AKTUALNOŚCI
  
 
NEFRYT POD WODZĄ NOWEGO TRENERA
02.02.2015 
 
Pod koniec stycznia br. działacze Nefrytu podjęli się współpracy z nowym trenerem. Po rozpatrzeniu kilku kandydatur zdecydowano się postawić na Józefa Kostka. Nowy coach urodził się 25.03.1966 r. i jest wychowankiem Lechii Dzierżoniów. W trakcie swojej kariery piłkarskiej występował na pozycji napastnika i pomocnika. Cztery sezony przywdziewał barwy Śląska Wrocław. Kostka do Śląska sprowadził Stanisław Świerk w sezonie 1994/1995 - ówczesny trener wrocławskiego zespołu. 

W tym samym sezonie Kostek otrzymał szansę gry w pierwszym zespole po poważnej kontuzji Janusza Kudyby, Śląsk awansował do Ekstraklasy a Kostek strzelając 21 bramek zdobył tytuł króla strzelców II ligi. Po przygodzie w Śląsku, Kostek wraca na krótko do Lechii Dzierżoniów gdzie trenerem jest również Świerk, po czym razem przenoszą się do grającego w A klasie zespołu Czarni Kondratowice i awansują z tym zespołem do klasy okręgowej. W tym też klubie Kostek zakończył przygodę z futbolem i podjął się opieki trenerskiej Czarnych. Od 2009 do 2010 Józef Kostek był drugim trenerem w Lechii Dzierżoniów a ostatnio prowadził drużynę klasy okręgowej Piławiankę Piława.

Sternicy klubu postawili trenerowi cel w postaci utrzymania zespołu w rozgrywkach A klasy.
Zmian trenera podyktowana była rezygnacją Macieja Bielskiego, który nie był w stanie pogodzić gry w drużynie GKS-u Kobierzyce ze szkoleniem biało-zielonych. Maćkowi życzymy powodzenia.
Treningi seniorów odbywają się w poniedziałki i piątki w godz. 19.00 - 20.30 w hali sportowej w Jordanowie Śląskim, natomiast w środy w godz. 18.00 - 19.30 na Orliku w Łagiewnikach. Zapraszamy wszystkich graczy do udziału w zajęciach.