AKTUALNOŚCI
  
 
OBY KONIEC ZWIEŃCZYŁ DZIEŁO
20.11.201
 
NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI - OLIMPIA PODGAJ
Po spotkaniu w Pustkowie biało-zieloni zapewnili sobie tytuł mistrza jesieni, aczkolwiek być może mały niedosyt pozostał po tym, jak nefrycianie nie potrafili zgarnąć pełnej puli. Z drugiej wszakże strony wynik remisowy na terenie kapitalnie spisującego się beniaminka może cieszyć tym bardziej, że inny kandydat do walki o czołowe lokaty, Polonia Jaszowice, doznał porażki. Teraz na zakończenie niezwykle udanej kampanii na własnym boisku podejmujemy ekipę z nieodległego Podgaju. Zespół Olimpii obecnie plasuje się na dziesiątej pozycji w tabeli i zapewne z determinacją będzie walczył o oddalenie się od strefy spadkowej, nad którą ma przewagę pięciu oczek. Bezwzględnie należy być ostrożnym i nie lekceważyć gości, bo ostatnio wysoko pokonali oni Odrę Rzeplin. Szczególną opieką trzeba otoczyć wiodącą postać w drużynie przyjezdnych, Radosława Grzywniaka, bez którego team rywala traci co najmniej 50% wartości. Oprócz tego zawodnika nefrycianie powinni uważać także na Karola Tatarę. Podopieczni trenera Józka Kostka pozostają w bojowych nastrojach, fajna atmosfera napędzana zwycięstwami pozwala przypuszczać, że nasi chłopcy postawią kropkę nad i zaakcentują swoją pozycję lidera zwycięstwem. Zapowiada się, że w kadrze zabraknie jedynie wylatującego do Anglii Dawida Lecha. Liczymy więc, że ten ostatni akord tej rundy wypadnie dla jordanowian okazale a potem będzie co świętować podczas małego poczęstunku.
TYP: 1.

GALAKTCICOS SOLNA - ORZEŁ PUSTKÓW WILCZKOWSKI
W pojedynku przeciwko bianco-verde pustkowianie wypadli korzystnie i wydają się być murowanym pretendentem do wygranej. Konfrontacja ta będzie jednocześnie derbami Gminy Kobierzyce i to dodaje dodatkowego smaczku tej rywalizacji. Wiadomo, że taka potyczka rządzi się swoimi prawami i patrząc z punktu widzenia nefrycian najlepiej byłoby, aby zakończyła się ona triumfem solnian. Siłą sugestii zatem obstawiamy, iż tego starcia galaktyczni nie przegrają pomimo tego, że wszystko przemawia przeciw nim. Antycypujemy, że Artur Sieradzki bądź Krystian Stachura przechylą szalę na stronę gospodarzy.

POLONIA JASZOWICE - KWARCYT JEGŁOWA
Spadkowicz, chcąc myśleć o awansie, takich meczy nie może przegrywać. Już sam fakt różnicy miejsc w tabeli świadczy o jedynym możliwym rozwiązaniu a więc pewnej i wysokiej wygranej jaszowiczan, którzy na dodatek podrażnieni są przegraną w Osieku. Znajdujący się na przeciwnym biegunie, po ośmiu porażkach z rzędu, nieoczekiwanie pokonali Gromnik. Tak, czy inaczej pewniakiem są poloniści.
TYP: 1.

ODRA RZEPLIN - FOTO HIGIENA II OSIEK
Przebywający w strefie ewakuacyjnej rzeplinianie za wszelką cenę będą chcieli się postawić wyżej notowanemu przeciwnikowi. Przybysze w poprzedniej kolejce sprawili niespodziankę, ogrywając Polonię i ich morale jest wysokie, co powinno ich doprowadzić do wyjazdu z tarczą z Rzeplina.
TYP: 1

WKS WIERZBICE - KS ŻÓRAWINA
Bardzo interesujący pojedynek, w którym w szranki staną ekipy, które prezentują się bardzo poprawnie. Zwłaszcza żórawianie po słabym początku weszli na właściwe tory i obecnie okupują czwartą pozycję. Piłkarsko lepiej wypadają gracze z Gminy Kobierzyce, natomiast Wierzbiczanom mogą pomóc ściany. Tym samym stawiany na wynik nierozstrzygnięty.
TYP: X.

KOLEKTYW RADWANICE - RAPID DOMANIÓW
Konfrontacja drużyn o zbliżonym potencjale i każdy rezultat jest tu możliwy o czym świadczy choćby identyczny bilans punktowy, po dziewiętnaście oczek. Wygrać może każdy.
TY: 1, X, 2.

GROMNIK KUROPATNIK - FC PĘCZ
Derby Gminy Strzelin. Co prawda zdecydowanym faworytem wydaje się być Gromnik, lecz pęcznianie nie zamierzają odpuszczać i postawią się nominalnie mocniejszemu rywalowi. Bardziej wyrafinowany i wyrachowany futbol prezentują i niestety Pęcz będzie musiał pogodzić się po jesieni z mianem czerwonej latarni.
TYP: 1.