AKTUALNOŚCI
  
 
CZY EKIPA Z PĘCZA BĘDZIE TRUDNOŚCI NASTRĘCZAĆ…
16.10.201
 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – FC PĘCZ
Po wygranej w ostatniej kolejce w Jegłowej tym razem nefrycianie podejmą drugi zespół z miejscowości Pęcz, albowiem w konfrontacji pucharowej ograliśmy Koronę 2-1. Beniaminek jest nieobliczalny i po fatalnym starcie odzyskał na jakiś czas równowagę ale z kolei w ubiegłą niedzielę uległ u siebie przeciętnemu Rzeplinowi aż 4-7. Zważywszy na naszą dużą siłę ofensywną pozostaje przypuszczać, że nasze strzelby poprawią swój bilans bramkowy. Jesteśmy pewniakiem do zwycięstwa, ponieważ pozycja lidera i przewaga jedenastu punktów zobowiązuje. Wygląda na to, że wszyscy gracze będą pozostawać do dyspozycji trenera Kostka. Kontuzjowany przez dwa tygodnie kapitan Albert Kaczor może już w najbliższą niedzielę powrócić do gry. Do kadry powracają też Irek Brzezicki i Michał Krawiec. Tym samym coach powinien mieć kłopot bogactwa. W szeregach gości baczniejszą uwagę należy zwrócić na Burtana i Majewskiego.
TYP: 1.

ORZEŁ PUSTKÓW WILCZKOWSKI – FOTO HIGIENA II OSIEK
Faworytem w tym pojedynku jest team z Gminy Kobierzyce tym bardziej, że rezerwy Gaci na wyjeździe są zupełnie inną drużyną niż u siebie. Pustkowanie będą chcieli się odkuć za przegraną w Żórawinie i wg nas mają na to duże szanse. Jeżeli goście nie wzmocnią się zawodnikami z trzeciej ligi ich nadzieje na jakiekolwiek punkty mogą być płonne. Prawdopodobieństwo wzmocnień istnieje, bo pierwszy team rozgrywa swój mecz w sobotę.
TYP: 1, 2.

WKS WIERZBICE - POLONIA JASZOWICE
Bardzo ciekawe spotkanie a dodatkowej pikanterii dodaje fakt derbów Gminy Kobierzyce. Atuty piłkarskie stoją po stronie spadkowicza, ale wierzbiczanie pokazali w Kuropatniku, że są nieprzewidywalni, ogrywając ówczesnego lidera. Teraz ze zdwojoną energią podejdą do tej potyczki. Do tego kilku z miejscowych piłkarzy ma za sobą wystąpi w Polonii i bezwzględnie dadzą oni z siebie więcej. Niespodzianka w tej rywalizacji jest realna.
TYP: 1, X, 2.

OLIMPIA PODGAJ – KS ŻÓRAWINA
Żórawianie w końcu prezentują się na miarę swoich umiejętności i po trzech kolejnych triumfach wyjeżdżają do Podgaju po wygraną. Podgajanie grają coraz gorzej i są blisko strefy spadkowej. Zatem Atraszkiewicz i spółka zgarną pełną pulę.
TYP: 2.

ODRA RZEPLIN – RAPID DOMANIÓW
Rzeplin w ostatnich dwóch meczach zaaplikowali rywalom aż 15 goli, co robi wrażenie. Z kolei Rapid ma duże wahania formy, choć w minioną niedzielę wysoko pokonał Olimpię. Wiele walorów w drużynie Rzeplina wniósł Głowacki, który imponuje skutecznością, Potencjał obu ekip jest porównywalny, więc niewykluczony jest remis.
TYP: X.

GALAKTICOS SOLNA – KWARCYT JEGŁOWA
Szlagier dołu tabeli ?. W szranki stają drużyny z dwóch ostatnich miejsc. Chcąc myśleć o wygrzebaniu się z pozycji czerwonej latarni solnianie zobowiązani są zdobyć komplet oczek. Z kim jak nie z Kwarcytem, który doznał sześciu porażek z rzędu, powinno to nastąpić. Przypuszczamy, że swój dorobek strzelecki poprawi A. Sieradzki.
TYP: 1.

KOLEKTYW RADWANICE – GROMNIK KUROPATNIK
Pomimo tego, że radwaniczanie znajdują się niżej w tabeli, są naszym zdaniem faworytami w tym spotkaniu. Gromnik obniżył nieco loty a na swoim terenie Kolektyw prezentuje się dobrze. Jeżeli będzie posiadał pełna kadrę powinien sobie poradzić z załogą spod Strzelina.
TYP: 1.