AKTUALNOŚCI
  
 
OBY Z JEGŁOWEJ NIE PRZYWIEŹĆ WIEŚCI HIOBOWEJ
09.10.201
 
KWARCYT JEGŁOWA - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Z perspektywy tabeli faworyt do zwycięstwa wydaje się tylko jeden, są nimi biało-zieloni, bo zajmują oni trzecią pozycję a jegłowianie przedostatnią. Gospodarze po udanym starcie popadli w wielkie tarapaty, notując na swoim koncie pięć kolejnych porażek. Zwłaszcza ostatnia 4-8 z nieprzekonującym zespołem Odry Rzeplin nakazuje twierdzić, iż nefrycianie są pewniakami do zwycięstwa. Warunkowane to jednak musi być lepszą postawą niż w pojedynku przeciwko Jaszowicom. Jordanowianie podbudowani powinni też być awansem do 1/4 Pucharu Polski strefy wrocławskiej, po ograniu Korony Pęcz. Jeżeli chodzi o indywidualnie umiejętności poszczególnych zawodników, to zdecydowanie górujemy nad rywalem. O ofensywę nie powinniśmy się obawiać, ponieważ nasze strzelby zapewne coś trafią. Jest to tym bardziej realne, iż miejscowi są w niechlubnej klasyfikacji straconych bramek na drugim miejscu. Problemem może być jedynie obsada bramkarza, bowiem pierwszy bramkarz Irek Brzezicki staje na ślubnym kobiercu i z tego miejsca życzymy mu wszystkiego najlepszego i tym samym szansę debiutu najprawdopodobniej otrzyma Piotrek Gaweł, na codzień strzegący świątyni oldbojów.
TYP: 2.

KS ŻÓRAWINA - ORZEŁ PUSTKÓW WILCZKOWSKI
Sądzimy, że pomimo konfrontacji z liderem więcej szans na wygraną mają żórawianie, którzy po niemrawym początku obudzili się i gromadzą punkty. W ubiegłym tygodniu zdemolowali rezerwy Gaci 5-0. Pustkowianie musieli sporo się namęczyć, aby wywalczyć komplet oczek kosztem Domaniowa. Atut własnego boiska nie pozostaje bez znaczenia i przypuszczać trzeba, iż pozwoli on w tym pojedynku pokazać wyższość gospodarzy. Koniecznym jest tylko ograniczenie swobody środkowemu pomocnikowi Orła, Marcinowi Osieckiemu.
TYP: 1.

GROMNIK KUROPATNIK - WKS WIERZBICE
Okupujący druga lokatę kuropatniczanie raczej zdobędą pełną pulę, gdyż są po prostu silniejszą drużyną. Z drugiej strony przyjezdni nie położą się na murawie i nie poddadzą się. W tym spotkaniu wietrzymy niespodziankę.
TYP: X, 2.

FOTO-HIGIENA II OSIEK - KOLEKTYW RADWANICE
Team spod Oławy u siebie jak dotychczas wygrywa wszystko i prognozujemy, że tę passę podtrzyma, choć potencjał obu drużyn jest zbliżony.

POLONIA JASZOWICE - GALAKTICOS SOLNA
Pewniakiem do wygranej jest Polonia. Zamykający tabelę w tej potyczce nie będą mieli za wiele do powiedzenia i będą musieli pogodzić się z przegraną. Pytaniem pozostaje jedynie bagaż goli, z którym wyjadą z Jaszowic. Co prawda są to derby Gminy Kobierzyce, aczkolwiek różnica pomiędzy obiema zespołami jest bardzo duża.
TYP: 1.

FC PĘCZ - ODRA RZEPLIN
Pęcznianie są rozpędzeni i w tej rywalizacji powinni wyjść z tarczą, choć rzeplinianie ostatnio zaaplikowali Jegłowej osiem goli i widać, że wiele na korzyść wniósł do tej ekipy Dariusz Głowacki, wykazując się skutecznością.
TYP: 1.

RAPID DOMANIÓW - OLIMPIA PODGAJ
Przywilej własnej murawy w tej konfrontacji jest niezwykle istotny, dlatego wygranym będzie Rapid.