AKTUALNOŚCI
  
 
PODTRZYMAĆ DOBRĄ PASSĘ
30.04.2014 
 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - GROMNIK KUROPATNIK
Po wywiezieniu kompletu punktów z Radwanic, biało-zieloni są zmobilizowani, aby pokazać, że weszli na odpowiedni poziom. Chcą także zrewanżować się rywalowi spod Strzelina za porażkę z rundy jesiennej 1-4. Wszystko wskazuje na to, że nefrycianie będą mogli przystąpić do zawodów w komplecie. Po tak udanym początku tegorocznej kampanii szkoda byłoby zmarnować szansę podreperowania sobie bilansu pojedynków bez porażki. Goście są już raczej pewni utrzymania i tylko cud mógłby spowodować ich degradację. My zmuszeni jesteśmy do zdobycia jeszcze jakichś oczek w celu ugruntowania swojej pozycji w tabeli. Poszczególne formacje jordanowian są już coraz bardziej zgrane, co widać zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Fajnie byłoby w długi majowy weekend sprawić satysfakcję swoim kibicom. Nie ma co się oszukiwać, jesteśmy faworytami tej konfrontacji i powinniśmy pokazać swoją wyższość. Nasi ofensywni gracze na pewno coś ustrzelą a widoki na to, że defensywa spisze się bez zarzutu też są dobre.
TYP: 1.

KS ŻÓRAWINA - BKS BROŻEC
Rozpędzeni żórawianie po objęciu prowadzenia w tabeli nie zamierzają oddać tej pozycji komukolwiek. Po zwycięstwie z niepokonanym do tej pory Brożcem są zmotywowani i pewni siebie. Jakość ich gry, wg wielu obserwatorów, jest najlepsza i styl też atrakcyjny. W każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła podopieczni są lepsi od Borowian, którzy zresztą nie pozostają w najlepszych nastrojach po dotkliwej porażce 0-5 przeciwko Ognisku. Nie rokujemy najlepiej naszym sąsiadom z ościennej gminy.
TYP: 1.

LKS BROŻEC - KOLEKTYW RADWANICE
Miejscowi będą chcieli sobie powetować przegraną w meczu na szczycie w Żórawinie i szanse na to mają bardzo duże. Nie zamierzają odpuszczać w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Goście natomiast spokojnie zajmują 4. pozycję i raczej nie będą za wszelką cenę wydrzeć punktów rywalowi. Więcej do zyskania mają brożczanie i to oni zejdą z murawy z pełną pulą.
TYP: 1.

OGNISKO PRZEWORNO - CZARNI SOBOCISKO
Odwróć tabelę a zobaczysz obie ekipy na czele… To nie jest uszczypliwość, ale fakt. jeżeli któraś z drużyn marzy o wygrzebaniu się ze strefy spadkowej nie może tego starcia przegrać. Po porażce z Olimpią Czarni mogą powolutku myśleć o serie B. Dla przewornian ta potyczka to spotkanie o przetrwanie. Przywilej własnej płyty będzie miał niebagatelne znaczenie i pozwoli gospodarzom na złapanie powietrza.
Typ: 1

OLIMPIA PODGAJ - ZACHÓD SOBÓTKA
Podgajanie opromienieni wygraną w Sobocisku będą chcieli postawić się sobótczanom, którzy co prawda w ostatnią niedzielę zremisowali z Polonią, ale jak się okazuje najprawdopodobniej przyznany im zostanie walkower za grę w barwach gości nieuprawnionego zawodnika. Tak, czy inaczej zachodzianie jakby zapali zadyszkę i nie poczynają sobie już tak przekonywująco. Na domiar złego kontuzjowany jest ich bramkarz Tomek Pieciuń i nie wiadomo czy będzie zdolny do gry w najbliższej potyczce. Małe, przytulne boisko może być sprzymierzeńcem miejscowych i spróbujemy zaryzykować i pokusić się o przewidzenie niespodzianki.
TYP: 1, X.

POLONIA WROCŁAW - WKS WIERZBICE
Poloniści usadowili się w środku stawki i prawdopodobnie w takim miejscu zakończą sezon. W rywalizacji spadkowicza z beniaminkiem więcej szans przyznajemy temu pierwszemu. Wierzbiczanie są niestabilni i mają wahania formy.
TYP: 1.

RAPID DOMANIÓW - GALAKTICOS SOLNA
Aby odbić się od dna tabeli team spod Oławy nie może tego meczu przegrać. Z kolei solnianie oswajają się już z tym, że w rundzie rewanżowej są jednym z lepszych zespołów. Rozbili Borów, ale z kolei przeciw Wierzbicom nie zachwycili. Ta nieobliczalność może spowodować to, że w Domaniowie pozostawią punkty.
TYP: 1, X,. 2.