AKTUALNOŚCI
  
 
DZIAŁACZE BARDZO AKTYWNI NA RYNKU TRANSFEROWYM
19.03.2015 
 

W trakcie przerwy pomiędzy rundami sternicy Nefrytu nie próżnowali i poczynili kilka naprawdę obiecujących i dużych wzmocnień. Pozyskani zawodnicy na pewno będą stanowić wartość dodaną i wydaje się, że utrzymanie się w „A” klasie nie powinno być dla nas problemem. Cieszy to, że wzrosła rywalizacja w drużynie i wymusi, choćby na młodych graczach, większe zaangażowanie i bardziej poważne traktowanie swoich obowiązków piłkarskich.

Jeden z kluczowych pozyskanych piłkarzy to bezsprzecznie Marcin Lisowski. Napastnik jakiego potrzebowaliśmy, gdyż w poprzedniej rundzie mieliśmy wielkie problemy z grą w ofensywie. Można powiedzieć, że Marcin na szersze wody wypłynął właśnie u nas, kiedy w sezonie 2007/2008 pojawił się w naszych szeregach. Jest wychowankiem GKS-u Kobierzyce, gdzie najczęściej występował na pozycji stopera. Trener Marek Mazur znalazł jednak inne rozwiązanie i ustawił Lisa na szpicy i okazało się, że to był strzał dziesiątkę. Przez kilka sezonów Marcin był prawdziwą strzelbą i postrachem bramkarzy, akcentując to mnóstwem goli. Po odejściu z Jordanowa zasilił szeregi występującego w okręgówce Falko Rzeplin. Tam niespecjalnie mógł się odnaleźć i nie pokazał swoich prawdziwych możliwości. Po dwóch sezonach zainteresowanie pozyskaniem napastnika wyrazili Czarni Kondratowice i tam też trafił. Od początku wyróżniał się na tle kolegów z zespołu i był jednym z wiodących graczy. Na szczeblu klasy okręgowej należał do najskuteczniejszych i miał wielki wpływ na dobre wyniki kondratowiczan. Teraz wraca na stare śmieci i mocno wierzymy, że niejednemu bramkarzowi rywala zademonstruje swój instynkt snajpera.

Kolejnym nowym/starym nefrycianinem stał się Irek Brzezicki. Popularny Bekon jest wychowankiem naszego klubu i przez wiele lata stał między słupkami, przywdziewając biało-zielone barwy. Zaliczał się do wyróżniających golkiperów w rozgrywkach. Po opuszczeniu drużyny trafił do Polonii Jaszowice a następnie został podstawowym bramkarzem Kolektywu Radwanice. Niewątpliwie Irek powinien wnieść sporo do gry w defensywie, która ostatnio pozwalała przeciwnikom na za wiele.
Do ekipy po wypożyczeniu do Płomienia Sokolniki powraca najskuteczniejszy napastnik w historii naszego klubu Staszek Ziemba. Ptaku ma wprowadzić doświadczenie i spokój oraz dać przykład najmłodszym, jak należy postrzegać występy w Jordanowie. Wydaje się, że jako stary wyga niejednemu obrońcy oponentów zajdzie za skórę.

Z Galakticos Solna przeszedł Bartek Kuc. Jest to zawodnik najczęściej wcielający się w rolę skrajnego obrońcy bądź pomocnika. Dysponuje dużą szybkością i posiada spore umiejętności techniczne. W swoje przygodzie z futbolem zetknął się również z Zachodem Sobótką. Mamy nadzieję, że dzięki częstemu podłączaniu się do akcji ofensywnych Bartek zapisze na swoim koncie wiele kluczowych dośrodkowań.

Ostatnim z nabytków jest Krzysiek Droszczak wyróżniający się zawodnik Iskry Janówek, która nie przystąpiła do rundy rewanżowej rozgrywek. Krzysiek najbardziej predestynowany jest do gry w obronie i tam też ma wzmóc konkurencję. Liczymy, że będzie on godnym następcą swojego ojca Tadka, który w przeszłości zakładał biało-zielony strój.