punktową, teraz nadchodzi czas na konfrontację z wierzbiczanami, którzy na początku rozgrywek imponowali formą i grali z rozmachem. Z czasem jednak ich wyniki był coraz gorsze i obecnie zespół z Gminy Kobierzyce plasuje się na 11 pozycji, z dorobkiem ośmiu punktów i wszystko wskazuje na to, że będzie toczył bój o utrzymanie. Szanujemy rywala, ale nie mielibyśmy żadnych obaw o wynik spotkania, gdyby biało-zieloni mogli zagrać w najsilniejszym zestawieniu.

| więcej ... |


NIE POZWOLIĆ ZAISKRZYĆ OGNISKU
21.10.2011 
OGNISKO PRZEWORNO - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Po niesprawiedliwej porażce w meczu na szczycie nie ma czasu spuszczać głów, ale należy już w najbliższej kolejce pokusić się o zwycięstwo w pojedynku z nieobliczalnym Ogniskiem. Do podstawowego składu, po przerwie spowodowanej przekroczeniem limitu żółtych kartek, wracają Marcin Lisowski i Adrian Żak. Z udziału w spotkaniu wyłączeni będą jednak odbywający karencję dwóch meczy Staszek Ziemba, odpoczywający jeszcze jeden mecz za czerwoną kartkę Marcin Czyż oraz kontuzjowany Michał Krawiec. Nasz kapitan zmaga się z urazem kolana i jego występy w tej rundzie są wątpliwe. Ale najważniejsze jest, aby między słupki zdołał wrócić Irek Brzezicki, który w ostatnim starciu musiał opuścić murawę z rozciętą skórą na głowie. 

| więcej ... |


MŁODZI NEFRYCIANIE NA FOTELU LIDERA
18.10.2011 
Znakomicie w rozgrywkach o mistrzostwo IV grupy klasy "A" spisują się juniorzy. W meczu na szczycie zwyciężyli na wyjeździe ekipę Ogniska Przeworno, które otwierało tabelę. Zwycięstwo 2-1 wysforowało jordanowian na pierwszą lokatę. O wygraną nie było łatwo, bo decydującego gola chłopcy zdobyli w ostatniej minucie po kapitalnym kontrataku, który wyprowadził Dawid Lech a sfinalizował celnym strzałem Piotrek Rudziński, który był również autorem pierwszej bramki. Dzięki zdobytym trzem punktom biało-zieloni objęli przodownictwo w tabeli, mając identyczny dorobek punktowy jak przewornianie.

NIEZASŁUŻONA PORAŻKA (NEFRYCIANIE SKĄPANI W ŚWITEZI)
18.10.2011 
Przed meczem kolejki jordanowianie kadrowo wyglądali dramatycznie. Wykluczony był występ czterech podstawowych zawodników. Za nadmiar żółtych kartek mecz karencji odpokutować musieli Marcin Lisowski oraz Adrian Żak. Trzecią kolejkę pauzować musiał Marcin Czyż. Niezdolny do gry, ze względu a uraz odniesiony w starciu z Burzą Chwalibożyce był też nasz kapitan Michał Krawiec. Tak bardzo personalnie osłabieni bianco-verde mieli stoczyć pojedynek z drużyną, która aspiruje do awansu. Z dobrze poinformowanych źródeł wiedzieliśmy, że goście wcale nie demonstrują jakiegoś kunsztu piłkarskiego, a ich walorem jest grający na szpicy Tomasz Bartosz.

| więcej ... |


PRZEPŁYNĄĆ SIĘ PO ŚWITEZI…
14.10.2011 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - ŚWITEŹ WIĄZÓW
Dziewiątka kolejka rozgrywek przynosi prawdziwy hit, ponieważ w szranki stają przodująca w tabeli Świteź Wiązów oraz nefrycianie, którzy ustępują wiązowianom o dwa punkty, plasując się jednocześnie na drugiej pozycji. Spokojnie można byłoby uznać biało-zielonych za faworyta, gdyby nie fakt, iż drużyna wygląda jakby przeszła przez nią dżuma. Duża w tym też zasługa sędziego Kubota, który wziął chyba sobie za punkt honoru spustoszenie szeregów jordanowian. Najpierw w Karszowie usunął z murawy, w tym wypadku wyjątkowo słusznie, Marcina Czyża.

| więcej ... |


POSKROMIONA BURZA, SĘDZIA SWĄ POSTAWĄ WZBURZAŁ…
10.10.2011 
Przed konfrontacją z Burzą nikt z jordanowian nie zamierzał już rozpamiętywać porażki z jaszowiczanami. Chwalibożyczanie są czarnym koniem rozgrywek i jako beniaminek spisują się rewelacyjnie. Nie może to jednak dziwić, wszakże w ich drużynie występują gracze z ligową przeszłością. Na uwagę zasługuje w szczególności Piotr Słonina, który w 2010 r. zakotwiczył w drużynie wielokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej halowej, Clearexie Chorzów.

| więcej ... |


OBY PO MECZU Z BURZĄ NIE BYŁO BURZY W SZKLANCE WODY
07.10.2011 
BURZA CHWALIBOZYCE - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Po zaznaniu po raz pierwszy w tej rundzie goryczy porażki, nefrycianie wybierają się do beniaminka, który jak do tej pory spisuje się bardzo dobrze, zajmując piątą pozycję, ze stratą zaledwie punktu do jordanowian. Załamani po ostatnim spotkaniu biało-zieloni, gdzie remis stracili w doliczonym czasie gry, muszą jak najszybciej się pozbierać, wyciągnąć wnioski i zapomnieć o tej przegranej. Jedyną odpowiedzią może być piłkarska złość i pokazanie, że trzecia lokata nie jest przypadkowa. 

| więcej ... |


Z PIEKŁA DO CZYŚĆCA i Z POWROTEM
04.10.2011 
Potyczka z jaszowiczanami miała być piękną futbolową przekąską. Spadkowicz z okręgówki nie ukrywa, że celem numer jeden jest powrót do wyższej klasy rozgrywkowej. Po początkowych niepowodzeniach widać, że przyjezdni złapali właściwą formę, czego potwierdzeniem były zwycięstwa nad Świtezią oraz wysoka wygrana z Ogniskiem. Goście w swoim składzie posiadają zdecydowanie bardziej otrzaskanych piłkarsko graczy, jak Albert Połubiński, Jacek Bielecki czy też mający epizod w naszym klubie Grzesiek Botuszan.

| więcej ... |


UŻYĆ TAJNEJ BRONI PRZECIWKO POLONII
30.09.2011 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - POLONIA JASZOWICE
Szlagier VII serii rozgrywek. Batalia ekip, które sąsiadują ze sobą w tabeli. Nefrycianie dystansują jaszowiczan o jeden punkt. Mecz ten przez co niektórych postrzegany jest jako quasi-derby. Team trenera Połubińskiego, jak dotąd doznał jednej porażki i to niespodziewanej, ulegając na własnym boisku Burzy Chwalibożyce 0-1. W ostatniej kolejce pewnie ograł zawsze groźne Ognisko Przeworno. Jednak o prawdziwej sile Polonii świadczy zwycięstwo z liderem w Wiązowie. 

| więcej ... |


NEFRYCIANIE WYPUNKTOWALI PRZEŁADOWANYCH AMBICJĄ KARSZOWIAN 
28.09.2011 
Starcia z rezerwami Strzelina, mimo tego, że gospodarze przed zawodami zamykali tabelę, nie traktowaliśmy w kategoriach "bułki z masłem", gdyż spodziewaliśmy się, iż miejscowi wykrzeszą mnóstwo ambicji i nie będą odstawiać nogi w żadnej sytuacji. Patrząc na przebieg meczu rzeczywiście tak to wyglądało z tym, że w pewnych fragmentach ze strony Karszowa miało miejsce tylko polowanie na nogi naszych zawodników.

| więcej ... |


Mecz w ramach III kolejki o mistrzostwo klasy "A" juniorów
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - ENERGETYK SIECHNICE 7-2 (1-1) 
26.09.2011 

Rozpędzeni adepci jordanowskiego futbolu po raz kolejny zdeklasowali rywala. Tym razem zademonstrowali grę z polotem na tle groźnych siechniczan. Strzeleckim nosem błysnął zdobywca czterech bramek Arek Barabach, dwa gole dołożył wprowadzony na murawę w drugiej połowie Piotrek Rudziński a listę strzelców uzupełnił, po pięknej indywidualnej akcji, Rysiek Ziemba.
Dzięki tej wygranej młodzi nefrycianie nadal liderują rozgrywkom.
Aby przekaz ze spotkań był pełny, po raz kolejny apeluję o przesyłanie relacji na konto gawelg@poczta.onet.pl. W szczególności liczę na zawodników rezerwowych, bądź kontuzjowanych (np. Patryk Tapka).

CZAS POKAZAĆ REALNĄ SWOJĄ WARTOŚĆ! 
23.09.2011 
Strzelinianka II Strzelin - Nefryt Jordanów Śląski
Najbliższa kolejka zweryfikuje prawdziwą siłę nefrycian, gdyż po meczu z kondratowiczanami nastroje są nienajlepsze. Remis nie jest zadowalającym wynikiem, z drugiej wszakże strony po pięciu kolejkach jordanowianie są jedyną niepokonaną ekipą. Martwić może jednak coś innego, że co niektórzy w zespole rynsztokowymi docinkami działają tylko na własną niekorzyść. Czas, aby przejrzeli na oczy i zastanowili się, czy rzeczywiście nie mają zbyt wygórowanego ego…

| więcej ... |


JUNIORZY ROZPOCZĘLI Z WYSOKIEGO C
23.09.2011 
Młodzi jordanowianie bardzo udanie zainaugurowali rozgrywki o mistrzostwo klasy "A". W swym premierowym pojedynku rozgromili KS Żórawinę 13-0, nie pozostawiając rywalowi złudzeń. W drugim spotkaniu z kolei w pokonanym polu pozostawili Borek Strzeliński, aplikując rywalowi na wyjeździe dziewięć bramek, tracąc dwie.

| więcej ... |


FUTBOLOWA BRYNDZA
21.09.2011 
Ten mecz miał być demonstracją możliwości siły nefrycian, którzy posiadali informację, że w razie zwycięstwa obejmą prowadzenie w tabeli. Ale jak się okazało ta szansa ich raczej sparaliżowała. Ale po kolei… 
Starcia z Czarnymi zawsze należały do zaciętych, gdzie nikt nie odstawiał nogi a nieustępliwości nie można było nikomu odmówić. Teraz też zapowiadały się wielkie emocje.

| więcej ... |


SPUSTOSZENIE W SZEREGACH BIAŁO-ZIELONYCH
14.09.2011 
Nefryt Jordanów Śląski - Czarni Kondratowice
Zdziesiątkowani nefrycianie będą musieli sporo się "napocić", aby pokazać swoją wyższość nad ekipą z sąsiedniej gminy. W orbitę zainteresowań przy ustalaniu kadry, z uwagi na obowiązki pracownicze, nie może być brany pod uwagę Adrian Żak. Urazu biodra nabawił się Marcin Czyż i jego szansę na grę są minimalne. Na dzień dzisiejszy nasz etatowy prawy obrońca jest niedysponowany. 

| więcej ... |


ENERGETYK (ARTUR) POSKROMIŁ ENERGETYKA
14.09.2011 
Konfrontacjom z Energetykiem zawsze towarzyszyły duże emocje, gdyż siechniczanie regularnie uchodzili za jednego z pretendentów do awansu. Tym razem też zapowiadali walkę o promocję. Argumentowali to m. in. faktem budowy nowego stadionu na tysiąc osób. Walory gospodarzy były znane. To przede wszystkim rutynowany bramkarz Kaczmarek oraz doświadczony stoper Broniszewski. Na uwagę zasługiwał też skuteczny napastnik Ziółkowski.

| więcej ... |


PEŁNI ENERGII NA ENERGETYK
09.09.2011 
Energetyk Siechnice – Nefryt Jordanów Śląski
Ten mecz jest dużą niewiadomą, ponieważ siechniczanie w ostatniej kolejce zaskakująco wysoko zwyciężyli na wyjeździe zawsze groźnych przewornian. Jordanowianie w spotkaniu z Rzeplinem szczęśliwie zremisowali, choć trzeba przyznać, że Falko nie stworzyło jakiejś dużej ilości sytuacji podbramkowych. Z Energetykiem zawsze grało nam się niezwykle ciężko, o czym świadczą dwie porażki w ubiegłym sezonie. Podopieczni trenera Kopaczewskiego są mieszanką młodości z rutyną, gdzie zespól w ryzach trzymają rutynowani Kaczmarek i Broniszewski. Do swojego boiska ze sztuczną nawierzchnią gracze spod Wrocławia są przyzwyczajeni, a nam może ono sprawić mały kłopot.

| więcej ... |


BEZ FAJERWERKÓW
07.09.2011 
Przed skrzyżowaniem sił z zespołem Falko Rzeplin trudno było jednoznacznie ocenić szanse nefrycian. Co prawda znajdowaliśmy się na szczycie tabeli, jednakże po dwóch kolejkach o niczym to nie świadczyło. Powodem do zmartwień była też absencja dwóch podstawowych bocznych obrońców Marcina Czyża oraz Tomka Mirowskiego. Spisująca się do tej pory bez zarzutu linia defensywna z konieczności musiała być przemeblowana. Z pomocy do obrony cofnięty został Sylwek Filas a na prawą obronę powędrował Radek Gabryś. Nominalny napastnik Marcin Lisowski rozpoczął mecz na lewej flance pomocy. Od pierwszych minut zawodów na szpicę trener Marek Mazur delegował Jarka Demskiego w parze ze Staszkiem Ziembą.

| więcej ... |


CZY UTRZYMAMY POZYCJĘ LIDERA?
02.09.2011 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - FALKO RZEPLIN
Pozycja lidera rozgrywek zobowiązuje. W związku z tym, miło byłoby kontynuować zwycięską passę . Zadanie będzie wszakże niezwykle trudne. Drużyna gości jest jednym z kandydatów do awansu i na pewno nie będzie łatwym kąskiem. Mimo odejścia kilku graczy, pozyskano na ich miejsce nie gorszych zawodników, takich jak np. Paweł Dudzik. W inauguracyjnym starciu rzeplinianie nie sprostali Świtezi. 

| więcej ... |


POSIEKANI NAS SZEŚĆ KAWAŁKÓW…
29.08.2011 
Po zwycięskiej dla jordanowian pierwszej serii rozgrywek naszych chłopców czekał najdalszy wyjazd w rozgrywkach, do Osieku, położonego w niewielkiej odległości od Oławy. Mecze z Foto II na wyjeździe zawsze należały do bardzo zaciętych, a nawet wywalczona jakiś czas temu wygrana 3-0 była wymęczona.

| więcej ... |


NIE DAĆ SIĘ POSIEKAĆ OSIEKOWI
26.08.2011 
Inauguracyjna kolejka przysporzyła dużej dawki emocji, zwrotów akcji i boiskowej walki. Pierwszym liderem są gracze beniaminka z Wierzbic, po zwycięstwie 4-1 nad Strzelinianką II Strzelin. Średnia bramek przekroczyła 3 gole na jedno spotkanie. Najwięcej razy piłka wpadała do siatki na boisku w Jaszowicach, gdzie miejscowi pokonali 4-1 Czarnych Kondratowice. Teraz nadchodzi czas na drugie rozdanie, które zapewne nie będzie mniej interesujące.

| więcej ... |


ROZSTRZELANI PRZEZ STRZELINIANKĘ
26.08.2011 
W spotkaniu pucharowym na szczeblu wrocławskim nefrycianom przyszło zmierzyć się z ich stałym rywalem w tych rozgrywkach, Strzelinianką Strzelin. Bilans starć z tym zespołem był na zero, gdyż obie drużyny zanotowały po jednym zwycięstwie. Tym razem jednak czwartoligowiec nie zamierzał lekceważyć meczu i trener Bolkowski posłał do boku silną wyjściową jedenastkę. W szeregach jordanowian brakowało natomiast Sylwka Filasa, Adriana Żaka i Grześka Szwieca. Z perspektywy ławki rezerwowych mecz oglądał też Jarek Demski, który ma zdartą skórę na stopie.

| więcej ... |


OTWARCIE ZA TRZY PUNKTY
24.08.2011 
Meczem z Galakticos Solna nefrycianie rozpoczęli swoje występy w rozgrywkach 2011/2012. Mimo, że ekipa z gminy Kobierzyce bardzo dobrze radziła sobie w zeszłorocznych zmaganiach, spodziewaliśmy się, że biało-zieloni od wysokiego "c" zainaugurują sezon. Spotkanie miało dać odpowiedź, na co stać podopiecznych Marka Mazura i zweryfikować możliwości jordanowian. Wymagający rywal liczył na zgarnięcie jakiejś zdobyczy punktowej. Przyjezdni prowadzeni przez Wojciecha Kukusia są dobrze poukładani taktycznie i drzemie w nich spory potencjał.

| więcej ... |


PIERWSZA ODSŁONA
19.08.2011 
W najbliższą niedzielę nastąpi inauguracja rozgrywek o mistrzostwo klasy „A” seniorów, na co z utęsknieniem wyczekiwało wielu kibiców. Piłkarze z całą pewnością dostarczą nam wiele emocji i spodziewamy się, że mecze będą stały na wysokim poziomie.

NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – GALAKTICOS SOLNA
Premierowy pojedynek nefrycianom przyjdzie rozegrać z zespołem, który jest przez nas bardzo dobrze znany. Drużyna z Solnej ostatnio występowała w innej grupie A-klasy, gdzie na koniec rozgrywek zajęła piątą lokatę. Pierwsze sparingowe jordanowian nie napawały optymizmem, ale ostatnia wygrana 2-0 w Sobótce Zachodniej daje nadzieję, że chłopcy odpowiednio wstrzelili się z formą.

| więcej ... |


PIERWSZE TEST-MECZE POD ZNAKIEM EKSPERYMENTALNEGO SKŁADU
11.08.2011 
27 lipca biało-zieloni zapoczątkowali serię spotkań kontrolnych a jako pierwszy na ich drodze stanął A-klasowicz ze Słupic. Przystępując do meczu z miejscową Deltą jordanowianie dysponowali przetrzebionym składem. Wyłączony z gry na kilka tygodni jest nasz golleador Marcin Lisowski. Z różnych powodów zabrakło także Michała Krawca, Marcina Czyża, Mateusza Sionkowskiego, Radka Gabrysia, Kuby Markiewicza. 
Pierwsze fragmenty rywalizacji przebiegały pod dyktando nefrycian. Wyższość gości udokumentowana została dwiema bramkami autorstwa Staszka Ziemby i Jarka Demskiego. Najpierw mierzonym strzałem w siatce piłkę ulokował Ptaku a w 25 min. skutecznym strzałem akcję swojego zespołu sfinalizował Murzyn.

| więcej ... |


LIGOWY SERIAL BĘDZIE MIAŁ PREMIERĘ 21 SIERPNIA
22.07.2011 
Za miesiąc nastąpi inauguracja rozgrywek o mistrzostwa A-klasy. W pojedynku inauguracyjnym nefrycianie podejmować będą zespół Galakticos Solna. Ekipa z Gminy Kobierzyce w poprzednim wydaniu ligowym występowała w grupie I, gdzie na koniec zmagań uplasowała się na piątej pozycji. Drużyna Solnej jest naszym dyżurnym sparingpartnerem i z reguły mecze testowe kończyły się zwycięsko dla jordanowskiego teamu. W przygotowaniach do rundy wiosennej podopieczni trenera Marka Mazura po dwóch bramkach Marcina Lisowskiego i jednej Jarka Demskiego pokonali gospodarzy 3-1.

| więcej ... |