ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

  
SEZON 2012 / 2013

  

PODSTAWA, TO KRYĆ PODSTAWKA…
12.06.2013 
W trzecim od końca spotkaniu rozgrywek nefrycianie stanęli przed nie lada wyzwaniem, gdyż musieli zmierzyć się z liderem, Falko Rzeplin. Po trzech porażkach z rzędu należało pokazać niedowiarkom, że porażki z drużynami walczącymi o utrzymanie spowodowane były przejściowym okresem niedyspozycji. Zadanie było jednak niezwykle wymagające, ponieważ rzeplinianie dysponujący, jak na realia A-klasy, zasobnym budżetem, w przypadku braku awansu musieliby potraktować bieżący sezon jako stracony. Tydzień wcześniej udało im się wyjść z wielkich opresji, kiedy to, przegrywając z Burzą Chwalibożyce 0-2, zdołali doprowadzić do remisu, co przy równej ilości punktów daje im bonus w postaci lepszego bilansu meczów bezpośrednich.

| więcej ... |


BLAMAŻ (0-4 w Osieku) i to by było na tyle...
05.06.2013 

CZAS W KOŃCU SIĘ PODNIEŚĆ!
31.05.2013 
FOTO-HIGIENA II OSIEK – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Ostatnie rezultaty jordanowian dostarczają argumentów, że mecze są przez nich odpuszczane. Trzeba jednak spojrzeć na to z innej strony, po prostu gra w wykonaniu biało-zielonych jest mizerna i porażki z drużynami z tyłu tabeli znamionują, że po raz kolejny runda wiosenna w wydaniu naszych graczy jest beznadziejna. Najwyraźniej aktualny potencjał nefrycian jest taki, a nie inny. Spekulanci mogą sobie myśleć co chcą, ale z całą pewnością nie oddajemy punktów, tylko taka jest siła drużyny Marka Mazura.

| więcej ... |


U STÓP ŚLĘŻY NEFRYT NIE ZWYCIĘŻYŁ
31.05.2013 
Na wyjazd do nieodległej Sobótki trener dysponował najsilniejszą natenczas kadrą. Jordanowianie mieli zrehabilitować się za dwie ostatnie porażki, jednakże należało liczyć się z dużym oporem miejscowych, którzy bronią się przed spadkiem. Że w tej lidze wszystko jest możliwe pokazał mecz Ślęży z praktycznie już spadkowiczem z Księginic, gdzie goście sensacyjnie ograli sobótczan.

| więcej ... |


NEFRYCIAN DOSIĘGNĄŁ PARALIŻ PIŁKARSKI
28.05.2013 
Pojedynek z walczącą o utrzymanie ekipą z Żórawiny miał pokazać, że biało-zieloni nie okażą się dobrym wujkiem i nie oddadzą punktów kolejnej, po Orle Pustków drużynie, która ich potrzebuje. Niepokój i obawy mógł wzbudzić wynik gości w potyczce derbowej z Falko, gdzie podopieczni trenera Perzyny nieznacznie ulegli faworyzowanemu rywalowi. Jordanowianie po raz wtóry nie mogli wystąpić w optymalnym składzie. Sprawy prywatne od udziału w spotkaniu wyeliminowały Marcina Czyża, za czerwoną kartkę pauzował Mateusz Sionkowski a Jarek Demski jest kontuzjowany i najprawdopodobniej do końca rundy nie pojawi się już na boisku. W kadrze uwzględniany mógł być natomiast powracający po urazie Artur Sieradzki. Na zbiórkę nie stawił się również Krystian Rubajczyk.

| więcej ... |


ZDZIESIĄTKOWANY NEFRYT POLEGŁ
23.05.2013 
Przed wyprawą do Brożca wiadomo było, że biało-zieloni przystąpią do meczu w mocno okrojonym zestawieniu. W linii obronnej zabrakło odpoczywającego za nadwyżkę żółtych kartek Sylwka Filasa. Z tego samego powodu pauzował nasz środkowy pomocnik Artur Brzeźny. Z kolei do gry ze względu na kontuzje niezdolni byli nasi napastnicy Jarek Demski i Artur Sieradzki. Z uwagi na sprawy rodzinne nie stawił się również Paweł Bzdzian. Pozbawiony zębów trzonowych trener musiał uzupełnić skład, dokooptowując go zawodnikami z zespołu juniorów, tj. Dawidem Lechem i Patrykiem Turkiewiczem. Szansę występu od pierwszych minut dostał również Maciek Rogal.

| więcej ... |


NEFRYT JAK CHCE, TO POTRAFI
17.05.2013 
Mecze z pobliskimi Kondratowicami zawsze elektryzowały wielu okolicznych sympatyków piłki nożnej, gdyż potyczki z tym rywalem zawsze dostarczały wiele emocji, niekoniecznie piłkarskich. W ostatnich zmaganiach to my legitymowaliśmy się lepszym bilansem. Teraz jednak Czarni solidnie się wzmocnili i od początku tej rundy spisują się bardzo dobrze. Zwycięstwo nad liderem z Rzeplina pokazało, że drużynę, która przez wielu była skazywana już na degradację, stać na wiele. 

| więcej ... |


OBY NIE ZIŚCIŁ SIĘ CZARNY SCENARIUSZ
10.05.2013 
NEFRYT JORDANÓW – CZARNI KONDRATOWICE
Będący na fali kondratowiczanie są stawiani w roli faworytów tego pojedynku, gdyż wyniki przez nich osiągane w rundzie wiosennej są rzeczywiście imponujące. Ostatnia wygrana z liderem z Rzeplina i bilans czterech zwycięstw i jednego remisu działają na wyobraźnię. Efekty dają solidne transfery, których Czarni dokonali przed tą kampanią. Tacy gracze jak Radosław Grzywniak czy Marcin Lisowski mogą sami zdecydować o losach spotkania. 

| więcej ... |


PIŁKARSKI PIKNIK
06.05.2013 
Wyjeżdżając do Księginic na spotkanie z tamtejszą Ślęzą wszyscy sprzyjający nefrycianom nie zakładali nic innego jak tylko zdobycie pierwszego w tej rundzie kompletu punktów. Kiepskie nastroje po porażce z beniaminkiem z Pustkowa miała poprawić wyprawa do kolejnego z debiutantów A-klasowych zmagań. Gospodarze na wiosnę tracą średnio siedem goli, ale nasza gra w ofensywie też pozostawia wiele do życzenia. Wiadomym było, że jak odskoczy się na przewagę dwóch, trzech bramek, to ambitni księginiczanie raczej oddadzą pole.

| więcej ... |


ROZDZIOBANI PRZEZ ORŁA
06.05.2013 
Pojedynek z Orłem Pustków Wilczkowski przez co niektórych określany jest mianem derby, gdyż obie miejscowości położone są od siebie w odległości 6 km. Beniaminek w rundzie jesiennej uległ nefrycianom 0-5 i teraz wybierał się do nas niezwykle zmotywowany i pewny wiary w zwycięstwo. Oczekiwania pustkowian na korzystny wynik były tym większe, że ostatnio pokonali Ognisko Przeworno, z którym jordanowianie straszne się męczyli, ostatecznie remisując 2-2. Porażka w Sobótce Zachodniej też nie nastawiała jakoś optymistycznie. Na domiar złego w spotkaniu wystąpić nie mogli Jarek Demski, Michał Krawiec i Sylwek Filas. Takie okoliczności zmusiły trenera do posłania od pierwszych minut meczu na murawę Radka Gabrysia. W linii ataku pojawił się też Staszek Ziemba.

| więcej ... |


PORAŻKA NA WŁASNE ŻYCZENIE…
30.04.2013 
Po niezbyt udanym otwarciu rundy wiosennej nefrycianie wybrali się na mecz do nieodległej Sobótki Zachodniej, by zmierzyć się z drużyną, która została wcześniej odprawiona z bagażem pięciu bramek z Rzeplina. Wiadomo było, że w spotkaniu udziału nie weźmie Tomek Mirowski i w związku z tym trener musiał jakoś uzupełnić tę lukę innym młodzieżowcem. Postawił na Pawła Ziembę, który desygnowany został do gry w pomocy. Od początku zawodów na pozycji prawego obrońcy wystąpił Krystian Rubajczyk.

| więcej ... |


POJEDYNEK NA ZACHODZIE, PRAWIE W SAMO POŁUDNIE…
19.04.2013 
Przed nami kolejna kolejka w ramach wiosennej kampanii piłkarskiej w A-klasie. Szykuje się wiele interesujących spotkań, jak konfrontacja Brożca z Burzą Chwalibożyzce. Zapraszamy wszystkich stęsknionych kibiców do dopingowania swoich pupili.

ZACHÓD SOBÓTKA - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Zachodzianie nie mieli nic do powiedzenia w Rzeplinie z tamtejszym Falko już do przerwy, tracąc pięć bramek. Nefrycianie z kolei nie błysnęli formą w meczu z Ogniskiem. Wygląda więc na to, że potyczka ta pokaże, która z ekip nie trafiła w odpowiednim momencie z formą. Sobótczanie mają nad strefą spadkową zaledwie sześć punktów przewagi i nie mogą sobie pozwolić na porażki. Jordanowianie będą zapewne chcieli odbudować się po starciu z Przewornem i pokazać, że są czołową drużyną naszej ligi. Szkoda tylko, że Jarek Demski, który w ostatnim spotkaniu pokazał się z dobrej strony z powodu kontuzji nie wybiegnie na płytę boiska w Zachodzie. Jeżeli biało-zieloni pokażą uporządkowaną grę, stać ich na wygraną.

| więcej ... |


OGNISKO ROZBŁYSŁO, NEFRYT PRZYGASŁ
18.04.2013 
Przed wiosenną premierą piłkarską wśród nefrycian apetyty były rozbudzony, ale też panował umiarkowany optymizm. Z obozu gości dochodziły sygnały, że w przerwie zimowej doszło do sporych zmian w ich zestawieniu. Jak się później okazało przecieki były nie końca wiarygodne, gdyż w barwach przewornian brakowało w zasadzie jedynie środkowego pomocnika Marka Tabora. Najbardziej obawialiśmy się mającego w swoim piłkarskim CV występy w Kluczborku Arkadiusza Półchłopka. Wśród jordanowian brakowało wyłącznie pauzującego za przekroczony limit żółtych kartek Mateusza Sionkowskiego. Choć, tak prawdę powiedziawszy, jeżeli istnieje sposobność zawieszenia dyskwalifikacji za czerwoną kartkę (casus Radosława Grzywniaka z Czarnych Kondratowice), to dlaczego analogicznie DZPN nie może postąpić w przypadku nadmiaru żółtek…

| więcej ... |


GŁÓD PIŁKI ZOSTANIE ZASPOKOJONY… 
12.04.2013 
Długo oczekiwana runda wiosenna rozpoczyna się w najbliższą niedzielę i miejmy nadzieję, że planów nie pokrzyżuje już kapryśna aura. Poniżej prezentujemy swoje typy.

NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - OGNISKO PRZEWORNO
Tak naprawdę nie wiemy, na co stać gości. Nie zmienia to jednak faktu, że z tym rywalem toczyliśmy zawsze zacięte boje, choć w roli gospodarza z reguły wygrywaliśmy. W rundzie jesiennej, po niezwykle zaciętej batalii nefrycianie wywieźli z trudnego terenu jeden punkt. Przewornianie posiadają identyczny dorobek punktowy i wskazanym byłoby zwyciężyć i uciec im na dystans trzech punktów.

| więcej ... |


WIELKA PIŁKA PO WIELKIEJ NOCY
06.02.2013 
Runda wiosenna miała rozpocząć w ubiegłą niedzielę, jednak z powodu złych warunków atmosferycznych Wydział Gier DZPN zdecydował o przesunięciu kolejki na 1 maja o godz. 11.00. Tym samym zamiast zmierzyć się z ekipą Orła Pustków nefrycianie w sobotę, na sztucznej płycie stadionu dzierżoniowskiego OSIR-u, rozegrali ostatni sparing. Rywalem jordanowian był zespół Delty Słupice, który na co dzień występuje w rozgrywkach świdnickiej A klasy. Biało-zieloni zademonstrowali dobrą dyspozycję, bezwzględnie punktując rywala.

| więcej ... |


BURZA SIĘ ROZSZALAŁA…
06.02.2013 
W minioną niedzielę Zarząd Klubu wspomagany osobami sympatyzującymi z nefrycianiami przygotował prawdziwą piłkarską ucztę, przeprowadzając jubileuszową, X edycję, Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Nefrytu. Impreza w lokalnym światku piłkarskim zyskała już niemałą popularność i zaproszone drużyny zawsze chętnie zgłaszają swój akces. 

| więcej ... |


JUBIELUSZOWA, X EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR "NEFRYTU"
25.01.2013 
Już w najbliższą niedzielę, zgodnie z kilkuletnią tradycją, uż X odsłona rozgrywek halowych o Puchar "Nefrytu". Impreza ta na trwałe wpisała się krajobraz piłkarski naszej gminy. Zmagania piłkarskie zawsze cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem, o czym świadczy liczba kibiców pojawiająca się na trybunach.

| więcej ... |


DOMANIOWIANIE ODARCI ZE ZŁUDZEŃ
30.11.2012 
Spotkanie wieńczące rundę jesienną z Rapidem Domaniów miało dać świadectwo, że nefrycianie zasługują na trzecie miejsce w tabeli. Przyjezdni jeszcze niedawno niespodziewanie zajmowali pierwszą lokatę, choć trzeba przyznać, że stało się to głównie dzięki temu, iż otrzymali trzy punkty przy "zielonym stoliku" za mecz z Burzą Chwalibożyce, której na boisku ulegli 0-3. Porażka z Falko 0-3 dała sygnał, iż rapidzianie są na pewno w naszym zasięgu i przy odpowiedniej motywacji oraz poważnym potraktowaniu przeciwnika jordanowianie powinni sobie poradzić. W szeregach gości jedynie Mikoda i Strzemedłowski to zawodnicy, którzy są kojarzeni przez kibica A-klasy.

| więcej ... |


OSTATNI AKORD RUNDY DLA NEFRYCIAN
09.11.2012 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – RAPID DOMANIÓW
Po dwóch dotkliwych porażkach nadchodzi pora na zdobycie trzech punktów, wieńczących w sumie udaną rundę jesienną. W starciach z dwiema ekipami dysponującymi największą siłą w lidze nie mieliśmy za wiele do powiedzenia. Falko i Burza, posiadające możnych sponsorów i tym samym zawodników ściągniętych z wyższych lig nie pozostawiają złudzeń, kto jest faworytem do awansu. O dziwo nasz najbliższy rywal przed poprzednią kolejką znalazł się na szczycie tabeli, wobec przyznanego na jego korzyść walkowera za grę nieuprawnionego gracza w szeregach Burzy, Waldemara Żelaski. Rzeplinianie pokazali jednak w Domaniowie, że dysponują wielką siłą, zwyciężając 3-0 i spychając najlepszego z beniaminków na drugą pozycję. Podopieczni trenera Mikody to bardzo niewygodny przeciwnik i ciężko przewidzieć jego atuty.

| więcej ... |


SPARALIŻOWAŁA STAWKA I KLASA PODSTAWKA …
31.10.2012 
W ostatni weekend wiele z planowanych spotkań nie mogło dojść do skutku, gdyż intensywne opady śniegu uniemożliwiły odpowiednie przygotowanie boisk. W naszej grupie jedynie rzeplinianie byli w stanie doprowadzić murawę do stanu używalności. Tym samym mieliśmy sposobność sprawdzenia swoich umiejętności przez faworyta do awansu. W szeregach gospodarzy występuje plejada zawodników, którzy doświadczyli gry w wyższych klasach rozgrywkowych. Na uwagę zasługuje zwłaszcza Grzegorz Podstawek, który w barwach Polonii Bytom strzelał gole na pierwszoligowym froncie. Barw jednego z dwóch kandydatów do awansu bronią również Marcin Lisowski i Adrian Żak, którzy jeszcze w poprzednim sezonie występowali w naszej ekipie. Z całą pewnością więcej jakości do gry drużyny spod Żórawiny wnosi ten pierwszy.

| więcej ... |


ODSIECZ Z III LIGI NIE PRZYBYŁA
22.10.2012 
Przed potyczką najczęstszym pytaniem, które padało, była wątpliwość czy w sukurs osieczanom przyjdą zawodnicy niewystępujący w ostatnim meczu trzecioligowym w barwach Foto-Higieny Gać. Jak się okazało, okoliczności przybrały diametralnie odmienny obraz. Goście mieli wielki problem z e skompletowaniem jedenastki. Jordanowianie wręcz odwrotnie, bo trener mógł wybierać ze wszystkich graczy (może za wyjątkiem Robert Bińczyka pojawiającego się na meczach w kratkę).

| więcej ... |


ZBLIŻA SIĘ CZAS WERYFIKACJI
17.10.2012 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – FOTO HIGIENA II OSIEK
Jeżeli goście podejdą do spotkania z nami, jak z Burzą czy Falko, to czeka niezwykle trudne zadanie. Właśnie w tych meczach ich skład bazował w dużej mierze na zawodnikach, którzy nie znaleźli uznania w oczach trenera ich pierwszej drużyny występującej w trzecioligowych rozgrywkach. Efektem tego była wielka niespodzianka, czyli wygrana z Falko. Jordanowianie z dobrej strony pokazali się w pojedynku w Żórawinie i udowodnili, że przy odpowiedniej motywacji mogą sporo osiągnąć. Przypadek sprawił, że na stronce pojawił się typ na wygraną żórawian. Być może teraz należałoby podtrzymać takie prognozy i przewrotnie stawiać na porażki?. Po zaaplikowaniu ostatniemu rywalowi nasi gracze zapewne nie zamierzają się oszczędzać i stanąć na wysokości zadania, co przełoży się na zdobycie pełnej puli. Jest to tym bardziej prawdopodobne, bo żaden z graczy nie zgłosił swojej absencji.
TYP: 1.

| więcej ... |


WYCIŚNIĘCIE SOKU Z ŻU(Ó)RAWINY
17.10.2012 
Wyprawa do Żórawiny miała nam udowodnić, że porażki z Polonią Wrocław w Pucharze Polski oraz z Brożcem, to wypadek przy pracy. Starcia z podopiecznymi trenera Perzyny zawsze dostarczały mnóstwo wrażeń i emocji i z reguły padało w nich dużo bramek. Teraz zespół w przeszłości występujący nawet w IV lidze jest w fazie przemeblowania składu i stawiania na młodość. Z uwagi na to żorawianie są nieprzewidywalni, ulegając np. beniaminkowi z Księginic, jak i też stawiając twardy opór liderowi z Chwalibożyc.

| więcej ... |


CZY NEFRYT ŁYKNIE "ŻU(Ó)RAWINĘ…?
12.10.2012 
KS ŻÓRAWINA - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Ekipa trenera Perzyny w tym sezonie została całkowicie odmłodzona i w związku z tym, jest też nieobliczalna. W ostatniej kolejce gospodarze pauzowali, za to wcześniej podjęli walkę z niepokonaną dotychczas Burzą i ciężko przewidywać w jakiej dyspozycji nasi najbliżsi rywale będą znajdować się w niedzielę. Aktualnie KS legitymuje się trzema wygranymi i trzema porażkami, okupując miejsce w środkowej części tabeli. Biało-zieloni, po imponującym początku, dostali zadyszki. Przegraną z Brożcem można było wkalkulować. Martwi jednak styl zaprezentowany przez nefrycian, gdyż żadna z formacji nie zagrała na miarę swoich możliwości. 

| więcej ... |


BEZ ŁADU I SKŁADU
10.10.2012 
Po słabych meczach w wykonaniu naszych chłopców przeciwko Księginicom i kondratowiczanom symptomy lepszej gry pojawiły się w spotkaniu pucharowym z Polonią Wrocław. W związku z tym, przed meczem z Brożcem byliśmy pełni nadziei, że biało-zieloni wrócili do odpowiedniego rytmu i przy wykrzesaniu z siebie ambicji i zaangażowania pokażą swoją wyższość w rywalizacji z zespołem, który walczy o awans (przynajmniej takie sygnały docierały przed sezonem).

| więcej ... |


WRÓCIĆ NA WŁAŚCIWE TORY
05.10.2012 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – LKS BROŻEC
Po niemrawych ostatnich ligowych spotkaniach w wykonaniu biało-zielonych i trochę lepszym w Pucharze przeciwko Polonii Wrocław, teraz prawdziwą wartość nefrycian zweryfikuje drużyna spod Strzelina, której prezes nie ukrywa, że łożąc pieniądze na utrzymanie kilku graczy, postawił sobie za punkt honoru awans do okręgówki. W poprzedniej kolejce brożczanie nieoczekiwanie urwali punkty faworytowi z Rzeplina i na pewno postawią wysoko poprzeczkę w rywalizacji z nami. Jordanowianie po ostatnich niepowodzeniach są żądni zwycięstwa i jeżeli podejdą do starcia z należytą koncentracją i determinacją, to wygrana jest jak najbardziej w ich zasięgu. Po dwóch żółtych kartkach a w konsekwencji czerwonej, pauzował będzie Marcin Jurasik. Nieznana jest natomiast dyspozycja zdrowotna Robert Bińczyka, który uskarżał się na ból stopy. Jeżeli podopieczni trenera Marka Mazura zamierzają utrzymać się w czubie tabeli nie mogą pozwolić sobie na przegraną.
TYP: 1.

| więcej ... |


POŻEGNANIE Z PUCHAREM POLSKI
04.10.2012 
Po przebrnięciu dwóch rund Pucharu Polski na szczeblu wrocławskim przed nefrycianami stało duże wyzwanie, gdyż przyjmowali na swoim terenie jedną z mocniejszych ekip klasy okręgowej, Polonię Wrocław. Drużyna ta wyśmienicie radzi sobie w pucharach, gromiąc kolejne drużyny. Nefrycianie też pokazali się z dobrej strony i po odprawieniu z kwitkiem Sobótki Zachodniej oraz GKS-u Kobierzyce wietrzyli szansę na pokonanie polonistów.

| więcej ... |


NIE TAK MIAŁO BYĆ… 
03.10.2012 
Do Kondratowic udaliśmy się z nadzieją na zwycięstwo, co umocniłoby nas w pierwszej trójce tabeli. Perspektywa wygranej była bardzo możliwa, gdyż w naszym zespole (z niewiadomych przyczyn) brakowało jedynie Roberta Bińczyka a gospodarze jak dotychczas w tym sezonie za każdym razem musieli przełknąć gorycz porażki. Z drugiej jednak strony Czarni nigdy nam nie odpowiadali swoim stylem gry, który bazował przede wszystkim na sile fizycznej.

| więcej ... |


WYJAZD DO SĄSIADA ZZA MIEDZY 
28.09.2012 
CZARNI KONDRATOWICE – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Kondratowiczanie nigdy nam „nie leżeli”. Teraz tez na pewno wytoczą armaty i nie uklękną przed nami, prosząc o jak najniższy wymiar kary. Na pewno jesteśmy faworytem tej konfrontacji, pod warunkiem,, że nie zagramy tak mizernie jak z drugim przedstawicielem Gminy Kondratowice z Księginic. Miejscowi jeszcze nie zapunktowali i wierzymy, że po najbliższej kolejce nie dopiszą żadnego oczka do swojego dorobku. Prawdopodobnie wszyscy nasi gracze będą do dyspozycji trenera. W masce ochronnej powinien na murawie pojawić się także nasze snajper Artur Sieradzki, który z uwagi na złamany nos pauzował w ubiegłą niedzielę.
TYP: 2.

| więcej ... |


WYMĘCZONE TRZY PUNKTY 
27.09.2012 
Wielu z nas przed konfrontacją z beniaminkiem uważało, że wygrana ze Ślęzą Księginice Wielkie to czysta formalność. Ostatnia porażka księginiczan 0-8 z Falko dawała powody do wyciągania wniosków, iż nefrycianie poprawią sobie bilans strzelecki i spokojnie rozprawią się z tym przeciwnikiem. Wybiegając w przyszłość, okazało się, że mecz ten był prawdziwą drogą przez mękę i najsłabszym w wykonaniu jordanowian od początku sezonu.

| więcej ... |


PRZEPŁYNĄĆ SIĘ PO ŚLĘZY 
21.09.2012 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – ŚLĘZA KSIĘGNICE
Jest taka kwestia, która nas łączy, mianowicie Ślęza, która figuruje w nazwie rywala oraz przepływa przez Jordanów Śląski. Nefrycianie po triumfie w Wiązowie nad zawsze dla nas niewygodnym przeciwnikiem są w gazie i żaden oponent nie jest im straszny. Goście otrzymali ostatnio sroga nauczkę od Falko, ulegając pretendentowi do awansu aż 0-8. Biało-zieloni na pewno są faworytem tej konfrontacji i każdy inny wynik, jak ich zwycięstwo, będzie niespodzianką. Szkoda tylko, że nasz najlepszy strzelec Artur Sieradzki ma złamany nos i jego występ jest wykluczony chyba, że uda mu się zdobyć ochraniacz na twarz. Powolutku do treningów wracają Michał Krawiec i Paweł Bździan i występ tego pierwszego jest realny.
TYP: 1

| więcej ... |


TRZY MINUTY, KTÓRE WSTRZĄSNĘŁY WIĄZOWEM
17.09.2012 
Do Wiązowa wyjeżdżaliśmy z wiarą, że uda nam się w końcu utrzeć nosa Świtezi na ich terenie. Trudno sobie przypomnieć, kiedy pokonaliśmy tego rywala na wyjeździe, a bardzo prawdopodobne jest, że nigdy nam się to nie udało. Teraz miejscowi zostali zdziesiątkowani przed sezonem i na ostatnią chwilę sklecili skład. Wiązowianie zawsze bazowali na przygotowaniu atletycznym i fizycznym, nie prezentując jakiegoś efektownego stylu.

| więcej ... |


NIEWYGODNY RYWAL
14.09.2012 
ŚWITEŹ WIĄZÓW – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Losy przystąpienia do rozgrywek wiązowian wahały się do samego końca. Ostatecznie ekipa, która jeszcze w zeszłym sezonie walczyła o awans, teraz z trudem skompletowała skład. Początkowo odbijało się to na wynikach, ale po wygranej z Foto II 4-1 wszystko powoli chyba wróciło u miejscowych na właściwe tory. Porażka w Rzeplinie 3-6 z najmocniejszym personalnie zespołem w naszej grupie wielkiej ujmy nie przynosi. Świtezianie nigdy nam w zasadzie „nie leżeli” i pojedynki z nimi często kończyły się przegranymi jordanowian. Teraz jednak podbudowani ostatnimi wynikami biało-zieloni raczej są faworytami tego spotkania. 

| więcej ... |


CZWARTOLIGOWIEC POKONANY
13.09.2012 
W środowe późne dżdżyste popołudnie nefrycianie podejmowali w rozgrywkach 1/32 Pucharu Polski GKS Kobierzyce. Tegoroczna pucharowa przygoda rozpoczęła się od wygranej z Zachodem Sobótka. Ekipa z sąsiedniej gminy na co dzień walcząca w IV lidze na pewno była faworytem tej konfrontacji, aczkolwiek Puchar rządzi się swoimi prawami, czego dowodem jest postawa w ubiegłorocznej edycji Starego Śleszowa. Biało-zieloni potykali się w Pucharze z tym rywalem w poprzednich latach dwa razy, bilans jak na razie wychodzi na zero. Dla jordanowian ważniejsza jest liga, a zmagania pucharowe dostarczają dodatkowego smaczku.

| więcej ... |


POWTÓRKA Z ROZRYWKI
12.09.2012 
Po wygranej z Zachodem w kolejnej fazie Pucharu Polski spotykamy się z naszym dobrym znajomym z tych rozgrywek, GKS-em Kobierzyce. W sezonie 2007/2008 sprawiliśmy dużą sensację, eliminując tę drużynę z rozgrywek pucharowych w 1/16. Wówczas zwyciężyliśmy w stosunku 3-2 a bramki dla naszych barw zdobyli Łukasz Holota, Marcin Lisowski i Jarek Demski.

| więcej ... |


DOBRA PASSA PODTRZYMANA
12.09.2012 
Po pojedynku w Przewornie, gdzie zdobyliśmy punkt, nefrycianie w rywalizacji z Zachodem Sobótka mieli ochotę na odrobienie strat punktowych z nawiązką. Było to tym bardziej prawdopodobne, że w starciu pucharowym z tym przeciwnikiem pokazaliśmy swoją wyższość, aplikując ekipie z ościennej gminy cztery gole, tracąc jednego. Wiedzieliśmy również o nieprzewidywalności rywala, który potrafi postawić trudne warunki gry. Kadra biało-zielonych jest szeroka i powoli też krystalizuje się odpowiedni styl. Z meczu na meczu powinno być coraz lepiej. Do gry powrócił kontuzjowany dotychczas Michał Krawiec, który jest na pewno wzmocnieniem biało-zielonych i daje większe pole manewru trenerowi. Jedynym nieobecnym, jest jak na razie, kurujący się Paweł Bździan.

| więcej ... |


NEFRYT JAK GROM Z JASNEGO NIEBA…
08.09.2012 
W środę 5 września młodzi nefrycanie wybrali się w podróż do Strzelina, by na bocznym boisku rozegrać spotkanie z korzystającym z gościnności gospodarzy, Gromnikiem Kuropatnik. Po efektownej wygranej z Żórawiną jordanowianie liczyli na zgarnięcie pełnej puli i ugruntowanie pozycji lidera rozgrywek. Szkoda tylko, że przygotowanie płyty pozostawiało wiele do życzenia, ponieważ trawa nie była przystrzyżona i piłka mogła czasami zatrzymywać się na tej tępej murawie.

| więcej ... |


LICZYMY NA DEJA VU Z PUCHARU
06.09.2012 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – ZACHÓD SOBÓTKA
Po zażartej batalii w pojedynku w Przewornie z Ogniskiem nefrycianie spróbują pokusić się o powtórzenie zwycięstwa z pucharu Polski z sobótczanami. Wszelkie przesłanki na to wskazują, gdyż do zespołu wrócą już Albert Kaczor i Marcin Czyż, zapewniający stabilność defensywy. Znamy już styl gry preferowany przez zachodzian, czyli żadnych niespodzianek nie możemy się spodziewać. Na pewno bardzo groźny jest ich wysunięty napastnik Marcin Makowski, którego szybkość może przysporzyć naszej defensywie trochę problemów. Przyjezdni w niedzielnej kolejce ulegli pretendentowi do awansu, Falko Rzeplin, 1-5, choć do przerwy dotrzymywali kroku, chyba najbogatszemu klubowi z naszej ligi, remisując 1-1. Bezwzględnie goście są w naszym zasięgu i jeżeli biało-zieloni zagrają na swoim normalnym poziomie, nie powinni mieć problemów z osiągnięciem wygranej.
TYP: 1.

| więcej ... |


BEZPROBLEMOWE ZWYCIĘSTWO JUNIORÓW NEFRYTU NA STARCIE SEZONU
06.09.2012 
W zeszłą sobotę młodzi zawodnicy "Nefryt" na własnym boisku zainaugurowali nowy sezon spotkaniem z Żurawiną, niedawnym reprezentantem klasy okręgowej odnosząc przy tym pewne zwycięstwo i sytuując się na samym czubu tabeli. Sam początek spotkania nie zapowiadał jednak takiego pogromu. Obie drużyny ostrożnie wchodziły w mecz, badając się nawzajem, czekając na okazje do skontrowania rywala.

| więcej ... |


NA MURAWIE ISKRZYŁO, SPRAWIEDLIWIE SIĘ SKOŃCZYŁO 
05.09.2012 
Spotkania z Ogniskiem zawsze należały do wyrównanych i ten przeciwnik nie za bardzo nam leżał. Teraz też jechaliśmy z lekkimi obawami, ale na pewno z apetytem na zwycięstwo. Przewornianie podrażnieni wysoką porażką w Rzeplinie zamierzali zrehabilitować się przed własną publicznością. Już przed meczem okazało się, że nieobecny jest mianowany nowym kapitanem Albert Kaczor, który znajdował się na uroczystościach weselnych. Szczerze powiedziawszy, to liczyliśmy, że popularny Alban pojawi się na meczu wiedząc, że kolejny z obrońców, Marcin Czyż zgłosił wcześniej swoja absencję. 

| więcej ... |


NIE POZWOLIĆ ROZŻARZYĆ SIĘ OGNISKU 
31.08.2012 
Przed nami III kolejka zmagań, podczas której dojdzie do wielu interesujących pojedynków. Na czoło na pewno wysuwa się spotkanie pomiędzy Ogniskiem Przeworno a nefrycianami. Po zwycięstwie w inauguracyjnym starciu przewornianie uporali się z Foto II, jednak w Rzeplinie nie potrafili przeciwstawić się naszpikowanym graczami z doświadczeniem wyniesionym z wyższych klas rozgrywkowych, Falko. Wspomniane Falko wyjeżdża na trudny teren do Zachodu i wcale faworytowi nie musi być łatwo. Inne mecze zapowiadają się równie ciekawie.

| więcej ... |


NEFRYT NA SZCZYCIE
29.08.2012 
Po dwóch kolejnych zwycięstwach, po jednym w lidze i w pucharze, tym razem nefrycianie gościli u siebie zespół Ślęży Sobótka. Sąsiedzi zza miedzy, skazywani na pożarcie w pierwszym pojedynku z faworytem rozgrywek, Falko Rzeplin, utarli nosa przyjezdnym, remisując 3-3. Przed zawodami wiele osób twierdziło, że starcie z sobótczanami pokaże realną wartość biało-zielonych. W porównaniu do spotkania z Zachodem, w wyjściowym składzie zabrakło nieobecnego z powodu wyjazdu Jarka Demskiego oraz kontuzjowanego Pawła Bździana.

| więcej ... |


UTRZYMAĆ SIĘ NA SZCZYCIE (ŚLĘŻY)…
24.08.2012 
Otwarcie sezonu 2012/2013 pokazało, że w naszej grupie spodziewać się można wielu emocjonujących starć, obfitujących niejednokrotnie w grad bramek. Przed inauguracją w kręgu pretendentów do awansu najczęściej wymieniano Falko Rzeplin. Zespól wspierany solidnie przez prezesa Falkowskiego dokonał szeregu rotacji w kadrze i sprowadził piłkarzy mających za sobą grę na wyższym poziomie, jak Grzegorz Podstawek (Polonia Bytom, KS Polkowice) czy Tomasz Kosztowniak (m. in. Śląsk Wrocław). Niespodziewanie rzeplinianie nie zdołali pokonać w I kolejce naszego najbliższego rywala, remisując 3-3. Jedną z bramek dla gości zdobył Marcin Lisowski, który do niedawana kolekcjonował gole w naszych barwach.

| więcej ... |


OBY TAK W LIDZE
23.08.2012 
Pierwszą przeszkodą w rywalizacji pucharowej w ramach 1/32 strefy wrocławskiej, która stanęła na drodze biało-zielonych, była ekipa Sobótki-Zachód. Z rywalem tym przyjdzie nam się zmierzyć w tym sezonie jeszcze dwa razy, gdyż sobótczanie zostali przeniesieni przez Wydział Gier DZPN do IV grupy „A” klasy.

| więcej ... |


ORŁA CIEŃ …
21.08.2012 
Przed inauguracyjną konfrontacją w Pustkowie tak naprawdę nie wiedzieliśmy na co stać naszą drużynę. Wyniki sparingów nie były w stanie zobrazować możliwości nefrycian. Beniaminek z Pustkowa w pierwszym spotkaniu rozgrywek na pewno chciał się pokazać z jak najlepszej strony i udowodnić, że awans nie był dziełem przypadku. Poza tym w pamięci pustkowian pozostają starcia z b-klasowych boisk, kiedy to pokazaliśmy swoją wyższość.

| więcej ... |


WIELKA NIEWIADOMA
17.08.2012 
Już w najbliższą niedzielę nefrycianie zainaugurują rozgrywki o mistrzostwo IV grupy „A” klasy. Rywalem jordanowian będzie pustkowski Orzeł, który jest beniaminkiem i na pewno w pełni zmotywowany przystąpi do potyczki z biało-zielonymi.

| więcej ... |


MAŁE PRZETASOWANIA W NASZEJ GRUPIE
17.07.2012 
Wydział Gier DZPN dokonał podziału na grupy zespoły zgłoszone do rozgrywek. Naszej ekipie przyjdzie zmierzyć się z większością dobrze znanych sobie drużyn. Wyjątkiem są ekipy rodem z Sobótki: Ślęża i Zachód, które przyporządkowane zostały do IV grupy A-klasy. Beniaminkami są Orzeł Pustków Wilczkowski i Iskra Księginice Wielkie. Z tymi pierwszymi dwa sezony temu rywalizowaliśmy o awans do Serie "A" i po remisie i wygranej okazaliśmy się lepsi. Rywale zza miedzy nie zapomnieli zapewne tego faktu i będą próbowali się odegrać.

| więcej ... |