AKTUALNOŚCI
  
 
TEST SPRAWDZAJĄCY
10.04.2014 
 
LKS BROŻEC - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Pojedynek z liderem rozgrywek, głównym kandydatem do awansu, zweryfikuje prawdziwe możliwości nefrycian. Ostatnio w spotkaniach z aktualnym liderem jordanowianom nie wiodło się najlepiej. W ostatnich ulegliśmy brożczanom i teraz przychodzi pora postawić się bardzie faworyzowanej ekipie spod Strzelina. Tak naprawdę trudno ocenić rzeczywistą dyspozycję biało-zielonych, gdyż starcia z Ogniskiem czy Borowem, mogły zamazać prawdziwą wartość zespołu. Wiadomym, że papierowym i murowany pewniakiem do wygranej jest drużyna gospodarzy. Szczególną uwagę nasi gracze będą musieli skupić zwłaszcza na osobach M. Tabora i T. Bartosza, którzy stanowią o sile miejscowych. Podopieczni Józefa Kostka są niezwykle zmotywowani i zapowiadają walkę o zwycięstwo. Jeżeli wykrzeszą z siebie całe pokłady ambicji i determinacji niespodzianka jest jak najbardziej możliwa. W kadrze nefrycian zabraknie jedynie pauzującego za czerwoną kartkę Artura Brzeźny. Wszyscy pozostali zapowiadają obecność i pełną mobilizację. Wietrzymy sensację i zwycięstwo bianco-verde.
TYP: 2.

ZACHÓD SOBÓTKA - GALAKTICOS SOLNA
Plasujący się na drugiej pozycji w tabeli sobótczanie powinni poradzić sobie z przyjezdnymi. Z drugiej jednak strony solnianie są nieprzewidywalni i mimo nieszczególnie atrakcyjnej gry potrafią rozbić Sobocisko 5-0 oraz wyjechać z kompletem oczek z trudnego terenu w Kuropatniku. Jeden i drugi team są jak na razie w tej rundzie niepokonane. Więcej do stracenia mają zachodzianie, gdyż nie ukrywają swoich aspiracji co do promocji do okręgówki. Wydaje się, że generalnie więcej argumentów czysto piłkarskich posiadają miejscowi. Nie bez znaczenia pozostaje też atut w postaci swojego boiska. Trudno przypuszczać, że A. Sieradzki czy też M. Osiecki będą w stanie przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Galaktycznych.
TYP: 1.

BKS BORÓW - WKS WIERZBICE
Potyczka dwóch beniaminków, w której więcej szans przyznajemy wierzbiczanom, którzy pokazali się z dobrej strony przeciwko Zachodowi. Gracze BKS-u są nieprzewidywalni i trzeba powiedzieć, że ich nieustępliwość oraz charakter o mało nie spowodowały w ostatnią niedzielę straty punktów przez naszych zawodników. Jak widać mecz meczowi nierówny, bowiem w premierowym meczu kampanii wiosennej borowianie ulegli Sobótce 0-10, ale poprzeczka wtedy była postawiona zdecydowanie wyżej. Bardziej przekonywujący futbol prezentują goście i to oni powinni zgarnąć pełną pulę.
TYP: 2.

GROMNIK KUROPATNIK - POLONIA WROCŁAW
Obie drużyny grają w kratkę. Są tez sąsiadami w tabeli i dzieli je 2 punkty na korzyść gromniczan. Przypuszczamy, że kuropatniczanie podbudowani wygraną w Domaniowie pokażą swoją wyższość przeciwko Polonii, której raczej spadek nie grozi i niespecjalnie musi walczyć na noże.
TYP: 1.

KOLEKTYW RADWANICE - OLIMPIA PODGAJ
Podgajanie zostali ostatnio zdeklasowani przez Żórawinę i raczej w najbliższą niedzielę humorów sobie nie poprawią. Radwaniczanie grają już praktycznie o marchewkę, jednak na swojej płycie są groźni dla wszystkich.
TYP: 1.

KS ŻÓRAWINA - OGNISKO PRZEWORNO
Rozpędzenie żórawianie powinni sobie bez problemów poradzić sobie z przedostatnią drużyną w tabeli i dalej liczyć się w batalii o awans. Ich wysokie zwycięstwa nie są dziełem przypadku a gra jest atrakcyjna i skuteczna. Przewornianie niestety będę musieli przełknąć trzeciej kolejnej porażki w tej rundzie.
TYP: 1.

RAPID DOMANIÓW - CZARNI SOBOCISKO
Rywalizacja o sześć oczek, ponieważ to już czas dla jednej i drugiej ekipy, aby zdobywać punkty. W przeciwnym razie degradacja będzie nieunikniona. Wiele zależało będzie od dyspozycji dnia, ale przywilej własnej murawy może wpłynąć na wynik.
TYP: 1, X.