AKTUALNOŚCI
  
 
PRZECIWKO POLONII NIE MOŻEMY ZŁOŻYĆ BRONI
05.06.201
 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – POLONIA WROCŁAW
Po ważnym zwycięstwie w Domaniowie nefrycianie w najbliższą niedzielę, w ostatnim pojedynku tego sezonu przed własną publicznością, podejmować będą spadkowicza z okręgówki.
Przypuszczamy, że okazje do gry dostaną nominalni zastępcy, ale nie zmienia to wcale faktu, iż powinniśmy się zrewanżować za porażkę w rundzie jesiennej. Wszyscy jordanowianie wykazują gotowość do gry i w dobrych nastrojach zamierzają pożegnać się ze swoimi prawdziwymi kibicami.
Rywal jest zdecydowanie w naszym zasięgu i sądzimy, że poradzimy sobie z nim.
TYP: 1.

LKS BROŻEC – RAPID DOMANIÓW
Domaniowianie w potyczce z nami witali się już z gąską, ale po przegranej, muszą dalej zażarcie walczyć o pozostanie w serie A. Z kolei po ostatnich wynikach wydawało się, że brożczanie spokojnie będą zmierzać do wyższej klasy rozgrywkowej, ale po potknięciu się w Solnej i remisie punktami zrównali się z nimi sobótczanie. W takich okolicznościach miejscowy są zobligowani do zgarnięcia pełnej puli i tak powinno też się stać, ponieważ umiejętnościami piłkarskimi bezsprzecznie przewyższają gości.
TYP: 1.

KS ŻÓRAWINA – GALAKTICOS SOLNA
Solnianie odebrali już punkty liderowi i wiceliderowi a teraz będą chcieli uczynić to samo przeciwko trzeciej drużynie w tabeli. Przywilej własnego boiska w lepszej sytuacji stawia żórawian. Solnianie nie muszą za bardzo się wysilać, bo są pewni uniknięcia spadku. Sądzimy, że nie odpuszczą faworyzowanemu rywalowi i postarają się o niespodziankę.
TYP: X, 1.

GROMNIK KUROPATNIK – ZACHÓD SOBÓTKA
Więcej do zyskania mają goście, którzy walczą o awans. Ekipa spod Strzelina awans ma w kieszeni i trudno podejrzewać, aby jakoś bardzo chciała przeszkadzać zachodzianom. Może to jedynie nastąpić w przypadku chęci pomocy kolegom z Brożca. Więcej atutów posiadają przyjezdni i to oni zejdą z murawy jako zwycięzcy.
TYP: 2.

CZARNI SOBOCISKO – BKS BORÓW
Jedyne pytanie jakie się nasuwa to takie, czy Czarnym będzie zależało na tym, aby przeciwstawić się zespołowi, który toczy bój o utrzymanie. Jest to raczej mało prawdopodobne.
TYP: 2.

KOLEKTYW RADWANICE – WKS WIERZBICE
Będzie to, naszym zdaniem, mecz bez historii, w którym lepsi okażą się gospodarze.
TYP: 1.

OGNISKO PRZEWORNO – OLIMPIA PODGAJ
Pewny już spadkowicz będzie konfrontował się z zaciekle broniącym się przed spadkiem beniaminkiem. Jeżeli miejscowi poważnie podejdą do tych zawodów, to każdy rezultat jest możliwy.