AKTUALNOŚCI
  
 
CZAS PRZEŁAMAĆ ZŁĄ PASSĘ
11.06.201
 
WKS Wierzbice - Nefryt Jordanów Śląski
Przychodzi pora na przerwanie passy porażek z wierzbiczanami. Wydaje się, że jest ku temu odpowiednia pora, ponieważ nefrycianie są na fali wznoszącej, zwłaszcza po przekonywującym zwycięstwie z Czarnymi Kondratowice w Pucharze Polski. Wysoka wygrana 5-1 z wyżej notowanym rywalem, aktualnie plasującym się na trzeciej pozycji w okręgówce, nastraja pozytywnie i podnosi morale przed kolejnym starciem ligowym. Team z gminy Kobierzyce na pewno łatwo się nie podda postawi trudne warunki biało-zielonym. Będzie też podbudowany ostatnim kompletem oczek, który wywalczył na boisku w Rzeplinie. Zdaje się jednak, że to my dysponujemy większym potencjałem i bardziej wyrównaną kadrą. Świadczy o tym m. in. to, że pomimo absencji Marcina Lisowskiego w minioną środę, potrafiliśmy wbić pięć goli kondratowiczanom. Rywalizacja o miejsce w składzie wymusza podniesienie poziomu, co miejmy nadzieję przekuje się na dobra postawę w najbliższą niedzielę.
TYP: 2.

POLONIA JASZOWICE - ORZEŁ PUSTKÓW WILCZKOWSKI
Hit kolejki, a zarazem derby gminy Kobierzyce, w którym zmierzą się spadkowicz z beniaminkiem a także lider z zespołem zajmującym trzecie miejsce. Wiele łączy oba zespoły, jak choćby to, że kilku pustkowian występowało swego czasu w Jaszowicach, m. in. trzej nominalni obrońcy G. Botuszan, T. Legodziński, T. Budziewski czy też bramkarz R. Raś. Pustkowianie zaskakująco dobrze rozpoczęli rozgrywki, ale prawdziwą weryfikację ich umiejętności stanowić będzie potyczka z Polonią. Miejscowi nie ukrywają planów powrotu do wyższej klasy. Na swoim terenie, w naszej ocenie, są faworytem i powinni zainkasować komplet oczek.
TYP: 1.

FOT-HIGIENA II OSIEK - GALAKTCICOS SOLNA
Po miażdżącej porażce z jordanowianami, tym razem również nie za wiele szans dajemy gościom. Osieczanie mają sposobność posiłkowania się drużyną z III ligi. Tak czy inaczej w spotkaniu z nami sprawiali wrażenie, co jak się okazało nie było dziełem przypadku, bo tydzień później poradzili sobie w Pęczu. Ekipa miejscowych jest wybiegana i ambitna a solnianie raczej opierają swoją grę na doświadczeniu poszczególnych zawodników. Ich defensywa jest też dziurawa jak szwajcarski ser. Tym samym więcej argumentów stoi po stronie rezerw Gaci.
TYP: 1.

KOLEKTYW RADWANICE - ODRA RZEPLIN
Konfrontacja dwóch jedenastek, który jak dotychczas zanotowały na sowim koncie po jednej wygranej. Radwaniczanie ulegli ostatnio w Podgaju Olimpii 1-4 a rzeplinianie musieli uznać wyższość naszego niedzielnego przeciwnika. Obie drużyny będzie chciały się odbudować i w takim wypadku można przypuszczać, że padnie wynik nierozstrzygnięty.
TYP: X.

GROMNIK KUROPATNIK - OLIMPIA PODGAJ
Z perspektywy tabeli zwyciężyć powinni gracze spod Gromnika. Z drugiej wszak strony podgajanie prezentują się coraz lepiej i w tym starciu mogą być bardzo wymagającym rywalem. Gromniczanie szczególną uwagę będą musieli zwrócić na R. Grzywniaka, który jest wyróżniającym się zawodnikiem Olimpii. Wicelider nie błyszczy jakąś nadzwyczajną skutecznością i jeżeli goście pokuszą się o zdobycie bramki, mogą sprawić niespodziankę.
TYP: 1,X,2.

KWARCYT JEGŁOWA - KS ŻÓRAWINA
Żórawianie po prawdziwej transformacji spisują się zadziwiająco słabo. Zero punktów nie przystoi ekipie, która jeszcze w ubiegłym sezonie walczyła o promocję do okręgówki. Kwarcyt po dwóch kolejkach otwierał tabelę, ale w niedzielę przegrał 0-3 z Rapidem i można podejrzewać, iż teraz będzie chciał się odkuć. Okazję ma na to przednią i winien z niej skorzystać.
TYP: 1.

FC PĘCZ -RAPID DOMANIÓW
Rozpędzeni domaniowanie są, naszym zdaniem, faworytem tego pojedynku. Sam bilans punktowy wiele mówi, Pęcz jeszcze nie zdobył choćby punktu, natomiast domaniowanie potrafili się przeciwstawić Jaszowicom. Jedyna
TYP: 2.