AKTUALNOŚCI
  
 
WIERZYMY, ŻE PO ŁYKNIĘCIU ŻU(Ó)RAWINY NEFRYT NIE BĘDZIE MIAŁ KWAŚNEJ MINY…
06.11.201
 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - KS ŻÓRAWINA
Po świątecznej przerwie w rozgrywkach nefrycianie zaczynają ostatnią sekwencję meczy rundy jesiennej i od razy przychodzi im się zmierzyć w niezwykle istotnym pojedynku. Konfrontacja z rozpędzoną Żórawiną wydaje się jedną z kluczowych w przekroju chyba nawet całego sezonu. Żórawianie po porażkach w pierwszych trzech spotkaniach jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odmienili swoją grę, czego potwierdzeniem jest passa siedmiu nieprzegranych starć, w tym aż sześć zwycięstw, co wywindowało podopiecznych trenera Jacka Imianowskiego na czwartą lokatę w tabeli. Team spod autostrady A4 traci do jordanowian pięć punktów i chcąc myśleć o doszlusowaniu do czołówki zapewne będzie chciał się pokusić o pełną pulę. Biało-zieloni już wiele przeciwności w tej kampanii pokonali i trzeba wyraźnie zaznaczyć, że są w stanie poradzić sobie z silną ekipą KS-u. Po chwilowym przestoju formę strzelecką odzyskał Marcin Lisowski a swój imponujący pod katem zdobyczy bramowych sezon rozgrywa Artur Brzeźny. W szeregach gości jest kilku zawodników, na których należy zwrócić większą uwagę, jak choćby K. Atraszkiewicz, P. Kiełcz czy M. Królik. Będzie to szlagier kolejki i w przypadku wygranej nefrycianie umocnią swoją pozycję lidera. Po kilku zabiegach pielęgnacyjnych na boisku, w tym piaskowaniu, nawierzchnia nabrała nowego wyglądu, ale też piłka trochę inaczej się na niej zachowuje. Bianco-verde mieli już okazję zapoznać się z płytą podczas sparingu przeciwko brazylijskim ARS Kurytyba. Oprócz ww. działań wcześniej Gmina doposażyła również boisko w instalację nawodnieniową i należy przyznać, że dzięki temu jakość darni zdecydowanie się poprawiła. Nie pozostaje nic innego, jak pokazać teraz swoją wyższość z wymagającym rywalem. Jest to tym bardziej możliwe, gdyż prawdopodobnie będziemy dysponować optymalną kadrę.
TYP: 1.

GROMNIK KUROPATNIK - POLONIA JASZOWICE
Patrząc z perspektywy tabeli najkorzystniejszy dla nefrycian byłby wynik remisowy w tej rywalizacji. Jest to też hit kolejki, bo naprzeciw siebie stają druga i trzecia drużyna w tabeli Oczko więcej na sowim koncie posiadają jaszowiczanie. W związku z przywilejem swojego boiska gromniczanie powinni podjąć wyzwanie i odebrać punkty Polonii, która ma w swoim składzie więcej doświadczonych zawodników. Jak już wspomniałem najbardziej urządza i siłą sugestii stawiony na takie rozstrzygnięcie.
TYP: X.

OLIMPIA PODGAJ - FOTO HIGIENA II OSIEK
Dosyć niespodziewanie rezerwy Gaci uległy Kuropatnikowi i teraz także będzie im trudno, ponieważ podgajanie sprawili nie lada sensację, ogrywając na wyjeździe doskonale radzącego sobie beniaminka z Pustkowa. Podbudowani takim wynikiem miejscowi są w stanie poradzić sobie z osieczanami i przewidujemy taki właśnie scenariusz. Poparte jest to też faktem dobrej dyspozycji R. Grzywniaka, który jest prawdziwym przywódcą i najlepszym zawodnikiem Olimpii.
TYP: 1.

ODRA RZEPLIN - ORZEŁ PUSTKÓW WILCZKOWSKI
Wielce nieobliczalni rzeplinianie są niby na straconej pozycji, aczkolwiek już pokazali, że mogą spłatać psikusa, odnosząc m. in. trzy kolejne zwycięstwa. W minionej kolejce doznali jednak druzgocącej porażki 0-6 z Żórawiną i będą próbowali się odkuć na beniaminku. Pustkowanie są z kolei podrażnieni po przegranej z Podgajem i będą szukać rehabilitacji. Podejrzewamy, że zawody mogą być wyrównane, oczywiście pod warunkiem, iż gospodarze będą posiadać pełną kadrę włącznie ze snajperem D. Głowackim.
TYP: 1, X.

GALAKTICOS SOLNA - RAPID DOMANIÓW
Solna po fatalnym początku powoli odbija się od dna i dwa raz z rzędu schodziła z boiska z tarczą. Domaniowianie natomiast w potyczce z nami zaprezentowali się całkiem korzystnie i nie zamierzają składać broni. Zespół z Gminy Kobierzyce będzie chciał za wszelką cenę wydobyć się ze strefy spadkowej i zanosi się na zażartą batalię.
TYP: 1, 2.

WKS WIERZBICE - FC PĘCZ
Zauważalna jest zwyżka formy wierzbiczan, o czym świadczy chociażby wygrana z nominalnie lepszymi Polonią i Gromnikiem. Pęcznianie, uznając wyższość solnian nie wystawili sobie zbyt dobrego świadectwa. Pewniakiem do zwycięstwa są miejscowi.
TYP: 1.

KOLEKTYW RADWANICE - KWARCYT JEGŁOWA
Niechlubna passa czerwonej latarni trwa w najlepsze. Osiem kolejnych porażek pokazuje, że chyba jegłowianie jeszcze nie osiągnęli odpowiedniego poziomu, aby występować w A-klasie. Kolektyw gra w kratkę, lecz z tak mizernym przeciwnikiem wygra bez problemu.
TYP: 1.