AKTUALNOŚCI
  
 
ZJEŚĆ ZE SMAKIEM ŻU(Ó)RAWINĘ
17.04.2014 
 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - KS ŻÓRAWINA
Nefrycianie będą starali się zatrzymać rozpędzonego rywala, które na dobre włączył się do walki o awans do klasy okręgowej. Dotychczasowe wyniki podopiecznych trenera Perzyny w tym roku mogą budzić uznanie. W trzech meczach ekipa spod autostrady A4 zaaplikowała swoim przeciwnikom 20 goli, co jest sporym wyczynem. Jordanowianie z kolei z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w Brożcu, gdzie podjęli rękawicę z liderem i stoczyli wyrównany pojedynek. Zachowany też został balans między defensywą a ofensywą. Coraz więcej powodów do zadowolenia przysparza nam zwłaszcza regularny postęp w grze naszych defensorów i ich zrozumienie na boisku. Obie drużyny w swoich barwach posiadają armaty w osobach Krzysztofa Atraszkiewicza i Marcina Lisowskiego. U Lisa zauważalna jest progresja w dyspozycji i spodziewamy się, że instynkt snajpera go nie zawiedzie i co najmniej raz ukąsi przeciwnika. Szczególną opieką w szeregach przyjezdnych należy otoczyć tez środkowego pomocnika Macieja Gadomskiego , który wciela się w rolę wahadłowego dokładnie rozdzielając piłki. Dysponuje również dobrym uderzeniem z dystansu.
Biało-zieloni do tego starcia przystąpić będą mogli w optymalnym zestawieniu. Wszyscy są zdrowi i pozostają gotowi do występu. Motywacja w zespole też jest olbrzymia i dlatego intuicja nam podpowiada, że tej potyczki nie przegramy.
TYP: 1, X.

LKS BROŻEC - BKS BORÓW
Pewniakiem do zwycięstwa są gospodarze, którzy podrażnieni stratą punktów z nami muszą nadrabiać stracone oczka. Wszystkie atuty znajdują się po stronie wiodących prym w tabeli brożczan.
Co prawda borowianie wygrali z Wierzbicami, ale teraz czekają ich zdecydowanie wyższe progi.
TYP: 1.

OGNISKO PRZEWORNO - KOLEKTYW RADWANICE
Obie teamy dzieli wiele miejsc w tabeli. Dla Ogniska to już ostateczny czas na gromadzenie punktów, ponieważ po trzech kolejnych porażkach widmo spadku zagląda im coraz bardziej w oczy. Radwaniczanie właściwie grają już wyłącznie o pietruszkę i zapewne nie będą się nadmiernie mobilizować. Przy wykrzesaniu wszelkich pokładów ambicji i nieustępliwości miejscowi są w stanie w końcu zdobyć jakieś punkty. Konkludując, każdy rezultat w tej rywalizacji jest możliwy.
TY: 1, X, 2.

OLIMPIA PODGAJ - GROMNIK KUROPATNIK
Na korzyść gości przemawiają argumenty czysto piłkarskie, bo podgajanie się nieobliczalni i mogą spłatać figla na swoim kameralnym obiekcie. Gromnik po wygranej z Polonią Wrocław jest faworytem tego spotkania. Statystyk mogą zejść wszak na boczny tor, jeżeli gospodarze wyzwolą z siebie maksymalny poziom zaangażowania.
TYP: 1, 2.

POLONIA WROCŁAW - CZARNI SOBOCISKO
Ciężko upatrywać jakiekolwiek szanse Czarnych w tym rozdaniu ligowym. Czerwona latarnia w tabeli zmierza powolutku do B-klasy. Poloniści być może nie walczą już o nic, ale na swojej murawie nie zwykli przegrywać.
TYP: 1.

RAPID DOMANIÓW - ZACHÓD SOBÓTKA
Po wpadce przeciwko Solnej zachodzianie będą chcieli wrócić do równowagi kosztem domaniowian i antycypujemy, że mogą mieć z tym spore problemy. Przywilej własnego boiska w przypadku Rapidu odgrywa wielkie znaczenie. Poza tym przedostatnia pozycja w tabeli zmusza ich do zbierania punktów. Goście będą mieli twardy orzech do zgryzienia i przypuszczamy, że mogą sobie na nim popsuć zęby. Ten mecz nie powinien zakończyć się remisem.
TYP: 1, 2.

GALAKTICOS SOLNA - WKS WIERZBICE
Derby gminy Kobierzyce, gdzie papierowym kandydatem do zwycięstwa są galaktyczni. Na uzasadnienie tej też można jeszcze przywołać ich dorobek punktowy z tej rundy, 9 pkt. - komplet. Mają także na rozkładzie lidera i zapewne będą dążyli do utrzymania zwycięskiej passy. Beniaminek po porażce w Borowie za dużo walorów nie ma. Jedynie liczyć może na to, że takie braterskie zmagania rządzą się swoimi prawami.
TYP: 1, X.