AKTUALNOŚCI
  
 
ZWYCIĘSTWO Z PODGAJEM DOBRYM OBYCZAJEM
12.06.201
 
OLIMPIA PODGAJ - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Obie ekipy grają już tylko o honor, bo ani spadek, ani tym bardziej awans im już nie grozi. Zapewne miejscowi będą chcieli zrewanżować się nefrycianom za porażkę z rundy jesiennej. Szansę na to rosną, gdyż w naszych szeregach zabraknie snajpera Marcina Lisowskiego oraz kontuzjowanego podstawowego stopera Sylwka Filasa. Pierwszy z wymienionych pauzuje za nadwyżkę żółtych kartek, drugi natomiast w meczu przeciwko Polonii doznał urazu pachwiny. Okazję zaprezentowania się będą mieć zastępcy i miejmy nadzieję, że pokażą się z jak najlepszej strony. Wydaje się, iż w ataku wystawiony zostanie Dawid Lech a na pozycję Susła trener desygnuje Alberta Kaczora. Kameralne boisko w Podgaju sprzyja technicznej grze i liczymy, że jordanowianie zaprezentują się od strony umiejętności piłkarskich korzystnie. Dobrze byłoby zwieńczyć wygraną bardzo udaną rundę wiosenną.
TYP: 1.

POLONIA WROCŁAW - LKS BROŻEC
To już ostatnia przeszkoda brożczan w drodze do okręgówki i żal byłoby się potknąć z zespołem, dla którego ten pojedynek nie ma wielkiej rangi. Goście zmobilizują wszystkie siły i środki, aby sięgnąć po trzy punkty i świętować awans. Poloniści chyba za nie bardzo będą chcieli pokrzyżować szyki przyjezdnym.
TYP: 2.

ZACHÓD SOBÓTKA - CZARNI SOBOCISKO
Sobótczanie nie poddają się w walce o promocję, ale teraz już nie wszystko od nich zależy, ponieważ muszą liczyć na stratę punktów przez brożczan. W tym starciu nietrudno wskazać faworyta, bo mierzą się druga i przedostatnia drużyna w tabeli.
TYP: 1.

RAPID DOMANIÓW - KS ŻÓRAWINA
Domaniowanie muszą powalczyć o jakieś punkty, bo widmo spadku dalej zagląda im w oczy. O utrzymanie rywalizują z Borowem. Team z Żórawiny stracił już możliwość włączenia się do batalii o wyższą klasę rozgrywkową. Przypuszczamy, że zdeterminowani domaniowanie nie odstawią nogi i niezłomni podążą do wygranej. Na pewno powinno im bardziej zależeć a poza tym sprzyja im też fakt rozgrywania meczu na własnym boisku.
TYP: 1.

BKS BORÓW - OGNISKO PRZEWORNO
Borowianie muszą zwyciężyć, aby wyswobodzić się ze strefy spadkowej. Przewornianie noszą niechlubne miano czerwonej latarni i trudno podejrzewać, że zdobędą choćby punkt.
TYP: 1.

WKS WIERZBICE - GROMNIK KUROPATNIK
Wierzbiczanie nie grają już o żadną stawkę, zresztą tak jak ich najbliższy przeciwnik. Po wygranej w Radwanicach są faworytami tym bardziej, że Gromnik uległ ostatnio aż 0-4 Zachodowi.
TYP: 1.

GALAKTICOS SOLNA - KOLEKTYW RADWANICE
Miejscowi są pogromcą faworytów, choć wygląda, że tym razem to oni takim są. Radwaniczanie grają już w zasadzie na dotrwanie i chyba nie będzie im się chcieć wygrać.
TYP: 1