AKTUALNOŚCI
  
 
ABY ORZEŁ TWARDO WYLĄDOWAŁ
13.11.201
 
ORZEŁ PUSTKÓW WILCZKOWSKI - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI
Spotkanie na szczycie, ponieważ lider podejmowany jest przez fantastycznie spisującego się beniaminka z Pustkowa, który zajmuje bardzo wysoką trzecią pozycję w tabeli, ze stratą pięciu punktów do biało-zielonych. Dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że obie miejscowości dzieli odległość raptem sześciu kilometrów i starcie takie można określać małymi derbami. Jednocześnie w drużynie gospodarzy występuje kilku zawodników mających za sobą epizod w naszych barwach, tj. Daniel Furasiewicz, Grzesiek Botuszan i Tomek Legodziński. Ekipa Orła w ubiegłym tygodniu pokazała swoją wyższość nad Odrą Rzeplin, ale wcześniej niespodziewanie uległa na swoim terenie Olimpii Podgaj. Konstatacja jest więc taka, że zespół zza miedzy jest do pokonania, ale niezbędna jest przy tym pełna koncentracja oraz właściwa mobilizacja.

Wydaje się, że tworzymy mocny kolektyw a poza tym mamy w swojej drużynie kilku piłkarzy, którzy osiągnęli wysoką dyspozycję. Wszystko wskazuje na to, że do zawodów przystąpimy w optymalnym składzie, gdyż nikt nie zmaga się z urazem, ani nie pauzuje za kartki. Jedynym minusem dla nefrycian może okazać się mała płyta boiska, która będzie raczej sprzyjać pustkowianom. Dotychczas jeszcze w tym sezonie nie zdarzył się ani jeden mecz, w którym to biało-zieloni nie zdobyliby gola. Wychodzi na to, że jeżeli zagramy na zero z tyłu, to z przodu i tak coś wpadnie. Wigor odzyskał Marcin Lisowski i można przypuszczać, że podreperuje sobie dorobek strzelecki, nie można aczkolwiek zapominać o Arturze Brzeźnym znajdującym się w wybornej formie strzeleckiej. Jeżeli na swoim poziomie zagrają pozostali nie powinniśmy mieć obaw co do korzystnego rezultatu. Odnosząc się do personaliów Orła, to w środku pomocy należy nie pozostawiać za dużo swobody Marcinowi Osieckiemu, natomiast z przodu trzeba uważać na stałe fragmenty gry i wejścia na nie bliźniaków Legodzińskich. W przypadku wygranej jordanowianie zagwarantują sobie tytuł mistrza jesieni i uważamy, że tak też się stanie.
TYP: 2.

FOTO HIGIENA II OSIEK - POLONIA JASZOWICE
Wielce interesujący nas pojedynek, gdyż w szranki z rezerwami Gaci stanie drużyna będąca w tabeli tuż za plecami podopiecznych trenera Józka Kostka. Dla nas najlepszym wynikiem byłaby wygrana załogi spod Oławy. Wcale nie jest to nierealne, bo miejscowi na własnym boisku przegrali jedynie z Kuropatnikiem i to głównie przez swoją zapaść strzelecką. W niedzielę odprawili jednak z bagażem pięciu bramek podgajan i kiedy zostaną wzmocnieni graczami trzecioligowca jak najbardziej będą posiadać argumenty do zgarnięcia pełnej puli. TYP: 1.

KWARCYT JEGŁOWA - GROMNIK KUROPATNIK
Nietrudno wskazać faworyta, zważywszy na kolejnych dziewięć porażek outsidera. Goście nie schodzą poniżej pewnego poziomu i ich czwarta lokata nie może dziwić. Wszystko przemawia za ekipą spod Gromnika, ale wietrzymy małą niespodziankę.
TYP: X, 2.

FC PĘCZ - KOLEKTYW RADWANICE
Beniaminek jest totalnie niestabilny, ale remis z Wierzbicami może zwiastować poprawę. Radwaniczanie z kolei popadli w przeciętniactwo, u siebie wygrywają, zaś na wyjeździe ulegają rywalom. Ambitni pęcznianie na pewno z pokorą podejdą do przeciwnika, niemniej jednak nie położą się na boisku, prosząc o jak najniższy wymiar kary. Więcej do zyskania (wykaraskania się ze strefy zagrożenia) mają gospodarze i podejrzewamy, że wielkie zaangażowanie oraz determinacja utorują im drogę do trzech punktów.
TYP: 1.

KS ŻÓRAWINA - GALAKTICOS SOLNA
Wydawało się, iż po pokonaniu przed dwoma tygodniami na wyjeździe Pęcza solnianie powrócą na odpowiednie tory. Potem w kolejny spotkaniu ulegli jednak u siebie Rapidowi i teraz chyba też nic nie wskórają z mocną drużyną KS-u, która pozostawiła po potyczce u nas po sobie dobre wrażenie. Bezwzględnie potencjał żórawian jest większy i to patrząc zarówno przez pryzmat indywidualnych umiejętności, jak też zespołu.
TYP: 1.

OLIMPIA PODGAJ - ODRA RZEPLIN
Zmagania teamów, które usadowiły się w zonie ewakuacyjnej. Przybysze z Rzeplina są niezwykle chwiejni w swojej dyspozycji. Miejscowi będą chcieli odbić się za blamaż przeciwko Osiekowi i w naszej ocenie zwyciężą w tej konfrontacji.
TYP: 1.

RAPID DOMANIÓW - WKS WIERZBICE
Domaniowanie w pojedynku z nefrycianiami zaprezentowali się bardzo korzystnie a z drugiej strony wierzbiczanie nie doznali goryczy przegranej już od pięciu meczów. Zapowiada się ciekawe starcie, ale według nas, to domaniowanie dopiszą na swoje konto trzy oczka.