AKTUALNOŚCI
  
 
CZY NEFRYT LIDERA Z NADZIEI ODZIERA
15.05.2014 
 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – ZACHÓD SOBÓTKA
Starcie to niewątpliwie potraktować należy jako szlagier kolejki. Nefrycianie w kampanii wiosennej nie doznali jeszcze porażki, natomiast ekipa spod Ślęży zaliczyła jedną wpadkę, ulegając u siebie Solnej. Goście wspólnie z Brożcem legitymują się identycznym dorobkiem punktowym i plasują się na pierwszej pozycji w tabeli. Nie ukrywają też swoich aspiracji co do awansu. Jordanowianie zamierzają jednak pokrzyżować plany silnemu rywalowi i w naszym odczuciu mają ku temu argumenty. Aby myśleć o stawieniu czoła Zachodowi należy zaprezentować się zdecydowanie lepiej niż w Sobocisku. W szeregach przyjezdnych podstawowym bramkarzem jest Tomek Pieciuń, który jeszcze niedawno zakładał biało-zielony trykot. Z kolei w naszych barwach występuje Bartek Kuc, swego czasu grający w Sobótce. Baczną uwagę trzeba będzie zwrócić na dysponującego znakomitymi warunkami fizycznymi Kamila Lupę, który dał się nam we znaki na jesień. Nie można pozostawiać też bez opieki niezwykle szybkiego Mateusza Kopernickiego, choć jego udział w pojedynku jest wątpliwy, gdyż zmaga się on z urazem mechanicznym. Zresztą docierają do nas również sygnały, iż niepewna jest obecność Tomka Pieciunia. W każdym razie jeżeli zagramy na miarę swoich umiejętności możemy poskromić faworyta. Do składu powraca Albert Kaczor, zatem będziemy posiadać optymalną kadrę. Nie sądzimy, abyś piłkarsko odstawaliśmy od zachodzian, dlatego wierzymy, że przy maksymalnym zaangażowaniu poradzimy sobie z wyżej notowanym przeciwnikiem.
TYP: 1.

KS ŻÓRAWINA – GROMNIK KUROPATNIK
Po stracie dwóch punktów w Radwanicach przez jednego z pretendentów do promocji teraz żórawianom nie pozostaje nic innego jako się odkuć. Na ich drodze staje reprezentacja Kuropatnika, który w dwóch poprzednich kolejkach doznała bolesnych porażek, tracąc aż dziewięć goli. Ciężko doszukać się jakichkolwiek powodów, które mogłyby spowodować przegraną żórawian. Ponadto chcą dalej liczyć się w walce o okręgówkę bezwzględnie tę potyczkę muszą wygrać.
TYP: 1.

LKS BROŻEC – CZARNI SOBOCISKO
Trudno dopatrywać się tutaj innego wyniku, jak tylko zwycięstwa brożczan. Czarni do bezpiecznej strefy tracą już dziewięć punktów i już powoli oswajają się z degradacją. Nic nie przemawia za tym, aby przedostania drużyna w tabeli cokolwiek wskórała na trudnym terenie.
TYP: 1.

KOLEKTYW RADWANICE – BKS BORÓW
Podopieczni trenera Solińskiego nie walczą już praktycznie o nic. Z drugiej jednak strony po ostatnio dokonanych transferach będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony tym, bardziej, że morale borowian po blamażu z Rapidem 2-6 jest niskie. Naszej ocenie drużyna z okolic Wrocławia spokojnie poradzi sobie z rywalem.
TYP: 1.

OGNISKO PRZEWORNO – WKS WIERZBICE
Gospodarze już powoli powinni oswajać się z B-klasą i nawet zwycięstwo z beniaminkiem nie za wiele zmieni w tym temacie. My zamierzamy włączyć się w walkę o 4 miejsce w tabeli i z tego punktu widzenia korzystniejsze dla nas będzie rozstrzygnięcie ze wskazaniem na miejscowych. Możemy nasza wiara jest pozbawiona podstaw, ale liczymy na niespodziankę.
TYP: 1.

OLIMPIA PODGAJ – GALAKTICOS SOLNA
Beniaminek nie ustaje w batalii o uniknięcie spadku, goście zaś już właściwie są pewni pozostania w A-klasie. Jedynie przy niesamowitej determinacji i wykrzesaniu wszelkich pokładów ambicji podgajanie mogą coś osiągnąć i coś nam podpowiada, że istotnie jakieś punkty zdobędą.
TYP: X, 1.

POLONIA WROCŁAW – RAPID DOMANIÓW
Więcej do zyskania mają domaniowianie. Poloniści prezentują się z kolei niestabilnie i wcale nie można stwierdzić, iż w tej konfrontacji są pewniakiem do zgarnięcia pełnej puli.
TYP: X, 2, 1.