AKTUALNOŚCI
  
 
POKAZAĆ, ŻE POZYCJA LIDERA NAS NIE UWIERA
02.10.201
 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - POLONIA JASZOWICE
Hit kolejki. Szykuje się niezwykle interesująca rywalizacja, gdyż naprzeciw siebie staną spadkowicz, którego działacze postawili drużynie cel w postaci powrotu do okręgówki oraz przewodzący w tabeli nefrycianie. Jordanowianie udowodnili w Kuropatniku, iż zasłużenie są na prowadzeniu i wcale nie zamierzają nikomu go oddawać. Wysokie zwycięstwo pod Gromnikiem na pewno było zasłużone, troszeczkę zaciemniło obraz, gdyż w pewnym momencie gospodarze byli bliscy wyrównania a biało-zieloni dali sobie narzucić sobie styl rywala. Moc naszych chłopaków w ofensywie jest jednak olbrzymia, ponad cztery gole na mecz mówią wiele. 

Zresztą jaszowiczanie jeżeli chodzi o dorobek strzelecki też do ułomków nie należą, bo są drudzy w tym zestawieniu, choć dzieli ich od nas dziewięć goli. Ostatnio potwierdzili wysoką skuteczność, aplikując Odrze sześć bramek, a pięć z nich na swoje konto zapisał Łukasz Gąsior. Zatem podopieczni trenera Kostka muszą zwrócić baczną uwagę na tego zawodnika. Ponadto nasza siła rażenia L-B-L zapewne wykreuje niejedną sytuację, która zakończy się celnym trafieniem. Szczególną opieką nasi niezłomni obrońcy powinni także otoczyć Radosława Karaska. Prawdopodobnie będziemy posiadać optymalną kadrę, choć z powodu urazu boisko w Kuropatniku musiał opuścić nasz kapitan Albert Kaczor i nie wiadomo, czy zdoła się wykurować do niedzieli. Tak czy inaczej po tak udanych starciach w naszym wykonaniu liczymy, że odskoczymy od jednego z kandydatów do awansu już na dystans siedmiu punktów.
TYP: 1.

ORZEŁ PUSTKÓW WILCZKOWSKI - RAPID DOMANIÓW
Po porażce w Pęczu pustkowianie będą podrażnieni i poszukają oczek w pojedynku z nieobliczalnym Rapidem, który po serii trzech kolejnych zwycięstw niespodziewanie uległ Żórawinie. Wcześniej już przeciwko Jegłowej Orzeł niczym szczególnym nie zaimponował, ale dołujący Kwarcyt był jeszcze mizerniejszy. Jeśli przyjezdni ograniczą poczynania Marcina Osieckiego, to można zakładać, że tego meczu nie przegrają. W tych zawodach każdy wynik jest możliwy.
TYP: 1, X, 2.

KS ŻÓRAWINA - FOTO HIGIENA II OSIEK
Gdyby w zakładach bukmacherskich można było obstawiać mecze Żórawiny bukmacherzy zarobiliby spore pieniądze, bo nie wiadomo jaki tak naprawdę jest potencjał ekipy KS. Osieczanie natomiast poczynają sobie bardzo dobrze i czwarta pozycja nie jest przypadkowa. Przywilej swojego boiska nakazuje upatrywać faworyta w miejscowym zespole. Poza tym żórawianie chcą podążać w górę tabeli i dać sygnał, iż o falstarcie już dawno zapomnieli.
TYP: 1

OLIMPIA PODGAJ - FC PĘCZ
Podgajanie wygraną w Jegłowej dali dowód tego, że jak na warunki naszej ligi, należy się z nimi liczyć. Z drugiej aczkolwiek strony beniaminek z Pęcza niespodziewanie zwyciężył lidera z Pustkowa i zanotował na swoim koncie pierwsze trzy punkty. Jeden i drugi zespół ma tendencję zwyżkową i zanosi się na ciekawe starcie, w którym więcej szans jako gospodarzowi należy przyznać Olimpii.
TYP: 1, X.

ODRA RZEPLIN - KWARCYT JEGŁOWA
Duża szansa przed miejscowymi, aby odbić się od strefy spadkowej. Jegłowianie po udanym rozpoczęciu rozgrywek strasznie dołują, czego świadectwem są cztery kolejno przegrane mecze. Rzeplin co prawda uległ w wysokich rozmiarach, bo 0-6, w Jaszowicach tamtejszej Polonii, ale sądzimy, że nad spadającym po równi pochyłej Kwarcytem powinien pokazać swoją wyższość.
TYP: 1.

GALAKTICOS SOLNA - GROMNIK KUROPATNIK
Niby tabel nie pozostawia złudzeń, kto jest pewniakiem do zgarnięcia pełnej puli, ale zamykająca tabelę Solna jest w stanie podjąć walkę z Gromnikiem, który może być lekko rozbity po wysokiej przegranej z nami. Już teraz team z gminy Kobierzyce musi gromadzić oczka, ponieważ może na stałe dzierżyć niechlubne miano czerwonej latarni. W tych zawodach wygrają jedni lub drudzy, a remisu nie prognozujemy.
TYP: 1, 2.

WKS WIERZBICE - KOLEKTYW RADWANICE
Rywalizacja ekip ze środka tabeli, gdzie ciężko doszukać się faworyta. Co prawda Kolektyw ma dwa punkty przewago nad miejscowymi, lecz WKS-owi będzie sprzyjać własna murawa.
TYP: 1.