AKTUALNOŚCI
  
 
W SOBOTĘ WYKONAĆ PERFEKCYJNIE ROBOTĘ
24.02.2014 
 
KOLEKTYW RADWANICE - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Pierwszy raz od długiego czasu jordanowianom przyjdzie zagrać w nietypowym termin, gdyż w sobotę, początek meczu o godz. 17.00. Ekipa spod Wrocławia nie walczy już właściwie o nic, gdyż 32 pkt. dają im komfort spokojnego utrzymania a awans też im "nie grozi". Zespół trenera Solińskiego jest niezwykle niebezpieczny na swoim terenie, gdzie zwyciężył w ostatnich trzech spotkaniach. W ubiegłą niedzielę przydarzyła się radwaniczanom wpadka, bo za taką należy uznać stratę dwóch punktów z dysponującym dorobkiem zaledwie 9 pkt. Ogniskiem Przeworno. Nefrycianie na pewno są niezwykle uskrzydleni passą kolejnych pięciu starć bez porażki i w tym cennymi dwoma remisami z liderem i wiceliderem. Zapowiadają walkę o wygraną i co by nie pisać, to bezwzględnie podopiecznych trenera Kostka na to stać. Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że gospodarze mają bardzo szczupłą kadrę i nie personalnie brakuje im stabilności. Nie pozostaje nic innego, jak to wykorzystać i opuścić z tarczą Radwanice. W rywalizacji zabraknie jednego z naszych silniejszych ogniw, mianowicie Tomka Mirowskiego, który odpoczywa po czwartej żółtej kartce. Z sentymentem do tego pojedynku podejdzie nasz golkiper Irek Brzezicki, który ostatnio przywdziewał właśnie barwy Kolektywu.
TYP: 2.

KS ŻÓRAWINA - LKS BROŻEC
Szlagier kolejki, który może przesądzić o promocji do okręgówki, któregoś z zespołów. Przewaga 3 pkt. brożczan może być przez znakomicie radzących sobie w rundzie wiosennej żórawian, zniwelowana do zera. Wiele wskazuje na to, że tak się stanie, bo szkoleniowiec Perzyna idealnie poukładał wszystkie klocki w taktyce. KS demonstruje w tej chwili najatrakcyjniejszy futbol w lidze. Rywal natomiast nie przekonuje i opieranie odpowiedzialności za wynik tylko na Tomaszu Bartoszu czy też Marku Taborze może kiedyś się odbić czkawką. Mecz na szczycie może co prawda dodatkowo zmobilizować LKS, niemniej jednak więcej atutów posiadają gospodarze.
TYP: 1.

BKS BORÓW - GALAKTICOS SOLNA
W rundzie wiosennej w czterech meczach solnianie zgromadzili 10 pkt. i byliby faworytami, gdyby nie fakt, że w potyczce z Wierzbicami zaprezentowali się zwłaszcza po przerwie dramatycznie słabo i tylko indolencji strzeleckiej przyjezdnych zawdzięczają, że tych zawodów nie przegrali. Borów z kolei ma już a rozkładzie właśnie WKS i jest to dla niego dobrym prognostykiem przed konfrontacją z galaktycznymi. Zdaje się, że nie pozostaje tutaj bez szans, bo ambicja i cechy wolicjonalne mogą przeważyć na jego korzyść tym bardziej, że solnianie mają chyba problem z kondycją.
TYP: 1.

WKS WIERZBICE - RAPID DOMANIÓW
Z perspektywy tabeli kluczowe spotkanie dla domaniowian, którzy chcąc oddalić od siebie widmo degradacji nie powinni tego starcia przegrać. Będzie o to wszak bardzo trudno, ponieważ morale miejscowych wzrosło po remisie z faworyzowaną Solną. Obie drużyny posiadają podobny potencjał, ale przywilej własnego boiska w lepszym położeniu stawia team z gminy Kobierzyce.
TYP: 1, X.

ZACHÓD SOBÓTKA - POLONIA WROCŁAW
W tej rozgrywce pewniakiem do wygranej, w naszej ocenie, są walczący o awans zachodzianie. Będą starali się zrehabilitować za ostatnią niespodziewaną porażkę na własnym terenie z Solną. Wrocławianie grają o pietruszkę i za wszelką cenę raczej nie będą chcieli przeszkadzać sobótczanom w realizacji zamierzonego celu, którym jest zgarnięcie pełnej puli.
TYP: 1.

GROMNIK KUROPATNIK - OGNISKO PRZEWORNO
Chimeryczni i nieprzewidywalni kuropatniczanie, prowadząc 3-0 w Podgaju pozwolili Olimpii zremisować. Dlatego teraz tak naprawdę ciężko antycypować co się wydarzy. Aby być spokojnym zachowania statusu A-klasowicza gromniczanie powinni się pokusić o zdobycie kilku oczek. Dla Ogniska to już ostatnia nadzieja, aby w końcu podreperować swoje konto punktowe. W przeciwnym razie będą się już witać z B-klasą. Może fakt wywalczenia remisu w ostatnich minutach w rywalizacji z Kolektywem zdeterminuje przewornian do wydarcia punktów. Obie miejscowości znajdują się niedaleko Strzelina, zatem będą to swoiste derby regionu strzelińskiego, w których każdy wynik jest możliwy.
TYP: 1, X, 2.

CZARNI SOBOCISKO - OLIMPIA PODGAJ
Jeżeli miejscowi chcą przerwać końcowe odliczanie, to muszą bezapelacyjnie poradzić sobie z beniaminkiem. Miano czerwonej latarni na pewno uwiera Czarnych i strata 9 pkt. do bezpiecznej strefy powinny nakłonić sobociszczan do wielkiego zaangażowania i walki. W innej sytuacji będą powolutku żegnać się z serie A. Podgajanie to drużyna nieobliczalna i zawsze może sprawić psikusa. Przypuszczamy, że tym razem gospodarze w końcu się przełamią i swoim poświęceniem doprowadzą do wygranej.
TYP: 1.