AKTUALNOŚCI
  
 
TYM RAZEM W PUCHAROWEJ PRZYGODZIE BĘDZIEMY FAWORYTEM
01.10.201
 
Rozlosowano pary 1/8 Pucharu Polski w strefie wrocławskiej. Po pokonaniu nominalnie silniejszych przeciwników, przedstawiciela klasy okręgowej Czarnych Kondratowice oraz reprezentanta IV ligi GKS Kobierzyce, kolejną przeszkodą na drodze nefrycian będzie zespół Korony Pęcz, występujący na co dzień w VI grupie „B” klasy. Aktualnie w rozgrywkach rywal plasuje się w środku stawki, legitymując się bilansem dwóch zwycięstw, dwóch remisów i dwóch porażek. Rozpędzeni jordanowianie na pewno są w tej konfrontacji faworytem i chyba tylko lekceważenie przeciwnika mogłoby nam odbić się czkawką. Z drugiej jednak strony puchary rządzą się swoim prawami i ten wyświechtany slogan sprawdził się chociażby na przykładzie Korony. We wcześniejszych rundach pokazała ona wyższość nad naszym grupowym oponentem z Żórawiny (0-0, karne 2-1) oraz nad Burzą Chwalibożyce (1-0).

Z ekipą z okolic Strzelina mieliśmy sposobność rywalizować na poziomie „A’’ klasy w kampanii 2013/2014 i wtedy na wyjeździe pokonaliśmy pęcznian 3-0 a u siebie zwyciężyliśmy skromnie 1-0. W tym też sezonie zespół ten opuścił szeregi serie „A”, zajmując 12 miejsce i do dnia dzisiejszego nie zdołał uzyskać awansu do wyższej klasy.

Z pozostałych pojedynków wydaje się, że najciekawiej zapowiada się starcie GKS-u Mirków Długołęka ze Śląskiem II Wrocław.

W innych spotkaniach zmierzą się:
Orzeł Pawłowice (A) – Bystrzyca Kąty Wrocławskie (III)
Wratislavia Wrocław (O) – Ślęza Wrocław (III)
Dolpasz Skokowa (A) – Sokół Wielka Lipa (IV)
Błękitni Siedlce (B) – Foto Higiena Gać (III)
Odra Malczyce (A) – MKP Wołów (O)
Wiwa Goszcz (O) – Pogoń Oleśnica (IV)

Pierwsze mecze odbędą się 7 października o godz. 16.00.