AKTUALNOŚCI
  
 
GŁOWY DO GÓRY
22.05.201
 
WKS WIERZBICE - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Potyczka sąsiadów z tabeli, którzy legitymują się takim samym dorobkiem bramkowym. Po wpadce mentalnej z Zachodem teraz nefrycianie muszą jak najszybciej się odbudować i udowodnić, że wysoka przegrana z Sobótką była spowodowana przede wszystkim przesadną determinacją. Beniaminkowi brakuje stabilizacji i dobre mecze przeplata gorszymi, jak choćby w ubiegłą niedzielę, ulegając Ognisku, co na pewno stanowiło sporą niespodziankę. Biało-zieloni do tego pojedynku przystąpią osłabieni. Za nadmiar kartek nie mogą zagrać Sylwek Filas i Artur Brzeźny, natomiast Michał Krawiec zawodowo wyjechał za granicę. Absencja trzech podstawowych piłkarzy nie pozostaje bez znaczenia, ale należy mocno wierzyć, że dublerzy sobie poradzą i zaprezentują odpowiedni styl pozwalający stwierdzić, że kadra jordanowian jest wyrównana. Sądzimy, że podopiecznym trenera Kostka powiedzie się wypad do pobliskich Wierzbic i opuszczą je z tarczą.
TYP: 1.

ZACHÓD SOBÓTKA - LKS BROŻEC
Hit kolejki, który może przesądzić o awansie. Obie ekipy idą łeb w łeb, odprawiając z kwitkiem kolejnych przeciwników. Ostatnio jednak Brożcowi na jego terenie wysoko poprzeczkę postawili zawodnicy Sobociska, pomimo tego, że przegrywali 0-2 potrafili doprowadzić do remisu. W końcówce ponoć zostali skrzywdzeni decyzją sędziego, który uznał nieprawidłową bramkę Tomasza Bartosza. Z kolei sobótczanie pomimo okrojonego składu i braku bramkarza łatwo rozprawili się z biało-zielonymi. Jeden i drugi zespół posiada w swojej kadrze indywidualności. Bliżsi jesteśmy postawienia na zwycięstwo miejscowych, ponieważ ich sprzymierzeńcem będzie też własne boisko.
TYP: 1, X.

GROMNIK KUROPATNIK - KOLEKTYW RADWANICE
Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek Gromnik ma dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Radwanice nie walczą już o nic. Więcej do zyskania mają kuropatniczanie i należy przypuszczać, że swój cel osiągną. Z drugiej wszakże strony radwaniczanie zdemolowali Borów i zapewne nie położą się na murawie.
TYP; 1, 2.

GALAKTICOS SOLNA - OGNISKO PRZEWORNO
Miejscowi, aby zagwarantować sobie utrzymanie zobowiązani są do zapisania na swoim koncie jakichś punktów. Przewornianie mają jeszcze matematyczne szans na zachowanie statusu A-klasowicza i po pokonaniu Wierzbic nie możemy odmówić im szans w Solnej. Jeżeli wyzwolą z siebie wielkie zaangażowanie są w stanie sprawić niespodziankę. Wróble ćwierkają, że Galakticos może stracić dziewięć punktów za grę nieuprawnionego zawodnika, ale jak na razie Wydział Gier nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie.
TYP: 1, X, 2.

CZARNI SOBOCISKO - KS ŻÓRAWINA
Co prawda w ostatnich dwóch kolejkach Czarni zaprezentowali się z dobrej strony, ale nie wróżymy im powodzenia w starciu przeciwko ciągle walczącym o okręgówkę Żórawinom. Zdecydowanie więcej argumentów piłkarskich

RAPID DOMANIÓW – OLIMPIA PODGAJ
Niezwykle istotne spotkanie z perspektywy obu drużyn, bo w tabeli dzieli je dystans trzech punktów na korzyść gości. Obie też znajdują się w strefie ewakuacyjnej. Podgajanie mogą pozostawać na fali wznoszącej z uwagi na to, że niespodziewanie pokonali Solną. Wydaje się aczkolwiek, że to rapidzianie będą bardziej zmotywowani i to oni wygrają te zawody.
TYP: 1.

BKS BORÓW - POLONIA WROCŁAW
0-8 w Radwaniach jakoś nie powinno nastrajać optymistycznie miejscowych, ale chcąc wydostać się strefy spadkowej z nominalnie mocniejszym rywalem również zobligowani są podjąć wyzwanie. Sromotne porażki beniaminka każą upatrywać w roli faworyta wrocławian. Tylko splot nieszczęśliwych okoliczności może spowodować porażkę Polonii.
TYP: 2.