AKTUALNOŚCI
  
 
NOWI STERNICY „NEFRYTU”
25.07.2014 
 
18 lipca doszło do historycznej chwili w dziejach naszego klubu. Po przeszło 30 latach „prezesowania” z kandydowania na kolejną kadencję zrezygnował założyciel i zarazem jedyny dotychczasowy prezes Szczepan Horak. Jednocześnie dymisję złożył trener Marek Mazur, która została przyjęta przez wybrany w powyższym terminie nowy zarząd.

W trakcie zebrania sprawozdawczo-wyborczego, na które stawiło się 24 z 36 członków stowarzyszenia, dokonano wyłonienia nowych organów. Do składu zarządu wybrano: Marcina Wodnickiego - 19 głosów, Ireneusza Gawła - 19 głosów, Grzegorza Gawła - 20 głosów, Michała Krawca - 16 głosów, Alberta Kaczora - 15 głosów. Ostatecznie po ukonstytuowaniu się funkcję prezesa powierzono Marcinowi Wodnickiemu, stanowisko wiceprezesa objął Michał Krawiec, sekretarzem został Grzegorz Gaweł, strażnikiem finansów (skarbnikiem) wybrano Alberta Kaczora. Skład tego ciała uzupełnia Ireneusz Gaweł.

W skład komisji rewizyjnej powołano Pawła Filipczaka - przewodniczący, Marcina Bęsia - wiceprzewodniczący, Sylwestra Filasa - sekretarz.

Zmiany te znamionują nowe porządki w zespole i otwarcie następnego etapu w życiu klubu. Miniony rok stał pod znakiem wielu zawirowań, wobec opuszczenia szeregów drużyny przez kilku graczy, co skutkowało szczupłą kadrą. Ostatecznie nefrycianie uniknęli degradacji, jednak podkreślenia wymaga to, że uczynili to głównie za sprawą słabości rywali. W grze jordanowian brakowało błysku i zaangażowania. Najzwyczajniej wyczerpała się pewna formuła prowadzenia klubu i nieunikniona była swego rodzaju transformacja, bo o rewolucji raczej ciężko tu mówić.

Nie pozostawia wątpliwości to, że Szczepan jest wielce zasłużonym działaczem, który włożył wiele serca w zawiadywanie biało-zielonymi. W dużej mierze poświęcił życie rodzinne kosztem klubu i za to należą mu się szczere podziękowania. Wartości dodanej wniósł również Marek Mazur, który w roli trenera miał wzloty i upadki, ale na pewno tych pierwszych było zdecydowanie więcej. Nie trudno było dostrzec jego wielkie starania, nie tylko na gruncie szkoleniowym, ale też na płaszczyźnie organizacyjnej. Popularnemu Miśkowi - wielkie dzięki.

Nowe rozdanie w tym trudnym okresie rozpoczęło się od poszukiwania trenera. Po przeanalizowaniu kilku kandydatur władze klubu zdecydowały się na podjęcie współpracy z Maciejem Bielskim, który zostanie szkoleniowcem seniorów. W poprzednim sezonie bronił on barw Ślęzy Wrocław, która przegrała baraż o awans do II ligi z Ursusem Warszawa. Był wyróżniającym się jej zawodnikiem. Jednocześnie prowadził kadrę DolZPN rocznik 2000/01. Zatem dla naszego nowego coacha praca z ekipą seniorów będzie nowym doświadczeniem.

Opiekę nad juniorami podejmie z kolei Albert Kaczor. Pierwsze szlify trenerskie zbierał i zbiera on w Akademii Piłkarskiej ZIBI, gdzie zyskał dobrą markę. Dzięki temu młodzi adepci piłki nożnej będą mieli, po zakończeniu przygody w szkółce piłkarskiej, możliwość płynnego przejścia do kadry juniorów.” Nefryt” i ZIBI w najbliższym czasie zamierzają podpisać porozumienie o współpracy.
Wszyscy gracze, którzy przywdziewali biało-zieloną koszulkę w ubiegłej rundzie wyrazili wolę udziału w treningach. Oprócz nich do zespołu powrócą Michał Krawiec i Jarek Demski. Swoje uczestnictwo w treningach zapowiedzieli też, występujący ostatnio w „Iskrze” Janówek, Krzysztof Droszczak i Marek Antoń.

Pierwsze przetarcie i spotkanie z nowym trenerem będzie miało miejsce w najbliższy czwartek o godz. 19.00 na boisku w Jordanowie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.